Keresés

Részletes keresés

Mungo Creative Commons License 2018.08.18 0 0 389

Ráadásul egy 15-éve itt porosodó hozzászólásra reagáltál...

Előzmény: Filcsi (387)
Mungo Creative Commons License 2018.08.18 0 0 388

Ha nem értessz a témához, itt kikupálódhatsz egy picit egy kis olvasással:

Ezen a webhelyen biztosan nem fog értelmes információhoz jutni. Nem kéne ajánlgatni.

Előzmény: Filcsi (387)
V.László Creative Commons License 2009.04.22 0 0 386
http://www.indavideo.hu/video/Villanymotor?action=video_site&video_title=Villanymotor%3Ftoken%3Dc33ae22bf3a5b8f1a59b58495cd4f32e
bimbambusz Creative Commons License 2005.04.07 0 0 385

Ezek szerint  akadtak túlélők.

 

Előzmény: habár (384)
habár Creative Commons License 2005.03.25 0 0 384

A Buderus (kondenzácós) kazánnál legalábbis a 100% fölötti rész könnyen megérthető, ott ugyanis a szokásos 100%- a földgáz "alsó fűtőértéke" alapján van számítva, ami eleve kevesebb, a gőz halmazállapotú víz miatt, mint a "felső fűtőérték".

A kondenzációs kazán viszont 50oC -nál kisebb felületi hőmérsékleten ezt is hasznosítja. Így látszólag csak nagyobb hatásfokú.

Ez tehát terminológiai kérdés.

Ha a füstgáz -250 oC ra lenne hűthető, ahol már minden kondenzálódik, a felső fűtőértékhez képest is 100 % nál lenne nagyobb a hatásfok.

Az "A" bomba hatásfoka ahhoz képest, hogy mekkora, hat két 1 kg-os tömeget ütköztetünk. E+.... szor 100%.

Valójában a hatásfokokat talán az E=m*c^2 képlet alapján kellene számítani?

Mi is az, hogy hatásfok, ha ennyiféle lehet?

Talán hatékonyság?

Talán hatásosság?

Talán..

 

Előzmény: szg307 (370)
bimbambusz Creative Commons License 2005.03.11 0 0 383
Van valami fejlemény az ügyben, vagy ti is az OPEC nemhivatalos likvidálóosztagának áldozatai lettetek?
Zolorb Creative Commons License 2004.09.23 0 0 382

Egyébként, ha valaki "ingyen" energiát akar, akkor használjon megújoló energiaforrást, mert az az Ember Számára tényleg ingyen van. (szélerőművek, vízerőművek, de boltban lehet venni napelemeket is)

Az embernek ezekért nem kell mechanikai munkát végeznie, csupán kihasználni, hogy valami van. Tehát, ha úgy vesszük az ember (igaz pénzből) felépít egy pl. szél erejével hajtotta generátort, akkor az amíg a bolygó ilyen, mint most ill. az építmény állja a sarat, elektromos energiával látja el.

Zolorb Creative Commons License 2004.09.23 0 0 381
Lenne egy kérdésem: egy egyenáramú, öngerjesztéses generátorról, hogy vegyük le az áramot a fogyasztók részére úgy, hogy közben ne vegyük el az áramot gerjesztőtekercsektől?  (Hova rakjam a drótokat?)
kutymu Creative Commons License 2004.01.12 0 0 380
Ja, jfe. Már beszélgethetsz is magaddal.
Előzmény: JFery (378)
kutymu Creative Commons License 2004.01.12 0 0 379
?
Előzmény: JFery (378)
JFery Creative Commons License 2004.01.12 0 0 378
Az első nickem kódja.....
Előzmény: kutymu (377)
kutymu Creative Commons License 2004.01.12 0 0 377
Miket nem?
Előzmény: JFery (376)
JFery Creative Commons License 2004.01.12 0 0 376
Miket nem találni egy kiadósabb takarítás közben!
pecaboy Creative Commons License 2003.07.08 0 0 375
Az internet csak kiegészítés hozzá (hogy mások hogy gondolták el, mit csináltak eddig, stb.), saját ötlet alapján építették meg. Angolul viszont tényleg nem tudnak valami jól :)
Előzmény: Simply Red (374)
Simply Red Creative Commons License 2003.07.07 0 0 374
Ezt nem egészen értem. Ugye nem azt akarod mondani, hogy oylan emberek fejlesztették ki ezt a kütyüt, akik az internetről gyűjtötték hozzá a szakirodalmat? Ráadásul még elolvasni sem tudták, mert nem tudnak angolul? Ugye nem így van?
Előzmény: pecaboy (357)
JFEry Creative Commons License 2003.07.07 0 0 373
Mozgó alkatrész?
Előzmény: pecaboy (372)
pecaboy Creative Commons License 2003.07.07 0 0 372
Pontosan én se tudom, de tisztán mágneses elven működik. Most azon dolgoznak, hogy ráraknak egy izzót, és ha az magától ég akármennyi ideig, akkor akárki láthatja, hogy műxik. Mondom, én nem értek a témához, de mérésekkel már igazolták, hogy megy. Mondjuk azt nem tudom, hogy akkor mit problémáznak holmi izzóval.

A pénzdolgot meg nem úgy értettem, de szerintem ha vki ilyen kaliberű dolgot feltalál, azt azért jutalom illeti. A többi tudós/feltaláló se tett másképp tudtommal, van már egy rakás szabadalmunk. Nyilván a lóvé másodlagos dolog, meg aki ilyet megcsinál, az híres, világmegváltó stb. lesz. :)

Előzmény: szg307 (371)
szg307 Creative Commons License 2003.07.06 0 0 371
Igazából azt kellene eldönteni, hogy honnan van a 100% feletti rész.

Pl. a geotermikus hőszivattyúknál a bevitt elektromos energia többszörösét kapod vissza hőenergia formájában. Én személy szerint 450%-os rendszerre kaptam árajánlatot.

Ugye ehhez azért hozzá kell tenni, hogy nem tisztán a bevitt elektromos energiából származik a 450%, hanem abból a közegből, ahonnan a hőt elvonják.

Előzmény: pecaboy (364)
szg307 Creative Commons License 2003.07.06 0 0 370
100% feletti gépeket minden jobb fűtéstechnikai üzletben lehet kapni. pl. Buderus kondenzációs kazánnak hívják. 104%-115%-on megy mérettől függően. Semmi misztikum. A Buderus honlapján megtekinthető a leírása és a specifikációk.
Előzmény: pecaboy (364)
Első Polgár Creative Commons License 2003.07.06 0 0 369
A véletlen balesetes dolgot meg attól tudom (tkp. a szponzor), akinek a kezében van Magyarország sókészletének nagyrésze, ha nem az egésze. A bevételt ez a figura nem milliókban szokta mérni, szóval nemigen küszködhet megélhetési gondokkal :)
ki az az ember, csak nem valami elelmiszerlanc tulajdonos?
Előzmény: pecaboy (364)
Silan Creative Commons License 2003.07.06 0 0 368
Csak először szabadalmaztatni kell. Azért az illetőnek is legyen belőle haszon

Na ezt a hihetetlen egoizmust sose értettem. Valaki feltalálja az ingyen energia végtelen forrását, amivel megváltja majd a világot és az emberiséget, nyilvánvalóan ő lesz a legfontosabb személy a világtörténelemben, és akkor közben azon jár az esze, hogy jól teletömje a zsebét?

Előzmény: pecaboy (364)
Silan Creative Commons License 2003.07.06 0 0 367
Én csak azt nem értem, hogy ha hátravan még a tesztelés, a hatásfok "fejlesztése", a prototípus megépítése, akkor hogy lehet azt MOST kijelenteni, hogy a 100% feletti hatásfokú csodakütyü elkészült?

Hallottam olyasmit is, hogy vki régen csinált hasonlót, aztán "véletlen balesetet" szenvedett by benzin- és energiamaffia.

Húha! Aztamindenit! Te még ilyet is hallottál? Hú de meg vagyok ijedve.

Előzmény: pecaboy (357)
Simply Red Creative Commons License 2003.07.06 0 0 366
Nagy dolog. 100% feletti hatásfokú kütyüből nagyon sok van, és egyáltalán nem is titkosak. Ha úgy vesszük nekem is van ilyenem, ha valaki nagyon kíváncsi rá meg is mutatom.
Előzmény: Dr. Lecter (365)
Dr. Lecter Creative Commons License 2003.07.06 0 0 365
Nekem már régóta van ilyen működő kütyüm, csak nem mutatom meg senkinek.
Előzmény: pecaboy (364)
tegla Creative Commons License 2003.07.06 0 0 363
Mibe tart a találmány lényegét egy kis méretű dokumentumban leírni, bezippelni, és mindenhova szétteríteni az interneten? Aki ilyennel foglalkozik, annak bizonyára nem lenne nehezére összegyűjteni mondjuk ezer, ehhez a témához értő nevesebb tudós email-címét, meg másik ezer, tudományos rovatvezető újságírét. Plusz még fel lehet tenni newsgrouppokba, meg az összes ország találmányi hivatalába elküldeni postán. Mindezt egyszerre.

na?

Előzmény: pecaboy (359)
kutymu Creative Commons License 2003.07.06 0 0 362
"Az első demonstrációs célú gépen dolgoznak most, ez kb. 1-2 hónap múlva lesz meg"
OK, szeptemberben vissztérünk.
Előzmény: pecaboy (357)
JFEry Creative Commons License 2003.07.06 0 0 361
Építs ilyet, és megvédelek.

Egyébként, tényleg paranoiásnak tűnsz.

Előzmény: pecaboy (359)
pecaboy Creative Commons License 2003.07.06 0 0 360
() = (a kapcsos zárójeleket nem vette be a progi, úgyhogy) = ide még írtam volna vmit, de inkább mégse. A továbbiakban No Comment.
Előzmény: pecaboy (359)
pecaboy Creative Commons License 2003.07.06 0 0 359
Mérni tényleg nem tudok, meg a műszaki kütyükhez sem értek, ebben igazad van :)

De a paranoiás dolog az más kérdés. Szerintem ez nem az. Szerinted mit tenne az olaj-, energia-, stb.-biznisz, ha kiderülne, hogy létezik ilyen szerkentyű? Amelyik mindennemű földi ismert erőforrás nélkül tud energiát termelni? A Föld összvagyonának jelentős része összpontosul a kezükben, ha azt mondom, hogy 5%, akkor az még
édeskevés. Mibe kerülne nekik a "cél" érdekében egy háztömböt, vagy akár egy várost megfelelő (esetleg politikai-katonai) ürüggyel lerombolni, balesetnek vagy "véletlen" katonai ballépésnek álcázva? (ld. "A pénz hatalom" címszó alatt :)) XY megbízóm erre kitalált egy viszonylag jó módszert, nevezetesen, hogy tesztelés stb. után meghívja a létező összes fontosabb médiát. Ha a Földön majdnem mindenki tud róla (és a megfelelő személy elmondja, hogy "ha netalán baleset áldozata lennék, akkor valszeg mi törétnt..."), csak nem intézhetik el ilyen simán. ()

Előzmény: JFEry (358)
JFEry Creative Commons License 2003.07.05 0 0 358
Még mérni sem tudsz, és máris paranoniás vagy?
:-)
Előzmény: pecaboy (357)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!