Keresés

Részletes keresés

ásítósmacska Creative Commons License 2019.02.12 0 0 293

részemről a stifado: omlós marhából  v. akár nyúlhúsból, gyöngyöhagymával, paradicsomos szósszal, jól fűszerezve

 

(pl: https://fuszermania.blogspot.com/2018/10/stifado.html

 

vegetariánus ételként pedig a gemista: fűszeres rizzsel töltött paradicsom és paprika 

pl: https://fuszermania.blogspot.com/2018/10/stifado.html

 

És persze halak-tengeriherkentyűk - de én ilyesmit sajnos nem eszem, úgyhogy nem tudok konkrétumot ajánlani. 

Előzmény: Havi0709 (292)
Havi0709 Creative Commons License 2019.02.10 0 0 292
Üdv..
Szeretném egy két kedvenc ételetek nevét megkapni.. Krétán leszünk nyáron .. Bárány.. Grill...roston sültek.. Édesség.. Köszönöm
vasgyári capriccio Creative Commons License 2010.10.24 0 0 289
még nem láttam
Előzmény: vasgyári capriccio (288)
vasgyári capriccio Creative Commons License 2010.09.29 0 0 288

sajnos nem,de ha látok,akkor venni fogok

 

tök jó lehet a grillezett

Előzmény: rice (287)
rice Creative Commons License 2010.09.29 0 0 287

kostoltad mar?

 

 

rizsa

Előzmény: vasgyári capriccio (286)
vasgyári capriccio Creative Commons License 2010.09.28 0 0 286

na ezt láttam,hogy ciprusi

 

és a készítését is

Előzmény: rice (282)
vasgyári capriccio Creative Commons License 2010.09.26 0 0 285
szal azt akartam írni,hogy vélhetően a mozzarella helyett nem jó
Előzmény: vasgyári capriccio (284)
vasgyári capriccio Creative Commons License 2010.09.26 0 0 284

érdekes:)) ki is próbálnám

 

bár,ha nem könnyen olvad,akkor talán a mozzarella helyett..

Előzmény: rice (282)
vasgyári capriccio Creative Commons License 2010.09.26 0 0 283

bulgur a tészta,ha jól értem :))

 

nem ettem ilyet,de szimpi

Előzmény: rice (281)
rice Creative Commons License 2010.09.25 0 0 282
A halloumi hivatalosan egy ciprusi sajt, de egyéb kelet mediterrán országokban (főleg Görög, Törökországban) is nagyon népszerű. Eredetileg kecske és juhtejből készült, manapság az ipari termékekben tehéntej is van. A halloumi a görög és ciprusi mezze egyik alapfogása – ez nem csoda, hiszen a sajt nagyon finom (natúr is), könnyen és gyorsan süthető, grillezhető, rántható, felhasználása pedig nagyon változatos.. Eredeti görög, török vagy ciprusi halloumit nem igazán lehet kapni Magyarországon. (Ha valaki talált, kérjük jelezze!) Azonban lehet kapni magyar halloum sajtot a CBA élelmiszerboltokban – ez azonban tehéntejből készül.

Natúr halloumi

A halloumi egy kemény sajt, hagyományosan gombóc alakú, manapság rétegesen készül, így négyszögletesen van csomagolva a saját levében (mint a pizza-mozzarella). A sajt meglehetősen sós, kissé rágós – sokszor mentalevelekkel is megtűzdelik. A sajtot le lehet fagyasztani, és csomagolva a hűtőszekrényben hetekig is eláll. Nyersen fogyaszthatjuk salátákkal, vagy pl görögdinnyével (ami a ciprusiak kedven nyári étele!)

Sült, grillezett halloumi

A haloumi kiváló sütésre, grillezésre, mert az olvadáspontja magasabb, mint az átlag sajté, így nem folyik szét könnyen. A sajt grillezése vagy sütése roppant egyszerű:

  1. Először szűrjük le a levét, majd törőjük szárazra egy papírtörölközővel. Vágjuk fel kb 1cm-es szeletekre. Ha grillezzük, olívaolajjal kenjük meg a sajt mindkét oldalát, ha serpenyőben sütjük, akkor csupán helyezzük a sajtszeleteket forró olajba. Fontos, hogy a grillsütő és a serpenyő forró legyen, különben a sajt szétolvad.
  2. Készíthetünk akár grill-nyársakat is, sőt, kombinálhatjuk zöldség, rák vagy hal darabokkal (hússal azonban vigyázzunk, mert a sajt grillezése kevesebb időt igényel).
  3. Grillezzük, süssük 2-3 percig barnára mindkét oldalon.
  4. Ha pikáns ízt akarunk elérni, az olajba tehetünk chilit vagy fűszerkeverékeket is -  bár hagyományosan natúron sütik, és utána öntik le valami szósszal vagy mártással. A törökök rántva is készítik, de általában csak lisztben és tojásban forgatják meg.

Felhasználási tippek

A grillezett haloumi lehet előétel, főétel vagy egy meze (több fogásos menü) részese is.

  • Gyors ebédet készíthetünk, ha tálaljuk mediterrán jellegű salátákkal  – pl paradicsom és halloumi saláta - és 1-2 szelete pita kenyérrel, vagy zsemlével.

  • Előételként tálaljuk zöldsalátán, pl rukkolán, vagy párolt zöldbabon – adjunk hozzá néhány darab kapribogyót, koktél paradicsomot, majd öntsük le egy citromos saláta öntettel.

  • Készítsünk szendvicseket  – töltsünk meg egy pita kenyeret grillezett halloumi darabokkal, lilahagymával, paradicsommal, adjunk hozzá 1ek humuszt, és néhány zöldsaláta levelet (plusz 1ek petrezselyem zöldet). Melegszendvicsekhez is kiváló – kombináljuk grillezett paprikával.

  • Főételként is nagyszerű fogás, tálaljuk grillezett zöldségekkel vagy egyéb zöldséges körettel.

  • Nagyon finom grillezett bárányhús szeletek és bárány-nyársak kiérőjeként is.

  • Vágjuk fel apró kockákra, és tunkoljunk mártogatósokban (remek partikra!)

  • Vágjuk fel apró kockákra, és szórjuk rá salátákra!

  • Hamburgerben helyettesítsük a szokásos sajtot haloumival – isteni finom, főleg ha bárányhúsból készül a húspogácsa.

  • Helyettesítsük (vagy kombináljuk) a mozzarella sajtot egy pizzán. Különlegesen finom!

  • Mivel hidegen is ízletes, csomagoljuk be piknikre (ne felejtsünk pita kenyeret, és mártogatóst is csomagolni!)

A halloumi sajt egy gyors és egyszerű ínyencség, amiből sokféle ételt készíthetünk vagy sok más étellel kombinálhatjuk – és még a gyerekek is imádják (bár vigyázzunk, magas a sótartalma!)

 

 

 

 

rizsa

Előzmény: vasgyári capriccio (280)
rice Creative Commons License 2010.09.25 0 0 281

az egy ciprusi sajt. kicsit olyan mint a gumi. meg nyikorog is a fogam alatt:)

 

bulgurba van a daralthusi. vettem is egy kilot, de nem tudom megcsinalni. nem lesz masszaszeru:(

 

 

rizsa

Előzmény: vasgyári capriccio (280)
vasgyári capriccio Creative Commons License 2010.09.24 0 0 280

olyan,mintha valami tésztában lenne a hagymás fasirthús.

 

halumit? az nagyon finom is tud lenni(mi is az?:))

Előzmény: rice (279)
rice Creative Commons License 2010.09.24 0 0 279

a koruton a gorognel van, de nem finom. tul szaraz:(

viszont ma sutottem grillen halumit.

 

 

rizsa

Előzmény: vasgyári capriccio (278)
vasgyári capriccio Creative Commons License 2010.09.23 0 0 278
néztem egy pár helyen,de ott csak fasírtféléket találtam :)
Előzmény: rice (277)
rice Creative Commons License 2010.09.23 0 0 277

oh azota kiderult: koupas:)

 

rizsa

Előzmény: vasgyári capriccio (276)
vasgyári capriccio Creative Commons License 2010.09.23 0 0 276
eddig nincs tipp
Előzmény: rice (269)
kékszemű Creative Commons License 2010.08.18 0 0 274
Gavros elkészítéséhez kinek van jó receptje?

Mivel érdemes fűszerezni a halat sütés előtt?
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.01 0 0 273
Az állaga stimmelt, megpróbálom legközelebb mentával
Előzmény: Zitka (272)
Zitka Creative Commons License 2008.10.01 0 0 272

menta!

Vagy az állagával volt gondod?

Előzmény: Törölt nick (271)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.30 0 0 271

A sajtgolyók nagyon finomak, de nem tudom, hogy készül.

 

Két dolgot szeretnék kérdezni

1 Hogyan készül a halumi saganaki? Lisztbe kell mártani a sajtot, vagy natúr meg lehet grillezni? Halumi sajtot hoztam magammal

2 Megpróbáltam töltött padlizsánt csinálni, finom lett, de nem tökéletes. A megsült padlizsánt hosszában kettévágtam, kivájtam, a belét apróra vágott, lebőrözött paprikával, paradicsomal, hagymával, fokhagymával, olivqaolajjal összekevertem, sót, borsot, bazsalikomot tettem bele, összekutlyultam és visszapakoltam a héjba, olivaolajjal meglocsoltam és sütőben megsütöttem. Tényleg jó lett, de nem az igazi. Mi köllene még bele?

molcsi21 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 270

Sziasztok!

Egy hete jöttünk haza Rodoszról és ott sajtgolyókat is ettünk,aminek a receptjét sehol sem találom!

Tud valaki segíteni hogy megtaláljam a receptet?

     köszönöm!Üdv!

rice Creative Commons License 2008.06.02 0 0 269

valaki arulja el ennek a nevet. koszi

 

 

 

 

rizsa

varadit Creative Commons License 2007.10.14 0 0 267

 

 Végre!!!

 

 

Október 15-én lejár az öt éves moratórium, ettől kezdve kizárólag a Görögországban gyártott - juhból és kecskéből készült - fetasajt viselheti a feta vagy feta típusú elnevezést az Európai Unióban.

 

A döntés elsősorban a - tehéntejet felhasználó - dán és német sajtgyártóknak fog minimum eurószázmilliós kiadást okozni azzal, hogy teljesen új márkaneveket kell bevezetniük a piacra.

Az Európai Bizottság 2002-ben döntött úgy, hogy elfogadja Görögország igényét, és - az addigi gyakorlatától eltérve - olyan élelmiszernek is megadja a területi eredetvédelmet, amelynek neve nem egy földrajzi elnevezésből származik - mint például a francia champagne és cognac, vagy a magyar Tokaji esetében. Az EB úgy döntött, hogy a különleges klimatikus viszonyok, és a kecskék, juhok egyedi tartási szokásai adják meg azt az ízvilágot, amelytől a fetasajt egyedülálló. Az újszerű eredetvédelem ellen fellépő országok keresetét az Európai Bíróság 2005-ben elutasította.

Az Európai Bizottság által az átállásra lehetővé tett öt évi moratórium most letelik, a feta hétfőtől csak görög sajt lehet.

Forrás: FH

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.08 0 0 266

Hmmmmm, nekem az volt Görögországban a kedvenc kajám :)

 

De a Kleftiko tetején még volt leveles tészta is. Nem tudod esetleg leírni a receptjét??? Én már kerestem a neten, de azok nem igazán hasonlítottak a kint kapott finomsághoz, ráadásul nem is írták a cserépedényt...

 

 

Előzmény: Nesoka (265)
Nesoka Creative Commons License 2007.09.07 0 0 265
Szia kerkyra.
ezekben a sütőben készítenek ételt, főleg húsos ételeket, pl. kecskehúst citromosan krumplival. Nem kell beáztatni őket, mert ezekhez az ételekhez az olívaoljaon kívül mind tesznek kevés vizet is. Biztos van födele is ugye? Na az ételt lefödik, lassú tűznél sütik, majd a végén leveszik a fedőt, hogy színt kapjon. Ilyenekben készül a híres "kleftiko" is.
Tűzhelyen nem használják!!
Előzmény: kerkyra (263)
rice Creative Commons License 2007.09.05 0 0 264

szia,

en minden hasznalat elott beaztatom egy jo orara. tuzhelyen meg nem hasznaltam.

 

rizsa

Előzmény: kerkyra (263)
kerkyra Creative Commons License 2007.09.05 0 0 263
Sziasztok!Ha valaki tud segitsen!Görögországban vettem tavaly egy tűzálló kerámia edényt,de még nem mertem kipróbálni.Nem tudom be kell-e ezt is áztatni vizbe sütés előtt.Kivűl belül mázas.Csak az alja nem.Tűzhelyen is lehet használni?Kaptam egy leirást de ezekről semmit nem ír.Az idén is vettem a nővéremnek de előbb jó lenne kipróbálni.Ez az amit a Tempi völgyében lehet kapni.Köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.17 0 0 262
na jó nem viccelem el teljesen: souvlaki
Előzmény: Törölt nick (261)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.17 0 0 261
szufláki
Előzmény: Törölt nick (260)
Nesoka Creative Commons License 2007.01.19 0 0 258

Thrapsalo (tintahal) nyami:)

Ez lemaradt az előbb. Ez volt finom:))

Előzmény: Nesoka (257)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!