Keresés

Részletes keresés

Pretham Creative Commons License 2023.06.18 0 0 2053

Üdv Mindenkinek!

Az iránt érdeklődnék, hogy Pest megyében, esetleg a szomszédos megyékben létezik -e olyan mester, aki kerékpár csomagtartóra tudna nekem egyedi méretben kosarat fonni?

Köszönettel, Tamás 

FeróKarcag Creative Commons License 2018.11.07 0 0 2052

Helló! Mivel a feltöltés már cca. 10 éves, már nem aktív a link. Valahol máshol nincsen-e elérhető formában. Még valamilyen, kifejezetten a vesszőfonásra vonatkozó irodalom is érdekel, ami letölthető. Köszönöm: Csferó

Előzmény: 4Hópihe (81)
Anonimus555 Creative Commons License 2018.08.11 0 0 2051

Tisztelt Hölgyeim, Uraim!

Nagy szükségem lenne több darab, kerti munkához - pl. krumpliszedés - való kosárra. Tudnának-e segíteni, kivel, hogyan lehet ez ügyben kapcsolatba lépni? Pápa környékéről írok, ésszerű távolságra el tudok menni a termékért. (Veszprém, Sárvár, Győr, kb.) email: berkis35@gmail.com

Köszönöm előre is!

otifoti Creative Commons License 2017.07.02 0 0 2050

Hali!

 

Miért szokták a frissen fonott kosarakat citromsavas vízzel átmosni?

kézm Creative Commons License 2017.03.30 0 0 2049

Sziasztok! Van egy eladó hidraulikus vesszőhántolóm eladó.

Saját magamnak csináltattam úgy tíz éve, viszont nem haszálom már hat éve

Amennyiben érdekel valakit a kosarfonas2@freemail.hu emailcímen lehet édeklődni.

 

Ráckeveikosaras Creative Commons License 2017.01.05 0 1 2048

Sziasztok, Gábornak hívnak. Régóta foglalkoztat a gondolat, hogy kosarat fonjak, zöld s főzött vesszőből egyaránt, felhasználási cél szerint. Soha nem tanultam, a környezetemben sem fordult elő ilyen szakmát űző ember. Annyi közöm volt gyermekkoromban a fonott kosarakhoz, hogy használtam őket.

Pár éve, saját kútfőből, s kevés internetes kutakodás után ezt sikerült csinálnom, amolyan próba jelleggel:



Látszik, hogy az elméleti tudás teljes hiánya nélkül csináltam, de akkor, nagyon élveztem, szerettem.



Rendelkezem egy telekkel Ráckevén, ebből adódóan választottam ezt a felhasználónevet. Jelenleg Budapesten élek.

 

A fórumot elolvastam az elejétől. Sok hasznos információt tudtam meg Tőletek. Amiért most megszólalok az az, hogy a vesszőfonáshoz tudomásom szerint vessző kell, amit meg lehet venni illetve termelni, én utóbbit szeretném, ezért ma Ráckevén kerestem pár fűz vesszőt. Nem ismerem annyira a növényt, de ha jól gondolom akkor ez aranyfűz lehet, amiben biztos vagyok, hogy nem szomorú fűz. A színe miatt gondolom, hogy aranyfűz, remélem igazam van. Ebből vágtam ma 50 cm-es darabokat. Amikor befejeztem a leszabást vettem észre, hogy a kisebb, vékonyabb vesszőkön nagyon sok rügy van, s arra gondoltam, hogy azokat nagyobb eséllyel lehet dugványozni, ebben kérem a segítségeteket. A két méret közül melyiket érdemes dugványozni?

Mentés

nadudvarikosarfono Creative Commons License 2016.12.12 0 0 2047

Ahogy Vicuska58 írta korábban, ez nem túl bőbeszédű társaság....

Annamária46 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 2046

Véka  :-)

Annamária46 Creative Commons License 2016.11.21 0 1 2045

Szép Napot!

 

 

Mire jó a maradék.  :-)

 

Annaveronika Creative Commons License 2016.11.14 0 0 2044

Kedves Hozzáértők! Kosárfonásra alkalmas fűz csemetét szeretnék telepíteni. Na nem kereskedelmi mennyiséget, egy párat ( max 10 ) saját részre történő hobbi fonáshoz. Tud valaki segíteni egy pár dugvány vessző beszerzésére. Köszönöm mindenki segítségét.

Medix Creative Commons License 2016.10.29 0 0 2043

Kedves Nádudvari Kosárfonó!

Szeretném megkérdezni, hogy készít-e rendelésre, illetve van-e épp eladó fás kosara (ezek a mázsa súlyúak pont megfelelőek lennének :) ? 

Üdv.

 

Előzmény: nadudvarikosarfono (1926)
dalma53 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 2042

nincs itt senki?  Semmi kérdésre nem jön válasz!! Alszik mindenki?

Gábor J. Creative Commons License 2016.06.22 0 0 2041

Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni kosárfonás témában: szükségem lenne lapos (kb 2-2,5cm magas) és kerek (kb 18-20cm átmérőjű) kis kosarakra. Nem kell kézműves szintű minőségűnek lenni, inkább az ára a fontos, mert "csomagolásként" használnánk, aszalt gyümölcsöket szeretnénk belerakni, és így eladni, ezért így nem a kosár a "termék". Tudok küldeni fotót is, azt hiszem hasított vesszőből készült, és teljesen natúr, nincs kezelve semmivel.

Ha van itt valaki az oldalon, akit érdekelhet, megköszönöm ha jelentkezik, de útbaigazítást is nagyon megköszönnék, látom ennek az oldalnak teljesen ez a témája, hátha valaki tud jó infót :)

Köszönöm: G. József.

Newdaron Creative Commons License 2016.05.29 0 1 2040

Sziasztok!

Jó néhány hétbe került, de elkészültem végre: 

 



Saját magam táblásítottam hozzá a fenyő lapot. Azzal elment kb egy hétvégém.
A lakkozásával kb egy nap.
Az oldal fölfonásával egy nap. 
A tető megfonásával egy másik nap. 
Kb 2 hét elteltével lakkoztam le, és tegnap este szereltem föl.
Ma délelőtt kipróbáltam. Nem ugrál, nem zizeg, semmi gond nincs vele menet közben se! :-)

 

tamas75 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 2039

Sziasztok !

van egy régi fonott kosarunk, amihez szeretnénk új "fület" csináltatni, mert leszakadt.

van olyan cég, vagy vállalkozó, aki tud ilyet csinálni? Lehetőleg Pesten, Újpesten.

Előre is köszi, ha valaki tud segíteni.

nadudvarikosarfono Creative Commons License 2016.04.19 0 0 2038

Igen, ez gyönyörű! Nagyon szép, gratulálok. Szerintem sokáig marad a szín.

Előzmény: vicuska58 (2037)
vicuska58 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 2037

Kipróbáltam a hétvégén a sárga vesszejű somot. Igaz, mostanra bezöldült, de remek színkombináció sikeredett a főzött és hántolatlan fűzzel váltogatva. Azért kíváncsi vagyok, hogy mennyire fogja megtartani a színét?

A gazdasági fül készítés még mindig mumus számomra.

 

Nem tudok képet feltölteni, ezért felraktam az indafoto-ra: http://indafoto.hu/vicuska58/somfuz_variacio

 

Marcuszka Creative Commons License 2016.04.03 0 1 2036

Tegnap Nádudvaron jártam. A mesterem nagyon türelmes,bátorító, dicsérő, hozzáértő volt. A családja is nagyon kedves volt. A tanuló társaim is csodákat alkottak a mester felügyelete alatt. :-)   Sokat tanultam. Csak ajánlani tudom mindenkinek! www.nadudvarikosarfono.hu

Már értem miért nem lehet ezt videókból és könyvből megtanulni. Nagyon megérte elmenni. Két órás oda út, meg vissza is, de ez nem riaszt el, biztos, hogy megyek máskor is, ha tudok. :-) Három kosárkát készítettem és nagyon boldog vagyok tőle. :-) 

Marcuszka Creative Commons License 2016.03.25 0 0 2035

Köszönöm szépen, hogy válaszoltál. A hír tényleg szomorú. Azt hittem eddig, hogy lehet szomorúfűzből fonni. A tanulás folyamatban van. Ha jól látom a  nádudvarikosárfonó nick mögött rejlő lesz a mesterem, ha összejön. :-) Pont tegnap beszéltünk telefonon. Csak hát itt a tavaszi szünet én meg úúúgy fonnék. :-) Lehet, hogy elmegyek Monokra és veszek amerikai fűzet, ha azt lehet még ilyenkor és amíg sor kerül a tanulásra, addig próbálkozom egyedül. :-) 

Előzmény: vicuska58 (2034)
vicuska58 Creative Commons License 2016.03.25 0 1 2034

Szia!

Üdvözlet itt nálunk. Szomorú hírem van számodra: a szomorúfűz teljesen alkalmatlan a kosárfonásra. Ha itt visszaolvasol, nagyon sok mindent megtudhatsz, többek közt azt is, hogy egyedül nem megy. Mindenképp ajánlott egy tanítómesterrel elkezdeni a munkát.

Előzmény: Marcuszka (2033)
Marcuszka Creative Commons License 2016.03.25 0 0 2033

Sziasztok!

Ti, mint gyakorlott kosárfonók biztosan tudnátok válaszolni a kérdésemre. :-) Most szeretném elkezdeni a vesszőfonást, a környékünkön van jó néhány szomorú fűz, tudok most március végén róla vesszőt szedni, ami alkalmas lehet a fonásra vagy mit javasolnátok? Hogy induljak el? Ha tudok, hogy csináljam? Levágom, lehúzom a héját, szárítom, áztatom? Hogyan? Melyik lépést mennyi ideig? 

 

zsolt760730 Creative Commons License 2016.03.17 0 1 2032

Előző bejegyzésből kimaradt egy lényeges momentum:

A közölt képen szereplő munkákat már önállóan készítettem. 

Áztattam, majd osztályoztam a vesszőt, készítettem az aljat (na jó csak a kicsiket, a nagyok múlt héten felügyelet mellett készültek) majd készítettem el a terméket. 

Az első önálló tálca esetében (nem került fényképezésre) több helyen törtem el sajnos az oldalkarót az élcopf készítése során (rendkívül bosszantó volt). Vélelmezem, hogy a nem megfelelő áztatás volt az oka, vagy a nem megfelelő anyagválasztás. No de sebaj azzal is rengeteget tanultam, ugyanis a másik két tálcával és a három kis kosárral már magam is elégedett voltam. A mester meg majd lezsűrizi.  

 

zsolt760730 Creative Commons License 2016.03.17 0 2 2031

Pálinkás, napsütéses, fűnyírásos, kosárfonós, élcopfgyakorlós szép délutánt kívánok mindenkinek!

A mai nap az élcopf gyakorlása jegyében telt. 

Íme:

    

 

Addig sikerült eljussak, hogy már nem kell gondolkozzak azon, hogy mi a következő lépés. 

Ha minden jól megy, akkor szombaton bemutatom revízióra. 

A nagyobb tálcák (30*40) rétegelt lemezre készültek, melyet lazúroztam és lakkoztam, majd emelt fület kapott és természetesen élcopfot. 

A kisebbek pedig kimaradt 8 mm-es laminált padló aljra készültek, berakással, gyűrűvel, majd természetesen élcopf szegéssel. 

A zsűrinek tetszett, bár kicsit szerintem kicsit elfogultak. 

Mindenkinek további szép napot kívánok. 

 

vicuska58 Creative Commons License 2016.03.17 0 0 2030

Jelentem IE-ben Firefox-ban is tökéletes:-)

A rendszeres fonást most a Hagyományok Házában gyakorlom. Mindig probléma volt, hogy csak nagyon ritkán tudok fonni helyhiány miatt. Aztán gondoltam, hogy egy papír sosem árt, ki tudja mit hoz még az élet. Amit meg megfonok, azt általában elfelejtem lefényképezni, mielőtt tovább adom. Egyenlőre csak az ajándékozásig jutottam. A húsvéti szabadság alatt meg készülök egy férfi bevásárló kosarat csinálni.

Egyébként a kérdéseid kísértetiesen hasonlítottak a tegnapi "Népi kézműves vállalkozásismeret" óra marketing fejezetén elhangzottakhoz. Mintha a hátsó sorban füleltél volna:-))))

Előzmény: nadudvarikosarfono (2029)
nadudvarikosarfono Creative Commons License 2016.03.16 0 0 2029

Hiba kijavítva. Mit fonsz mostanában? Mennyiért adod el? Ebből mennyit költesz rám? :))))

Előzmény: vicuska58 (2028)
vicuska58 Creative Commons License 2016.03.16 0 0 2028

igen, Firefox volt a másik

Előzmény: nadudvarikosarfono (2027)
nadudvarikosarfono Creative Commons License 2016.03.11 0 0 2027

Uhh! A véletlenszerű képek Explorerben, igyekszem javítani. Köszönöm. A másik a Firefox? Na jó, otthon tesztelem majd.

Előzmény: vicuska58 (2025)
Annamária36 Creative Commons License 2016.03.11 0 0 2026

Nekem jó. Google Chrome.  :-)

Előzmény: vicuska58 (2025)
vicuska58 Creative Commons License 2016.03.11 0 0 2025

Szia Karcsi!

 

2 féle böngészővel is próbálkoztam, de mindkét helyen belelógnak a képek a szövegbe. Majd ha időd engedi nézz rá!

Előzmény: nadudvarikosarfono (2024)
nadudvarikosarfono Creative Commons License 2016.03.10 0 1 2024

A Zsolt által készített kosár leírását weboldalamon is közlöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!