Keresés

Részletes keresés

dr kiss Creative Commons License 2018.04.05 0 0 113

LunasixF feltűzhető spot keresővel eladó 5 eFt. Utánvéttel elküldöm, vagy átvétel Miskolcon

RolvanDen Creative Commons License 2015.01.02 0 0 112

Egyelőre hagyom, nem szenvedek vele. A leningrad tökéletesen működik, a cél az volt, hogy legalább az egyiket pontos működésre bírjam, ez sikerült. Köszi, a rádiótechnikás cikket azt olvastam már, jó cikk, benne van minden lényeges információ róla. (Az 1979-es Rádiótechnika évkönyvben lehet olvasni az elektromos fénymérőkről, ha esetleg érdekel valakit.) Ha majd lesz kedvem, időm, meg sértetlenül szét tudom szedni, talán megpróbálkozok vele.

Előzmény: foveon (112)
foveon Creative Commons License 2014.12.31 0 0 112

van csavar, a kis lemezke alatt. mas kerdes hogy a lemezket serules nelkul nem nagyon lehet kiszedni mert baromira beletettek es meg bele is van ragasztva. a kapcsolasa egy 70-es(?) evekbeli radiotechnikaban benne van. meg lehet lelni a neten.

 

Előzmény: RolvanDen (109)
Discovery2 Creative Commons License 2014.12.24 0 0 110

Boldog  karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek!

RolvanDen Creative Commons License 2014.12.24 0 0 109

Köszi a tippet, utána járok még (pár infót közben sikerült megtudnom). Abba biztos voltam, hogy valahol lehet kalibrálni, hogy aztán 1,5V-os elemmel is lehet-e, azt még nem tudom. De van benne 2 darab potméter, azokkal kell beállítani. Csak az a kérdés mennyire kel szétszedni hozzá, meg hogyan tudom szétkapni egyáltalán, mert egy deka csavart sem látok benne. Nem szeretem az ilyet, amibe nincs csavar, mindig sikerül eltörni valami pöcköt. :D Az alsó rész egybe van öntve, úgyhogy a felső résznél kell megbontani, kiemelni valahogy. Lehet kellene egy működésképtelen darabot szereznem, azt bátrabban szedném szét. Na de majd lesz valami, ha más nem is, akkor így marad.

 

Előzmény: foveon (108)
foveon Creative Commons License 2014.12.24 0 0 108

a weimarluxot is be lehet allitani sztem. ugy lehet szetszedni hogy a tarcsa kozepen levo pottyot kell kiszedni es az alatt van csavar (eleg nehezn jon ki mert ragasztva van).

 

 

Előzmény: RolvanDen (104)
Discovery2 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 107

Köszönöm!

Ünnep után kipróbálom.

 

Üdv. Imre

Előzmény: RolvanDen (106)
RolvanDen Creative Commons License 2014.12.23 0 0 106

Szia!

 

Nem bonyolult, vagy kell egy pontosan működő fénymérő, ha az nincs, akkor egy megbízható fényképezőgép is megteszi. Nem tudom mennyire vagy jártas a témában, úgyhogy leírom egy példában, állítsd a gépet ISO 100-ra, a rekeszt a legtágabbra (nálam f2.8 volt), állítsd be a helyes záridőt (nálam ez 1/250 volt), ha ez kész, akkor vedd kézbe a fénymérőt. A DIN értékét állítsd 21-re, ugye ez felel meg ISO 100-nak. A külső tárcsát, amin a záridők vannak, állítsd a megfelelő rekeszértékhez, esetemben az 1/250 az f2.8-hoz volt állítva. Próbálj meg mindenképpen olyan rekesz és záridőt választani, ami fénymérőn is jelezve van, és a fényképezőgépben is megvan. A Leningrad 6 felirat alatt lévő nyíl az én esetemben most a 14-es számra mutat. A készülék hátulján lehet beállítani az érzékelő érzékenységét, egy kisebb csavarhúzóval lehet tekergetni, de csak finoman. Jöhet mérés, (a fehér kis csúszka most ne legyen a fénymérés útjában, közvetlen fényt mérjünk) a mutatónak 14-et kell mutatnia, ha nem annyi, akkor hátul addig kell állítani, míg 14-et nem mutat. Ha ez sikerült, akkor kész. Ha egyéb kérdés van, írj nyugodtan.

 

Üdv!

Előzmény: Discovery2 (105)
Discovery2 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 105

Szia!

Nekem is van Lengrád-6 fénymérőm és 1,5 voltos elemet tettem bele. Ha kalibrálás menetét leírnád hálás lennék.

 

üdv. Imre

Előzmény: RolvanDen (104)
RolvanDen Creative Commons License 2014.12.23 0 0 104

Nos talán nem minden fénymérőt kell még a fiók mélyére tenni. A napokban vásároltam egy Leningrad 6 fénymérőt, és 1,5V-os elemmel is tökéletesen kalibrálható, ennek én most kifejezetten örülök. Van még egy Weimarlux CDS fénymérőm is, de azon semmi kalibrálási lehetőséget sem találtam, csak egy gombot hátul, amit ha megnyomok alaphelyzetbe állítja a mutatót. Lényeg a lényeg, hogy azért nincs minden veszve, csak meg kell találni a megfelelőn kalibrálható fénymérőt. Ha már megfelelő áramforrást nehéz találni, akkor olyan fénymérőt kell keresni, ami a mai elemekkel is normális, pontos működésre bírható. Biztosan akad még jó néhány ilyen fénymérő, csak kutakodni kell. :)

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.11 0 0 103

Szia! Ezekben a fénymérőkben, nem híd kapcsolást alkalmaznak, mert ugye annak pont az a lényege, hogy kevésbé érzékeny a tápfeszültség problémára?

Előzmény: foveon (100)
RolvanDen Creative Commons License 2014.12.08 0 0 102

Gondoltam, hogy nem mai sztori ez már, én csak most kezdtem kutakodni. Köszönöm, akkor a kellő felvilágosítást. Ez a dolog csak egyre bonyolódik, úgyhogy lehet hagyom a francba, bár szívesen fogadok még bármiféle ötletet, ha még van. Teljesen nem adom fel, de túl sok időt sem akarok rá feleslegesen pazarolni.  Ezt az ISO állítás dolog ezt kipróbálom, ez tényleg jó ötletnek tűnik.

Előzmény: foveon (100)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.12.08 0 0 101

Tehát akkor a konklúzió az, hogy az ilyen eszközöket be lehet tenni a fiókba. Persze csak ha folyamatosan stabil minőséget akarunk.

Előzmény: foveon (100)
foveon Creative Commons License 2014.12.07 0 0 100

nem akarlak lebeszelni, mert valamit csak szeretne az ember csinalni a meglevo eszkozeivel de leirom ezzel is mi a buktato. ez az adapter is regi storry, egy germaium dioda szokot bennuk lenni. de ahogy a cink elem ugy ez se tokeletes. a beletett elemek feszultsege nem stabil, kezdetben 1.55v aztan idovel elkezd esni es akar 1.2v-ig is lemegy, amibol az adapter mindig "levonja" a maga kis 0.2v-jat. persze joval tovabb jo mint a cink elem, de az idobeli instabilitasa miatt egy fenymeroben ez nem tul szerencses. a higany elemben az volt a jo hogy a feszultsege nem valtozott nagyon stabil volt evekig(tizedekig), ezert is alapoztak ra ennyire hogy semmifele stabilizalo/kompenzalo elektronikat nem epitettek belejuk.

en amugy a legegyszerubb modon szoktam eljarni, veszek mezei elemet es az iso-t tekerem el. fenyt merek egy korszeru fenymerovel es ahhoz beallitom a gepet. nem mondom hogy ez a tuti de nalam jol mukodik.

 

 

 

Előzmény: RolvanDen (98)
foveon Creative Commons License 2014.12.07 0 0 99

el kell hogy szomoritsalak, de sajnos nem szorgos amcsi kezek reszelgetik neked a cinket hanem ugyungy (mint ahogy minden mast amity gayrtani kell) a kinaiak.

keresd meg a regi honlapjukat es ott a gyartast...

http://www.weinproducts.com/weincell.htm

 

 

de amugy ez mar vagy +10-en eves tortenet a cink levego elemekkel kapcsolatan, azota folyik a probalkozas a kivaltasukra.

 

Előzmény: RolvanDen (97)
RolvanDen Creative Commons License 2014.12.07 0 0 98

Van egy másik megoldás, ami sokkal jobb szerintem. "MR-9 Adapter"-nek nevezik és LR43-as elemet kell belerakni. Van benne valami kis elektronika, talán valami dióda, ami 1.35 V-ra csökkenti a feszültséget. Az árát szintén megkérik ennek a megoldásnak is, viszont akkor nem kell cink-levegő elemekkel vacakolni.

Itt van bővebb infó, ha valakit érdekel: http://www.smallbattery.company.org.uk/sbc_mr9_adapter.htm

RolvanDen Creative Commons License 2014.12.07 0 0 97

De de, ezt az elemet konkrétan erre a célra gyártják, kínaiaknak ehhez semmi köze, nem ott, és nem ők gyártják. A technológia persze ugyan az, mint a hallókészülékek elemeinél, hogy aztán ez tartósabb e esetleg valamivel azt nem tudom, nincs tapasztalatom, meg lehet nem is lesz. Más megoldást keresek, mert ez egy kicsit drága mulatság.

Egyébként itt a hivatalos honlap is: http://www.weincell.com/

 

Előzmény: foveon (96)
foveon Creative Commons License 2014.12.06 0 0 96

pont hogy nem ezekhez gyartjak, csak ugye a kinaiak megtalaltak a piaci rest igy a hallokeszulek elemeket eladjak fenykepezogep elemnek. ha utananeztel volna akkor latnad hogy ilyen elemet itthon is lehet barhol venni. a baj az vele hogy nagyon rovid ideig mukodnek. felnyitas utan naheny het max egy ket honap amig jok, hasznalat nelkul is lemerulnek. kicsit lehet rajta nyujtani ha az ember hasznalat utan leragasztgatja, csak az ugye elegge maceras. az eredeti higany elemek evekig, de akar evtizedekig mukodtek. nekem most is van 20 eves elemem ami gepben van es meg mindig jo. egy idoben mig romania nem volt ennyier unio kozeli addig onnan lehetett valodi higany elemeket is venni mig az unioban mar nem (sajnos ma mar toluk sem).

 

 

Előzmény: RolvanDen (95)
RolvanDen Creative Commons License 2014.12.04 0 0 95

Nos, aki 1.35V-os elemet keres PX625 helyettesítésére, akkor most mondom, hogy létezik ilyen feszültséggel ugyan ez a méretű elem cink/levegő technológiával. Az árát azt ugyan megkérik, kis hazánkban elég borsos ára van. "Wein Cell MRB625" néven kell keresni. Egyet megpróbálok beszerezni, azt kiderül milyen is. Elvileg pont ezekhez a régi fényképezőgépekhez és fénymérőkhöz gyártják.

j.peti Creative Commons License 2014.10.30 0 0 94

sekonic L-608 (jb11-0043*)

80e

j.peti Creative Commons License 2014.10.30 0 0 93

sekonic L-608 (jb11-004**)

80e

Syracusa Creative Commons License 2014.10.20 0 0 92

Valamelyik 625 cink-levegő elem jó helyette, nagyothalló készülékbe való. Szakboltban vagy drogériában pár százas tétel.
Illetve bármelyik jó, ami méretre belefér. Ezek kibontás után élednek fel, kb. negyed óra alatt. 
1.4V a névleges feszültségük, ez az eredeti elem gyártási tűrésén belül van.

Előzmény: Törölt nick (90)
Discovery2 Creative Commons License 2014.10.18 0 0 91

Szia!

PX13 higany, cella feszültsége 1,35 V.

Persze ilyet már nem lehet kapni.:-(

Előzmény: Törölt nick (90)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 90

Sziasztok!

 

Tudnátok nekem abban segíteni, hogy milyen energiaforrás kell Weimarlux fénymérőbe a CdS működtetéséhez?

Kalandra fel! Creative Commons License 2013.02.20 0 0 89

Keresek: Spectra fénymérőt!

(Pl.: Professional 251 stb. Lehet készletben, vagy csak a műszer önmagában)

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.30 0 0 88

Hali! Ha van kedved, személyes találkozáshoz, talán tudok segíteni a Gossen „megfejtéséhez”  ;-))))

Előzmény: Törölt nick (87)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.30 0 0 87

Sziasztok! Hozzám került egy gossen sixtar sbc...nekem így működik: hátu elem teszt, finom beállító gomb.... állandóan mér fényt gombnyomás nélkül, ha oldalsó gombot benyomom a fénymérő felmegy a mérő tartományak a tetejére, meg a mutató is és a piros tárcsa is. Ha erőssebben benyomom akkor fixál, bár így semmi értelme nyomogatni :) Mire van a gomb? Tudja valaki hogy kellene működnie? Valaki kalibrált már kiev 88 ttl fénymérőt? Én megkísérelném, csak nem tudom hogyan fogjak hozzá, lehetőleg nem bontanám darabokra az egész keresőt :) köszi

matyas53 Creative Commons License 2011.03.25 0 0 86

Üdv mindenkinek!

 

Lehet, hogy pörgősebb topicon kellene megkérdeznem, de máshol nem akarok offtopic lenni. A következőről van szó: vettem egy szép állapotú Fujica st701 f.gépet. A fénymérőjébe való Mallory RM400R(2 db) 1.35 v-os higany elem természetesen már nem létezik. A helyettesitésre ajánlott 1.5 v-os LR54 elemmel a gép mér, de az eltérés a rendelkezésre álló kontroll fénymérővel/fénymérőkkel kb 2.5 fényérték. Létezik ez? Esetleg más helyettesitő elem jobb eredményt hozna?

 

Üdvözlettel: Mátyás

Zone six Creative Commons License 2009.07.09 0 0 85
Nagyon köszönöm. Már le is töltöttem. Hiába, én sajnos nem igazán értek a internethez.
Előzmény: foveon (84)
foveon Creative Commons License 2009.07.07 0 0 84
googleban az elso talalat... :

http://www.butkus.org/chinon/flashes_meters/sekonic_dual_spot_f/sekonic_dual_spot_f.htm
Előzmény: Zone six (83)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!