Keresés

Részletes keresés

beegod Creative Commons License 2001.02.08 0 0 23
Te felelősséged teljes tudatában vagy.
ritka mint a fehér holló, de egyetlen mentség ennek hiánya.

így tovább, irigylem a nőt...

Előzmény: dr. Kheirón (22)
dr. Kheirón Creative Commons License 2001.02.08 0 0 22
Hja kérem, nem kell ahhoz inni...

A fogamzásgátlásról meg aszt hiszem van egy-két topic itt a Törzságyon. A magam részéről a gumi pártján vagyok, bár vannak hátrányai is, mégsem hormontartalmú, ami nem a legszuperebb a legtöbb nőnek.

Üdv
dr. Kheirón

nagy marha Creative Commons License 2001.02.05 0 0 21
Koszonom mindenkinek a hozzaszolasokat. Megoldodott nem terhes de ez jo lecke volt :| Nem akarok ido elott megoszulni (plane nem Neki ennyi kellemetlenseget okozni) ugyhogy eljen a rendes fogamzasgatlas (meg ittasan is :)

nagy marha



jinjang Creative Commons License 2001.02.05 0 0 19
mikor nagyságú = mikro nagyságú
Előzmény: jinjang (18)
jinjang Creative Commons License 2001.02.05 0 0 18
nagy marha
- Az előváladék is tartalmazhat spermiumokat, de nem szokott túl sokat, nagy esélye nincs ettől teherbe esni, de nem kizárt.
- Ha nem "mentél bele", (nem tudom, hogy te mit értesz ez alatt, csak sejtem) akkor megint nem valószínű a teherbesés, de megintcsak nem kizárt.
- Az érett petesejt nem a méhfalba kapaszkodva várja a megtermékenyítést, hanem a petevezetékben, onnan vándorol át a méhbe és ágyazódik be, ha megtermékenyült. Ha nem, akkor menstruációkor a méh nyálkahártyája vérzés közben leválik a méhfalról. Terhesség esetén a hártya marad. De: vérzés attól még jelentkezhet. Nem tudom, miért és hogyan, de előfordul. Nekem pl. a méhszájsebem vérzett. Egy barátnőmnek hátrahajló méhe volt, az okozott vérzést a terhesség elején. Ezek a vérzések viszont általában nem olyan erősek, és nem tartanak olyan soká, mint a rendes havi.
- A legbiztonságosabb fogamzásgátló a tabletta, ha jól emlékszem kb. 98 %-os a védettség mellette. Az óvszer mellett sokkal kisebb a védettség. (Helytelen használat, elszakad, vagy csak nem veszed észre rajta a mikor nagyságú rést.)
- A pár napos terhességre van tabletta, de baromi nagy a hormontartalma és jól összezavarja a szervezetet. Persze még mindig jobb, mint a nem kívánt terhesség, de csak akkor érdemes bevenni, ha tényleg biztos a terhesség.
- Nőgyógyászhoz menni nem árt, évente 1x úgyis illik egy rákszűrést csináltatni, a barátnőd meg nem árt, ha elkezd tablettát szedni, hogy ne ijedezzetek legközelebb. Vagy tessék hordani magadnál óvszert!

Uff!

jinjang

Dávid Máté Creative Commons License 2001.02.05 0 0 17
Kedves Nagy Marha!

Szerintem meg kéne várnotok, hogy elmúljon a menstruációja. Egyszer én is 100%-ra akartam menni és az utolsó napokon teszteltem. Pozitív eredmény jött ki. Pánik, orvoshoz rohanás, de szerencsére megnyugtatott, hogy valszeg még véres volt a vizelet(illetve vér került bele teszteléskor) és ezért hozott ki +eredményt. Ugyhogy várjatok még utána is legalább 1-2 napot.

Egyébként én olyan lányról is tudok, aki 9 hónapon keresztül rendszeresen vérzett a terhessége alatt. :-)

Sok sikert!
dm

Előzmény: Laetitia (16)
Laetitia Creative Commons License 2001.02.05 0 0 16
Így van. Nem tudom, pontosan mi történik ilyenkor, de vcan ilyen, az tuti. Akkor általában, ha az új pete még akkor érkezik le, amikor a megtermékenyült miatt (megtemékenyülés miatt) még nem keményedett meg a méhfal. Azt hiszem, de hiányosak az ismereteim.

Előfolyadék kérdésében viszont kirannak tökigaza van.

Mondjuk általános tapasztalat az is, hogy amikor embrlánya gyermeket szeretne, akkor nehezebben megy a megtermékenyülés, mint amikor nem szeretne, gyakran.

Ebben valami pszichés kiszúrás van. Nem mindenkinél, de sajnos gyakori.

Viszont nagy marhát ne ijesszük meg, mert tényleg minden infó arra utal, hogy az ő esetükben nem történt gond. És egyenlőre szvsz egy teszter is megtenné a hatását, bár a nőgyógyász bácsi nem bánt, csak nem szeressük.

Előzmény: girl from Gyor (14)
Vonós Creative Commons License 2001.02.05 0 0 15
Az a nagy igazság, hogy egyesek bármit hisznek, az ember nem egy matematikai képlet, ami mindig úgy működik, ahogy azt elvárjuk. lehet két tök egészséger ember terméketlen EGYMÁSTÓL, meg ugye előfordult már szűznemzés is.
Előzmény: girl from Gyor (14)
girl from Gyor Creative Commons License 2001.02.05 0 0 14
Kedves kiran!
Nem akarlak kiábrándítani, de én is hallottam már olyanról, hogy egy nőnek még egyszer megjött teherbeesés után. Persze nem ez az általános, de azért kórosnak sem tekinthető.
Nyomkereső Creative Commons License 2001.02.05 0 0 13
"A dolog úgy áll, hogy a petesejt ott várakozik eg yideig a méhfalba kapaszkodva, és HA NEM termékenyül meg, AKKOR leválik, és vérzés kíséretében kiürül a hüvelyen keresztül. Ez a normál havivérzés."

Nem pontos... :-)

ny

Előzmény: Törölt nick (12)
Laetitia Creative Commons License 2001.02.05 0 0 11
Óriási tévedés, kedves Kiran!

Elég általános dolog, hogy teherbe esés után még 1X megjön. A folog a petelevásálon múlik, elég bonyolult, de a lényeg, hogy 1X még megjöhet, nem azt mosnom, hogy semmit nem jelent, de attól még...

Előzmény: Törölt nick (10)
nagy marha Creative Commons License 2001.02.05 0 0 9
Kosz mindenkinek az infokat. Asszem' ebbol nogyogyasz lesz legkozelebb majd jobban vigyazunk :| Az azert ugye valamennyire megnyugtato, hogy a lanynak azota megjott es azt mondja ugyanolyan mint maskor...?
BonBonJohny Creative Commons License 2001.02.05 0 0 8
De a 48ora az idealis elet korulmenyek kozott szamit nem? Szoval csak ugy kint a nagy vilagban szerintem 4-5 ora alatt siman megszarad magatol.

Nem volt senkise meg sperma bankban? Ott tuti kiderulnek ezek a finom parameterek :)

A lanyt pedig vidd el nogyogyaszhoz. Hulyeseg ilyeneken kockaztatni.

Előzmény: Nyomkereső (4)
girl from Gyor Creative Commons License 2001.02.05 0 0 7
Nem tudom, azt már több helyen olvastam, hogy a fogamzásgátló tabletta biztonságosabb, mint az óvszer, fordítva még nem.
Előzmény: Nyomkereső (6)
Nyomkereső Creative Commons License 2001.02.05 0 0 6
A három állításodban két tévedés van.

1., a legbiztosabb fogamzásgátló nem a tabletta, hanem az óvszer (persze a térdek közé szorított kalmopirint nem számolva...)
2., az újabb terhességi tesztek 1-2 nap után 95%-os valószínűséggel kimutatják, terhes vagy-e

Abban tudok egyetérteni, hogy érdemes nőgyógyászhoz fordulni.

ny

Előzmény: girl from Gyor (5)
girl from Gyor Creative Commons License 2001.02.05 0 0 5
nagy marha,
az előváladéktól is teherbe lehet esni. A fogamzásgátló a legbiztosabb formája a terhesség megelőzésének. A terhességi tesztek kb. tíz nappal az aktus után mutatják ki a terhességet, de ha erős a gyanu, érdemes inkább nőgyógyászhoz fordulni.
Előzmény: nagy marha (-)
Nyomkereső Creative Commons License 2001.02.05 0 0 4
Öregem, a spermiumok jól bírják, 48 órán keresztül simán elvannak.
Orális szex után is lehet, igen. Különösen, ha még nem száradtál meg teljesen.
Vigyázni kell a hímivarsejtekkel, nagyon életképesek a kis gecik... :-)

Nyomkereső

P.S.: Szakrendelést javaslok, mielőbb. (azonnal!)

Előzmény: nagy marha (3)
nagy marha Creative Commons License 2001.02.05 0 0 3
Kosz. Jo tudni :0 Mostmar egyre inkabb erzem mennyire hianyosak az ismereteim ilyen teren...

A spermiumok meddig maradnak eletkepesek? Azaz ha eloszor valami mas modon (pl. oralisan) kijonnek es meg marad egy kicsi mielott behatolok ugy lehet valami?

Ezek kicsit ertelmetlen kerdeseknek tunnek de egyszer meg jol johet ha tudom rajuk a helyes valaszt ;)

Előzmény: Ethan Hunt (2)
Ethan Hunt Creative Commons License 2001.02.05 0 0 2
Bemásznak sajnos, minél jobban bemegy, annál valószínűbb... Szerintem nem is nagyon lehet belőni közvetlenül a méhbe, mert a méhszáj alaphelyzetben zárt és nem is biztos, hogy oda célzol.
Előzmény: nagy marha (1)
nagy marha Creative Commons License 2001.02.05 0 0 1
Ebben szinte biztos voltam :) De hatha valaki nem0zo is jar erre...

Meg1: ahhoz hogy megtermekenyites legyen be is kell lovelni a 'kishaverokat' a mehbe vagy bemasznak maguktol is? :)

Előzmény: Ethan Hunt (0)
Ethan Hunt Creative Commons License 2001.02.05 0 0 0
Nulla ilyen esetről tudok, de nem is akarok részese lenni...
Előzmény: nagy marha (-)
nagy marha Creative Commons License 2001.02.05 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Az lenne a kerdesem, hogy ha vedekezes nelkul szeretkeztunk de nem "mentem bele" (legalabbis valszeg eszrevettem volna -- vagy letezik hogy van valami de nem erzem? :) a lanyba akkor mennyi az eselye a terhessegnek? Az elovaladektol is teherbe lehet esni? (Most csak teoretikusan.) Ha "belemennek" mennyi a terhesseg eselye? Mit lehet csinalni kozvetlenul utana, par nappal utana vagy ha a lanynak nem jon meg idoben? A terhessegi tesztek mikortol mutatjak ki a terhesseget? Mennyi a terhesseg eselye ha a lany szed fogamzasgatlot?

Nagyon laikus vagyok a temaban tobb topicot atnyalaztam de tetelesen nem talaltam valaszt a kerdeseimre. Elegitsetek ki a kivancsisagomat pls. :)

(egy) nagy marha

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!