Keresés

Részletes keresés

Csizmazia Alexandra Creative Commons License 2018.02.23 0 0 782

Szia!Örülnék ha feltudnánk venni a kapcsolatot.Email címem:alexandracsizmazia@gmail.com

Törölt nick Creative Commons License 2018.02.13 0 1 780

Ez nem adok-veszek topik!

Köszönöm.

Energgy Creative Commons License 2018.01.18 0 0 762

Sziasztok.

Nagy gondban vagyunk.

Következő a helyzet.


Hétfőn együttlét gyógyszert bevettem, kedden elfelejtett gyógyszer bevétel. (első héten)
Tegnap bevettem hirtelen gondolkodás nélkül a kettőt.
Bevegyem-e a gyógyszert ma és továbbra?
A mai, további megakadályozza-e a foganást ha még nem történt meg?
Mi van ha megfogant milyen hatással van rá?

 

köszönöm.

Bea19 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 636

én is 16 éves korom óta szedem  Tri regolt most 23 vagyok, nemsoká megyek nőgyógyászhoz, mert abba szeretném hagyni, én is nagyon félek a pattanásoktól mert sima a bőröm mindig dícsérik, hogy milyen szép vagyok:D de félek, ha abbahagyom tuti egyből terhes lennék amit annyira nem is bánnék, de még incs annyi munkaviszonyom :) a másik, meg a rendszertelen mensi, na meg a pattik:D segítsetek, akinek van tapasztalata ezzel kapcs irjon. amúgy nem híztam tőle de azt is olvastam, hogy valaki meghízik, kisebbek lesznek a mellei stb....ezeknek nem nagyon örülnék:D

Előzmény: Pannkaa (634)
Orhídea 33 Creative Commons License 2012.05.28 0 0 635

Én 15 éve szedtem a Triregolt azóta van már egy 11 éves gyermekem de most megint elkezdtem szedni.Első hónap : migrínes fejfájás, lábfájás.Második hónap nincs migrínem de lett egy kissebb érgyúladás a vádlimon.Na most mi legyen hogyan tovább?????Valaki!Hasonló tapasztalat vagy tanács!!!

 

Pannkaa Creative Commons License 2012.04.16 0 0 634

Sziasztok!kinek mennyire viselte meg a bőrét az hogy abba hagyta a fog.gátló tabl. szedését?mert attól félek hogy pattanásos leszek,holott most nagyon szép a bőröm!gyógyszer előtt sem volt vészes(legalább is úgy emlékszem) de most nagyon félek hogy ha le teszem csupa ragya leszek.mert egy két patti még nem zavarna de ha egy ragya gép nézne vissza a tükörből akkor nagyon ki borúlnék.nem tudom nektek hogyan hatott a hormonrendszeretekre a gyógyszer elhagyása???????6 évig szedtem és még 6 szem van bellőle és utánna már nem fogom használni.Diane 35-öt szedtem/szedek.

parfumeden Creative Commons License 2012.04.10 0 0 633

Véletlenül találtam ide, de gondoltam megosztom a saját tapasztalatomat a témával kapcsolatban.

 

Évekkel ezelőtt egy rövid ideig szedtem fogamzásgátlót hosszabb-rövidebb megszakításokkal, összesen kb. 2 évig, majd végleg abbahagytam.

A szedése előtt hírből sem ismertem a migrénes fejfájást, nem is értettem hogy lehet az, ha valakinek fáj a feje.

Mikor elkezdtem szedni, sikerült közelebbről megismerkednem ezzel a "betegséggel". Volt, hogy csak a harmadik igen erős fájdalomcsillapító segített rajtam, mikor már szó szerint sírtam a fájdalomtól. Egyértelműen akkor kezdődött, mikor szedni kezdtem, majd miután "végleg" leálltam, ugyan jóval ritkább és valamivel enyhébb lefolyású, de sajnos előfordul még fejfájás.

 

Meliane-t szedtem mindig.

 

Ha van valakinek hasonló tapasztalata, kérem írjon vissza és főleg ha megoldás is van rá.

 

Köszi!

sellocskeee1324 Creative Commons License 2011.05.13 0 0 628

szia!olvastam, h Te is Tri-regolt szedtél, és fél év után is csak gyógyszerrel jött meg. Velem uez a helyzet, nincs menzeszem, most norcolutot szedek, aztán vérvételre kell mennem, ha végre megjön. Megszeretném kérdezni, h neked mit mondtak, miért lehet ez?Én nagyon félek, CPO-ra gyanakszik az orvosom, de nagyon remélem,h tényleg csak a tri-regoltól van ez. méhszájsebem nincs, meg tényleg minden más dolog nálam rendben van EDDIG, csak megszűnt a menzeszem. Neked hogyan oldódott meg ez a dolog?kaptál gyógyszeres kezelést, v a természetre bíztad?Nagyon megköszönném,ha visszaírnál, fél éve keresgélek hasonló "sorsú"nők után, Te vagy eddig az egyetlen, akinek uazok a tünetei, mint nekem, és pont uattól a tabitól. Előre is köszi!cupp....

Előzmény: beny (24)
barhelg Creative Commons License 2010.09.13 0 0 621
Nem érdemes és nem is praktikus, mert valószínű, hogy néhány hónap kell, míg rendeződik a menzid miután abbahagytad, hiszen most a tabletta abbahagyása után át kell állnia a szervezetednek, hogy ismét ő maga irányítsa a hormontermelést. Ez nyilván egyénenként változó, hogy kinek mennyi idő, szerintem nem is lehet előre megmondani. Újra elkezdeni a tablettát szedni, meg akkor javasolt, ha megint rendszeres a menstruációd..

Meg én azt gondolom, a szervezetednek még mindig jobb 3 hónapig "fölöslegesen" kapnia a tablettában lévő hormont, mint variálni.

Persze a legjobb tanács, amit ez ügyben adhatok, hogy kérd ki a nőgyógyászod véleményét is.
Előzmény: szveee (619)
szveee Creative Commons License 2010.09.10 0 0 619
Sziasztok!

Lehet-e abból probléma, ha 3 hónapra szüneteltetem a fogamzásgátlót? Ugyanis elutazom és nem lesz rá szükségem.
Karcsi33 Creative Commons License 2009.11.27 0 0 589
sziasztok!

barátnőm akar majd szedni ilyet.
mi a véleményetek?
előnye-hátránya-káros hatások-rossz tapasztalat?
minden érdekelne, nagyon féltem :)
/jah, még csak 17, ha ez jelent vmit.../
szemi25 Creative Commons License 2009.07.31 0 0 578
Sziasztok!

Meliane fogamzásgátló tablettát szedek már évek óta.
Augusztus 9.-én fog megjönni a menstruációm.
A problémám az, hogy 10-én mennék egy hétre nyaralni.
Olvastam a tájékoztatón, hogy lehetséges késleltetni a havi vérzést, ha tovább szedem a következő levél tablettáit is, és akkor egy havi vérzés kimarad, majd a második levél beszedése után fog megjönni.
Valóban megoldható e így a problémám, ill. van e ennek a módszernek valami káros hatása/mellékhatása?


Egy netes oldalon egy nődoki ezt írta:

"Inkább a menses előbbre hozását javaslom. Egy héttel hamarabb fejezze be a szedést és ebben az esetben a nyaralás időpontjában már nem lesz vérzése. A 7 napos szünet megtartása után egy új levél elkezdésével folytassa a szedést."

Szerintetek továbbszedni,vagy előbb abbahagyni??
Amennyiben valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalat,kérem írja meg! Köszi!
ajjeb91 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 574

Sziasztok!

szeretném kikérni a tanácsotokat...

Arról van szó hogy 2hónapja szedem a fogamzásgátlót, és ugye utána tartani kell 7nap szünetet...ezt be is tartottam, majd pedig már a 3.levél 2. szeménél tartok....A kérdésem az lenne, hogy szerintetek mennyire vagyok védett az új levél megkezdésekor? mármint már a 2. szem is megvéd? illetve a szervezetemben van még az előző 2 havi fogamzásgátló hatása?

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM:)

toma_arc Creative Commons License 2009.04.14 0 0 568
Hello! Nekem már volt olyan csajom, akinek volt már valamilyen fertőzése, de nem ugrik be mi volt a neve, azt tom hogy tuti nem Hepatitis B meg ilyen hasonlók, amik veszélyesebbek lehetnek. A csajszi állitólag uszodába kapta meg, és a nőgyógyásza felhivta a figyelmet, hogy fogamzásgátló mellett ha nem akar bajt, akkor óvszerrel is védekezzen. De ez szerencsére csak 1 "kisebb" fertőzés volt, igy csak pár hónapig kellett gumiban szeretkezni. De nagyon oda kell figyelni. Emlékszem, hogy az orvosa külön felhivta a figyelmet, hogy jó lenne ha beoltatja magát Hepatitis B ellen, mert gyenge az immunrendszere, és könnyen elkaphat bármi, jobb megelőzni bajt.

De mint tudjuk, az óvszer sem nyújt 100%-os védelmet, hiszen bármikor sérülhet, kilyukadhat. Előfordulhat, hogy a nagyon elővigyázatos emberek is elkaphatják.

Én is várom a hasonló történeket, mert sokat tanulhat az ember belőle. Reméljük erre fog tévedni valaki, és fel fogja vállalni a fertőzését, és beszámol nekünk, hogy mik a tapasztalati e téren.

üdv
Toma
Előzmény: kummantari (567)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.07 0 0 566
heló

Én soha nem szedtem bogyót, eszembe se jutott. Illetve annyiban igen, mikor 14 évesen elmentem nőgyogyászhoz és az javasolta (a teljes nulla szexuális életemnek).. akkor elméláztam rajta, de akkor azt sem tudtam, hogy azmiaz.

Viszont később azt tapasztaltam, hogy a srácok utálják a gumit és nem a csajok : )

A bogyószedők viszont tele vannak gyereknemző hormonnal, úgyhogy sokkal könnyeben esnek teherbe.
Előzmény: kummantari (557)
viharboszorka Creative Commons License 2009.04.06 0 0 560
Ha emlékeim nem csalnak, kell pár hónap, mire beáll a szervezeted új tablettánál.Én azt tanácsolnám,hogy menj vissza a dokihoz és említsd meg neki a tüneteidet; lehet, hogy a Yasminelle szuper gyógyszer és sok mindenkinek bejön gond nélkül, de lehet, hogy a Te szervezeteddel mégsem passzol teljesen.  
Előzmény: Laura&&& (556)
Laura&&& Creative Commons License 2009.04.01 0 0 556
 

Sziasztok!

Véleményeket szeretnék kérni a Yasminelle nevű fogamzásgátlóról....

Lassan a 3. levelet kezdem,és a vérezgetés már nagyon kikészített...

először nagyon szorongtam,hogy valami komoly nőgyógyászati bajom van,de voltam vizsgálatokon és minden rendben.

Most is 2x jött meg 2 hét szünettel....:S,mellette is előfordul vérzés,mondhatni végigvérzek egy hónapot.

Azelőtt nem volt ilyen ....gyakrabban fáj a fejem is,nekem azt mondták ez a legalacsonyabb hormontartalmú,és nem lesz problémám vele,ehez képest...visszasírom a régi jó tri-regol-t amivel az ég világon semmi gondom nem volt,de azt azért hagytam abba,mert elavultnak és magas hormontartalmúnak titulálták....

Váltanom kéne ha a 3 levél után sem javulnak a dolgok?

A váltás nem okoz még nagyobb hormonzavart?

Minden segítséget,választ előre is köszönök!

Üdv. mindenkinek!

viharboszorka Creative Commons License 2009.02.15 0 0 549

Ezek szerintem nem általános dolgok, hanem mindenkinél más és más. Hajhullást szerintem nem okoz, ha 3 hónapra elhagyod (nem igazán értem, miért is okozna, de ha 100% biztosra akarsz menni, akkor szedhetsz Revalidot). Pattanás előfordulhat,ha hajlamos vagy rá, de ez is egyénfüggő.Depi? Na az múlni fog :) A dilibogyók az arra hajlamosaknál okozhatnak hangulat változásokat, de ha nem szeded a gyógyszert és kiürült a szervezetedből, akkor a depis hangulat elszáll (természetesen csak akkor, ha a dilibogyó okozta és nem más).

 

Én a helyedben nem aggódnék ennyire, hogy 3 hónap szünetet tartok. Legyen Nálad betét/tampon, ha rakoncátlankodna a vérzés pontossága és hamarabb jönne meg, mint a gyógyszer alatt. Esetleg 2-3. vérzés lehet erősebb és lehetnek alhasi problémáid, hiszen elkezdenek működni a dolgok odabent (petefészek) esetleg mellfeszülés. De ez is mindenkinél más és más. :)

Szóval ne aggódj, az szerintem többet árt.

A lényeg, hogy 3 hónap alatt egy kicsit tisztul a szervezeted a bogyóktól és kiderül,hogy minden remekül működik-e bent.

Előzmény: wonder22 (548)
wonder22 Creative Commons License 2009.02.14 0 0 548

Szia!

 

Köszi a választ:-)))

Elsősorban a szélsőséges velejárokra gondoltam,mint pl. hajhullás,depi,pattanások.Csak h tudjam mire kell készüljek!

Előzmény: viharboszorka (547)
viharboszorka Creative Commons License 2009.02.14 0 0 547
Hogy mivel jár? 3 hónap gyógyszer nélküliséggel ;))) A petefészkeid észre fogják venni a gyógyszer hiányát és "életre" kelnek majd, gyakoratilag majdnem minden olyan lesz, mint, mielőtt elkezdtél gyógyszert szedni. A vérzések kicsit elcsúszhatnak, hiszen nem a gyógyszer fogja már befolyásolni, de mire hozzászoknál a száolgatáshoz, le is telik a 3 hónapnyi szünet :) A vérzés erősödhet kicsit. De minden egyénfüggő.
Előzmény: wonder22 (546)
wonder22 Creative Commons License 2009.02.14 0 0 546

Sziasztok!

 

Szerintetek érdemes szünetet tartani a fogamzásgátlótabletta szedésében?

A nődokim azt mondta ideje lenne beiktatni egy 3 hónapos szünetet h a későbbiekben legyen majd peteérésem.Én eddig úgy tudtam h nem kell szünetet tartani a mai korszerű tablettáknál.3 éve szedek tablettát,elöszőr Femodent,majd féléve pedig Milligestet.Ha esetleg van valakinek tapasztalata h mivel jár egy ilyen szünet az légyszi irjon ide a forumra!Köszi

viharboszorka Creative Commons License 2008.10.21 0 0 533

szia Zsike,

 

bár már nem aktuális a tanács, mert túl vagy a nyaraláson, de legközelebb még hasznos lehet:

én ilyenkor nem hagyok 7 napos szünetet, ha végigszedtem a levelet, hanem elkezdem a másikat és végigszedem. így kimarad ugyan a 7 nap, viszont nem leszel elcsúszva és nem kell számolgatni (és vérezgetni sem fogsz). Amikor végigszedted a másik levelet is, akkor pedig tartod a 7 napos szünetet és utána már ismét tudod szedni normálisan (21 nap gyógyszer, 7 nap szünet)

 

Előzmény: Zsike1983 (531)
Zsike1983 Creative Commons License 2008.09.05 0 0 532
Szia
Nem ismerem a gyógyszert, de kerestem pár infót. Hátha:
http://www.informed.hu/?tPath=/ogyi/gyogyszer&gykeresogyi_betid=O24026

http://www.hazipatika.com/gyogyszerek/termek/CYPROMIX_bevont_tabletta/15451

Remélem azért ez is kis segítség. Én régebben Mercilont szedtem,de attól olyan furán éreztem magam,úgyhogy a doki váltott Lindynette-re. Ez eddig nagyon jó. Semmi bajom tőle, nem is hízok tőle, és totális védelem:)
Előzmény: rocking (530)
Zsike1983 Creative Commons License 2008.08.28 0 0 531
Szia
Döntöttem. Mivel kevés napról van szó,így előrébb hozom a menstruációt,és 1-jén abbahagyom a gyógyszert. Majd megyek tovább a következővel normálisan. Mást nem tudok. Így csak 3 nap elcsúszás van, nem pedig két hét....
Előzmény: wonder22 (529)
rocking Creative Commons License 2008.08.27 0 0 530
Sziasztok!

Most kezdeném el a tabletta szedést, előtte nem szedtem még, és a doki cypromix-ot írt fel. Ismeri valaki, van róla vélemény?
Fontos lenne. Köszi
wonder22 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 529
Hát ha 2 hetet beveszel legalább a tablettából akkor elvileg már jó vagy,és nem lehetsz terhes!Legalábbis az én tabim betegtájékoztatója szerint!A lényeg h ne legyen több a gyógyszerszünet 7 napnál!
Zsike1983 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 528
Az a baj,hogy az két hét. Két hétig leszünk nyaralni. Most két hetet húzzak még? Aztán utána egy 7 napos szünet? Szerintem ez is ugyanúgy megkever. De terhes sem szeretnék még lenni. Tényleg tanácstalan vagyok. Végülis 4 napról van szó,vagy 3-ról. Lehet azt teszem,amit mondtál először.
Előzmény: wonder22 (527)
wonder22 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 527
Hát az én tablettám betegtájékoztatójában van egy olyan,h ha az utolsó héten elfelejt bevenni tablettát akkor tartson 7 napos tabletta szünetet majd folytassa a szedését.Igen,a másik javaslatom nekem is az lett volna h kezd szedni a következő adagot rögtön,én azért ezt nem mertem csinálni mert durvának tünt 2 adagot bevenni!
Előzmény: Zsike1983 (526)
Zsike1983 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 526
Képzeld, megkérdeztem egy dokit is ilyen fórumos izén,és ezt írta:
A vérzés előrehozatalát egyátalán nem javaslom, mert azzal csökken a fogamzásgátló hatékonyság és a vérzés ideje sem számítható ki pontosan. Inkább javasolnám, hogy szedje folyamatosan a tablettát mindaddig, amíg a vérzs nem kívánatos, majd tartson 7 nap szedési szünetet és térjen vissza a 21+7 napos szedési rendre. Ez biztosan nem káros. Ha nem egyfázisú tablettát szed, az utolsó fázis tablettáival - természetesen egy másik levélből - kell folytatni a szedést.

Úgyhogy most aztán totál nem tudom mit tegyek...
Előzmény: wonder22 (525)
wonder22 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 525
Az a lényeg h a tabletta szünet 7 nap legyen vagy kevesebb,nem lehet több 7 napnál hiába jönne ki úgy rendesen,a következő ciklusban minden mehet rendesen mint eddig.
Előzmény: Zsike1983 (524)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!