Keresés

Részletes keresés

VajákosBiri Creative Commons License 2023.02.28 0 0 128

Mielőtt beírtál, nem ártott volna megnézned, hogy a fórum 4 éve inaktív :)

 

A válaszok:

- igen

- igen

- igen, megmarad és jelzik

- kapcsos zárójellel kötik össze az ikreket

 

 

Előzmény: Z.Róbert (127)
Z.Róbert Creative Commons License 2023.01.02 0 0 127

Sziasztok!

 

Remélem valaki tud segíteni nekem az alábbi kérdésemben:

 

Egy 1979 születésű ikerpár fiú tagját 2 évesen 1981-ben örökbe fogadnak és teljesen új nevet kap az örökbe fogadó szülőktől (felvetetik az új apa nevét).

Ilyenkor:

-meg van-e még az eredeti anyakönyvi bejegyzés az 1979-es?

-majd 1981-ben új néven az eredeti születési időponttal kap egy új anyakönyvi kivonatot?

-ha igen, attól még az eredeti, születéskori bejegyzés megmarad az anyakönyvben? Módosítanak valamit rajta (pl: jelzik-e, hogy később örökbe lett adva?)

-ha meg van a pontos születési dátum, akkor az ikertestvér ott szerepel az 1979-es könyvben a másik mellett vagy hogyan jelzik az ikrek születését?

 

Laikusként úgy képzelem, hogy (a példa kedvéért) 1979-ben megszületik Horváth István és Horváth Éva. Ez szerepel az 1979-es anyakönyvben egymást követő sorban.

Majd 1981-ben Horváth Istvánból Hegedűs Béla lesz 1979-es születési dátummal és bekerül az 1981-es anyakönyvbe mint új személyazonosság? Mi lesz a régi Horváth István személyazonossággal? Azt törlik vagy jelzik valahogy a név módosítást, hogy megszűnt mint személy?

 

Remélem érthetően fogalmaztam...

Minden segítséget köszönök!!!

R.

 

 

Bosanac Creative Commons License 2019.12.23 0 0 126

Szervusz!


Ez a fórum sokkal aktívabb, sok-sok információt találhatsz - itt nézz körül (mielőtt kérdeznél): Családfakutatás 

Magyar (és nem magyar) online anyakönyveket, személyeket itt kereshetsz - mindenféle kombinációban:
https://www.familysearch.org/search/record/results?surname=grecsko&record_country=Hungary&count=100&offset=0

 

Egy cikk a családfa-kutatásról: 
https://logout.hu/cikk/csaladfakutatas_mindenkinek/internetes_es_mas_forrasok.html  

Nem biztos, hogy a legjobb, biztos, hogy nem a legfrissebb - de ez akadt hirtelen kezembe

 

 

 

Előzmény: Mama 5 (125)
Mama 5 Creative Commons License 2019.03.27 0 0 125

Keresek leszármazottakat, Ölveczki ... Ipolyszakálloson és Komárom Szentpéter környékéről származnak, de az anyakönyvek nagyon hiányosak..

 

Mihalovics István és Bisztricky Borbálka gyermekeit, 1900-tól születtek: Homolyáné  Ilona,Darányiné Margit,Balláné Mária,Csepi Istvánné Erzsébet.. Mind Szlovákiában születtek /talán ?  és Vámosmikolán haltak meg.. 

 

Valamint Ölveczki Rozália, Duna harasztiba ment férjhez... Kéger Ödön -

               Ölveczki Ilona Budapesten Budán élt a férjével ,ügyvéd vagy hasonló volt..1953-54 körül született egy lányuk Katalin.( kb.4-5 éves korunkban találkoztunk Irénke /

               Ölveczki Mária... Romániába ment férjhez

               Ölveczki Erzsébet... Léván volt a kórházban ápolónő  1930-40 környékén..

                Ölveczki József Dömsödön éltek , akinek egy fia volt,Jozsónak becézték. 1950 körül született.???

 

Mind Vámosmikoláról Ganád pusztáról származnak Ölveczki József és Blaskó Rozália gyermekei az 1.házasságából... 1914-ben kötöttek házasságot Galántán.

 

Ha valaki felismeri a szüleit, nagyszüleit, megköszönném a jelentkezést. Nekem az édesanyám volt Ölveczki Irén a 2.házasságból.

mama5

 

Mama 5 Creative Commons License 2019.03.27 0 0 124

Magyarországi anyakönyveket hol lehet online keresni 1900 után? Tud valaki segítséget adni nekem ?

Keresem még a régen Szlovákiához tartozó északi területek anyakönyveit, 1900 után, az Ipoly menti falvakban, Szakállos, Ipolyság, Bél, Pásztó, Galánta stb. Köszönöm... mama5

p.vandor66 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 123

Az osztrákok nagyon előre haladottak az anyakönyvi adatok  feldolgozása terén, ahogy a németek is, közösen dolgoznak. Az I. vilh. adatok feldolgozása majdnem teljes,(elesettek listála) ma láttam két csata helyszínén az elesettek listáját. Ugyanitt magyar települési anyakönyvi adatok is találhatóak a Monarchia fennálásáig.

Familia Austria.at, fel lehet iratkozni. Itt ingyen lehet kérdezni hozzáférések linkjéről,  kutatni az oldal tagjaként. Tirol pl. teljesen kész információim szerint.

Előzmény: Botchla (112)
p.vandor66 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 122

Magánzó-nak

Fam. Search többi része fizetős,- ebben az esetben minden hozzáférhető.

Előzmény: magánzó (120)
p.vandor66 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 121

F. Natália-nak:

Familia Austria.at, fel lehet iratkozni az oldaltra, kérdésre megírják, hol található az oldalon a keresett település anyakönyve.

magánzó Creative Commons License 2017.05.02 0 0 120

A familysearch oldalán lehet látni pl. Kisvárda néhány anyakönyvét bescannelt mikrofilmen, indexelés nélkül. Van valamilyen program, amivel ezeket a teljes állományokat le lehet tölteni, hogy offline is lehessen nézegetni öket?

mari mama Creative Commons License 2017.01.16 0 0 119

Nem tud valaki valamit a Császári és Királyi 2. számú gyalogezred sorsáról?

1910-ben jogerőre emelkedett házassági bontóper iratait hol tudnám megnézni?

F.Natália Creative Commons License 2016.12.27 0 0 118

Szia! Így jártam én is.Osztrákoknál kellene kutatnom.Mandorfi anyakönyvet :(

Előzmény: Botchla (112)
F.Natália Creative Commons License 2016.12.27 0 0 117

Sziasztok!

Osztrák anyakövet kutatnék online.Vannak azok is mikrofilmen?

A dédapám 1880-ban született Mandorfban.Itt el is akadtam.

Köszi

Huno2012 Creative Commons License 2016.09.17 0 0 116

Kedves Szilágyi Sándor!

 

Böszörményi Ilona vagyok, foglalkozom az utóbbi időben a családom eredetével, tegnap érdekes felfedezést teláltam. Közös őseink vannak! Böszörményi János az én üknagyapám a mi családunk az első házasságából származik. Felesége Tök eszter volt, aki 1907-ben meghalt, a nagyapa még      ebben az évben, decemberbenfeleségül vette a te dédnagymamádat Tompa Terézt , ebből a házasságból született '1908-ban Erzsébet, majd 1911-ben Margit, aki 1930-ban férjhez ment Szilágyi Károlyhoz. Ha lehet írjál, mit tudsz az előzményekről. tegyük össze amit tudunk.  Üdvözlettel: Icu   

Előzmény: purunbagat (70)
mamu66 Creative Commons License 2015.08.20 0 0 115

Szia cirmoska456!

 

Nekem az egyik ük-ük-ük-ük-ük nagyanyám volt Szabácsik Zsuzsanna vagy Szabácsek. Ők Csákváron éltek.Az apja neve Ferenc volt.

Előzmény: cirmoska456 (114)
cirmoska456 Creative Commons License 2015.05.21 0 0 114

Sziasztok!  Szabácsik a lánykori vezetéknevem. Nagyapám Szabácsik András volt,édesapám meg Szabácsik István.  Szabácsikok,írjatok hátha rokonok vagyunk!  Tünde   ilon11@citromail.hu    Várom a leveleket. Sziasztok

Borkostolóóó Creative Commons License 2014.04.23 0 0 113
Botchla Creative Commons License 2014.01.30 0 0 112

Ha az őseim külföldön születtek és konkrétan tudom mikor, hol, milyen névvel, hogyan tudnék utánuk keresni?

Sajnos a familysearch nem mutatja se a tiroli anyakönyveket, se a württembergi anyakönyveket. Ennyire le lennének "maradva" az osztrák és német területek a magyarhoz képest vagy csak bénázom és nem találom őket?

Van egy ősöm aki Prágában házasodott, tudom a konkrét idejét. De a feltöltött Prágai anyakönyvekből számtalan van, ráadásul olvashatatlanok számomra, hogyan tudnék előrébb jutni?

Mindenképpen helyi kutató megbízása lesz a vége?

Prelleg Creative Commons License 2012.07.24 0 0 111

Ha még aktuális a kérdés, utána lehet nézni a következő könyvekben:

Szluha Márton: Bács-Bodrog vármegye nemes családjai (Budapest 2002.)

Kempelen, Béla: Magyar nemes családok. (Budapest, 1911-1932.) rövid összefoglaló a nemesi családokról.

Illésy, János: Az 1754-55. évi országos nemesi összeírás. (Budapest, 1902.) Megyénként sorolja fel a családokat. (csak felsorolás)

Nagy, Iván: Magyarország családai czímerekkel és nemzedékrendi  táblákkal. (Pest, 1857-1868.)

 

Előzmény: aviktoria (109)
3A3a Creative Commons License 2012.06.18 0 0 110

itt nagyobb az esely, hogy valaki segit:

 

http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9000502&la=118699196

Előzmény: aviktoria (109)
aviktoria Creative Commons License 2012.06.17 0 0 109

Őseim között többször is előfordul az Erdődy név, ők Szabadkáról származnak. A gróf Erdődy családdal nincs összefüggés . Ha birtoktalan ugyan, de valamilyen módon nemesek lennének, annak hol lehetne nyoma ? Gondolom, előtte is éltek valamilyen néven , amit lehetne tovább követni .Köszönöm, ha segíteni tudnak. Viktória

p.pista Creative Commons License 2012.02.04 0 0 108

Köszönöm a tanácsokat , körbenézek az említett oldalakon..

Előzmény: Prelleg (107)
Prelleg Creative Commons License 2012.02.04 0 0 107

Kedves p.pista!

 

Jó helyen keresgéltél, ahogy néztem Klosterneuburg a bécsi főegyházmegyéhez tartozik. Egyelőre Bécsből is csak az első kerület van feltöltve, így az általad kereset anyakönyvek még hiányoznak innen. Esetleg körbenézhetsz a Familysearch-ön, ott az "Austria, Vienna Population Cards, 1850-1895" adatbázisban van néhány (kevés) klosterneuburgi adat is. Esetleg még érdeklődhetsz a Családfakutatás fórumon is, hátha ott jobb tanácsot tudnak adni.

Előzmény: p.pista (106)
p.pista Creative Commons License 2012.02.03 0 0 106

Üdv mindenkinek!

 

Segítséget kérnék, mert sajnos nem tudok németül.

 

1840-1900 közötti anyakönyveket keresek  Klosterneuburg -ból , Alsó Ausztria, Bécs mellett...

 

Itt: http://www.matricula.findbuch.net/php/main.php?ar_id=3670  hol keressem?

 

Az igazság az, gogy a Wien-ieket megnéztem, de nem találtam, akit kerestem és nem láttam sehol bejegyzést, hogy Kloster...

 

A segítségeteket előre is köszönöm.

 

Üdv Pi.

II. Radamesz Creative Commons License 2011.09.23 0 0 104

Igen, nagyon köszönöm, Prelleg!

Előzmény: Prelleg (103)
Prelleg Creative Commons License 2011.09.22 0 0 103

A Levéltárak Közös Keresőjében (ezen belül is Kálniczky László — Körmendy Lajos — Tuza Csilla: A Magyar Országos Levéltár Filmtárában mikrofilmen őrzött anyakönyvek katalógusa című könyvekben) csak ezt találtam, remélem, tudtam segíteni.

 

Laskod, Nyírkércs, görög katolikus:

Baktalórántháza-Nyírbakta, A 4610-4611

Fília: Laskod (1895)

Fília: Nyírkércs (1895)

 

 

Laskod, római katolikus:

Nyírtass, A 880-881

Fília: Laskod (1800-1880)

 

Nyírtass görög katolikus:

Nyírtass, A 4663-4664

Szül.: 1828-1895. Mixt.: 1787-1895

 

Előzmény: II. Radamesz (102)
II. Radamesz Creative Commons License 2011.09.22 0 0 102

Sziasztok!

 

Annyit kérdeznék, hátha valaki tudja, hogy Laskod római és görög katolikus, illetve Nyírtass görög katolikus, továbbá Nyírkércs görög katolikus lakosait hol anyakönyvezték 1895 előtt?

 

A választ előre is köszönöm!

 

Üdv.: II. Radamesz

mobima Creative Commons License 2011.09.07 0 0 101

Sziasztok

 

Székelykeresztúrról származó Simó család után nyomozok. Elég népes família volt, még az utcát is róluk nevezték el anno, mivel jóformán ott csak Simók laktak. Vannak születési és halálozási adataim, de van még sok sötét luk is. Hátha valaki szintén foglalkozik velük.

firmin Creative Commons License 2011.01.29 0 0 100
Előzmény: Törölt nick (99)
II. Radamesz Creative Commons License 2011.01.12 0 0 98

 

Üdvözletem!

 

A következő problémám lenne. A Geréb nemesi család címerét szeretném megtalálni, de, sajnos, nem tudom beazonosítani a nevezett családot.

Nagy Iván művében található:

  • vízaknai
  • vingárti
  • fiadfalvi
  • árapataki
  • rettegi
  • medgyesi és
  • kelementelki

Kempelen művében:

  • 1698-ban nemességet nyert Geréb család, előnév nélkül
  • árapataki (Erdély, Háromszék)
  • fiadfalvi (Erdély, Udvarhely)
  • kelementelki (Erdély, Maros-Torda)
  • medgyesi (Erdély)
  • rettegi (Erdély, Marosvásárhely): nemesség 1786-ban Belső-Szolnok megyében kihirdetve
  • vingárti (Horvátország)
  • vízaknai (Erdély)
  • előnév nélkül 1836-ban Szatmár megye bizonyítványával Pest megyében igazolták nemességüket
  • 18. században előnév nélkül Szilágy megyében is élt ilyen nevű család

Nos az én őseim a mai Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében található Leveleken éltek, de előnevüket nem ismerem. Hogyan lehetne őket beazonosítani, róluk többet megtudni, és címerüket felkutatni?

A helyi anyakönyvet átvizsgáltam teljesen, az abban talált legelső ősöm nemes Geréb Mihály volt, aki 1761-ban született, és 1821-ben halt meg.

 

Ezek alapján talán az erdélyi és horvátországi családok kiesnek a fentiek közül.

 

A véleményüket, a tanácsukat, és a segítségüket kérném.

 

Előre is köszönöm!

werebel Creative Commons License 2010.12.21 0 0 97

helló!

ma hallottam amlevéltárban,hogy mégsem ép életbe ama bizonyos törvény,egy évve kitolták a határidőt.Szóval még jövőre is kutathatjuk a polgári anyakönyveket :D

Előzmény: asperula (96)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!