Keresés

Részletes keresés

Igor2code Creative Commons License 2024.03.11 0 0 791
zolee725 Creative Commons License 2023.07.11 0 0 790

Sziasztok Mechwartosok! Én 1985-1989 között jártam a suliba! Tudtok még arról hogy az ofönk Sirály Miklós még megvan-e?

Törölt nick Creative Commons License 2023.03.21 0 1 789
Bende Imre Creative Commons License 2022.03.17 0 0 788

Sziasztok!

 

Szőke László tanár úr hosszan tartó súlyos betegségben elhunyt.

Szeretettel emlkezünk rá!

Nyugodjon békében!

 

 

rozsoma1 Creative Commons License 2021.03.24 0 0 787

Vargáné Verbényi Etelka, “Eta néni” itt hagyott bennünket.

Nyugodjék békében!

Dash 9 Creative Commons License 2020.07.21 0 0 786

93, vagy 94. Az egyik gépész osztály szervezett mozdony kiállítást a Mechwart napok alkalmából.

Előzmény: bi-02 (784)
gratzer Creative Commons License 2020.07.21 0 1 785

 

Lehetséges , hogy neked lesz igazad , csak az a biztos , hogy most találtam meg egy régi albumban , aminek a képkódja  1977 D_1 .

Ha jobban megnézzük és elemezzük , akkor ez a dátum valótlan , de most ez már úgyis mindegy , ez a hangulat és a pályaudvar életképe már csak árnyéka a dicső múltnak …..

Előzmény: bi-02 (784)
bi-02 Creative Commons License 2020.07.21 0 0 784

Bár, ha jobban megnézzük, az a Nohab valószínűleg a visszafestett 004-es lehet, tehát még későbbi a kép.

Azt majd a fékezetthabzású fanok megmondják, hogy az átfestés mikorra datálódott és akkor a képről is kiderül, hogy jóval 1990 után készülhetett.

Előzmény: bi-02 (783)
bi-02 Creative Commons License 2020.07.21 0 0 783

A kép alapján inkább 1987-re tippelnék..

Lehet, hogy csak az emlékeid 1977-esek, mert a kép az biztosan nem.

Üdv. :)

Előzmény: gratzer (782)
gratzer Creative Commons License 2020.07.21 0 0 782

Egy kis emlék a régi szép időkből  , 1977-ből .

csabbair Creative Commons License 2019.04.07 0 0 781

Sziasztok

 

95-ben végeztem. Állítólag a levéltárba vittek mindent a suliból. Még ott nem jártam ez ügyben.

Tud valaki valami pontosat, hogy a tablóképeket hová vihették?

Köszi

Üdv

Csaba

4.c

ms6 Creative Commons License 2019.03.28 0 0 780

Érdekelnek még ilyen témájú fényképek? Elkészült végülis az a bizonyos film?

Előzmény: MrCosta (659)
bi-02 Creative Commons License 2017.12.03 0 1 779

Ez a Farek. :)

 

 

Előzmény: Gamo Hunter (778)
Gamo Hunter Creative Commons License 2017.12.02 0 0 778

Jónéhány éve találtam a neten egy hangfelvételt.Szerintem sokaknak ismerős lesz ez a hang...Remélem engedi a belinkelést az oldal

http://legalja.hu/_media.php?media=20070508_orrba.mp3

gratzer Creative Commons License 2017.08.28 0 0 777

 

Tömöri Miklós ,  a Mikice  ?

 

A Tömöri Sanyi volt a bátyja , vele voltam egy osztályban . Pedig milyen nagy tervei voltak a Miklósnak ......

Előzmény: TheKriszCure (742)
Igor2code Creative Commons License 2017.06.18 0 0 776

mechw [kukac] igor2.repo.hu

 

 

Előzmény: zemplenipartizan (775)
zemplenipartizan Creative Commons License 2017.06.18 0 0 775

 Nem rég én is jártam az Osztjapenkónál, vagy is a helyénél, láttam egy villanásra a koli épületét.

 

 Ezek szerint osztálytársak voltunk. Ha adsz egy mail címet és ha gondolod, írhatok pár sort.

Előzmény: Igor2code (772)
gratzer Creative Commons License 2017.06.14 0 0 774

 

Mikor szűntette be a működését a Széchenyi gimnázium ?

scsabi Creative Commons License 2017.06.13 0 0 773

"nagyon elhanyagolt allapotban"

 

Megjegyzem, amíg működött az iskola, addig sem igen költöttek rá. 2014-ben voltam utoljára benn, sokmindenen látszott, hogy harmincegynéhány éve már nem nyúltak hozzá.

Előzmény: Igor2code (771)
Igor2code Creative Commons License 2017.06.12 0 0 772

Egy nem tul jol sikerult panorama a kornyekrol:

 

Előzmény: Igor2code (771)
Igor2code Creative Commons License 2017.06.12 0 0 771

Az epuletek meg allnak, de nagyon elhanyagolt allapotban. Egyik nap korbejartam, de csak par helyrol sikerult fenykepeznem: annyira korbe van nove fakkal meg bokrokkal, hogy az udvarra mar nem nagyon lehet belatni.

 

Bejarat, kapu:

 

 

 

Hatso kapu az udvarra:

 

A kornyeket elegge atepitettek, lett egy hatalmas buszpalyaudvar meg egy felhajto az autopalyara. Eleg nagy a kontraszt, mert rogton az uj fejlesztesek mellett ott az iskola es a volt a hotel wien - ugy tunik az is reg bezart es epp szetrohad. A kelenfoldi allomas epulete meg az aluljaro viszont nem valtozott. Mar 20 eve is ugy nezett ki, mint amihez 50 eve nem nyultak.

 

 

Előzmény: TheKriszCure (761)
Igor2code Creative Commons License 2017.06.12 0 0 770

Igen, az az osztaly.

Előzmény: zemplenipartizan (769)
zemplenipartizan Creative Commons License 2017.06.09 0 0 769

Hm... csak neeeeem?

 

 Ez az az osztály lenne ami a gépész osztály és Pálinkás Tibor... ha jólemlékszem, meg Kalocsai Zoli, Tolnai Gergely, Dani Szabolcs? Ofi: Badó Katalin?

 

 Meg rémlik valami Beton Pillangó... meg ilyenek....

 

Előzmény: Igor2code (768)
Igor2code Creative Commons License 2017.05.27 0 0 768

A csutortok delutani dupla mechanika eleg kemeny volt:

3.c orarend

 

Adminisztracios hiba miatt a vasutuzemiben kezdtem, pedig gepesznek jelentkeztem; szerencsere par het alatt sikerult a hiba javitasa es atkerultem a gepesz osztalyba:

felveteli ertesites

 

 

Tanar-diak meccsen focizo Farek - ez a foto hosszu ideig az osztalyterem falat diszitette:

Farek egy tanar-diak meccsen

Előzmény: Igor2code (767)
Igor2code Creative Commons License 2017.05.27 0 0 767

En is abban az osztalyban huztam le 4 evet, 94-98, c, "gepesz" (szinsal, szeptober, kisbaratom, szingapur, toyota).

 

Nekem az az emlekem a tortenelem okrarkrol, hogy elsoben gorogok, masodikban es harmadikban romaiak, talan harmadik vegen egy kis honfoglalas is, aztan minden mas negyedikre maradt.

 

Mondjuk a vegen tenyleg leerettsegiztunk valahogy.

 

A tortenelmet nem kedveltem meg, a "jo tanar volt" resz nekem nem jott at.

 

 

 

Előzmény: Bahn (445)
gratzer Creative Commons License 2017.04.06 0 0 766

 

Sir Lancelot ,  alias Vili vagy te .

Előzmény: TheKriszCure (761)
HakapesziM Creative Commons License 2017.04.05 0 0 765

A múltkor nekem is eszembe jutott, utánanéztem, és létezik még a Rétisas Vendéglő. Pár sört legurítottunk ott annak idején és jó volt a kaja is.

 

Mennyire más ma már, így negyven felett visszagondolni. Annó hogy be voltunk tojva egyik - másik tanártól. Pl. Ilkeinél is, ha vele volt óránk, nem a teremben vártuk, hanem kettes sorban a fal mellett az ajtónál. Néma csendben álltunk, aztán egyszer csak megjelent a folyosón: "Indulhat ez eleje!" - mondta és csak akkor vonultunk be. Hogy így kell várni őt, semmi elő nem írta, senki nem mondta, hogy ki találhatta ki? Mai ésszel a franc ácsorogna ott. 

 

Magyarázataira, előadásaira nem is nagyon emlékszem, csak a számonkérés, hatosfogat,"röpöt", hatféle, különféle színű és talpas egyesek, meg a szívatás. Nyugodjon békében, biztos valaki őt is siratja, de nem volt egy hatékony tanár, egy érdekes személyiség, aki ebben élte ki magát, hogy kis tacskó kamaszokat szívatott. 

 

És itt nem arról van szó, hogy Ilkei túl sokat követelt volna, mert pl.  Tóth Péter tanár urat nagyon bírtam, pedig ő sem volt egyszerű, de sugárzott belőle, hogy imádja amit csinál, azok a táblarajzok, színes krétával, vonalzóval, körzővel, később a főiskolán is ritka volt, olyan órákat tartott. Állítom a mai napig gondolok rá, amennyi a műszaki élethez közöm van, az akkor alapozódott meg. Egyszer dumáltam az óráján, észrevett:

 

-...Mester! Jöjjön csak a táblához, itt beszéljen ha valami mondanivalója van!

 

Na, mondom, ez bukó, egy büntető feleltetés, ebből jól kijönni nem lehet. De lehetett. Tudtam az anyagot aránylag jól, adott egy négyest - ez nála igen jó osztályzat volt. Beírta a négyest: 

 

- Menjen a helyére és ne szövegeljen az óra alatt!

 

Ilyen egy igazi tanár.

Előzmény: fakatona0 (764)
fakatona0 Creative Commons License 2017.04.03 0 0 764

Sziasztok!

 

En 84-ben vegeztem a Bp, Mechwartba  "G"osztaly mint nagyvasuti villamos jarmuszerelo.

Dr Kovacs Laszlone volt az osztalyfonok. A gyilkosabb tanari fajtabol :)

Ilkei tanitott engem is bar hala istenek csak mint helyettesito tanar...bar elleg volt belole ennyi is.

Nem semmi emberke volt...Felt tole mindenki.../nyugodjon bekeben/...

Biro Erno elektronikat tanitott nekunk.Ellentetje nehany tanarnak!!Segitokesz,vegtelensegig rendes emberkenek ismertem meg...Tanarnak normalis volt azokkal is akik nem erdemeltek volna meg.

Nem tudom a Retisas vendeglo uzemel e meg...atjartuk meg szunetbe is egyszer ketszer az utolso evben...

Kollegista voltam igy csak havonta egyszer mehettem haza de a jo lett a negyedeves atlagom akkor 2 hetente is kaptam engedely a kimeno konyvembe.

Nem semmi idok voltak!

Nem tudom ha valaki ismeri Tolgyesi Zoltan kollegista tanart legyszi irjan rola mi tortent vele.

Koszonom.

gratzer Creative Commons License 2017.03.20 0 0 763

 

Fogadjunk , hogy te vagy a Csorba Krisztián ......

Előzmény: TheKriszCure (744)
Dash 9 Creative Commons License 2017.03.18 0 1 762

Én ma jártam a sulinál és a pályaudvar felől még áll az iskola épülete is.

Előzmény: TheKriszCure (761)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!