Keresés

Részletes keresés

Bari- Creative Commons License 2023.12.07 0 0 36623

Sziasztok!

Látom elég rég született a fórumban új hozzászólás, de hátha figyelitek még.

Sajnos lány deguink szép lassan kiöregedtek, már csak egy maradt, aki készül az örök degumezőkre, 7 éves elmúlt már. Szeretnék újra kis degucikat mellé. A gyerekek nagyon szeretik őket. A miskolci kisállat kereskedésekben sajnos nem tartanak, állítólag nincs tenyésztő. Ha esetleg lenne valakinek eladó  kislány degu 2 esetleg 3 db is, vevő lennék rá. Elsősorban Borsod megyeiek jelentkezését várom, de ha távolabbra kellene érte elmenni  is megoldható.

 

Köszönöm előre is.

 

Bari

Alexiel89 Creative Commons License 2022.01.22 0 0 36622

Szia! A kérdésedre én nem tudom a választ sajnos, de te nekem talán tudsz segíteni. Mennyibe került a degu fogászati kezelése?

 

Köszönöm szépen a segítséget!

Előzmény: Mangó22 (36599)
Dora888 Creative Commons License 2021.09.30 0 0 36621

Nálunk az egész család használja a krémet és annyira örültem, hogy végre megtaláltam egy webshopon gondoltam leírom.

www.puremarket.hu a neve.

Lászy Creative Commons License 2020.04.17 0 0 36620

Sziasztok!

 

Degutartásról, felszerelésről, kerékről a legjobb infót a facebook ilovedegu csoportjában fogtok kapni. A rossz ketrec, a rossz táplálás, a nem nekik megfelelő ketrec és felszerelés, a társas tartás ismeretinek hiánya mind-mind oka és következménye a sok felmerülő problémának. A csoportot az Együtt A Kisállatokért Alapítvány degumentés részlege üzemelteti, felkészült, segítőkész emberekkel. A csoport mögött nagy tudású szakemberek, speciális képzettségű egzotikus, rágcsálós orvosok állnak, akiket tudnak ajánlani baj esetén. Aki pedig degut szeretne, a degumentésnél rengeteg degu várja örökgazdiját. Az örökbefogadás természetesen itt is szerződéssel történik, mint minden menhelyen. 

lexter Creative Commons License 2020.01.22 0 0 36619

Sziasztok!van Degunk .De hiàba bàrmilyen alom elviselhetetlenül büdös.Ilyennek kell lennie?örülnèk valami megoldàsnak mert a gyerek ragaszkodik hozzà engem meg kikèszit a szaga.

Ati20 Creative Commons License 2019.07.19 0 0 36618
Sziasztok!
Szertnék érdeklődni hogy van e Budapesten degu tenyésztő?
Kishamuci Creative Commons License 2019.05.31 0 0 36617

🙌

Meridaa Creative Commons License 2018.10.18 0 0 36616

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami stabil, erős és legfőképp CSENDES degu kereket? A jelenlegi már kopott és nyikorog folyamatosan, nem győzöm kenni.

Valami csapágyazott lenne a legjobb, de sehol nem találtam ilyet. Köszi előre is!

JanosX Creative Commons License 2018.07.22 0 0 36615

Elvitték. :)

JanosX Creative Commons License 2018.07.14 0 0 36614

A fiúdegu továbbra is gazdit keres. :)

JanosX Creative Commons License 2018.06.14 0 0 36613

Szép napot mindenkinek,

 

három év kihagyás után ismét utódok születtek. Ez a degulány második szülése.

A picik április végén születtek, egészségesek, szépen fejlődnek. Pár hete már esznek száraz kaját is, de még naponta szoptatja őket az anyjuk. Egy fiú és egy lány, lehetőleg külön-külön adnám őket az érdeklődőknek. Ingyen elvihetőek Újpestről (vagy Budapest északi részéről) június végétől / július elejétől.

 

Ketrecből kifogytam, a költözéshez 25x20x15cm-s papírdobozt tudok adni.

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.

degu2 Creative Commons License 2018.03.30 0 0 36612

Rendben, várom a levelét! :)

Előzmény: JanosX (36611)
JanosX Creative Commons License 2018.03.30 0 0 36611

Kedves Ági,

 

holnap a délelőtt folyamán jelentkezem emailben a részletekkel. A vasárnap egyelőre jónak tűnik.

degu2 Creative Commons License 2018.03.30 0 0 36610

Kedves János!

Minket a lány érdekelne, mert fiatalabb.Társnak szeretnénk a meglévő fiúnk mellé ( ő kb 2,5-3 éves lehet ), mert sajnos a napokban halt meg a fia, akivel együtt vettük.Minél hamarabb szeretnénk elvinni,akár már vasárnap is de nem tudom, hogy Önnek mikor lenne megfelelő az idő és a hely. Egyeztetés miatt megadnám az email címemet, ahol meg tudná adni esetleg a telefon számát és letudnánk mindent egyeztetni.

takacsagi64@gmail.com. Erre a címre tudna írni.

 

Köszönettel: Ági

Előzmény: JanosX (36609)
JanosX Creative Commons License 2018.03.30 0 0 36609

Kedves érdeklődő!

 

Még megvannak. :-)

 

Továbbra is ingyen vihetőek, akár ketreccel is. Ebben az esetben Újpesten vehetőek át.

A fiú '15 novemberben született nálam, a lány befogadott, és kb. egy évvel fiatalabb.

degu2 Creative Commons License 2018.03.29 0 0 36608

Kedves János!

 

Meg vannak még a deguk?

Előzmény: JanosX (36607)
JanosX Creative Commons License 2018.03.24 0 0 36607

Egy fiú és egy lány elköltözött, de ketten továbbra is új gazdit keresnek!

Továbbra is ingyen vihetőek, igény szerint akár ketreccel is.

zsuszik Creative Commons License 2018.03.03 0 0 36606

Addig berendezem a ketrecüket: mászóka,homokozó, odú ,mókuskerék stb.

Előzmény: zsuszik (36605)
zsuszik Creative Commons License 2018.03.03 0 0 36605

köszönöm

Előzmény: JanosX (36604)
JanosX Creative Commons License 2018.03.03 0 0 36604

Rendben. Ma vagy holnap jelentkezem emailben, igyekszem képeket is csatolni.

Előzmény: zsuszik (36603)
zsuszik Creative Commons License 2018.03.03 0 0 36603

Kedves János!

 

Nagyméretű rágcsálóketrecem van.

Az állatkákért jövő hétvégén tudnánk menni,most még rossz a közlekedés a Dunakanyarból.

címem:  drszikorazsuzsa@gmail.com 

 

 

üdv

zs

Előzmény: JanosX (36602)
JanosX Creative Commons License 2018.03.02 0 0 36602

Kedves Zsuszik,

 

köszönöm az érdeklődést, még mindenki megvan. :)

 

Nem próbáltam őket párba tenni, de korábban nem volt gond ellenkező nemű deguk összeszoktatásával. Gyakorlatilag percek alatt megvan az összhang, csak az a kérdés, hogy melyikük ketrecében fognak lakni.

 

Előzmény: zsuszik (36601)
zsuszik Creative Commons License 2018.03.02 0 0 36601

Kedves János!

 

Megvannak még a deguk?

Lenne olyan fiú-lány páros,amelyik kijönne egymással?

köszönettel

zsuszik

 

Előzmény: JanosX (36600)
JanosX Creative Commons License 2018.02.13 0 0 36600

Sziasztok,

 

helyhiány miatt megválnék két fiú és két lány degutól.

Mind a négyen külön-külön ketrecben vannak, az azonos neműek sajnos nem jönnek ki jól egymással, ellenkező neműeket pedig nem szeretnék egyben tartani.

A fiúk itt születtek, testvérek, az apjuk nevelte őket egy évig, utána kidobta őket. A lányokat befogadtuk, de egy-másfél év együttlét után összebalhéztak, és nem sikerült őket jobb belátásra bírni. A lányok kb. másfél, a fiúk két évesek.

Ingyen elvihetőek Újpestről, a készlet erejéig akár ketreccel is.

 

Üdv,

János

Mangó22 Creative Commons License 2018.01.17 0 0 36599

Sziasztok! Olvasgattam a fórumon, de azèrt szeretnèk kèrdezni. Van egy 6 èves nőstèny degum. Ma műteni kellett a fogait (sose volt semmi baja, kicsit sokkolt). Altattàk, kapott antibiotikumot meg altatàs utàn èbresztőt is. Dèlutàn 3 körül màr èbren volt, persze teljesen kómàsan, ès csak 7-8 óra körül kezdett el esetlenül jàrkàlni. Normàlis, hogy ennyi ideig èbredezik? Egyèbkènt a hàtsó fogai voltak túlnőve. Kicsit aggódom, Mangónak sose volt semmi baja, igyekeztem vigyàzni rà. 

 

Előre is köszönöm a vàlaszokat!

AgathaChristie Creative Commons License 2016.05.17 0 0 36598

Hű! Sziasztok! Sajnos eléggé kihalt az utóbbi időben a fórum!

A degubolondok újabban a facebookon csoportosulnak. Illetve a még naponta olvassuk a ilovedegu.hu fórumát.

https://www.facebook.com/groups/173979319346807/

 

Budapesten van több gazdi kereső fiúdegu. Egerben sajnos most nem tudok, de érdemes megkérdezni, hátha valaki dugdos pár kisdegut.

 

A deguknál a fogászati problémák még elég ritkán gentikus eredetűek, sokkal gyakoribb, hogy a kevés széna, fű, és a nem jó minőségű táp okozza.

Viszont sajnos nem nagyon szabad levágni, csiszolnia kéne a dokinak, és egy radikális életmód váltás kellene az egészséges fű alapú étkezés felé.

Többféle extra fincsi szénát kéne ennie, fokozatosan hozzá szoktatva a pociját, friss füvet, és drasztikus váltással rászorítani, hogy egye a Completet, vagy a Fressiben kapható Real nature-t.

Lányt csak akkor javasolnék mellé, ha már ivartalnítva van, ivarosan folyamatosan szül az asszony, és nem túl egészséges vemhesen szoptatni... Előbb utóbb rámegy a szervezete, vagy örökké el vannak választva, és vágyakoznak egymás után...
Ivartalanítás nélkül is kaphat egy pót gyereket, csak legyen egynemű a tieddel, és szoktasd össze őket!

 

De szeretettel várunk valamelyik népesebb csoportban!

Bernuss Creative Commons License 2016.03.27 0 0 36597

Sziasztok!

 

Van egy 1,5 éves fiú degum, nagyon szeretem és a szüleim is. Mondhatni én lettem az anyukája, ha 1-2 napot távol nagyok tőle, mindig nagy csipogással fogad :D

Blökinek hívják de az eredeti neve Dzsudzsu :D Igazán akaratos és követelőző, mint egy 2 éves kisgyerek. 

Annak ellenére, hogy egyedül van sokat mozog, szeret zenét hallgatni és teljes körű családtag lett. Szeret kézben lenni és ott is aludni, filmnézés közben ölben alszik, vagy kukoricát lopkod esetleg futkározik körbe-körbe az ágyon XD 

Többnyire szobatiszta, jelzi ha vissza kell raknunk a ketrecbe, hogy elvégezhesse a dolgát, de már van hordozható alom is neki így nem kell 5 percenként rohangálni vele XD

 

Sajnos túltenyésztés miatt a foga rendellenesen nő, néha megszenvedünk a fogvágással....

 

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek keressek neki egy lány degut párnak? 

 

Teljesen elvan egyedül is, van mikor délutánonként elalszok ő pedig a karomon szundikál, de tudom hogy szüksége lenne egy fajtársra is.

Valakinek van ötlete esetleg?

Ja és hol tudnék neki jó nagy kereket venni/rendelni? Heves megye /EGER

 

 

 

szondah Creative Commons License 2016.03.27 0 0 36596

Sziasztok!

 

Sajnos a 4 hónapos fiú degum elvesztette a tesóját és kezd magányos lenni érdeklődni szeretnék van-e valakinek ajándékozásra/eladásra szánt pár hónapos fiú/lány deguja Budapest előnyös lenne(2. ker). Segítségeteket előre is köszönöm.

MINIOR Creative Commons License 2016.01.31 0 0 36595

Soha. Kérdésed napján halt meg Csingacsguk, legkedvesbb degum  6 év 3 hónapos korában.:(

 

Előzmény: CarpHunter (36594)
CarpHunter Creative Commons License 2015.12.28 0 0 36594

Sziasztok!

Ti milyen esetben altattatok/altatnátok el egy öreg degut?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!