Keresés

Részletes keresés

Megnemértettpancser Creative Commons License 12 órája 0 0 4919

 Mint azt már korábban is írtam, az minden bizonnyal jelent valamit, hogy nézőkkel teli stadkóban játszanak! Pl azt, hogy a szurkolók elégedettek! Ha nem így lenne, akkor inkább a kocsmát választanák.

És nem ez az elsődleges cél? Hogy töltsék meg a stadiont fizető  nézőkkel?!

 

Jól látható, hogy megy a szekér, a csapat végre játszik. Jól!

 

A háttérben meg valakik keverik a szart!

 

polovcev Creative Commons License 3 napja 0 0 4918

Ez mondjuk többet elmond az Unionról, mint Schäferről. Nekik is volt néhány jó évük és elkezdtek kicsit nagyobbat álmodni, mint kellett volna. 

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4917)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 3 napja 0 0 4917

Schäferrel villog a Kicker:

 

https://www.kicker.de/schaefer-letztes-jahr-waren-wir-nah-dran-1015716/artikel

 

3 lábműtéte volt egy éven belül, mégis fordulóról-fordulóra stabilan ő szerzi a legjobb osztályzatokat az Unionnál.

Megnemértettpancser Creative Commons License 4 napja 0 0 4916

Szerintem egyértelműen komoly edzői karrierje lehetett volna, a hiba az volt, hogy túl sokat maradt a Herthánál és az edzőgatyás szintnél. ”

 

 

 


Valahogy így! A második át…nál le kellett volna lépni!

De a klubhűség az agyára ment. 
Jó szakember, ráadásul tisztességes is, de szerintem hülye is.

 

Bár ami tény; labdarúgót nevelt mindhárom gyerekéből. És elég jókat! És ez sem elhanyagolható körülmény! Sőt!

Előzmény: Doctor Morreau (4913)
Doctor Morreau Creative Commons License 4 napja 0 1 4915

Itt vannak érdekes statisztikai adatok:

 

Dárdai 2015 és 2019 között 37 százalékos győzelmi mutatót produkált.

 

Ezt a számadatot 2019 óta egyik edző sem tudta produkálni a Herthánál. 

 

 

Előtte Luhukay és Markus Babbel úgy, hogy ebbe beleszámított a Bundesliga 2. megnyerése.

 

Még Lucien Favre és Falko Götz produkáltak ilyen mutatót, de akkor a Hertha a 2000-es években erősebb csapatnak számított a Bundesligában. 

Megnemértettpancser Creative Commons License 4 napja 0 0 4914

Sok. Túl sok! Mármint nekem visszakeresni az irományaidat és azok előzményeit! Nem kívánok sem a te, sem a Hertha kálváriáiból doktori disszertációt írni! Nem érdekel. 

 

Volt egy szimpla állításom – a lényeg, hogy amikor visszahúzta a szakadék széléről a Herthát, akkor kirúgták/nem hosszabbítottak és kerestek egy új hülyét – amire azt írtad, hogy ez tényszerűen nem igaz. Ha nem, hát nem. De inkább meghajlok érveid súlya alatt, minthogy munkásságod gyümölcseinek tömkelegét újra fogyasszam!

 

Annyi ugyanis nem ér!

Előzmény: Racilaci (4911)
Doctor Morreau Creative Commons License 4 napja 0 0 4913

Milyen mítoszok?

 

A Hertha kijutott az európai kupaporondra, ami azután - jelentősen megnövelt költségvetéssel - nem sikerült. 

 

Dárdai volt az első, aki a magyar válogatottal is elkezdett "valamit" csinálni. 

 

 

Szerintem egyértelműen komoly edzői karrierje lehetett volna, a hiba az volt, hogy túl sokat maradt a Herthánál és az edzőgatyás szintnél. 

Előzmény: Racilaci (4911)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 4 napja 0 1 4912

Két dolgot leszögezhetünk:

 

1. Dárdai nem egy mágus. (Én inkább fejlesztő edzőnek mondanám.)

2. Ahhoz, amit építeni próbál több idő szükséges, mint amennyi a Hertha-nál az utóbbi 5 évben bármelyik edzőnek bármikor is rendelkezésére állt.

 

+ leszögezhetjük, hogy a Herthanál ennél jobb utat senki nem talált.

 

A logikus következtetést mindenki levonhatja maga.

Racilaci Creative Commons License 4 napja 0 0 4911

Első edzői ténykedése önmagában is hosszabb volt annál, minthogy megfeleljen a "megmentette a Herthát a kieséstől és köszönetképpen kirúgták" típusú mítosznak.

 

 

Egyébként ismételten ajánlom olvasgatásra korábbi hsz-aimat:

 

A hagyni kell időt a projektre: 4462

Dárdai pontátlaga, amiért kirúgták: 3807 (és környéke)

Amikor Bobic volt Voldemort: 3773

Dárdai menesztése justizmord volt… Ja, nem: 3347

„Szarból várat épített”; majd „működő csapatot adott át az utódjának”: 3275

Nyuggerkorú csatárokkal csinált csodát (valójában 29, ill. 30 éves volt a két megnevezett csatár): 2931

3 új játékos – mint „vadonatúj csapat”: 2323,2333

bundás2-es szintű csapattal állt helyt az élvonalban: 2241, 2246

 

 

2239-es hsz: 2015-2019 közötti eredményességről szőtt mítoszotok.

Előzmény: Megnemértettpancser (4910)
Megnemértettpancser Creative Commons License 4 napja 0 0 4910

Talán ha részleteznéd!

Előzmény: Racilaci (4909)
Racilaci Creative Commons License 4 napja 0 1 4909

de amikor végre lenyugodott a helyzet, akkor elköszöntek tőle.És mások egy-két forduló alatt szétverték azt, amit addig épített!

 

Ez tényszerűen nem igaz.

 

Előzmény: Megnemértettpancser (4908)
Megnemértettpancser Creative Commons License 4 napja 0 0 4908

A Dárdainak berlini regnálásai alatt mindig két feladata volt; egyrészt bent kellett tartania a kiesőjelölt Herthát, másrészt egy stabil csapatot kellett építenie.

Az első feladatot rendre teljesítette, de amikor végre lenyugodott a helyzet, akkor elköszöntek tőle.

És mások egy-két forduló alatt szétverték azt, amit addig épített!

 

Szerintem most is így lesz. 
A Herthában nincsenek sztárok. Nem telik rá. De azért valami épülget. A történelem meg ismételgeti önmagát!

 

Tessen mondani, az a végső cél, hogy kiessenek a sokadik ligába és megszűnjenek? Hogy botrány nélkül lebonthassák végre az Olimpiai stadkót egy jövedelmező beruházás érdekében? :)

Előzmény: Doctor Morreau (4907)
Doctor Morreau Creative Commons License 5 napja 0 1 4907

Az "öreg Dárdai" az egyetlen, aki valamit művelt is a Herthaval az utóbbi 20 évben érdemben, talán Magath kivételével, aki benttartotta őket pár hónap munkájával. 

 

 

Előzmény: Megnemértettpancser (4905)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 5 napja 0 0 4906

Stimmt.

Előzmény: Doctor Morreau (4904)
Megnemértettpancser Creative Commons License 5 napja 0 0 4905

Ha ezt a két csapatot legyűrik, akkor van esély a hosszabbításta, ha nem, akkor Dárdainak ennyi volt az edzői karrierje. ”…

 

a Herthánál.

 

Elképzelhető. Sőt, talán jobb is. 
Mert a Bence lelépett, úgy tűnik, hogy a Marci is. És az is lehet, hogy a Reese is megy. Pedig szerintem fejlődött a csapat. Kár értük.

 

A kompetenseknek meg már elegük van az öregebbik Dárdaiból. Szerintem.

 

Persze hogy aztán akkor sem lesz semmi változás, ha hetedikek lesznek? Lehetséges.

A Hertha már vagy egy évtizede az állatorvosi ló tipikus esete! 

Előzmény: Doctor Morreau (4903)
Doctor Morreau Creative Commons License 5 napja 0 0 4904

Ikszelt a Hannover és a Hamburg a Hertha előtt. 

Mivel a Düsseldorf hasít, hosszú győzelmi szériájuk van, a 3. hely elérhetetlen. 

 

A 4. hely akkor lehet reális, ha a Hertha képes olyan bravúrokra, mint a Karlsruhe legyőzése idegenben a következő fordulóban 

Doctor Morreau Creative Commons License 5 napja 0 0 4903

Kár vitatkozni, úgyis a következő két meccs dönt Dárdai sorsáról a két közvetlen rivális ellen:

 

- Karlsruhe idegenben

- Hannover otthon

 

 

A Karlsruhe a 7., egy ponttal áll a 6. Hertha mögött. A Hannover 5., ha ma nyer, 3 ponttal lesz a Hertha előtt. 

 

Ha ezt a két csapatot legyűrik, akkor van esély a hosszabbításta, ha nem, akkor Dárdainak ennyi volt az edzői karrierje. 

 

Miller a sör Creative Commons License 6 napja -2 0 4902

Azi s szar, de ez nem is volt kérdés 

Előzmény: Aauvic (4901)
Aauvic Creative Commons License 6 napja -1 0 4901

Szar a Hansa, éppen csak a kieső helyek felett vannak.”


A dózsával mi a helyzet öcskös?

Előzmény: Miller a sör (4891)
Megnemértettpancser Creative Commons License 6 napja 0 0 4900

Hogy pedig a három fiát játszatta a csapatban? Szerintem nem volt könnyű döntés. Aztán mára kiderült, hogy helyesen döntött. Marcit és Bencét kivásárolták, és – szerintem a Palkót is megveszik. 
Én azért sajnálom, hogy mostanra így alakult. Különösen annak fényében, hogy tegnap játszottak egy látványos mérkőzést! Egy valóban látványosat! Amihez ugye Pálnak is van köze!

Alakul a Hertha stílusa, a védelem is az előnyére változott – a labdatartás illetve a kihozatal igazán színvonalasnak bizonyult  – a Winkler remeklésével pedig teljes volt a csatársor.

 

Nézem a transfermarktot; mennyi fiatal srác, 2-3 év és lehet csapat! Egy jó csapat!

Ha csak el nem b…k! Mert arra is van komoly esély!

 

Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2024.04.12 0 0 4899
Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4898)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2024.04.12 0 0 4898

Nem hiába gyűjtött Palkó Dárdai hasznos és értékes tapasztalatokat a neves magyar bajnokságban vitézkedő Videotonnál!

Hehehe :-)

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4897)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2024.04.12 0 0 4897

Ez a mai nagyon szép volt, bár időközben sikerült bealudnom ;-)

Viszont, mielőtt a sok Dárdai beírja magát a nagykönyvbe, ott van ez a jövő heti idegenbeli mérkőzés a Karlsruhe ellen, na az mérvadó lesz!

Na, ha azt sikerülne behúzni, akkor izé ...közelebb kerülne a negyedik hely.

Megnemértettpancser Creative Commons License 2024.04.12 0 0 4896

Nekem azért az volt a kellemes meglepi, hogy a védelem mennyire kultúráltan passzolgatva hozták ki a labdát!

Előzmény: Miller a sör (4895)
Miller a sör Creative Commons License 2024.04.12 -1 0 4895

Németország, ott ez a normális. A Regional ligában (negyedosztály) is van többcsapat ami nagyobb nézőszámokat produkál mint nálunk a fradi. Amúgy ez ma a ti napotok, a kicker tudosításának majd minden bejegyzésében szerepel egy Dárdai :-)

Előzmény: Megnemértettpancser (4892)
Megnemértettpancser Creative Commons License 2024.04.12 0 0 4894

Szerintem a Hertha ma játsza a szezonban a legjobb meccsét!

Megnemértettpancser Creative Commons License 2024.04.12 0 0 4893

Ez a Winkler ma nagyon jól játszik!

Előzmény: Megnemértettpancser (4892)
Megnemértettpancser Creative Commons License 2024.04.12 0 0 4892

Lehet fikázni a csapatot – szerintem szar a védelem és gyengusz a középpálya – de úgy tűnik hogy a szurkolókat elkergetni sem lehet! És ez is jelent valamit!

Miller a sör Creative Commons License 2024.04.12 -1 0 4891

Szar a Hansa, éppen csak a kieső helyek felett vannak. Amúgy már mondtam, kicker.de és nem kérdezel hülyeségeket!

Előzmény: Megnemértettpancser (4890)
Megnemértettpancser Creative Commons License 2024.04.12 0 0 4890

Ennyire szar a Hansa, vagy kezd játszani a Hertha?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!