Keresés

Részletes keresés

XNC Creative Commons License 2023.02.28 0 0 24

1 érdekes cikket találtam:

 

https://index.hu/tech/net/notavirat/

XNC Creative Commons License 2023.02.28 0 0 23

Ebben igazad van.

Gyakorlatilag olyan, mint 1 mobil postaláda.

Előzmény: PETYUS (7)
XNC Creative Commons License 2023.02.27 0 0 22

Nagyszerű találmány, jó hogy van.......

Halászkirály Creative Commons License 2000.08.14 0 0 21
Teljesen egyet értek szörnyülködő honfitársaimmal, viszont hagy tompítsam némileg a honi mobilőrület élét azzal a ténnyel, hogy tőlünk dél-keletre, román szomszédaink most tartanak azon a szinten, mint mi a 90-es évek elején. Ugye mindenki emlékszik arra, amikor még nem volt ennyi embernek mobilja mint most, viszont akinek volt, az mindenáron igyekezett a környezete tudtára adni. Vérlázító volt. Na most pont ez az időszak van a román kollégáknál...
enomine Creative Commons License 2000.08.14 0 0 20
Ha valaki ezt tartja menőnek, hogy egész nap telefonálgat meg pötyög az utcán akkor tegye. Engem csak az zavar, ha valaki a buszon sms gyártásba kezd és be van kapcsolva a billentyűhang funkció. Ott kattog mellettem mint egy gép. Ettől kiakadok.
Előzmény: miKEy (19)
miKEy Creative Commons License 2000.08.14 0 0 19
na igen...ez zavar igazan hogy mindenki az utcan barhol,pötyög a telcsijébe, hangot szerkeszt,már sz***ni sem tud a mobil nélkül , talán én sem, de mondjuk az sms-ről van szo, de végül is az egész a mobilról is.nálunk itthon ez már elfajzott szerintem...most jött ide amerikai ismerősöm, s állítólag ott sokaknak van mobilja,de nem hadonásznak vele az utcán...itthon az új dolgoknak még nincsen igazán kultúrája, s ez érthető is...egy idő múlva,alábbhagy ez az őrület,vagy legalábbis nem fogja mindenki mobillal eltakarni az arcát...
Előzmény: Should I go (18)
Should I go Creative Commons License 2000.08.13 0 0 18
Szerintem eleg zavaro, hogy a buszon ulve mar szinte csak en olvasgatok, a legtobb ember felol csak nyomogatas zajt lehet hallani.Es persze mar soha senki nem nez korul...bezuhan az ulesre, eloveszi a magaet, es gyomoszkeli lelkesen. Aztan kielegulten nez korul:-)
SumQuiSum Creative Commons License 2000.08.13 0 0 17
Azért azt el kell mondanom, hogy mielőtt nem ismertkedtem meg a kérdéses hölggyel, addig ha tehettem, itthon felejtettem a telt, vagy ha nálam volt, akkor a kapun kiérve kikapcsoltam. De mióta van ez A Nő, azóta még a slozira is magammal viszem!:)
Zs4zet Creative Commons License 2000.08.13 0 0 16
Hát nem tudom...
Számomra - mint alsóbb rendű lénynek - a mobil kikapcsolt állapotban lehetőséget hordoz (ha nálam van), bekapcsolva zavarforrás...
:o)
Előzmény: Törölt nick (12)
miKEy Creative Commons License 2000.08.12 0 0 15
naná hogy felhivom majd :) vegul is mindegy mert csak barat.semmi tobb...igy nagyobb lesz a meglepi talinal :),szerintem hatalmas.
Előzmény: SumQuiSum (13)
Törőlt_nick Creative Commons License 2000.08.12 0 0 14
hát nem tudom...én valamelyik nap otthon felejtettem és valahogy marhára nem hiányzott az oldalamról. Szerintem meg el lehet lenni nélküle.
Előzmény: Törölt nick (12)
SumQuiSum Creative Commons License 2000.08.12 0 0 13
_Erősen_ajánlom_, hogy a találkozás előtt minimum egyszer beszélgess vele telefonon! A hangja, a hanghordozása nagyon sokat elárul! Lehetőleg meglepetésként hívd, az úgy sokkal izgibb :)
Előzmény: miKEy (11)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.12 0 0 12
Akinek nincs mobilja az alsóbbrendű lény.
miKEy Creative Commons License 2000.08.12 0 0 11
kiraly vagy en is sms-ezem egy lannyal csak sms soha nem is beszeltunk meg, de majd talalkozunk rohadtul birom..hat kivancsi leszek.remelem jo baratom lesz eletben is...orulok a sok + velemenynek :).negativot is kerek hatha van de lehet nem lesz.SMS rulez? :)
Előzmény: SumQuiSum (9)
Törőlt_nick Creative Commons License 2000.08.12 0 0 10
"Egyébként a mobil kommunikációt úgy is fel lehet fogni, hogy nem elidegeníti, hanem összeköti az embereket."

Szerintem ez ma Magyarországon nem egészen igaz. Amíg az embernek beszélgetés közben be-be ugrik, hogy "atyaúristen, mennyibe fog ez kerülni nekem!:(", meg ha egy apróságért felhívsz valakit és az a Te zsebedre elkezd jópofizni és anekdotázni és a legszívesebben elküldenéd az anyjába, na olyankor bukik ki igazán a dolog realitása, hogy az elméletileg kapcsolatépítésre is kiválóan alkalmas mobil a jelenlegi árak mellett - egy kis túlzással persze - csak, mint segélyhívó készülék üzemeltethető folyamatos lelkiismeretfurdalás és anyagi csőd nélkül. Az SMS egyértelműen anyagi kényszer. Sokan már az üzenetrögzítőt sem használják mert:
1. Sokáig tart rábeszélni (pénz itt)
2. Mostanában vissza sem hallgatja a tulaj (pénz ott)
Ha jó tudom, a németek pl. alig GSM táviratoznak.

-ris

Előzmény: kivi (2)
SumQuiSum Creative Commons License 2000.08.12 0 0 9
Én spec SMSen keresztül "találkoztam" és ismerkedtem meg a Nagy Ő-vel. A műfaj nem a szívem csücske, de mivel állandó jelleggel messze vagyunk egymástól, ezért a 160 karakter szinte egyedül a magánéletünk helyszíne. Nagyon nehéz, de ha ez se lenne, abba belehalnék.
vismaior Creative Commons License 2000.08.12 0 0 8
A személytelenség csak részben igaz.

Egy hónapig húzódott a kedvesem és köztem 2000 km, és egy hirtelen jött ötklettel sikerült a távolságot leküzdeni. Aklottam egy új mufajt: versek a kedvesemnek 160 karakterben... Megédesitette napjainkat. Megérte.

üdv: vismaior

PETYUS Creative Commons License 2000.08.12 0 0 7
Gyakran humánusabb valakit SMS-sel zargatni, mint telefonbeszélgetéssel. Kevésbé hozzuk lehetetlen helyzetbe. Ugyanakkor gyakran ez is megfelel az információs igénynek, és gazdaságosabb is. Van, amikor ez az egyetlen mód, hogy valakivel gondolatokat válthassunk.
És megvan az a nagy előnye, hogy nem kell a két félnek _egyszerre_ felfüggesztenie egyéb tevékenységét.
Aztán vannak olyanok is, akiket nem szabad szóbeli telefonbeszélgetésbe kezdeni hagyni, mert annak csak kezdete van...
PETYUS Creative Commons License 2000.08.12 0 0 6
Bocsásd meg neki, mert téged szeret!
És válaszoltál is egyenként?
Előzmény: miKEy (4)
wizes Creative Commons License 2000.08.12 0 0 5
Elkezdtem / 5 éve/ de befejeztem. ( 4 éve)
miKEy Creative Commons License 2000.08.12 0 0 4
lehet csak tuldramatizalom a dolgot, iment kaptam SMS-t a szerelmemtol, jol esett, persze neha jobb amit leirunk minthogy elmonduk :).de neha ki akadok.a kapcsolattartasban is jo, de volt amikor napi 30 jott es majdnem szetvertem a telcsit :)
Kiskörte Creative Commons License 2000.08.12 0 0 3
Semmi baj az smsezéssel. Egy kicsit sem ridegebb, meg személytelenebb, annál, mint ami itt folyik. Nemdebár? Ott legalább személyesen ismered azt akinek üzensz.
kivi Creative Commons License 2000.08.12 0 0 2
Egyébként a mobil kommunikációt úgy is fel lehet fogni, hogy nem elidegeníti, hanem összeköti az embereket. Hiszen most már mindenhonnan kapcsolatba tudunk lépni majd' mindenkivel. Vesd össze ezt a 20 évvel ezelotti állapotokkal. Az jobb volt? A lakások kis részében volt csak telefon, egy vonalra 15évig kellett várni, telefonfülkék alig voltak (ha voltak, akkor sem mindig muködtek).
SumQuiSum Creative Commons License 2000.08.12 0 0 1
Ez az! Aztán ha hallottuk, akkor majd hozzászólok egy nagyon ontopicot!
Előzmény: kivi (0)
kivi Creative Commons License 2000.08.11 0 0 0
Talán eloször szívesen olvasnánk a Te véleményedet is!
Előzmény: miKEy (-)
miKEy Creative Commons License 2000.08.11 0 0 topiknyitó
Arra lennék kiváncsi, hogy kit hogyan érint ez a téma: szerintetek az SMS küldés egymásnak, nem teszi ridegebbé a kapcsolatokat, nem távolodnak el az emberek egymástól a rohano világban? hol vannak a normális emberi kapcsolatok? nincsen rá idő? szerintem, néha már idegesitő hogy mindenki irja, olvassa az SMS-t az utcán, buszon, (fiuk bal kézzel :) és neki megy minden akadálynak... na irjatok, bármilyen tapasztalat, hozzászólás érdekelne!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!