Keresés

Részletes keresés

Edorn Creative Commons License 2023.11.06 0 0 198

A nokturn.hu -t tudom ajánlani. Kis szolgáltató, de gyors és jó szerverekkel, Plesk admin felülettel, ami nekem sokkal jobban bejön mint az itthon sok helyen használt pl cPanel...

Vannak nagyon olcsó csomagok is kicsi, egyszerű honlapoknak.

zoku24 Creative Commons License 2022.03.21 0 0 197

Olcsó felhő tárhely csomagok a Q-cloud.hu -nál.

Ingyenes csomag is van, seed szerver is van.

https://www.q-cloud.hu 

pfaudler Creative Commons License 2019.01.08 0 0 195

Sziasztok!

Nagyon jó árakon adnak gyors tárhelyeket a cweb.hu-nál.

Nginx-Apache hybrid rendszer, és még változtatni is lehet, Proxy vagy PHP legyen.

Tényleg nagyon gyors, 4 nagyforgalmú Opencart webshopot raktunk fel Proxy-Cache-el.

Nagyon komoly gyorsulást mérünk.

És még  ingyenes tárhelyet is adnak!

512MB, reklámmentes, saját domaint is lehet csatolni.

Szerintem megér egy próbát, mondjuk nagyon jó áron vannak a tárhelyeik is!

Remélem tudtam segíteni!

 

https://cweb.hu

Orsi986 Creative Commons License 2018.04.11 0 0 194

Új akció van a nethely-nél: Tárhely mellé 300Ft + áfa a domain regisztráció.

Az akciójuk .eu és .hu domain regisztrációra és átkérésre is vonatkozik.

 

Nagy kár, hogy 2 hete regisztráltam be 3 domaint is :)

 

leírás: https://www.nethely.hu/kihagyhatatlan-domain-akcio

 

 

 

 

lkcar Creative Commons License 2017.12.27 0 0 193

Sziasztok,

 

Melyiket választanátok?

www.spaceweb.hu

vagy

www.forpsi.hu

Tárhelyet szeretnék egy domain nel, ill. db is kellene a későbbiekben.

 

Véleményetek szerint melyik a jobb?

 

Előre is köszi

csorba23 Creative Commons License 2017.12.20 0 0 192

Az a 0,83  USD/hónap az inkább 12,69 USD/év, azaz kb 3500 Ft. Merthogy egybe ki kell fizetni 1 évre, 27% Áfával.

És még szerencse, hogy a Paypal küldött egy üzenetet, hogy a megrendeléssel együtt leadtam egy 106USD-s (közel 30ezer FT !!!) automatikus megbízást, ami 1 évente teljesül.

Mert ugyebár ez az akciós ár csak új megrendelés esetén van és csak 1 évig. Utána lehet fizetni rendesen!

 

Fentiektől függetlenül klassz az ajánlat, örülök, hogy megosztottad. Csak majd oda kell figyelni 1 év múlva és kitalálni, hogy hogyan tovább?

Előzmény: BpWeb (191)
BpWeb Creative Commons License 2017.11.26 0 0 191

Most hatalmas akciót adnak.

GAT Free Host

http://gatfreehost.runhosting.com/

0,83usd per hónap ami kb. 220 Ft. A világ régiót (region: world) kell a főoldalon kiválasztani (valami miatt ott a legolcsóbb,).

Nekem régóta van náluk több oldalam és soha nem volt vele probléma. 24 órás gyorsan válaszoló support (angol nyelven), valamint részletes leírások találhatók az oldalon.

Korlátlan tárhely (ami persze egy kis reklám, de 50 GB meg se kottyan neki, ami nagyon látványos).

7 db. MySQL, PostgreSQL adatbázisok,

És még az akcióhoz tartozik egy ingyenes fődomain .com, .net, .org. eu, stb. (domain for life).

HP, ASP.NET, PERL (CGI), Python, Ruby, SSI - szóval minden földi jó megtalálható.

App Installer, 3 féle web építő (wordpress, joomla, zacky)

2 domain hostingolása, email,

és még sok más

És 30 napos pézvisszafizetési garancia van. Lehet tesztelni. Létezik náluk ingyenes csomag is, a cpanelt ott is tesztelni lehet.

Gyakorlatilag egy domain áráért kapunk nem kevés magas szintű szolgáltatást, ami még megbízható is.

NagyPati Creative Commons License 2017.11.22 0 0 190

A tárhelyeket jó áron adjátok, viszont a domain regisztráció brutál drága, egy .hu domain 2 évre nálatok 6000 Ft, máshol 1500-2000 Ft.

 

Lenne néhány kérdésem a szolgáltatással kapcsolatban, megköszönném, ha megválaszolnád.

Milyen processzor van a szerverekben?

A két névszerver miért Belgiumban és Németországban található? Így lassabb szolgáltatás tudtok biztosítani a magyaroknak, mintha itthon lenne a névszerver.

Lehet nálatok vásárolt tárhelyre máshol regisztrált domaint irányítani?

 

Nem akadékoskodás, de milyen típusú Intel SSD tud RAID 10-ben csak 1000Mb/500Mb olvasás/írási sebességet másodpercenként? Sata2-n vannak az SSD-k? A Sata2-t DDR4 ram mellett furcsálnám.

Előzmény: ZweiTiger (188)
ZweiTiger Creative Commons License 2017.10.05 0 0 188

SpaceWeb Felhő Tárhely

 

https://spaceweb.hu/

 

Több mint 3 éve a piacon vagyunk, szinte változatlan árakkal! Ár/Érték arányban kiváló értéket biztosítunk. 

 

2GB Felhő (SSD) Tárhely évi 2400FT-tól.

4GB Felhő (SSD) Tárhely évi 4800FT-tól.

8GB Felhő (SSD) Tárhely évi 9600FT-tól.

 

 

Fontos kiemelni, hogy nincs korlátozás! Tehát korlátlan ftp felhasználó,email,mysql. A korlát kizárólag a tárhely mérete.

 

Garantált 99,9% Rendelkezésreállás

 

Technikai Információk:

Apache Webszerver (LSAPI)

Cloudlinux Operációs rendszer

CMS Telepítő (330+ rendszerrel)

Magyar, letisztult kezelőfelület (Directadmin)

PHP Választó (4.x 5.x 7.x)

DDOS Védelem (5Gbps)

1 CPU mag / 2GB DDR4 ECC memória / Fiók

 

Üzleti HP szervereket alkalmazunk, Felhő szolgáltatásokkal karöltve.

 

Automata rendszerünknek köszönhetően, paypal segítségével is lehet fizetni, majd a szoláltatás pár percen belül aktiválódik. Beépített hibajegy rendszerünk segítségével könnyen tudunk támogatást nyújtani... És szeretjük a lila színt! Ez az egyik ismertetőjelünk.

 

Árainkat a magyar fizetésekhez viszonyítva alakítottuk ki, hogy mindenki számára elérhető lehessen. 

 

Bátran keressen minket! 

 

Remete Ur Creative Commons License 2017.09.09 0 0 187

Csak a Tárhely.Eu-t ajánlom, megbízhatóak, haia szinten az egyik legnagyobb hosting cég, éjjel nappal, de még ünnepekkor is van support, le a kalappal tényleg. Minden igényt kiszolgálnak tárhelytől szerverig, de úgy láttam most már nagyvállalati megoldásaik is vannak (rack, internet, dedikált vonal... majd egyszer talán nekem is kell :-)

 

Nem olcsók, de itt a kupon kódom, ezzel 5% kedvezménnyel bérelhettek tárhelyet, vehettek SSL-t az alábbi linken:

https://tarhely.eu/ugyfeladmin/aff.php?aff=1379

Kuponkód: KUPON09C8643C0

Előzmény: I.Csilla (184)
Tárhelyvadász Creative Commons License 2017.05.26 0 0 186

Kb. 4000 Ft/év (12,69 Eur) korlátlan tárhely + ingyenes domain cím (com, org, net, biz, info, us, co.uk, org.uk, eu, be, stb.)

 

Korlátlan adatforgalom, MySQL, PHP 5, ASP.NET, Perl, CGI, SSI Támogatás, Vírusvédelem (ClamAV), SPAM védelem (SpamAssassin), Webmail, Egyéni 404-es hibaoldal, 24/7/365 Rendelkezésre állás az Ügyfelek részére, Élő Chat az Eladókkal (Angolul), Online Dokumentáció, integrált Hibajegy-rendszer, eCommerce Megoldások (Webáruház), CMS-rendszerek (Content Management System), Web Blog, Párbeszéd Panel, Forgalom Statisztikák, és még sok más.

 

http://hungarian.host/paid-web-hosting.html

 

 

Nethely (X) 2017.02.26 0 0 185

Szia!

 

Mi majdnem 10 éve foglalkozunk tárhely szolgáltatással, de eddig még egyetlen ügyfelünk adatai sem vesztek el. Szervereink jelenleg kf. 4000 db domaint szolgálnak ki. Több nagyobb cég, híres magyar színész és olimpikon tisztel meg minket évről évre bizalmával és választja tárhelyeink egyikét.

 

Nálunk az ingyenes, 256Mb-os tárhelyen sem jelennek meg reklámok, de a fizetős tárhelyeink alatt SSD-k üzemelnek, ezzel biztosítjuk a weblapok lehető legjobb és leggyorsabb kiszolgálását.

 

A tárhely méretének igényét főleg az határozza meg, hogy szeretnél-e feltölteni képeket, videókat a weblapra és ha igen, azok mekkora méretűek. Egy jobb fényképezőgép jelenleg kb. 10Mb-os képeket készít (így pl egy 1Gb-os tárhelyre ~100 db kép fér el) , de optimalizálva akár a tizedére is csökkenthető a képek mérete és akkor már 1000 db képet tudsz feltölteni.

 

Mi mindig azt ajánljuk ügyfeleinknek, hogy kezdjék egy kisebb, pl. 1Gb-os tárhellyel, fölöslegesen ne fizessenek sokkal nagyobbat. Ha idő előtt elfogy, nagyobb csomagra 2 kattintással tudsz váltani, és a befizetett összegből 1Ft sem veszik el.

 

Online ügyfélszolgálatunk használata rendkívül egyszerű, a szolgáltatások létrehozását pedig képekkel és rövid leírásokkal ellátott tudásbázis cikkeink segítik.

 

Az 1Gb-os SSD tárhelyünk most akciósan 3.200 Ft + áfa 1 évre.

 

Címünk a következő:

www.nethely.hu

 

 

 

Előzmény: I.Csilla (184)
I.Csilla Creative Commons License 2017.02.26 0 0 184

Sziasztok!

 

Sporthonlapot szeretnénk létrehozni. Amit tudnia kellene azok a következők:

kb. 1000 tagnak emailek, nevezési felület, fórum, információs honlap, egy két domain (a sport (verseny) adatoknak nem szabad elveszniük! Csak nagyon megbízható tárhely jöhet szóba)

nem szeretnénk reklámot, így fizetős, de olcsóbb tárhelyet keresünk.

 

Szerintetek mekkora tárhelyre van ehhez szükségünk?

Kit ajánlotok erre?

 

nagyon köszönöm előre is a segítséget!

 

Nethely (X) 2017.02.21 0 0 183

Szia!

 

Az ingyenes 256Mb-os tárhely csomagunk nem lenne elegendő számodra, hiszen - amint írtad - egynél több e-mail fiókot szeretnél létrehozni.

A legolcsóbb fizetős csomagunk a 0,5Gb SSD tárhely, ennek ára 3.000 Ft + áfa / év. Jelenlegi akciónkat kihasználva 3.200 Ft + áfa áron 1Gb-os SSD tárhelyet tudunk adni az első évben.

 

Előnyként azt tudom megemlíteni, hogy az SSD-s tárhelyeinken 8db SSD RAID10-ben végezné leveleid kiszolgálását, melynél gyorsabbat a piacon nem sokat találsz :)

Előzmény: m_opa (180)
Remete Ur Creative Commons License 2017.02.05 0 0 181

Csak a Tárhely.Eu-t ajánlom, ehhez egy kisebb Start csomag szerintem elegendő, azt hiszem 500 MB, 10 e-mail címmel, én is ezzel kezdtem, van ingyen domain is amit nekem engedtek hosszabbításra is felhasználni. Ezzel a kóddal az alábbi linken még 5% kedvezményt is kapsz:

 

https://tarhely.eu/ugyfeladmin/aff.php?aff=1379

Kuponkód:KUPON09C8643C0

Előzmény: m_opa (180)
m_opa Creative Commons License 2017.01.10 0 0 180

Sziasztok!

 

Van egy saját domain nevem egy adott szolgáltatónál. Honalp nincs, csak levelezésre használom IMAP-pal és POP3-mal, tárhely sem kell sok 50/100 MB, viszont az szempont, hogy több fiókot is tudjak csinálni rajta.

 

Ilyen paraméterekhez melyik szolgáltatót ajánljátok? A saját domainemet hoznám. Minnél olcsóbb, annál jobb.

 

Köszi!

Nethely (X) 2017.01.04 0 0 179

Szia!

Igyekszem hasznos válaszokkal szolgálni a kérdésedre.
Az első és talán legjelentéktelenebb dolog az lenne, hogy az 50 Gb-os tárhelyeinkhez pont tegnapelőtt óta már korlátlan számú domain csatolható :)

 

- A magyar szolgáltató fő előnye az, hogy közel van. Ha magyar oldalt szeretnél üzemeltetni magyar embereknek, akkor érdemes helyben tartani a hostingot is, mivel az elérése sokkal gyorsabb lesz és ez sokat számít.
Ha megpingelem a bluehost-ot, 100-140ms az elérési ideje (ami külföldi viszonylatban egy kimondottan jó értéknek mondható), míg a nethely.hu-t pingelve ez az érték 1-2ms.

 

- Ha sok tartalmat kell betölteni (képek, fájlok, stb), akkor ez a magas késleltetés összeadódik, így egy több elemből álló weboldalnál ez akár másodperceket is veszíthetsz, hiába gyors a hardver a tárhelyed alatt.

 

- Sok szolgáltató nem nyújt PHP gyorsítási lehetőséget, aki pedig nyújt, sokszor az is csak fél megoldásokat ad. Egy jól beállított PHP gyorsító a weboldal betöltési sebességét 2-300%-kkal is fel tudja gyorsítani.

A nethely.hu erre például egy saját fejlesztésű és fejlett megoldást kínál, melyet az összes fizetős tárhely szolgáltatás tulajdonosa ingyen használhat. Ez esetenként több száz Mb memóriát foglal szervereink memóriájából annak érdekében, hogy ne kelljen újra és újra fordítani ugyan azt a PHP kódot, ezáltal felgyorsítva a weboldaladat.
Több ügyféltől kaptunk pozitív visszajelzést a hozzánk áthozott Wordpress oldalukkal kapcsolatban, hogy az előző szolgáltatónál többszöröse volt a weboldaluk betöltési ideje a jelenlegi időnél.

 

- A google a keresésőben való megjelenési sorrend meghatározásánál előnyben részesíti a gyorsan betöltődő weboldalakat, illetve a magyar kereső szavakra a magyarországi IP címeket is. Azaz ha emiatt sorol hátrébb a kereső, cégként az éves hosting díj többszörösét leszel kénytelen hirdetésre költeni.

 

- A support szintén magyar, bár nem mindenkinek okoz problémát a más nyelven való kommunikáció.

 

- Ha cégként vásárolsz, a magyar hosting szolgáltató által kiállított számlát el tudod számolni.


Mielőtt bárhonnan korlátlan tárhelyet vásárolnál, mindenképp érdemes elolvasni az ÁSZF-et, hiszen az összes külföldi és magyar hosting cégnek van valamilyen "meglepetése" ezekkel a tárhelyekkel kapcsolatban.
Csak hogy néhány példát említsek:
- Domain.com: "Services are intended for normal use only, and any activity that results in excessive usage that is inconsistent with normal usage patterns is strictly prohibited. Domain.com reserves the right to suspend, discontinue or delete the accounts of Users whose use of disk space, bandwidth or other resources results in or presents the risk of degradation of service to other customers, regardless of the amount of disk space, bandwidth or other resources included in the User's plan."
Azt nem lehet tudni, hogy mit értenek "normál" használat alatt, de ha ettől eltérsz, akkor bármikor törölhetnek.
Az unlimited email address náluk azt jelenti, hogy korlátlan számban hozhatsz létre email címet, de ha elérted postafiókonként az 500Mb-ot, vagy a 10.000 db levelet, akkor nem fogad több levelet. Akkor korlátlan tárhely is valójában maximum pár gigabájtot takar?

 

- Magyar szolgáltatók (nem írok nevet, mert nem a lehúzás a cél):
1. "Az Előfizető által igénybe vett tárhely, email tárhely ... szolgáltatás azonnal, előzetes figyelmeztetés nélkül részben vagy egészében felfüggeszthető vagy korlátozható vagy felmondható az alábbi esetekben: ....
100.000 fájlnál több fájl tárolása
A tárhely biztonsági mentésnek vagy FTP tárhelynek való használata
15 másodpercnél hosszabb MySQL lekérdezések futtatása
Nagy számú média fájlok tárolása (film, zene, stb.)
Több mint 100 email küldése óránként, felhasználónként, és/vagy több mint 300 email küldése óránként, domainenként. Nagy mennyiségű email fogadása domain vagy felhasználói szinten bármely adott periódusban
A szerveren található lemezterület több mint 50%-nak elfoglalása emailek tárolásával"

2. "Feltételezzük, hogy a webtárhelyet csak a weblapja vagy webes alkalmazása részét képező fájlok tárolására fogja használni. Hisszük, hogy tisztában van azzal, hogy a mentések vagy archívumok nem tartoznak a weboldal mappájába és a webtárhely szolgáltatást a szerződési feltételek szerint fogja használni. Reméljük, hogy nem bánja, ha a tárhely tartalma véletlenszerűen ellenőrzésre kerül. Értesíteni fogjuk a lehetséges problémákról."

Azaz a fent leírtak szerint ne tartsd a saját fájljaidat, backupot, nagy fájlokat, illetve sok fájlt sem a webtárhelyen, mert az ellentmond azzal, amit az ÁSZF-ben elfogadtál. Ez alapján a korlátlan tárhelyeket nem azoknak találták ki, akik nagy mennyiségű adatot szeretnének tárolni?

Előzmény: anegytech1 (178)
anegytech1 Creative Commons License 2017.01.02 0 0 178

Sziasztok! Véleményekre lennék kíváncsi. Feltűnt, hogy itt nagyjából csak magyar tárhelyekről van szó, de közben elég sok külföldi tárhelyszolgáltatót megnéztem, ami nekem mind jobbnak tűnik leírások alapján.

 

A tárhely.eu-n az "All inclusive" csomag 15ezer Mb tárhelyet ígér, 20 domainnel évi 17 700 Ft-ért. A nethely.hu-n 50 gb tárhyel 50 db domainnel évi 35-ezer, havi 3500 Ft. Ezzel szemben pl a bluehost.com-on korlátlan tárhely korlátlan számú domainnel havi 11USD, kb 3300 Ft havonta, évi 39ezer Ft. A domain.com-on ugyanez havi 7,75USD (kb 2300 Ft), évi kb 27500 Ft.

 

Én nem kimondottan olcsó, hanem inkább megbízható szolgáltatót keresek, viszont ha olcsót keresnék, akkor is elvileg jobban járnék a külföldi szolgáltatóval. A kérdésem az lenne, hogy miért éri meg magyar szolgáltatótól tárhelyet igényelni, ha a külföldi szolgáltatók a leírások alapján olcsóbban kínálnak többet? Mi az előnye?

Nethely (X) 2016.11.13 0 0 177

Az Index fórum olvasóinak villám akciót hirdetünk:

 

A 0,5; 1; 3; 5 és 10 Gb-os tárhelyeket most 35%-kal olcsóbban vásárolhatjátok meg.

 

Kedvezmény kód: INDEX35

 

A kedvezmény kód holnap éjfélig (2016.11.14 23:59:59 percig váltható be)!

 

Üdv:

Nethely.hu csapata

www.nethely.hu

Remete Ur Creative Commons License 2016.10.01 0 0 176

Ha valaki a Tárhely.Eu-n gondolkozik, ajánlom neki a következő linket és kupon kódot mellyel 5%-os kedvezményesen tud TÁRHELYET vásárolni:

 

https://tarhely.eu/ugyfeladmin/aff.php?aff=1379

 

Kuponkód: KUPON09C8643C0

 

Emellett ha tovább ajánlod ügyfelükként másoknak őket, akkor te is kaphatod az ajándékokat, én is ezekre halytok!

Orsi986 Creative Commons License 2016.07.04 -1 0 175

Újfent tudom ajánlani a nethely.hu szolgáltatót, most kaptam a levelet, hogy átálltak SSD-re, így az új ügyfelek a régi, HDD-s áron SSD tárhelyet kapnak.

A már meglévő ügyfelekről sem feledkeznek meg, mert minket is SSD-s szerverre migrálnak :)

AdamNagy01 Creative Commons License 2016.06.06 0 1 174

Az én személyes tapasztalatom, hogy ha magyar tárhelyre van szükség, akkor a Tárhely.eu viszi a prímet ( 5%-os kupon kód hozzájuk: KUPON9701E5075 )

 

Ha Wordpress tárhelyet keresel, akkor pedig a Blogginger.com a nyerő. Számomra sokkal jobban tetszik, mint bármelyik másik blogszolgáltató, ráadásul még pénzt is lehet itt keresni a bloggal :) Az alap regisztráció ingyenes ( amivel simán el lehet lenni ), viszont a több szolgáltatásért már fizetni kell egy kisebb összeget.

Remete Ur Creative Commons License 2016.05.31 0 0 173

Azt hiszem anno még én is teszt tárhellyel kezdtem a Tárhely.Eu-nál (ingyenes azt hiszem 1 hóig, de azért érdemes megkérdezni) és nekem nem is kellett költöznöm, hanem azon a szerveren bővítették olyan csomagra ami nekem kellett.

Ha segítség itt egy kupon kód, ezzel 5 % kedvezményt kapsz náluk a rendeléskor: KUPON09C8643C0

 

A WP-s kérdést egy wordpress fórumon érdemes feltenni, sok sikert!

Előzmény: snufkin22 (171)
snufkin22 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 172

végül azt hiszem a Nethely mellett döntöttem, elsőre ingyenes tárhely és ha tetszik befizetek náluk egy 1Gb-s helyre...

snufkin22 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 171

ez lesz az első honlapom, és elsőre félek kiadni 7-8ezer ft-ot.. abszolút kezdőként :) ha ingyenes tárhelyet használnék vagy olyan csomagot ahol van 1-2hét/1hónap ingyenes kipróbálási lehetőség, akkor onnan mennyire bonyolult és hosszadalmas átvinni a tárhelyet és/vagy domaint is egy jobb tárhelyre?

 

hogyan tudom wordpressben levédetni a képeket hogy ne tudják letölteni a honlapról?

 

Remete Ur Creative Commons License 2016.03.31 0 0 170

Noname szolgáltatók, é valami biztosat javasolnék, nekem a tárhely.eu-nál vannak a a weboldalaim.

Náluk van wordpress tárhely is, érdemes megpróbálni: https://tarhely.eu/wordpress-tarhely.php

Előzmény: snufkin22 (169)
snufkin22 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 169

Sziasztok!

 

 

privát (nem céges) honlapot szeretnék létrehozni, kezdőként. Wordpresst támogató tárhelyet keresek.

Ezekről a szolgáltatókról mi a véleményetek?

https://wp-tarhely.hu/wordpress-tarhely/

http://wordpresstarhely.net/

 

 

Előre is köszönöm a válaszokat!!

verocska86 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 168

Én a webtronic.hu-val kerültem kapcsolatba,amikor a webtárhelyet rendeltem.Normálisak,nem drága,kis cég,de lelkiismeretesek.Úgy látom a szervereik is gyorsak. 

New Bart Creative Commons License 2016.01.18 0 0 167

Én akkor is a Tárhely.eu-ra esküszök, az tény, hogy nem olcsók de legalább profik és ez nekem minden pénzt megér...

Akkor tőlem is kaptok valamit, íme egy 5%-os kupon kód, eztmeg tudjűtok adni a rendelés során: KUPON09C8643C0

Előzmény: Orsi986 (166)
Orsi986 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 166

Nekem nagyon bevált szolgáltatók közül a nethely. Olcsók, és soha nem volt velük gondom. Elég sok weblapom van náluk, legutóbb kaptam egy 35%os kuponkódot, nem tudom mikor jár le, eddig több ismerősöm is tudta már használni. A kód: NH35 és fizetés előtt a kosárban lehet ellenőrizni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!