Keresés

Részletes keresés

cyber.greg Creative Commons License 2022.10.12 0 0 114

Ne keverjük a szezont a fazonnal, én az Erkelbe, azaz a Szív utcába jártam '95-ig. És még tartottam a kapcsolatot utána is. A Karikás/Felső sokkal később kapta meg az Erkel nevet.

 

Előzmény: szvata (110)
dalmata13 Creative Commons License 2020.04.02 0 0 113

Én 1965-ben végeztem.Volt egy Irén nevű idős tanárnőm, éneket tanított.

Előzmény: Ho-TI (112)
Ho-TI Creative Commons License 2020.04.02 0 0 112

Örülök, hogy találtam embereket, akik ugyanabba az iskolába jártak, ahová én.
Az itt emlegetett tanárok jó részét ismerem, alsóban Szabó Irénke volt a tanítóm, felsőben Petrus Magdi volt az osztályfőnököm.
Legkedvesebb tanárom, akit imádtam, Kollár Ági néni volt, s azt hiszem, ő is szeretett engem. Sokszor eszembe jut a mosolya...
Azt hiszem, én vagyok itt a legöregebb, mert 1966-ban végeztem, és több osztálytársammal együtt mentünk gimnáziumba, a Vargába (azóta megszűnt gimnázium lenni).

Riczka Creative Commons License 2019.12.06 0 0 111

Sziasztok!

 

Nem tudom, hogy él-e még a topik, de én is a Karikásba jártam és hasonlóan rudolphe-hoz 82-ben szereltem le, és nekem is Veress Ákos volt az osztályfőnököm. Egy két kiránduláson én is voltam.:)

 

rudolphe, hogy lehetne megtudni, hogy ki is vagy valójában? Nevekre sajnos nem emlékszem nagyon, de Kurucz, Nagy F, Benkő G. voltak még az osztályban.

szvata Creative Commons License 2019.04.12 0 0 110

A Karikás Frigyes Általános Iskola nevének megszünése után volt Felsőetrdősor úti néven újra? Mert 1990-ben felvette az Erkel Ferenc nevet. Erről az átalakulási időszakról, a Karikás névhez kapcsolódó emléktábla leszereléséről van valakinek emléke?

Előzmény: shark112 (84)
szvata Creative Commons License 2019.04.11 0 0 109

 Szép, érdekes emlékek.

Előzmény: dalmata13 (108)
dalmata13 Creative Commons License 2019.04.11 0 0 108

Nagyméretű papírra festett akvarell volt.A barátommal akivel rajzszakkörösök voltunk szerettünk volna valami hasonlót alkotni de nem jött össze sose.Eltérő volt a stilusunk,nem volt elég nagy papír nem volt tempera ,nem volt kitartásunk meg tehetségünk se  hozzá ...stb

Előzmény: szvata (107)
szvata Creative Commons License 2019.04.11 0 0 107

Talán megtalálható valahol a festmèny is.

Előzmény: dalmata13 (106)
dalmata13 Creative Commons License 2019.04.11 0 0 106

Most találtam.Nálam 5 évvel idősebb korosztály.Sok tanár tanított is aki rajta van. Balra fenn Pártay István ,ő őrizte a pákozdi csata képet.Ő volt a rajztanár.Fóka Pityu néven volt közismert

 

szvata Creative Commons License 2019.04.11 0 0 105

Az iskola elnevezését érintõ leírást lehet találni Sági István könyvében. Több fénykép is látható benne. Nagyon szépen, nagy alapossággal összeállított könyv, ami tkp. egy 1982. èvi pályázatra készült, irógépen gépelt oldalak könyvkötott formában. Érdemes beleolvasni. Én a Pedagógiai Könyvtárban találtam csak meg, s ott az olvasóteremben lehet beleolvasni.

Előzmény: dalmata13 (104)
dalmata13 Creative Commons License 2019.04.11 0 0 104

Emlékszem mikor elnevezték az iskolát Karikás Frigyesről.Nemigen tudtuk hova tenni az eseményt ,nem értettük miért kellett átnevezni.Azt se tudtuk ki az.Meg is nézették velünk a 39-es dandárt,hogy képben legyünk.Sági egyébként a történelemtanárom volt nyolcadikban.

 

Előzmény: szvata (103)
szvata Creative Commons License 2019.04.11 0 0 103

Olvastam, hogy az elsõ emeleten levõ emléktáblánál minden évben ünnepség volt, és talán 1984-ben még meg volt.

Előzmény: dalmata13 (97)
szvata Creative Commons License 2019.04.10 0 0 102

Jó lenne látni egy fényképet a pákozdi csatás képrõl is.

Küldök képet a dombormüves emléktábláról, Sági Istvàn, Egy iskola története c. könyvèbõl. Kíváncsi vagyok, emlékszik-e rà valaki?

Előzmény: dalmata13 (101)
dalmata13 Creative Commons License 2019.04.10 0 0 101

Érdekességként .Amit az én időmben 1958-65 szinte ereklyeként őriztek, az egy két diák által festett nagyméretű kép volt.A pákozdi csatát ábrázolta.Néha kiállították ünnepek idején.Nevezetes volt még az iskola csontváza.Egy 17 éves lányé volt,aki 1956-ban egy balesetben halt meg....állítólag.

Előzmény: szvata (100)
szvata Creative Commons License 2019.04.09 0 0 100

Most jutottam hozzá az iskolatörténeti könyvhöz. Van benne fénykép a domborműves emléktábláról. Az I. emeleti folyosón volt. Nemsokára felteszek ide fényképet is.

Előzmény: dalmata13 (97)
szvata Creative Commons License 2019.03.16 0 0 99

1963-ban készült.

Előzmény: dalmata13 (97)
szvata Creative Commons License 2019.03.16 0 0 98

Nem tudom, hogy hol volt, de feltételezem, hogy az iskolán belül. Általában a főbejárati előtér, vagy lépcsőház szokott a hely lenni hasonló esetekben. A jövő héten hozzájutok az iskola történetéröl írt könyvhöz. Remélem, hogy abban lesz róla szó, netán fénykép. Én a szobrász alkotásait keresem, így jutottam ide.

Előzmény: dalmata13 (97)
dalmata13 Creative Commons License 2019.03.15 0 0 97

Hol volt ez a dombormű?

 

Előzmény: szvata (93)
szvata Creative Commons License 2019.03.14 0 0 96

Kedves Mindannian!

Megtalàltam, hogy Sági István írt könyvet a Karikás Fr. Iskoláról, s abban fényképek is vannak. De nem találom ennek a könyvnek az elérhetõségét. Tud valaki róla?

szvata Creative Commons License 2019.03.14 0 0 95

Köszönöm szépen a vàlaszod. Ha tudnàl egy támpontot add i, hogy milyen módon talàlhatnèk egy fényképet az alkotàsról, nagyon megköszönnèm. Voltam az iskolàban, de ott azt mondtàk hogy nincs ilyen dombormüvük, ésnem is tudnak rôla, hogy volt. Ekkor találtalak meg benneteket, és nagyonbízom benne, hogy valaki tud segíteni.

Köszönettel : szvata

Előzmény: dalmata13 (94)
dalmata13 Creative Commons License 2019.03.14 0 0 94

Nincs képem erről.

Előzmény: szvata (92)
szvata Creative Commons License 2019.03.14 0 0 93

Kedves Karikás Frigyes Általános iskolában végzettek!

 

Kérem, ha valaki tud fényképet feltölteni az 1963-ban felavatott Karikás Frigyes domborműről, legyenszíves tegye meg.

 

Köszönettel: szvata

 

szvata Creative Commons License 2019.03.13 0 0 92

Kedves dalmata!

Én keresem az 1963-ban felavatott Karikás Frigyes emléktábla fénképét. Tudnál, vagy valaki tudna ebben segíteni? Az iskolàban azt mondtàk, hogy nincs màr meg. Köszönettel.

Előzmény: dalmata13 (91)
dalmata13 Creative Commons License 2018.12.16 0 0 91

57-59-ig még Felsőerdősor utcai iskola volt aztán 1959- ben lett Karikás Frigyesre változtatva.

Előzmény: shark112 (84)
dalmata13 Creative Commons License 2018.12.16 0 0 90

1.b osztály 1957-58. Igazgató Sági István

Előzmény: dalmata13 (89)
dalmata13 Creative Commons License 2018.12.16 0 0 89

rudolphe Creative Commons License 2018.07.13 0 0 88

1982 - ben a "B" osztállyal ballagtam. Veress Ákos volt az osztályfőnököm, aki matematika-fizika szakon tanított. Ismertem pár Tanárt én is - nyilvánvalóan:

Lothringer Ágnes (orosz nyelv, illetve magyar nyelv és irodalom),

Lothringer Miklós (emlékeim szerint magyar nyelv és irodalom),

Köszegi Ágnes (kémia - testnevelés),

Lévay Zoltán (ének-zene),

Gaál Zsuzsanna (ének-zene),

Varró István (biológia-földrajz)

és voltak még páran, de most nem jut eszembe több olyan Tanár neve, aki felső tagozatban tanított minket.

 

Az alsó tagozat sokkal homályosabb ennél is:

Kati néni tanított első osztályban az biztos!

Ezen kívül csak a Kollár Ági nénire emlékszem.

 

Napközis vonalon az Ida nénire emlékszem, a Piffkó Györgyre és feleségére, a Maja nénire emlékszem, illetve felső tagozatból a Márta nénire.

Mellékes, hogy személy szerint kikkel nem jöttem ki - és miért, - inkább a kellemes oldalra próbálok emlékezni!

 

Az Ákos bácsi életben tartott egy Természetjáró Szakkört - a matematika és a fizika szakkörrel párhuzamosan, - amely alkalmas volt arra, hogy jobban megismerhessen minket, ill. fordítva. Jártuk hétvégente a Budai-hegységet együtt, - állandó tag (rajtam kívül) csak a Kurucz János volt, (nem volt tömeg). Persze volt ének szakkör, meg ilyen-olyan más szakkör, de azok iránt én nem érdeklődtem, pedig a Zoli bácsi aztán tényleg mindent megtett, hogy megszeressünk mindent, ami zenéhez köthető. Lemezhallgatás, zongorázás - élőben, - ilyesmi... Talán ez már az a pont volt, ahol az élő zene hatott rám.

Jó zenei hallásom volt és - a szocializmusra jelemző megközelítéssel - (kötelező jelleggel) "jelentkeztem" az énekkarba, ahol végül a mezoszoprán sorba sorolt be a Zoli bácsi. A Fáklya Klubban léptünk fel nagyon sokszor - első sorban a szocializmus köré szőtt "ünnepek" alkalmával. (Február 28, március 15, április 4, május 1 - 9, augusztus 20, november 7, - meg a fene tudja még.)

 

Voltak még kötelező dolgok, például "őrsökbe" kellett szerveződni, kisdobos-, úttörő-avatás és elképesztő "szentségtörésnek" minősült, ha valakit nem avattak fel úttörőnek, vagy elvették a nyakkendőjét, - az valami hasonlót jelentett, mint amikor kiközösítenek valakit központilag, vagy gyerek létére "börtönbe csukják".

Már az is "szigorú büntetés" volt, ha az igazgatói iroda elé küldtek valakit pihenni, de ha a nyakkendőt elvették,... Annyi! :)

 

Voltak az "úttörő mozgalomra" hivatkozó rendezvények, - mint pl. akadályversenyek, papírgyűjtő-, fémgyűjtő versenyek. - Már akkor tanultuk, hogyan kell ellopni egy radiátort! - Vicc volt! :)

De voltak házi, kerületi, városi, illetve országos szinten szervezett sport-, rajz-, sakk-, illetve ének versenyek is.

Speciel, rajzversenyt nyertem meg - egy párat, - de a sakkban sem kellett szégyenkeznem, annak ellenére, hogy azt egyet sem nyertem meg.

 

Kinek szép volt, kinek csúnya, de ezek megtörténtek az akkor gyerekkort élőkkel és igen, előfordult, hogy egyikünk-másikunk kapott egy "atyai" pofont vagy kokit egy-egy tanártól, de itt vagyunk, - akik még nem hunytunk el azóta akármilyen ok folytán - annak ellenére, hogy ma mindenki jobban ismeri a jogait, mint az elemi kötelességét. Ma alanyi jog kikészíteni egy pedadógust, mert gyakorlatilag nincs semmi a birtokában, amivel meg tudja védeni az érdekeit - a fene nagy demokráciában. - Nem vagyok pedagógus és nem is az erőszakban látom a megoldást, de ez akkor is így van - véleményem szerint.

 

Sokan nem élnek már!

Elhunyt a Varró Pista bácsi, a Piffkó Gyuri bácsi, a Kollár Ági néni és a Veress Ákos tanár úr is az idők folyamán.

Ők csak azok, akikről tudok, - biztos, hogy bővebb a lista!

geba71 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 87
Én is a Karikásba jártam 1977-től. Irénke nénihez majd Kollár Ági nénihez, felsőbe pedig Kis Éva nénihez. B-s voltam és SZOT-os. Mindenhol keresem egy régi barátnőmet és osztálytárnőmet Deák Krisztit. Valaki nem tud róla valamit?
Istvan2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 86

Irénke néni Szabó Irén volt szerintem... Alsósokat tanított. Minket csak első, másodikban.

Kis Éva tök jó fej volt. Én nagyon bírtam. Pistabácsi viszont kokikat osztogatott.

Zolibával azért vegyesek voltak az érzéseim.

Az orosz tanár Petrus Magdi néni lehetett.

Sipka Margit néni volt a nagy kedvencem, ő sajnos már nem él.

Melegh Dánielné szerintem szimpi volt. Én jól kijöttem vele.

shark112 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 85

Na, itt is van az oldal címe:

http://veressakos.xfree.hu

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!