Keresés

Részletes keresés

For-dzsi Creative Commons License 9 órája 0 1 145896

Sok mindenben egyetértek, EtH pozija szerintem sem tartható. 

 

Nehéz optimistának lenni, de azért megpróbálom: szerintem bármilyen épkézláb szakmai stáb látni fogja, hogy hol szorít a cipő: nincs számon kérve a játékosok teljesítménye és a végén, mint végső felelős, a menedzser viszi el a balhét. Ezen a területen én nagy-nagy változtatást várok, az edző egy korlátozottabb szereplő lesz, a játékos teljesítménye jobban befolyásolja azt, hogy a keretben marad az illető vagy sem az edző személyétől függetlenül. A szent teheneknek össze kell kapniuk magukat, mert esetleg ők repülnek előbb.

 

A költői kérdésedre az a válaszom, hogy jó lenne kipörgetni mindenkit, akire nincs szükség, de. És itt jön egy sor érv a pénzügyi lehetőségektől a csapatkohézióig. Remélem, hogy nemcsak 3-4 játékos távozik, hanem jóval több. Attól függően, hogy a piacon milyen mutatványokat sikerül bemutatni. A lejáró szerződésű játékosok mind távozzanak: Marci, Varane, Heaton, Evans + Amrabat.   

 

Ki maradna kérdésre: Mi a "legjobb" kezdőnk? Onana - Dalot,Maguire,Martinez,Shaw - Casemiro,Mainoo,Bruno - Rashford, Garnacho - Hojlund Ebből lehet válogatni.

 

A ki ne maradjon kérdésre szerintem könnyebb a válasz, Sancho, VdB, Casemiro, Eriksen sorral kell kezdeni. Túl kell adni Pellistrin, Mejbri visszajöhet, amúgy is középpályás hiány van.   

 

Kapusposztot én most hagynám, a kezdőben Maguire, Casemiro és Rashford helyére kellene upgrade vagy hogy R. a fejéhez kapjon. Én már ott tartok, hogy Maguire akár maradhatna is, ha sikerülne vele úgy hosszabbítani, hogy 80-100k körül lenne a fizuja. Elhoznám Adarabioyot ingyen, Lindelöföt eladnám, helyette Kambwala rotációban lenne használva. Jobb-bekk poszton Dalot szerintem oké, lehet én többet látok bele, mint mások, mögé hoznék vkit AWB helyett, de ez sem abszolút prioritás. Balbekk poszton se nyúlnék bele, még egyszer nem lehet ilyen, hogy mindkét balbekk végig sérült. Amass gyereket pedig nagy tehetségnek mondják.

A középpálya közepén nagygenerál kell, ide kell a pénzt betolni, mert itt vannak óriási bajok védekezésben és támadásban is. Eriksen, Casemiro használhatatlan, helyettük legalább 2 középpályás kellene, akivel Mainoo párosítható, rotálható. McTomi nálam eladó, Mount nyilván marad egy ilyen szezon után, de vele sem ártana egyezkedni, hogy hogyan lehetne csökkenteni a fizuját. Széleken szerintem megvagyunk, mert Rashford nehezen mozdítható. Antonyt lehetne elpattintani kölcsönbe. Ideális esetben Greenwood visszajönne, s ekkor a támadósorban sok pénzt nem kell elkölteni. Egy rutinosabb csatár Hojlund mögé. 

 

Ha nincs jobb opció, Pottert megkínálni 1+1 évre, ha tetszik neki oké, ha nem, nem. Tuchelt is nagyon írják, na, tőle éppúgy félek, mint anno Mourinhotól. 

Előzmény: giornalista (145894)
kensai of origo Creative Commons License 10 órája 0 0 145895

Az a Hojlund egyedül ünneplés a szurkolókkal (a honfitárs Eriksen ment kocogva hozzá) nagyon jelképes volt. A srác eljut – neki valószínűleg tényleg az – álmai klubjába egy kisebb országból, a 11-sével döntőbe jut a csapat a nemzeti kupák legrangosabbjában, és akkora szar van körülötte (a nyomorult Antony-n túl), hogy az ünneplés/továbbjutás minden dimenziójában megkérdőjeleződik.

 

A szurkolóknak – jogosan – teljesen elege van.

 

4 szezon alatt 3, sok szempontból különböző edzőt tör szilánkosra ez a klub (a szakmai stáb, a játékosok és a kialakult kultúra). Ez még a Moyes-tól Joséig tartó időszak letakarásával is abszolút vészcsengő kellene, hogy legyen.

 

Már sokszor leírtam, fejszével kell nekimenni a keretnek is. És megint jó lehetőség van rá (Bl-hiány miatti 25%-os fizetéscsökkenés jövőre; nemzetközi porond nélkül elég a jóval szűkebb keret; ősszel a Liga-kupát kell még eldobni). Lehet, hogy egyet vissza kell lépi (két év lesz Bl-hely nélkül), de a tényleges előrelépéshez az kell, elengedhetetlen feltétel.

 

Ha nem csinálja meg ezt rendesen az új szakmai vezetés, akkor nagyon hamar megássák a saját sírjukat. Sir Jim időt kért, nem megy villanykapcsoló módjára a dolog. Hát abból azért másfél évet Glazerékkal már elbarmoltak úgy, hogy teljes vétel sincs, szóval maradtak a patkányok a fedélzeten.:(

giornalista Creative Commons License 13 órája 0 1 145894

nincs kettő négy nélkül.

 

aludva párat a meccsre, csak még inkább erőt vesz rajtam a letargia, és csak még inkább csalódott vagyok a csapatot és a klubot illetően.

 

szerintem is külön kell kezelni a keret és az edző kérdéskörét. 

 

Ten Hagnak sajnos mennie kell. hiszem, hogy több van a csávóban, és a basic principle-ök alapvetően rendben is vannak nála, de ennyi rossz döntésnek és rosszul meccselésnek kell, hogy következménye legyen. összesen talán 2-2,5 jó hónapunk volt azóta, hogy ő itt van. a maradék az hol kicsit, hol nagyon rossz volt. a BL-ből csont nélkül estünk ki, a bajnokságban egy hathetes szériát leszámítva csak szenvedünk, és ahogy tavaly, úgy az idén is egyre csak fullad és fullad kifelé a csapat a szezon hajrájájra.

 

basszameg - a hétvégén már ünnepelni sem volt ereje a csapatnak. sem mentálisan, sem fizikálisan. ennél szomorúbb képek, videók, hogy Hojlund egymaga ünnepel, a csapat a háttérben sóhajtozik, Antony pedig a coventryseknek ugat - kibaszott szemétdomb ez az egész. abszolút mentális mélypont. a szakmaiságot már nem is említem, azon könnyebb javítani. itt kéremszépen morális válság, mentális válság tombol. 

 

én immáron maximálisan meg vagyok győződve arról, hogy ez a klub velejéig, a DNS-éig elromlott, megromlott. a Glazer-Woodward-éra egy olyan kultúrát honosított meg, amelyet még gyökerestül kitépni is kevés lehet, itt hipóval kell behinteni a földet és aztán valamit majd arra kitalálni, hogy utána hogyan tovább. ügynökök és játékosok uralják a klubot, az edzők mindegyike magára marad egy olyan terhet cipelve, amire ember nem képes. 

 

utólag kell megkövetnem Moyest, Van Gaalt, Mourinhót, Solskjaert és Ragnickot is, függetlenül attól, hogy most egyénileg kit mennyire tartok jó edzőnek. ilyen a világon nincs, hogy egy klubnál két év alatt minden edző megbukik, Marcus Rashford meg teljesítménytől függetlenül kezd, hétről hétre.

 

Ten Hag is megbukott, elfogyott körülötte a levegő. egyszerre a reménytelenség és az edzői gyengeség jele, hogy nem meri nem-játszatni Rashfordot, pedig nyilvánvaló, hogy Marcus is edzőbuktató. ez a fajta kivételezés pedig különösen érthetetlen olyankor, ha a játékos egyébként nem szövetségese az edzőnek. Fellaini imádta Mourinhót, azt értettük. de Rashford mi az istenért kezd? 

 

"elárulom": azért, mert Ten Hag annyira gyenge figure a klubnál, az öltözőben, hogy nem tudná eladni, hogy miért nem játszik a talizmán. nem bízik a többiekben sem eléggé, és saját magában sem. inkább felküldi - akkor legalább mondhatja, hogy "hát, én megadtam neki a lehetőséget, de nem élt vele, nem rajtam múlt ez, gyerekek". mondhatja a főnökének, mondhatja a médiának. egyik terepen, és az öltözőben sem kell megmagyaráznia, hogy miért nem játszatja. 

 

és én innen látom, hogy Ten Hag megbukott és mennie kell. egy United-edző nem lehet megalkuvó. és ha már ő sem bízik magában annyira, hogy meghozza a saját szakmai döntéseit, akkor sajnos én sem tudok benne megbízni tovább.

 

(B-verzió, hogy annyira hülye a focihoz, hogy szerinte rendben vagyunk és Rashford folyamatos játszatása warranted. szerintem nem erről van szó, de ha mégis, az is elég ok a menesztéséhez már önmagában...)

 

iszonyatos csalódás ez a két év így. és nem látszik, hogy hogyan tovább. Ragnick persze megfogalmazta, open heart surgery, de hát mit jelent ez a valóságban? egy nyár alatt eladjuk az edzőbuktató brigádot + a Ten Hag-almot + a kiöregedő játékosokat + a nem jókat, mindezt egyszerre? 

 

ki maradna akkor? Dalot, Martinez, Mainoo, Garnacho, Bruno, Hojlund? esetleg Mount, hátha jövőre pl. lesz egészséges is? a fiatalokat (Amad, Kambwala, stb.) most nem is mondom, nyilván ők maradjanak. 

 

teljesen reménytelen az egész. 

 

viszont ott van az is, hogy ez lesz az Ineos első nyara nálunk. most még dönthetnek úgy, hogy akkor új szelek fújnak. ennyiből borzasztó erős üzenete lenne annak amúgy, ha maradna Ten Hag, szerintem egyébként ők is ezt szerették volna, de hát erre már elúszni látszik az esély, annyira rosszak vagyunk.

 

szóval valószínűleg marad minden a régiben: hozunk egy edzőt, újabb háborút nyernek az edzőbuktatók, az ügynökök, eladunk 3-4 játékost, hozunk 4-5-öt a helyükre és jövőre is ugyanitt fogunk tartani, mint ma: egy bounce back season, dobogóval, BL-el, aztán egy évvel később jön az újabb kiábrándulás.

Előzmény: For-dzsi (145893)
For-dzsi Creative Commons License 1 napja 0 0 145893

Szerintem már vége a szezonnak, fakupa ide vagy oda, ha megnyerné a csapat, az nagyon zavaró lenne, mert lófaszt sem érdemelnek :-) 

 

Én kitartok és remélem, hogy az edzői stáb mellett rendet vágnak a keretben is, hogy mindig edzőbuktatás van, szomorú, de  már egy Potternek is tudnék örülni, (Southgatenek még nem :-)), csak ne kelljen ezt a szenvedős szart nézni...

   

Előzmény: nistelrooij (145892)
nistelrooij Creative Commons License 2 napja -2 4 145892

Ez a sérülés kifogás még szódával elmegy párszor amikor jó csapat ellen van bukta. Arra elfogadhatatlan, hogy sok hónap alatt rendszeresen PL 10-20 csapatok ellen se megy a játék. Ma is Championship csapat ellen elszórakozták három gól vezetésről. AWB megint nem figyelt lesre állításnál, csak a VAR mentette meg. Onana is mentett egy óriásit és büntetőt védett. Őszintén sajnáltam a Coventry-t. 

 

 

Ha valamilyen csoda folytán nem a Man 115 City nyer a döntőben 5-0-ra és sikerülne valahogy a kupa, akkor se tarthatná meg az állását. (honfitársa Van Gaal példája nyomán) Ratcliffe 71 évesen maratont futott ma, onnan sietett a meccsre, nem hiszem el lenne türelme még ilyen szezonokhoz és ilyen játékhoz. Nem azért költött 1+ milliárdot, hogy bekerüljön a klubvezetésbe.

 

3-3-nál én azt mondtam magamban, ha ma vége a szezonnak a Coventry ellen, akkor nem is nézem már a maradék meccseket, törlöm magam innen is, nincs értelme beszélni semmiről már a csapatról, százszor írjuk újra ugyanazt ismételve. Majd ha lesz valami szerethető csapat és rendszeres jó játék, fix BL szereplés, visszajövünk divatdrukkerkedni? :D

Most tényleg mi az már, hogy ismét kupadöntőbe jut a csapat és mégse lehet neki örülni, hanem fogom a fejem ez megint mi volt és mi lesz a döntőben? 

 

Az egész szezon pozitív dolgai kimerülnek abban sikerült pár csodálatos gólt rúgni Garnacho, Mainoo stb. és pár jó pillanat McTominay, Højlund és Liverpool elleni csata és lett végre új vezetés. Minden más csak elveszi az ember kedvét, égő BL kiesés, botrányos statisztikák, gyenge bajnoki szereplés. Egyébként az egész mai foci kezd nem tetszeni "bezzeg régen" jeligére: A VAR borzasztó megvalósítása miatti 100 perces meccsek, kikopnak az egyéniségek és elegáns játékosok mert futógépek vagy ötméteres fárasztásos passzok stílus divat, lebonyolítások változnak új BL is már nyomokban szuperligát fog tartalmazni, egyre több ilyen FIFA 2004 videójátékból kimásolt lélektelen sablonstadion, iszonyú mennyiségre feltolt sportfogadás reklámok, twitter hülyeségek, korrupció. 

 

Nem csodálom a mai gyerekek más szórakozás után néznek foci vagy F1 helyett. Két órát elvesztegetni ilyenekre?

 

Le vagyok hangolva, így kell várni egy döntőt... :(

Előzmény: F1mre (145884)
giornalista Creative Commons License 2 napja 0 1 145891

egy egészséges, valódi futballklubnál szerintem nem. 

 

de ahogy a Manchester United működik, már meg sem lepődik az ember, hogy inkább csak szégyellik magukat a játékosok egy meccs után. ettől ez még nem lesz normális, szerintem. csak sajnos ők is pontosan tudják azt, amit mi is látunk. 

 

ha tehetnék, elbújnának a világ elől, és csak várják, hogy véget érjen ez a szezon is.

 

(persze úgy, hogy közben a fizetésüekt azért felmarkolják...)

Előzmény: MU59 (145890)
MU59 Creative Commons License 2 napja 0 0 145890

Ezek után ciki lett volna ünnepelni..

Előzmény: giornalista (145889)
giornalista Creative Commons License 2 napja -1 1 145889

megnyertük. Casemiro nagyképűsködése ellenére. 

 

Hojlund bevarrja, ünnepel, kb. egyedül, jól látom? sehol senki. 

 

micsoda egy kibaszott klub ez, tényleg. kurvára elegem van ez egészből. 

beatang Creative Commons License 2 napja -1 0 145888

szorítok a MU döntöbe jutásáért, szivesen megnézném  ten07  ten08-á keresztelését :DDDDDDDD

hajrá FOCI!!! Creative Commons License 2 napja 0 0 145887

remekül szórakozom, ez a mi szintünk!!!

heinci Creative Commons License 2 napja 0 2 145886

Nézem a meccset, es egyszerűen hidegen hagy.

Vezetünk 3 gollal, es semmit nem érzek.

Semmit, mert hiaba a 3 golos elony, egyszerűen ordit hogy a United egy fosch csapat. Semmi extrat nem nyujtottunk, osszegereblyeztunk 3 golt.

Aztan rug 1 golt a Coventry, nyugtazom h ezek ennyire balfaszok h megint golt kapunk a semmiből..aztan jon a masodik gol, es megjelenik nalam az erzelem. Elnezest, de konkretan azt ereztem legbelul, hogy akkor mar egyenlitsen ki a Coventry. Menjen a dontobe. Komolyan. Megerdemelnek.

 

Ten Hag? Istenem... Egyetlen jatekosunk van, aki kepes egy az egyben megverni az ellenfelet, Garnacho. Erre lecseréli, es a full szar ertekelhetetlen Rashford játszik tovább. Ez komolyan ennyire ostoba?

Es aztán még jon a Mainoo Eriksen csere. Na az az i-re a pont. Ten Hag egyszerűen nem érti a futballt. Ugymond futballhulye.

Az, mert tanulni is keptelen belole, hogy Eriksen teljesen alkalmatlan már. Ő nem fog ütközni, nem fog labdat szerezni. Es atjarohaz vagyunk.

 

Balfasz brigad balfasz edzovel. Megerdemlik egymást.

A Coventry meg a döntőt érdemelné meg.

giornalista Creative Commons License 2 napja -1 0 145885

Ten Hag-time is real.

 

szabaduljunk már meg tőle... ilyen szarul meccselni... elkeserítő. 

F1mre Creative Commons License 2 napja 0 0 145884

Micsoda véletlen, hogy pont egy City elleni győzelem során sikerül a legerősebb csapatát pályára küldenie, Shawval középhátvédben, Malaciával balhátvédben, Martial meg rohamozott elöl. 

Előzmény: F1mre (145883)
F1mre Creative Commons License 2 napja 0 0 145883

Ten Hag egyetleg "legerősebb" kezdője: 

 

Előzmény: nistelrooij (145881)
anti. Creative Commons License 2 napja -1 0 145882

"I don't have any concern about what is said on the outside," he said. "What concerns me is that in 18 months I have never had my favourite team on the pitch. Because the players are injured.

"One time [I could pick my strongest XI] was against Manchester City last season in the home game.

"That is my truth. And others can have a different truth. But I can't put energy in that."

 

ELFOGADHATATLAN!

egy szakácsnak azzal kell föznie amije van...egy edzönek meg...

láthatta a nyersanyagot, a f@szért jött ide ha nem volt hozzá gusztusa!?

gerinctelen, hazug, gyáva, szarházi mocsok, fogja a talicskát s a picsába menjen a pízit számolgatni.

nistelrooij Creative Commons License 2 napja 0 0 145881

Ma FA kupa. Kb. Maguire mint egy bevethető CB és ő sem edzett, Casemiro lehet a párja.

 

Man Utd manager Erik ten Hag 'can't be bothered' with criticism

 

"I don't have any concern about what is said on the outside," he said. "What concerns me is that in 18 months I have never had my favourite team on the pitch. Because the players are injured.

"One time [I could pick my strongest XI] was against Manchester City last season in the home game.

"That is my truth. And others can have a different truth. But I can't put energy in that."

 

Én elfogadom ezt tőle egy kifogásként, viszont ilyeneket akkor mond egy edző amikor már érzi kifele áll a szénája. Akkor új orvosi és erőnléti stáb is kell, hiszen ezek a problémák edzőváltás után is jelen lennének.

nistelrooij Creative Commons License 2 napja 0 0 145880

Szűkíteni kell a keretet, hogy használható kezdő lehessen és minden energiát csak a bajnokságra koncentrálni. Sérült Martial ingyen el, sérült Mount bukóval kiszállni, valaki új. Shaw és Malacia. Maguire és Lindelöf, valaki új. Varane és Martínez kettősre se lehet építeni, ha egyik sérült. Eriksen és Casemiro, valaki új. AWB és Dalot. Sancho, Antony. McTominay, Rashford, Greenwood tiszta FPP bevétel döntést meghozni. A létszám hézagokat fiatalokkal kipótolni és mivel BL nélkül, EB nyárral nehéz lesz jót vásárolni is, így pl. McTominay, Diallo, Dalot még maradhatnak ha nincs rájuk vevő.

For-dzsi Creative Commons License 3 napja 0 0 145879

A próféta szóljon belőled! :) 

Előzmény: F1mre (145878)
F1mre Creative Commons License 3 napja 0 0 145878

Szerintem a következő pár évben a mindenkori edzőnek csak részleges beleszólása lesz a játékosválasztásba. Max annyi h "jól fejelőt szeretnék". Szóval igen, edző nélkül is nyugodtan lehet alakítani a keretet.

Előzmény: For-dzsi (145876)
nistelrooij Creative Commons License 3 napja 0 0 145877
For-dzsi Creative Commons License 3 napja 0 0 145876

A játékstílus is fontos, ennek figyelembevételével kell edzőt választani. A játékosok vonatkozásában viszont előre kellene dolgozni, mert fiatalítani is kell. Remélem, nem az lesz, hogy várjuk meg, hogy mit akar az új edző, aztán elment a nyár. Van pár evidencia: középsővédő, védekező kp mindenképpen kell, VdB, Eriksen, Sancho, Casemiro tipli. Aztán a többiekről lehet beszélgetni, hogy Maguire vagy Lindelöf maradjon, AWB helyett legyen-e egy másik jobb bekk, kell-e balbekk, milyen típusú csatár jöjjön, ha Greenwoodot nem merik bevállalni, Mctomi, Mejbri menjen vagy maradjon. 

Előzmény: F1mre (145875)
F1mre Creative Commons License 3 napja 0 1 145875

Alakul a stáb, érdekes időszak elé néz a klub. A következő szezonban a színfalak mögötti építkezés mellett csak annak van értelme, ha a pályán elkezd kialakulni a következő évek stílusa. Persze a jelenlegi is egy stílus, csak hát ki akarja ezt látni még évekig. 

For-dzsi Creative Commons License 3 napja -1 0 145874

Sancho eladó, mert túl sokat keres. Hogy sikerül-e eladni, az egy másik kérdés. 

 

Antony is mehetne, de rajta túl nagy lenne a bukó most nyáron.

 

Schweini is megéri a pénzét, illetve csak átvitt értelemben. Vele kezdődött a levezetni jövő nagy nevek sora...mou meg tud paraszt lenni, ez nem újdonság. :-)

Előzmény: nistelrooij (145873)
nistelrooij Creative Commons License 4 napja 0 0 145873

Ha ETH elküldve, akkor Sancho eladása nem olyan biztos szerintem. Antony-t mindenképpen árulni fogják, aztán Rashford és Greenwood kapcsán kell döntést hozni.

 

A friss Overlap epizód nem semmi:

 

Schweinsteiger On United & Mourinho: "They Kicked Me Out.”

 

 

Előzmény: For-dzsi (145872)
For-dzsi Creative Commons License 4 napja 0 0 145872

Sancho villanthatna valamit, hogy nyáron el lehessen pattintani. A Leverkusenben a bajnokságban még nem, de az EL-ben és a hazai kupában Kovar véd, van rá visszavásárlási opció, ezért érdekes lehet, én Onanában továbbra sem bízom...

Előzmény: nistelrooij (145871)
nistelrooij Creative Commons License 4 napja 0 0 145871
anti. Creative Commons License 5 napja 0 1 145870

nos, kispöcsök és nagyf@szok, hol vannak a MÍNUSZAIM???

talán nektek is beletörött az izétek ten07 varázserejébe?!

anti. Creative Commons License 6 napja 0 0 145869

Jadon Sancho az első Manchester United-játékos, aki 2011 óta bejutott a Bajnokok Ligája elődöntőjébe. Tanulság? Talán annyi, hogy aki elpucol innen, annak sansza van rá, de még több, ha ide se jön, mert ugye van itt egy "mágus" aki sz@rt csinál belölük...ja, a kölyköknek megbocsátottam, öket már csak sajnálom.

hajrá FOCI!!!

 

 


ironmaiden70 Creative Commons License 2024.04.14 0 0 145868

Milyen szerencse, hogy a foci nem pontozásos sportág, valahol a Luton környékén lennénk, agyonkúr minket mindenki.

 

Ehhez képest egész pazar ez az idény.

 

Az "önélzetes kis latol" kivonult a sajtótájékoztatóról, a kopasz buzija.

Bar fasz Creative Commons License 2024.04.13 0 1 145867

Nem igazán. Sokkal inkább, mint hogy egy ilyen büntet öt befujni. Veled kapcsolatban semmi probléma. 

Előzmény: anti. (145866)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!