Keresés

Részletes keresés

vermont12 Creative Commons License 9 órája -1 0 219905

"búcsúzóul még kiejt bennünket. "

 

5 meccs van hátra, ahhoz, hogy kiessünk, a kisvárdának 3 meccset és egy döntetlent kell hoznia és minekünk mind az 5 meccset el kell vesztenünk. A mezőkövessd meg csak nem nyeri meg mind az öt meccsét. 

Ha az 5 meccsünkből 2 pontot hozunk (két döntetlen), akkor a kisvárdának 4 meccset kell nyernie az ötből. Mondjuk félő, hogy a fradinak szinte már megvan a bajnoki címe, lehet, hogy most hétvégén odaadják a 3 pontot a kisvárdának, hogy szopassanak minket. Lehet érdemes most tenni a kisvárdára. 10-es odds van rajta :D 

 

Előzmény: Szili1974 (219899)
maribor Creative Commons License 13 órája -6 0 219904

Dapa, dobj már egy mailt, lécci.

Miller a sör Creative Commons License 13 órája -8 1 219903

Gondoltam szólok nekik, hogy szopatják a bandát, de aztán legyintettem. Ha ennyire hülyék, hogy mindent benyalnak akkor csak tessék, erőlködjenek.

Előzmény: Szerelem a tudatodat (219900)
626 Creative Commons License 16 órája 0 3 219901
Előzmény: Szili1974 (219886)
Szerelem a tudatodat Creative Commons License 24 órája -8 2 219900

Szerintem engedd el ezt a moderáció kérdést, nem szerencsés. Egyébként szép lövés, bedobás, nem az volt, akinek folyamatosan gondoltad. Egy régi motoros, másnak drukkoló jóember járatta veletek itt a bolondját.

Előzmény: Öreg drukkerkocsmás (219893)
Szili1974 Creative Commons License 24 órája -2 1 219899

Ettől egy kicsit tartok én is. Félek a mostani garnitúra (a legtöbbje tudja, vagy legalábbis sejti, hogy nem lesz maradása) búcsúzóul még kiejt bennünket. 

Előzmény: maribor (219890)
maribor Creative Commons License 26 órája -8 1 219898

És a szegény DMVSC is fel-le liftezett a két osztály között. Máig nem felejtem azt a bajnokságot, mikor először nem estek ki.

Előzmény: wizardry8 (219897)
wizardry8 Creative Commons License 26 órája -1 0 219897

A Székesfehérvári MÁV Előre se sokat rúgott labdába a Videoton mellett.

Előzmény: ligula (219896)
ligula Creative Commons License 1 napja 0 6 219896

MÁV :)))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

Vonattal menne a csapat vidéki meccsekre és állandóan elkésne!

Előzmény: polovcev (219894)
polovcev Creative Commons License 1 napja 0 7 219894

Nem tudom mennyire volt beleszólásuk, de kétlem, hogy a rengeteg edzőcsere, vagy Salec érkezése és távozása a MOL döntése lett volna. Vagy bárkié. Garancsiról köztudott volt, hogy abszolút nem érdekli a csapat az utolsó években, alig járt ki meccsekre, nyűg volt neki az egész. 

 

 

Mellesleg a MOL-nál azért ül néhány intelligens ember. Máskülönben nem nőtték volna ki magukat a térség egyik legnagyobb cégévé. Ha a MÁV lenne az új tulajunk, na akkor szabályosan összefosnám magam. 

Előzmény: maribor (219884)
Ez666 Creative Commons License 1 napja -3 0 219892

Srácok!

 

A mezen miért nagyobb az egyik csillag a címer fölött mint a másik?

maribor Creative Commons License 1 napja -9 0 219890

Amugy en is bentmaradast prognosztizalok, de tul nagy itt a hurraoptimizmus ezzel kapcsolatban. Nehogy pofaraeses legyen a vege.

Előzmény: Peroni ITA (219889)
johnsonbronson Creative Commons License 1 napja -1 8 219888

Istenem, de szar lenne egy ilyen gagyi Újpestet látni, egy ilyen sikeres belga korszak után....

 

Előzmény: cirkóniu (219881)
johnsonbronson Creative Commons License 1 napja 0 3 219887

Nyugi, csak a kávé volt sok(k). :)

Előzmény: Seejay (219883)
Szili1974 Creative Commons License 1 napja 0 3 219886

Suri Imi

Előzmény: sutcliffe (219885)
sutcliffe Creative Commons License 1 napja -2 10 219885

Azért azt 20:1 arányt a fradi javára erős túlzásnak érzem...

És azzal sem értek egyet, hogy az az Újpest drukkerségét szinte sehol, senki nem vállalja fel az ismertebb emberek közül.

Havas Henrik, Bárdos András, Ganxta Zolee, Majka, Curtis, Hobo, Charlie, Horváth Attila, Trokán Péter, Cseke Péter, Straub Dezső, Gyurta Dani, Kammerer. Hirtelen ők jutottak eszembe.

Somos Andrásnak az ATV-ben egy lila-fehérbe öltöztetett kis bábu volt kitéve az asztalára és így vezette évekig a fórumot. 

És ezzel nem azt akartam mondani, hogy ők vannak többségben...

Előzmény: Skywalker. (219862)
maribor Creative Commons License 1 napja -10 0 219884

És azért a pénzért gondolod, hogy nem volt beleszólási és/vagy döntési joguk?

Előzmény: polovcev (219882)
Seejay Creative Commons License 1 napja 0 4 219883

Ilyen neveket írtak pletykaszinten hogy Zsótér, Varga Kevin , és edzőnek a kopasz Nikolics. 

Remélem valaki csak be van kávézva, Zsótér a csapat környékére ne jöjjön, meg a lepattanó kiebbrúgdalt magyarok se. 

polovcev Creative Commons License 1 napja 0 8 219882

A Vidi esetében a MOL szponzor volt, nem tulaj. Az azért komoly különbség. 

Előzmény: cirkóniu (219881)
cirkóniu Creative Commons License 1 napja -10 1 219881

Hernádi anno kijelentette, hogy kinőtték a bajnokságot, és már egy közép-európai ligába vágynak. Nos, ez annyira bejött, hogy tavaly csak a játékvezető tartotta az NB1-ben őket.

Első igazolásnak jöhetne majd Houri, a bűvész. Közös szakmai Igazgatónak pedig Burcsa Győző és Rolex.

Előzmény: wizardry8 (219880)
wizardry8 Creative Commons License 1 napja -2 0 219880

NER se minden, lám: 

https://index.hu/sport/futball/2019/04/08/kik_vettek_meg_a_honvedot/#:~:text=Boz%C3%B3%20Zolt%C3%A1n%20%C3%A9s%20Mendel%C3%A9nyi%20D%C3%A1niel,szeres%20bajnok%20Honv%C3%A9d%20%C3%BAj%20tulajdonosai.

 

Legalább remélhetőleg azért a MOL más lesz. És nem fogunk kiesési rangadót játszani a Honvéddal az NB2-ben.

Előzmény: Peroni ITA (219875)
Öreg drukkerkocsmás Creative Commons License 2 napja 0 3 219877

Ne dőljünk már a kardunkba, ez olyan újpesti stílus lett, hogy egyik nap kiesés, másik nap bajnoki címről álmodozás. Rettenetes károkat okozott a belga korszak, de vége.

Új idők jönnek, de csodát ne várjon senki.

Előzmény: Skywalker. (219862)
Öreg drukkerkocsmás Creative Commons License 2 napja 0 2 219876

Nem az lesz.

De Dárdai nem jön. és nem is kell még ide.

Előzmény: Peroni ITA (219875)
Öreg drukkerkocsmás Creative Commons License 2 napja -1 2 219873

2-3 év alatt nem fogjuk összeszedni magunkat, a ződeknél is 6-7 év volt, mire eredmények jöttek. Itt meg szarabb a helyzet, mint ott 2010-ben. A nulláról vagy mínuszról indulunk (kivéve az nb1-es tagságot).

Előzmény: Seejay (219868)
Skywalker. Creative Commons License 2 napja -2 0 219872

Tök igazad van, naná, persze!

És igen, persze, hogy kellünk nekik mi is. Saját maguk meghatározásához nekik is (de nekünk is) szükséges egy nagyon markáns ellenoldal is. Így lesz igazán hangsúlyos a kontraszt.

És igen, valóban csak itt van értelme egy második tömegbázist képezni még ha szakadék is fog tátongani a kettő között mindig.

Valahol ez azért egy remek érzés, hogy a lelátón mi jószerével egyetlen kerületből képesek vagyunk felvenni velük a versenyt az ő országos bázisukkal. Most képzeljük el, hogy egy a szokottnál veretesebb korszakunkban (majd jövőre?) :D mondjuk összejövünk velük a Puskásban egy kupadöntőn. Teltház garantált volna egy olyan kétharmad-egyharmad arányban simán

Előzmény: Nembélavagyok (219871)
Nembélavagyok Creative Commons License 2 napja 0 6 219871

Félreértesz, én nem mérem magunkat az ő létszámukhoz. Az legyen mindenkinek a maga baja, hogy őket választja, bármennyien is vannak.

 

De ahogyan ők maguk is minket tartanak a legnagyobb ellenfélnek, mi se tagadjuk már le, hogy minden ellenére, igenis mi vagyunk a másik valódi tömegbázissal rendelkező klub, sőt nekünk van a legnagyobb merítési lehetőségünk a most még nem aktívak közül.

 

Mindemellett én megemelem a kalapom minden olyan szurkoló előtt, legyen az bármely másik klub mögött, aki kijár a meccsekre eredményektől, tulajdonostól, időjárástól függetlenül és a saját csapatát buzdítja. Azt pedig főleg tisztelem, aki át is adja ezt a következő generációnak. Szükség van rájuk is, mert az ilyen klubok ellen van igazi, szívbemarkoló értéke a győzelemnek.

 

Amondó vagyok, a bajnoki címmel meg a zöldekkel nekünk különösebbennem kell foglalkoznunk, nem őket kell utolérni, nem másolni az útjukat, hanem elvégezni a melót, tulajnak, vezetőnek, alkalmazottnak, szurkolónak, játékosnak és egyszer majd ott leszünk a maga természetes módján a helyünkön.

Előzmény: Skywalker. (219870)
Skywalker. Creative Commons License 2 napja -5 4 219870

"nagyon sok közte a divatszurkoló"

 

Pedig marketing szempontból ez egy nagyon is fontos szegmens, sőt!

És akkor most a dolog politikai vetületéről (ne én hoztam szóba!) ne is tegyek említést.

 

Én elhiszem, hogy nekünk is vannak szurkolóink itt-ott, és sokan még ezt is megirigyelhetnék, de ne haragudj, nettó dőreség ezt a zöldekével összemérni... És igen, nálunk egy bejelentés megduplázza a nézőszámot, de könyörgöm, 3000-ről ugrunk fel ilyenkor 6000-re, mert valóban van egy elég jó kis keménymagunk, de a tévé elé ettől még nem ülnek oda többen, vagy nem fognak hirtelen országosan 2x annyian velünk szimpatizálni.

 

"Ez pedig hozni fogja azokat, akiknek elegük van ebből"

 

Bár igazad lenne, de nincs. A tömegek eddig nem látnak el, ők a sikerekhez akarnak hozzádörgölőzni, jellemzően eszerint választanak az emberek kedvenc csapatot. A nagyszájú nyilatkozatokra pedig végképp semmi szükség, mert azzal csak pont ugyanaz a gőg jön itt is a felszínre.

 

"Ezért írtam előző témákat is, hogy szimpatikusabbnak is kell lennünk, minden téren. Mi legyünk különbek. Nekünk nem lehet az alapállásunk, hogy nekünk bármi is jár, nekünk azt kell sugározni, hogy mi minden szar ellenére itt vagyunk, voltunk és leszünk és"

 

Ezt 100% adom!

 

"A mostani zöldeket nem lehet másmilyen jelzőkkel illetni, mint a zsoldossal. Nincs lelkük, taktikájuk, jellemző vonásuk, egyszerűen olyan játékosokat tudtak megvenni, akik olyan szintet képviselnek, hogy elég a mezt kirakni tíznek, a tizenegyedik megnyeri a meccset többnyire"

 

Teljességgel mindegy! A sikert nem kell magyarázni, a szurkoló sikert akar, sok szurkolója annak lesz, aki sikeres. Minden más csak önámítás, a nézők nagy tömege nem gondol bele ezekbe a dolgokba, tapsolni akar és győztes meccseket látni. Ilyen baromira egyszerű a képlet. Meg hogy ne egy Mezőkövesdre legyen ez ráépítve, hanem már eleve a leglegleg magyar clubra, ez is pipa.

 

"A saját gyerekeim is érzik, újpestinek lenni teljesen más attitűd, érzés, mint zöldnek"

 

Igen, én is mindig ezt mondom nekik. Fradista akármelyik kis seggfej lehet, az csupán a legkönnyebb VÁLASZTÁS. Újpestinek lenni viszont lelkiállapot, valódi erőpróba, ami nem mindenkinek sikerül és a legtöbben félnek is tőle. Legyetek büszkék rá, ha a sok szar ellenére is azok maradtok. És ne attól érezzétek értékesebb embernek magatokat, mert a legdivatosabb magyar csapatnak szurkoltok.

Előzmény: Nembélavagyok (219869)
Nembélavagyok Creative Commons License 2 napja -3 7 219869

Szerintem felesleges azon aggódni, hogy kevesen lennénk. Valóban sok a zöld, de nagyon sok közte a divatszurkoló. Hiába próbáltak ellenpólust képezni nekik vidéken, a lokálpatriótáktól eltekintve nem sokan szurkolnak országosan egyiknek sem. A Debrecen amikor csúcson volt, ott is divatszurkolók jelentek meg elsősorban, a mag egy adott méret. Az Újpestet ezzel szemben országosan ismerik és kedvelik. Elég volt néhány jobb meccs, az új éra belengetése a kútba esett adás-vételnél és most a ténylegesnél, egyből nézőszámugrás lett. Ha elkezdünk újra nagy klubként létezni (amihez a Hernádi féle nyilatkozatok is kellenek, hiába tűnik most nagyzolásnak), akkor exponenciálisan nő majd a szurkolóink száma. Előbújnak a rejtőzködők, meg persze lesznek nekünk is divatszurkolóink. De szerintem elég most szétnézni a lelátón, leginkább a B-n, teljesen heterogén közeg, nagyon nem úgy tűnik hogy egy kerület csapata lennénk már most sem. A zöldek féle kis gömböc mentalitás, amikor mindent kapnak, mert jár, vesznek komplett sport szakosztályokat is akár, ezek nagyon sokak számára nem szimpatikusak. Ez pedig hozni fogja azokat, akiknek elegük van ebből. Ezért írtam előző témákat is, hogy szimpatikusabbnak is kell lennünk, minden téren. Mi legyünk különbek. Nekünk nem lehet az alapállásunk, hogy nekünk bármi is jár, nekünk azt kell sugározni, hogy mi minden szar ellenére itt vagyunk, voltunk és leszünk és bármilyen hosszú is volt ez a belga időszak, mi az egy 1885 óta írt történetben? A mi klubunk indulása is egyedi volt, a stadionunkra is igaz, de még ha a Dózsa időket nézzük, ott sem az volt senkinek a lényeg, hogy belügyes csapat voltunk, hanem az, hogy amit kiraktunk a pályára, az a támadófoci, az zseniális volt, korszakos. A mostani zöldeket nem lehet másmilyen jelzőkkel illetni, mint a zsoldossal. Nincs lelkük, taktikájuk, jellemző vonásuk, egyszerűen olyan játékosokat tudtak megvenni, akik olyan szintet képviselnek, hogy elég a mezt kirakni tíznek, a tizenegyedik megnyeri a meccset többnyire. Hány bemákolt győzelmük volt ellenünk? Az esetek többségében a pályán eltűnt a különbség, mert hiába voltunk gyengébbek, el tudtuk tüntetni a különbségeket. Néha meg nem, de ugye az eleve a lehetőségek függvénye volt. A saját gyerekeim is érzik, újpestinek lenni teljesen más attitűd, érzés, mint zöldnek. Amit a Szuszában megkapsz mint szurkolótárs az teljesen más mint amit a grupiban. Nem véletlenül skandálnak még mindig ellenünk rigmusokat, mi vagyunk az egyetlen ellenfelük, nem más.

Seejay Creative Commons License 2 napja 0 6 219868

Először a második opció, és amikor 2-3 éven belül remélhetőleg összeszedjük magunkat akkor már ide lehet csábítani az európai középszint alját ,közepét, akkor életbe lép az első. 

 

A ftadiban játszó játékosok sem jönnének oda európai szereplés hiányában. Ráadásul addig hátha begyűjtünk addig 1-2 szponzort, mert pénzre is szükség lesz. Szerintem a lóvé meglesz, szakértelem legyen, ne a haverok jöjjenek. 

Előzmény: wizardry8 (219843)
Skywalker. Creative Commons License 2 napja -2 3 219867

Munkám miatt járom én is az országot, igen, vannak szimpatizánsaink itt-ott. Sajnos jobbára kiábrándult, megkeseredett állapotban és jelentéktelen darabszámban. De szinte nagyítóval keresni kell az olyan 4-nél nagyobb fős társaságot, ahol nem lesz legalább egy, fröcsögős szájú, pökhendi fasz fradista

Előzmény: Szili1974 (219865)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!