Keresés

Részletes keresés

homerx Creative Commons License 2019.01.19 0 0 63

77 alsoors

78 pilismarot

79 ozd, farkaslyuk

80 valahol tatralomnic kornyeke

 

remelem jo a sorrend es az evszam. az biztos, hogy eloszor alsoorson voltam, utoljara pedig .sk-ban. lehet, hogy egy ev minusszal, tehat 76-79 kozott.

luci87 Creative Commons License 2018.11.19 0 0 62

Szia,nem tudom ez volt e az a tabor.En 80 kornyeken nyaraltam Vonyarcvashegyen.Akkor lattam eloszor a Balatont.Jo lenne kepeket latni az akkori gyerekufulorol.Neked nincs veletlenu

Előzmény: Joeyline (52)
pinté34 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 61

Üdvözletem!

Kutató munkát végzek úttörős témában. Ehhez kérek segítséget.

1. Őrség vándortábor pontos útvonalát szeretném megtudni, aminek egy ideig bázishelye volt az apáristvánfalvi tábor.

2. Ennek a túrának a jelvényéről szeretnék egy fényképet kapni. 

Tisztelettel:

Pintér György

Pál utcai fiú Creative Commons License 2016.06.30 0 0 60

'88 vagy '89-ben 3 hét Zánkán, télen, úttörővezető képzés. Életem egyik legmeghatározóbb élménye a mai napig. Sosem voltam az otthonomtól távol 3 hétig azóta se, pedig voltam koleszos, sorkatona is. 

Még arra is emlékszem, hogy 7-es vagy 8-as épületben voltunk, Csongrád megyeiekkel (Szeged, Vásárhely meg a környékbeli kistelepülések)

 

 

De jó lenne egy Reunion a régi arcokkal!

Andreas Creative Commons License 2015.08.10 0 0 59

Meg tudná mondani valaki, hogy Káptalanfüreden pontosan hol volt az úttörő tábor?

forumokhozzaszolasok Creative Commons License 2014.03.09 0 0 58

Sziasztok!  Valaki volt 1990 vagy '91 nyarán Balatonlellén, és '93 vagy '94 nyarán Sátoraljaújhelyen táborban? A derecskei és nagyrábéi iskolákra emlékszem, de voltunk gyerekek még legalább 3-4 településről.

fibolya Creative Commons License 2014.01.23 0 0 57

Sziasztok! Iskolás koromban először szakszervezeti üdülőkben voltam gyerek turnusokban. 14 évesen Csillebércre küldtek IFI táborba. Attól kezdve 4 évig minden nyarat ott töltöttem ifi vezetőként. A III. ker. Óbudának volt Úttörő tábora Balaton-Szabadi Sóstón a félszigeten. Akkoriban, 1966-ban mindkét helyen 10-20 személyes sátrakban aludtunk, és beton vályúban, hideg vízben mosakodtunk. Akkor még volt reggeli torna. Nem lehetett ellógni. A táborokban őrséget adtunk 2 árás váltásokban. Éjjel- nappal. Reggel és esténként zászló fel, ill. levonás. Nagy kirándulások és akadályversenyek. Ahogy ma mondjuk, csoportos személyiség és készségfejlesztő foglalkozások. Ja, és a nyakkendő becsülete. Az a vörös zászló egy darabja, amit tisztelj és becsülj.

Emlékeztek a sóder-sóder körjátékra? Óh, ifjúkori kamasz szerelmek szex nélkül.

Mégis felnőttünk. Hittünk az igazságban, a becsületességben, aztán csalódtunk is benne. Minden változó. Ettől világ a világ. Van aki szerencsés, aki kis pénzből de fix állással ment nyugdíjba, van aki jól élt sok pénzből -de nem adózott, az tényleg csak tengeti az életét. Ahogy monja 90 éves barátom: jah, most ilyen világot élünk.

 

Atyus 77 Creative Commons License 2010.02.14 0 0 56
Tisztelettel Creative Commons License 2008.12.27 0 0 55

Aki kihagyta,bánhatja! Baadacsonylábdi,Szentendre,Salgótarján...

 

pinté34 Creative Commons License 2008.12.25 0 0 54
Igaz is, ha vki jár a www.miggyuri.extra.hu oldalon nézze meg a csapata szerepel-e az ott a linkekből nyíló listán. Ha nem írja meg ott található címre!
pinté34 Creative Commons License 2008.12.25 0 1 53
Aki kihagyta, nem pótolhatóak a veszteségei.
Én 1970-ben Hegyalján kezdtem, Körmend mellett. Aztán Apátistvánfalva. Meg a többi. Élmény volt mint. Vagy így vagy úgy!
Igaz is, boldog ünnepeket!
pinté34
Joeyline Creative Commons License 2008.12.02 0 0 52
1988. augusztus

Őrsvezetőképző-tábor a vonyarcvashegyi Telenkó János úttörőtáborban.
Mindössze 2 szobányian (kb. 15-20 fő) voltunk fiúk, és iszonyat sok lány. :)

Utána 1 évig voltam őrsvezető, majd következő ősszel bejött a gengszerváltás, és a többihez hasonlóan megszűnt a 3369-es számú Deák Ferenc úttörőcsapat is.
szomory Creative Commons License 2007.10.30 0 0 51
Balatonszárszó, XI. ker Tanács Napközis tábora
dvera Creative Commons License 2007.06.06 0 0 50
Sziasztok!

Az én édesapám hozta létre és vezette 30 éven keresztül Szentendrén, Izbégen a Park-Tábort. Ha esetleg járt ott valaki, megköszönném, ha megosztaná velem (a vendégkönyvvel) az élményeit, emlékeit, ha van, a képeit.
Köszi: dvera

www.park-tabor.try.hu
zsazsu23 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 49
Sziasztok! 1976 nyarán 9 társammal Mongóliában voltam úttörőtáborban. Nagyon szeretném megtalálni őket. 1 lányt már megtaláltam. A vezetőnk Rácz Tibor volt.
MALWIN Creative Commons License 2007.04.27 0 0 48
Balatonberény, 1976.
Sátrak, meleg, kagylófőzés, vonatzaj, zsírosdeszka és meleg kakaó.
Őrsi játékok, akadálypálya, punnyadás, kezdődő tinédzserkor.


Zánka, 1977 február
Téli őrsvezetőképző tábor, tizen vagyunk egy szobában, kajálni marha messzire kell menni a hodály étterembe, iszonyú komolyan vesszük magunkat, Bella Ciao, naposság, de még nem másnaposság, látogatáskor még nem tudom, hogy apám valamivel több mint egy hónap múlva halott.
Facélia Creative Commons License 2006.07.26 0 0 47
Szentendre, 1984. Anyám iszonyúan teletömte a táskámat, vonattal utaztunk, az állomások között cipelni kellett, és sírtam kínomban, olyan nehéz volt. A második napon elhagytam a piacon (a templom mellett) a pénztárcámat, a táborból írtam lapot anyáméknak, hogy küldjenek pénzt, de mivel a táborvezető az összes lapot elolvasta, az enyémet nem küldte el, hanem azt mondta, ha kell valami, szóljak neki, én nem mertem innentől venni semmit, de semmit.
Kislőd, 1986. Reggeli előtt tornáztattak minket, én meg ájuldoztam az éhségtől, piszkafasovány gyerekként még fogytam egy jót, azóta sem voltam _soha_ olyan éhes.
Badacsonylábdihegy, 1987. Unalom, állandó sorakozások, zászló fel-levonások, osztálytársak kis aljasságai, iszapos Balaton.
Hát, így utólag, egyik sem volt egy hasraesés. Lehet, csak én voltam peches, de nem bántam volna, ha kimaradnak az életemből a kellemetlen epizódok.
pokati Creative Commons License 2005.01.19 0 1 44
1966 Balaton. Ekkor láttam először, és ekkor voltam távol a családtól úgy, hogy nekem kellett a zsebpénzemből gazdálkodnom. Az első hét közepére az összes elfogyott, írtam is a szülőknek és a válasz amit kaptam-" Örülünk, hogy jól érzed magad, itthon minden rendben, ja és azt a levelet melyben pénzt kértél nem kaptuk meg".
Ettől kezdve megtanultam beosztani.
Vuuki Creative Commons License 2004.12.12 0 0 43

Sziasztok! Felsőörs - 1 hét nyáron, persze riadóval és rengeteg kullanccsal. Zánka februárban 3 hét - negatív kilók és azótan nem ettem Túúúrisat szalámit, viszont nagyon király volt, hogy csak mímeltük a tanulást. Amúgy a 3. hét végére szerintem mindenki legalább 1szer aludt nyakkendővel a nyakában ;o) Volt aki zuhanyozni is úgy járt...

De a legjobb 8. után Bulgária volt. Baráti országok gyermekei, oroszul pöntyögés és tenger minden mennyiségben. Ja és a "disco", ahol nem voltak lassu számok, mert

még mi jutna eszünkbe?! ;o)))

Előzmény: csuppancs (42)
csuppancs Creative Commons License 2004.11.12 0 0 42

Sziasztok!

Én voltam harmadikban Pilismaróton 5 napig. Az volt az első táborozásom, annyira nem volt jó, viszont az akkori ifi vezetőnk néhány éve a szomszéd faluban lakik. Tizenév után találkoztunk újra. Kicsi a világ.

A többi tábolélményem szinte csak Zánkához kötődik. Háromszor voltm. Ebből egyszer 3 hétig, és kétszer 2 hétig. A végére már mindig baromira hiányzott a család, de megvolt a varázsa az egésznek. Utolsó alkalommal orosz kiskatonákkal "randiztunk" :o)

Törölt nick Creative Commons License 2004.10.15 0 0 41
Sziasztok! '80. nyara Felsőtárkány: iszonyatos körülmények. Sátrakban laktunk, ami párszor beázott egy-egy zuhi alkalmával, rettenetes udvari illemhely. Emlékszem még az éjszakai őrségre, egyedül kellett őrködni, azon aggódtam, ne hogy akkor lopják el a zászlónkat! Félelmetes hangok az erdőből. Aztán női foci! Én voltam a kapus, győztünk. 81. nyara Zánka. Amire emlékszem, több ezer gyerek azon a nagy téren, "Indul a Zsuzsi vonat", zsufi a szállásokon. Rengeteg vetélkedő. A fagyira én is emlékszem, a "vajas dobozos formájúra", nem is fagyi volt, amit én ettem, hanem azt hiszem fagyasztott eper. Igen jó íze volt! Általában 1 órát gyalogoltunk a Balatonig több százan, majd fél óra fürdés. Ott tanítottak úszni. '83-ban, mint kiváló úttörő Szovjetúnióba utazhattam Heves megyéből 40-50 pajtással. Három napig ment egy végtében a vonat, és úgy megszoktuk, hogy mozog a talaj, hogy amikor leszálltunk, csárdást járt a térdünk. Hogy ott mik történtek! Ja és mi is fogytunk pár kilót! '95-ben Hmvhely, kukoricacímerező tábor. Hú! Ne tudjátok meg! Én még annyi lányt nem láttam sírni, a fizikai tűrőképességük határán voltak a sok melótól. Három hétig, forróságban, esőben, napi 8 órát (vagy 10 - már nem emlékszem) húzgáltuk a kukoricacímert kb. 2 m magasságban, törni nem lehetett, azért komolyan büntettek. Amikor ezek történtek, fájdalmasak voltak, ma meg azt mondom, tök jó, hogy voltak! Hali
agi68 Creative Commons License 2003.09.25 0 0 40
Hejj!:)

Nos kezdjük:
Kisdobos koromban voltam 1x Verőcemaroson. Már nem nagyon emlékszem, valami kerékpáros tábor volt, mindenféléket tanultunk a Kreszről.
Ami megmaradt bennem, hogy állandóan pénzt kunyeráltam anyáméktól levélben és sosem annyit küldtek, amennyit kértem:)

Erről jut eszembe:

Apuka levele a táborban nyaraló kisfiához:
Nagyon örülök annak, hogy jól érzed magad, édes Fiam, de az ezer Ft-ot, csak három 0-val kell irni...

:)))

Aztán voltam Balatonlellén(talán úgy 10 éves lehettem). Azzal kapcsolatban annyi jut az eszembe, hogy miután én nagyon rossz evő voltam kisgyereknek(ma már ezt nem lehet elmondani:), az egyik idősebb nevelőnő eldöntötte, hogy ha a fene fenét eszik is, meg fog tömni. Igy azt a tábort jórészt az éetkezdében ülve töltöttem a nővel, aki mócsingos husokat akart belémgyömöszölni. Arra emlékszem, hogy folyton fájt a hasam és folyton tömtek. Játszani sem mehettem.

Már felnőtt koromban évente dolgoztam Csillebércen és Zánkán(átlag egy hónapot), mint tolmács. A "Béke és Bartáság Nemzetközi Nagytáborban"...na még emlékszem a nevére:)))

Ezek hatalmas bulik voltak. Csillebérc akkoriban már(1986-tol), már eléggé szabad szellemiségű tábor volt. Éjszakai kártyapartik a vezetőkkel, izetlen teaivások, hatalmas bulik, vetélkedések az altáborok között voltak a jellemzőek:)

Amikor lementünk Zánkára, soha nem felejtem el az egyik vezetőségi ülést, melyen kb a következőket mondták:
Tudjuk, hogy titeket eléggé szabadon fognak Csillebércen, ezért csak annyit kérünk, hogy a vezetőtolmácsok soha ne legyenek részegebbek a delegációvezetőiknél...:)

Szóval nagy bulik voltak:)

Sziasztok:)

Szilva2 Creative Commons License 2003.09.25 0 0 39
"Én annyit voltam mindenféle táborokban, hogy számát se tudom. De tényleg. Valószínuleg többet táboroztam mint ti együttvéve, hiszen egy-egy nyáron anyámék 6-8 helyre is elsuvasztottak"

Ezzel én is így voltam. Uttörő tábor Balatonszabadi-Sóstón, SZOT üdülő, Edzőtábor, nagymama, keresztmama, rokonok Pozsonyban stb., ki volt töltve a nyár!
Az uttörő táborról sok élményt lehetne memoárokba foglalni a reggeli zászlófelvonásoktól a Besztercebányai cserediákokon keresztül hatalmas táborzáró táborűzig. Örülhetünk, hogy nem égett le a tábor. :) A reggelihez olyan vajat adtak, amit lehetetlen volt szétkenni, az ebéd természetesen ehetetlen volt, uzsonnára pedig kefir járt kiflivel.
A program:
Minden évben hajókiránulás, + meg kellett nézni a tihanyi templomot + visszhangvadászat.
1* eljött Pataki bácsi is, hogy elkápráztasson minket a fejszámolási tehetségével. Kiszámolta a lábméretünkből, hogy hány évesek vagyunk. Akkor persze mindenki csodálkozott, hogy mennyire ügyes, de azért mára rájöttem, hogy nem lehet nehéz bekalibrálni egy 12-13 éves kölök életkorát lábméret nélkül sem. A sóstóban nyüzsögtek a piócák, az egyik megkóstolt - erről jut eszembe, hogy álati jól tuttam sikoltozni.

Edzőtábor általában Badacsonyban volt, és minden nap megmásztuk a hegyet. Ez volt a reggeli első feladat. Imádtam!!!!! Azóta már a családomat is felrángattam, de sajna nagyom nem esik útba, ezért ez csak ritkán sikerül.

Katboy (16):
"Én nem voltam úttőrö táborban!De nem is bánom!
Nem szerettem a tábori életet."

Ezt nem értem. Ha nem voltál uttörőtáborban, honnan tudod, hogy mi az amit nem szeretsz?????

Előzmény: corporal (25)
elpadrino Creative Commons License 2003.09.24 0 0 38
Hát Zánkán én is voltam, 4 hetet '83 szeptemberében. Napi 4 tanóra volt, de semmit sem vettek komolyan. Viszont Guantanaméra orrba-szájba :-)) Nagyon klassz volt, ennél jobb talán csak a '87-es építőtábor sikerült jobban, az NDK-ban. Ott együtt voltunk a "baráti országok" diákjaival, kaffa volt. üdv.
suto Creative Commons License 2003.04.01 0 0 37
A pálkövei úttörőtáborban voltam Révfülöp mellet, 82-ben a spanyolországi foci VB idején. Az örsünk neve "Mundiál örs" volt. Csehek is táboroztak ott ugyanakkor, és az osztálytársam beleszeretett egy cseh kislányba. Mikor vége lett a tábornak mindketten sírtak mint a záporeső :-)
Nerdy Creative Commons License 2001.05.17 0 0 36
Tata - itt én is voltam. Egészen jó volt. Ti, hogy emlékeztek?
Előzmény: hc (35)
hc Creative Commons License 2001.05.16 0 0 35
Káptalanfüred, Tata.
Jó vót, régen vót...

hc

simai Creative Commons License 2001.05.15 0 0 34
érdekes, milyen sokan jártatok Soltvadkerten ( amely szvsz csak névlegesen volt úttörőtábor), oda nemcsak zuglóiak jártak ( Egressy, Miskolci, Csáktornya stb. )?
ott amúgy - augusztusonként - nagyon jó volt, érdekes módon mindenki éjszakai őrséget akart vállalni, de aztán az ébresztés tragikusan rosszul esett.
Vmelyik évben, mikor ott voltam ( asszem '86 ), egy ruszki vadászgép a tábortól 2 km-re (!) lezuhant és felrobbant; az esetnek nem volt utóélete...majnem a fejünkre esett!!!
Zánka - '85 február 1-21. között szintén nagyon jó volt, emlékeim szerint k. hideg volt.
Valamelyik szokásos kora délutáni rádiós vetélkedőn sikerült nyernem 2 db plakátot és 2 db öntapadós matricát, amelyek az x-edik Úttörőolimpiát népszerűsítették ( nehéz dolgom volt, mert a telefon mellett éppen porszívozott egy tak.nő ).
Amúgy Zánkán (is) rengeteg kubai volt.
Tatán hatodik után voltam, és a búcsúesten Kádár Jánost (!) utánoztam, asszem siker vót.
Ott két nagyon jó fej "ifi" őrsvezetőnk v. mink volt, állandóan gitároztak.

Syd Barrett Creative Commons License 2001.05.10 0 0 33
Éppen a napokban tervezgettem gyermekeim nyári üdülését és közben elmeséltem nekik az én úttörőtábori élményeimet. Szájtátva hallgatták és irgykedtek, amiért ők már nem lehetnek üttörők. Elgondolkodtam a dolgon, s rá kellett jönnöm, hogy az én gyermekkorom mozgalmasabb volt, mint a gyerekeimé. Volt olyan év, amikor egymás után 3 táborban is voltam. Sajnos ezt ma nem tudom biztosítani a gyerekeimnek. Egy hetes természetismereti tábor pl. 15.000 Ft/fő. Az úttörőtáborok ezzel szemben ingyenesek voltak. Nem ide tartozik az igaz, de nem lehet indulatok nélkül arról beszélni, hogy a rendszerváltás eltüntette ezeket a táborokat, de helyettük semmit nem adott. Hol van az ISM ilyenkor????
Én pl. az építőtáborokban is nagyon jól éreztem magamat, máig tartó barátságom is van.
Előzmény: DAttis (12)
Diablo Creative Commons License 2000.07.11 0 0 32
Üdv!

Azért nem csak az utca van, de valahogy tényleg más lett minden. A mai kölykök egy része, legalábbis a mi családunkban, még nyáron is gürizik. Mindenféle elitnevelő táborba mennek stb. Én nem tartom magam túl szerencsétlennek, nem mondhatom, hogy egy semmi vagyok, de azért nem kellett nyáron is a sulival foglalkoznom.
Az érem másik fele valóban az, amiről emlitést teszel, bár azt az oldalt nem igazán ismerem. Milyen lehet egy cserkésztábor? Talán ez hasonlit az úttörőtáborokra, szerintem annyiban is, hogy ott is mehet a súlykolás, csak más irányból.
(bocs, de hosszú i betűm nincs)

Előzmény: Nözsi (31)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!