Keresés

Részletes keresés

tyuknyak Creative Commons License 2017.09.15 0 1 90

A Martin becenevét nem ismertem, én csak úgy ismertem, hogy dr. Ménesy egy s, ipszilon. Én 1959-1963 között jártam a József Attilába és nekünk az I. osztály dr.Ménesy osztályfőnökségével indult és tartott érettségiig. Holtakról jót, vagy semmit. Nem tudtunk(tam) semmit a származásáról, családjáról, de mindig úriemberesen járt könyökén stoplis zakóban, nyakkendőben, eléggé tiptop, némileg piperkőcnek mondható fiatal tanár volt, már erősen kopaszodott. Többször elmondta, hogy kocsija volt, ami akkor az ötvenes évek közepe táján meglehetős kuriózumnak számított. Nálunk talán 10-15 évvel lehetett idősebb.Most pontosan már nem emlékszem, hogy a doktoriját Nagy Ignácból írta, vagy kandidátusit akart írni belőle ?

Nekünk magyart tanított. Őhozzá fűződik az az eset, amikor valami Móricz (?) novellát olvasott fel, ami hajnali disznóölésről szólt és szerepelt benne az , hogy "(messziről hangzott a) malacvisítás". Szegényke annyira akarta villogtatni latinos műveltségét és annyira nem ismerte fel a látott szót, hogy latinosan ejtette ki, ami ugye úgy hangzik magyarul, hogy "malakviszitás". Hatalma röhej lett belőle.

Abban az időben romlott meg a politikai viszony Egyiptommal, aminek dr.Ménesy nagy kárát látta. Ugyanis nem bírta titokban tartani, hogy megy Egyiptomba az egyetemen tanítani (talán angolt) és mi is nagyon reménykedtünk benne, de amikor beállt ez a rossz politikai viszony, minden kútba esett.

Aztán ott volt annak a kis lépcsőnek a megépítése, ami a gimnázium és a templom között jön lefelé a Ménesi útról. Amikor kész lett, egyik reggel a lépcső korlátjára egy keménypapír tábla volt odakötve, rajta az írás: dr. Ménesy lépcső. Szegény hihetetlen hisztit vágott le, ahelyett, hogy humornak fogta volna fel. Humorérzéke, az nem volt. De sajnos zenei hallása sem. Valamikor felvetette osztályfőnökként, hogy operába kellene menni és nézzük meg a Tännhausert. Én szókimondó kamaszként azt mondtam neki, hogy Wagnert csak a botfülűek élvezik (kijelentésemet azóta vsszavontam magamban többször), de ő nagyon megsértődött. Végül a Manon Lescaut-t néztük meg Házy Erzsébettel és Ilosfalvyval, ami életem egyik nagy operaélménye volt.

Szegény dr.Ménesi feltehetően egy megkeseredett emberré vált, úgy tudom gyereke sem volt. A Piroska nevű kedves kolléganőjét vette feleségül, aki feltehetően jópár évvel volt nála idősebb és egy nagyon kedves asszony volt, a párhuzamos osztályban volt osztályfőnök és szerették a tanítványai. Hogy miként tudott összejönni két ilyen különböző ember ?? Egyik osztálytársam valamelyik múltbeli érettségi találkozón visszaemlékezve úgy jellemezte, hogy antipedagógus.

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.13 0 1 88

A Martin küldetéstudatos hülye volt, aki visszajött a gimijébe. Fasisztoid módon elsősökkel már zárthelyit íratott, ráadásul csak kétféle jegyet ismert: elégtelent meg jelest. A feleltetéseket megszégyenítő módon tartotta, alázásra használta, maga a leadott anyag pedig a pocsék és a nulla között mozgott. Ritka mód kártékony alak volt, reméljük, a pokolban végzi, ha már a T. szülőknek nem sikerült meglincselni, pedig a világnak nagy hasznára váltak volna ezzel a cselekedettel.

Előzmény: Malac Berci (72)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.13 0 0 87

Hivatalosan angolt, de valójában róla lehetett volna megszoborni a "hogyan ne tanítsunk nyelveket?" műalkotást. Ritka mód pocsék oktató volt, egyszerűen tragédia utólagosan visszapillantva, a testet öltött borzalom maga. Nem linkelem, mert lehet, reklámnak vennék, de keress rá arra, hogy "7 dolog, amit valaki elmondhatott volna, mielőtt elkezdem az angolt", olvasd el és utána fordítsd  a 7 pontot 180 fokban a visszájára: lőn, előtted áll a Ménesi Ottó, a totális anti-nyelvtanár.

Előzmény: kerub (76)
Edirnákulum Creative Commons License 2017.02.07 0 0 86

1974-ben már ott volt. Személyesen tanúsítom, mert az osztályfőnököm volt

szega Creative Commons License 2012.04.19 0 0 85

Az eszem megáll:

http://index.hu/belfold/2012/04/19/botranyos_igazgatovalasztas_ujbudan/

 

Ezek a majmok azzal a sulival emberkednek, amelyik a rendszerváltás előtt is "ellenzéki" mert lenni. Ahol simán kinevettük órán a kerületi párttitkárt (D. I.), amikor a kizsákmányoló nyugatról beszélt. Becsületére legyen mondva, hogy ő is elmosolyodott.

Szegény Palotás, ha ezt látná...  :((

fuge Creative Commons License 2012.03.23 0 0 84
Dr. Ménesi Ottó 1993-ban biztosan tanított.
Előzmény: kerub (76)
BlackStar Creative Commons License 2011.08.03 0 0 83

> Tud valaki arról mikor tanított Ménesi nevezetű tanár a József Attila Gimnáziumban?

Szerintem a Ménesi kör nem egy szakkör volt :D

Előzmény: kerub (76)
szega Creative Commons License 2011.08.02 0 0 82

Na, elmaradt a beszúrás...

szega Creative Commons License 2011.08.02 0 0 81

Egy saját kép a felállványozott Jóskáról, 1986-ból...

szega Creative Commons License 2011.08.02 0 0 80

Nekem egy rossz minőségű, "paparazzi" fotóm van róla, ahogy épp az autójához ballag (Lada 2105, komoly gép volt akkoriban).

És szintén 1982-86-es évfolyam. :)

Előzmény: bologna68 (79)
bologna68 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 79

bocsánat, teljesen elfelejtettem visszanézni ide, szerintem van, este megkeresem, beszkennelem és küldöm....csak nem akkoriban jártál? ki volt az ofőd? nekem Honfyné..

Előzmény: kerub (78)
kerub Creative Commons License 2011.03.20 0 0 78

Köszönöm szépen!
Nincs véletlenül egy tabló képed?
Nyilvános a mail címem

Előzmény: bologna68 (77)
bologna68 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 77

1982-86-ig biztos :)

Előzmény: kerub (76)
kerub Creative Commons License 2011.03.18 0 0 76

Tud valaki arról mikor tanított Ménesi nevezetű tanár a József Attila Gimnáziumban?

DestinyClassSpaceShip Creative Commons License 2011.01.23 0 0 75

Oláh Ferenc tanár úr sajnos meghalt.

 

"Kíváló Kollégánk, Oláh Ferenc 2011. január 7-én éjjel rövid, súlyos betegség után elhunyt.
Orosz-angol szakos tanárként mindkét nyelvet tanította.
Pedagógiai teljesítményéért többször kapott állami ösztöndíjat.
Ösztöndíjasként a Szovjetunióban, 2010-ben Oroszországban, Angliában és az Amerikai Egyesült Államokban tanult.
A JAG angol nyelvi előkészítő osztályok beindításában vezető szerepet vállalt.
Évek óta az angol munkaközösség vezetője volt.
A Közalkalmazotti Tanács tagja, a JAG "Jelet Hagyni" alapítványának elnöke volt.
"Újbuda Mesterpedagógusa" volt.

Emléked nem csak a számtalan tabló őrzi majd!

A kollégák nevében: Törőcsik Zita igazgató

Újbuda Önkormányzata és a József Attila Gimnázium Oláh Ferencet a saját halottjának tekinti.
Temetése 2011. január 28-án 14:30 órakor lesz a Budafoki Temetőben.
"

 

RIP.

g0rilla Creative Commons License 2008.05.28 0 0 74
Te is okos vagy h 7 évvel később válaszolsz neki.
Na jó mondjuk én meg 1 évvel később neked.
Tiszta időutazás
Előzmény: BlackStar (73)
BlackStar Creative Commons License 2007.06.10 0 0 73
> Nem tudja valaki, mi van Béla bácsival, az öreg cserkésszel?
Béla bá már nincs közöttünk :(((
Előzmény: Egységsugár (5)
Malac Berci Creative Commons License 2001.06.28 0 0 72
Az ám ni, a Martin Péter is mekkora király volt,
és szintén a Kalásziné (Daronkó ?) Ilona!

MB

Előzmény: szega (45)
Malac Berci Creative Commons License 2001.06.28 0 0 71
Vasa-Basa nem járt erre, de én igen... ;-)
Hát igen, a Tóth Eszter, az igen... :-|

MB

Előzmény: különböző béla (3)
Malac Berci Creative Commons License 2001.06.28 0 0 70
Jut eszembe, a Kovács Myrtil(l)-ről nem tud valaki, mi van vele?

MB

Előzmény: Malac Berci (69)
Malac Berci Creative Commons License 2001.06.28 0 0 69
A lehető legkedvezőbb:

szerencsés ember, aki a tanítványa lehet.
Kis B., Lukácsi, Sas, Vasbányai is nagyon jók (voltak?).

MB

Előzmény: drugics (43)
Malac Berci Creative Commons License 2001.06.28 0 0 68

...Fogd az esernyőt! :-)

MB

Előzmény: Heartbreaker (65)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.22 0 0 67
...jajjjaj, nem megy az ertelemsugarzas....jajjaj
Na, hat No joskas feeling (oh, kamon, lecszpiikinhangerion)

Aki joskas, az a pingvinbe jar sorozni...
Aki joskas, az nem ciszter (jee, gerjesszunk kirekesztosdit)

ah, szar ez a topik, csak magamnak irogatok itten....

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.22 0 0 66
eleg szegenyes eddig ez a topik...gyorsan atolvasom, mi irodott eddig, ozt maj ertelmet is sugarzok egy kicsit

(1 "93-97 kozott"-i Mber)

Heartbreaker Creative Commons License 2001.06.21 0 0 65
Csak hogy ne punnyadjon le a topic. Én is 94-98-ig nyomattam a JAG-ot, Gyíkkirály és REDBIRO öccsének osztálytársaként. A Harmadik Rész pedig tényleg jó zkr, ajánlom mindenkinek! Néha-néha bemegyek a Jóskába, /Csak azért is Jóska, basszák meg a csuhások!/ legtöbbször Gyíkkirállyal, de tényleg megszűnt a feeling, mintha nem is lett volna. Fura, de az jut eszembe, hogy milyen jó illata volt valaha a kisföldalattinak. Pár éve full felűjították, csillogott villogot, szép lett, jó lett, de az illat elveszet. Nem vagyok részeg.
KOZMOPOLITA Creative Commons License 2001.04.16 0 0 64
Jo regen irt mar valaki erre a forumra, ha megnezi valaki, akkor most talal ujabb bejegyzest. A felhasznalonevem (KOZMOPOLITA) tulajdonkeppen a "draga jo" Kovacs Gabortol szarmazik, aki ezt mint sertest vagta a fejemhez, de tulajdonkeppen keves ilyen dicseretet kaptam eletemben. (Ugyano nemzetarulonak is nevezett, ezt is csak Eorsi Istvan kapta meg rajtam kivul, szoval ez sem egy utolso kituntetes!!!).
A kirugasokrol csak annyit, hogy a nagy kirugdosasok nem tudom, hogyan, mikeppen zajlottak, de Kovacs Gabor is vette a szuret, (vagy "raadtak"), a lenyeg, hogy isten nem ver bottal... Hogy a Jozsef Attila Gimnaziumban az Elso Vilaghaborut mint "Magyarorszag Nagy Honvedo Haboruja"-t tanitotta, hogy az a mondat, hogy "Ellentetben az allitasokkal Magyarorszagon nem hatszaz ezer, CSAK haromszaz ezer zsidot oltek meg", szoval , hogy ez elhagozhatott tortenelemoran, azert az nem volt egy semmi elmeny am... Es hogy negy even at rendszersen ugy kezdte a letolasokat osztalyfonoki oran, hogy "Mar megint mit csinaltatok, bunko-paraszt-ciganyok???". Hala az ilyen behatasoknak most kulfoldon vagyok es nagyon ritkan megyek Magyarorszagra, ahol ilyen urgekbol nem csak egy van.
(Ja meg egy adalok Kovihoz: amikor a reformaciot tanitotta, azt mondta, hogy "1517 tulajdonkeppen ugyanolyan, mint 1917: az egyetemleges katolicizmus elleni osszehangolt tamadas". Na talaljatok ki, hol tanit most? Igen, egy evangelikus iskolaban. Mondom: isten nem ver bottal.
Adjuk meg a csaszarnak, ami a csaszare: nemettanarnak nagyon jo volt, de a tortenelemtanitastol el kene tiltani a nyilasokat.
Elnezest, hogy nincs ekezet, de itt nincs magyar billentyuzet.
Törölt nick Creative Commons License 2000.07.31 0 0 63
Gyíkom-Gyíkom!!

Úgy tűnik, elhalni látszunk.

Előzmény: Gyíkkirály Barkácsboltja (61)
Gerarda Creative Commons License 2000.07.09 0 0 62
Szia Gyíkkirály!

A sutyi cigizés persze azóta is megy, bár nem olyan nagy létszámban, mint hajdanán, no meg aztán jól be lettünk fenyítve, hogy azonnal kirúgják azt a szerencsétlent, akit rajtakapnak, "de most aztán tényleg!" stb. stb. - persze minden évben ezt mondják.

Előzmény: Gyíkkirály Barkácsboltja (61)
Gyíkkirály Barkácsboltja Creative Commons License 2000.07.09 0 0 61
Szeva Bíróm !

Most írok, vizsgaidőszak után, hát igen a JAG-ban ilyen nem volt még ... :-)

Igazad van ilyen ember nincs, bár nekünk most volt osztálytalálkozónk, jó volt látni a rég nem látott arcokat, és nem is volt nehéz összeszervezni. Nosza, egyszer te is gyere el.

És ti ifjak .. :-), szokás még cigizni szünetben a parkban, udvaron stb. ?

Előzmény: Törölt nick (56)
dofika Creative Commons License 2000.06.09 0 0 60
Gerarda!

11.d; Róbert. Gőzöm sincs, ki vagy, de elég poénos a helyzet. A suliból szoktál írni? Most nem vagy itt, az biztos, mert csak kicsik vannak itt. Írj a freemailemre, ha van kedved.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!