Keresés

Részletes keresés

kábelbúvár Creative Commons License 2009.06.19 0 0 101

Nyolc napon belül gyógyuló sérülést szenvedett csütörtökön az az amerikai állampolgárságú fiatal nő, akit a kalocsai holokauszt emléknapok záró rendezvényén lőttek, vagy dobtak meg a helyi zsidó temetőben - tájékoztatta pénteken az MTI-t a program főszervezője és a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese.

STOP

soltika Creative Commons License 2000.03.02 0 0 100
Egy kissrác tegnap megint meghalt.
ilus Creative Commons License 2000.03.01 0 0 99
Oltóanyagot nem lehet kapni, mert még most sincs törzskönyvezve. Megkérdeztem, pl. a László kórházban, de máshol is, jóval több meningitises beteg van kórházban, mint amiről a sajtó tudósít.
soltika Creative Commons License 2000.02.29 0 0 98
Kecskeméten meghalt egy 6-éves kiskölök.
vomit Creative Commons License 2000.01.27 0 0 97
elég érdekes update, hogy a hdsg. elhatárolódik a meghalt kisgyerek szerencsétlen szülejétől.
mert biztos máshol szedték össze maguknak a különbejáratú meningitiszt...
soltika Creative Commons License 2000.01.25 0 0 96
HIR:
A 'C' tipusú fertőző agyhártyagyulladásban
meghalt egy januárban Kalocsáról leszerelt sorkatona 11 hónapos gyermeke.

Az ÁNTSZ egyelőre nem talált összefüggést a kalocsai laktanyai megbetegedésekkel.

üdv:
soltika + Finci kutya

soltika Creative Commons License 2000.01.19 0 0 95
Vomit
Csak délután 13-kor mondták be, képet nem mutattak.
Mindenesetre a jelek szerint "kajakra" megy a dolog.
A Szabót nem lehet lefokozni de szerintem a Lányit(tudtommal jó kis néphadseregbeli törzszászlós) kivonják a forgalomból.
Azt hogy a 88-éves Király Béla -mint frissen kinevezett katonai tanácsadó- miket fog tanácsolni nem tudom.

üdv:
soltika + Finci kutya

freeze flash Creative Commons License 2000.01.18 0 0 94
"Orbán Viktor miniszterelnök a mai nap folyamán a kalocsai laktanyában váratlan látogatást tett."
Visszaemlékezve bizonyos dolgokra, ez annyira volt váratlan szerintem, mint amennyire az illető tisztek és feljebbvalóik a minisztériumban szeretnének váratlanul nyugdíjba menni...
Csak egy órával előtte szóltak telefonon, és nem két nappal... :-(

Megaszongyahogy: "...hiba volt a tiszti állományt nem bevonni a karanténba..."
Merthogy, ugye, a tisztek azok nemterjeszthetika kórt, mert ez a baciluska, ez egy intelligáncsos fajta. Aha. :-(

"Nem lenne egyszerűbb az egész Magyar Honvédséget megszüntetni? Háborút úgysem
nyertek fél évezrede, minek ez az egész bohóckodás?"
Erre mondta egyszer azt anno a felettesem, egy volt rep-es ales, hogy ez egy operetthadsereg...
Mondjuk a mai képzett, hivatásos részre ez már abszolút nem igaz, de a kötelező padlómosásra bevitt újoncok esetében viszont fullig. SZVSZ.
Bohóckodni pedig kell!!!!!

vomit Creative Commons License 2000.01.18 0 0 93
épp szólni akartam, hogy csuda történt kalocsán, de soltika megelőzőtt :-)
bicskaosztogatás nem volt?
Előzmény: soltika (92)
soltika Creative Commons License 2000.01.18 0 0 92
Hir
RTL-klub délutáni hiradó:
Orbán Viktor miniszterelnök a mai nap folyamán a kalocsai laktanyában váratlan látogatást tett.

A parlament honvédelmi és egészségügyi bizottsága ez ügyben összevont űlést tartott, ahol meghalgatták Polt Pétert az állampolgári jogok biztosát is.
Wachsler Tamás a honvédelmi tárca álamtitkára elismerte hogy a kalocsai tiszti állományi is felelősség terheli a történtek egy részéért.

/a zárlat elrendelésekor gyakorlatilag magára hagyták a sorállományt/

üdv:
soltika + Finci kutya

aggályos Creative Commons License 2000.01.09 0 0 91
a szüretelés sem rossz, zuhogó esőben, surranósüllyesztő sárban, síppal felszerelt tisztesekkel
Előzmény: Antisystem (89)
soltika Creative Commons License 2000.01.09 0 0 90
Azért szabadságoláskor és főleg leszereléskor a laktanyakörnyékbeli kocsmákban is jók voltunk.
üdv:
soltika + Finci kutya
Antisystem Creative Commons License 2000.01.08 0 0 89
Szívemből szólsz.

(pláne mióta már kukoricát sem törnek ősszel. Azért ne tagadjuk, a kukorica ellen többször nyert a magyar sereg az elmúlt évtizedekben)

ÜdV

Előzmény: Bimbum (88)
Bimbum Creative Commons License 2000.01.07 0 0 88
Nem lenne egyszerűbb az egész Magyar Honvédséget megszüntetni? Háborút úgysem
nyertek fél évezrede, minek ez az egész bohóckodás?
Antisystem Creative Commons License 2000.01.07 0 0 87
A miniszter úr akarja nevelni a ....(felmenőit)

Egyébként - ha nem csal az emlékezetem - a honvédelmi törvényben a "nevelést" pont a FIDESZ kifogásolta - igaz pár évvel ezelőtt.

Na mindegy, egy biztos - ez a vezetés tökéletesen alkalmatlan a feladatára. Még egy svábbogár-farmot sem szabadna rájuk bízni, nem (fiatal) embereket.

Lányi Úr pedig kergesse magyar kincstári szuronnyal az interkontinentális ballisztikus rakétákat!

ÜdV

Előzmény: soltika (86)
soltika Creative Commons License 2000.01.06 0 0 86
Na ja , nevelni akarja azokat az "elpuhult kölköket".
Nincs neki fia vagy unokája ?
Miért nem neveli azokat !

Közben a hadfiak kideritették hogy egy 15 éves újhartyányi srác fertőzte le az egész sereget,
december 2.-án.
Egyszóval rá akarják kenni az egész felelősséget.
A betegség lefolyása 8-10 nap a srác meg azóta is korházban van.
Úgy látszik az iskolában és otthon nem fertőzött csak a diszkóban a honvédeket.
Még jó hogy nem az ötvenes éveket irjuk , mert akkor a srác már javában az ÁVH-n lenne államellenes öszzeesküvésért vagy szabotázsért.
No üdv :
soltika + Finci kutya
vomit
küldtem 1 levelet és kaptam kettőt.
köszi

vomit Creative Commons License 2000.01.06 0 0 85
ma reggel lányi köményen megmondta a frankót a biopon tívín
soltika Creative Commons License 2000.01.05 0 0 84
"Nagyjaink" visszajöttek a Karácsonyi/Szilveszteri buliból a koronacipekedés is megvolt, most kezdenek felelősség ügyében egymásra mutogatni.
A honvédelmi miniszter a sajtót okolja(nem ez az első hüljye elszólása ennek a tehetségtelen/alkalmatlan fráternek).
A sajtó terjeszti a járványt az felelős a 4 halottért és a most már 40 feletti megbetegedésért.
/Milyen jó volt a szocializmusban akkor egyszerűen magasabb érdekekre való hivatkozással be lehetett tiltani./
Az ÁNTSZ-es hölgy és az EÜ miniszter a magáét mondja .
Közben 4 újabb beteg/igaz hogy ők "b" "bacilustól" fertőződtek(sokat vigasztalja őket)
A gyógyszert megrendelték, az osztrákok január 7.-én szálitják.

"Elvtársak" minden szép , minden jó + üdv:
soltika + Finci kutya

Bimbum Creative Commons License 2000.01.03 0 0 83
Járvány
soltika Creative Commons License 2000.01.02 0 0 82
Statisztikailag nézve(utalva az ÁNTSZ tavalyi nyilatkozatára) ebben az évben elég jól állunk.
üdv:
soltika + Finci kutya
aggályos Creative Commons License 2000.01.02 0 0 81
Ez az !
Az asszony engedné az aprónépet iskolába holnap, én persze aggályoskodom.

Két napot igazolhatok, azalatt kiderül-e a gyereközösségek, munkahelyek veszélyeztetettsége ?

soltika Creative Commons License 2000.01.02 0 0 80
Hir:
Már 34-en fekszenek kórházban gennyes agyvelőgyulladás gyanujával az ország különböző részein.
/Ebből 10 sorkatona/
Legutóbb egy 10-éves kislányt szálitottak Derecskéről a Debreceni intenziv osztályra.
Az ÁNTSZ szerint a legutóbbi esetek már nem függenek össze a kalocsai és a szabadszállási megbetegedésekel.
Üdv:
soltika + Finci kutya
Antisystem Creative Commons License 2000.01.01 0 0 79
Lám-lám talán mégis bölcsebb lett volna a hazamenteket otthom marasztalni arra a 2-3 hétre, és a családokba kiküldeni a háziorvosokat vizsgálni, oltani, gyógyszert adni...

Nevetséges ez a hadi-bürokrácia...

ÜdV

soltika Creative Commons License 2000.01.01 0 0 78
HIR:
Miskolcról és Szabolcs-Szatmárból két civil beteget szálitottak korházba.
Mindkettőjük rokona Szabadszálláson szolgáló kiskatona.
üdv:
soltika + Finci Kutya
aggályos Creative Commons License 2000.01.01 0 0 77
Kisérlet sikerült, a hatóanyag rossz :(((
Esetleg jó ?
Előzmény: soltika (76)
soltika Creative Commons License 1999.12.31 0 0 76
A HM-nek bevételi kötelezettségei vannak, úgyhogy én simán el tudom képzelni, hogy a laktanyában levő honvédeket(tudtukon kivül és beleegyezésüket nem kérve) egyszerűen kiadták valami gyógyszergyárnak kisérletezésre.

mai HIR:
a visszaérkező szabadszálási katonák közül hármat a kecskeméti repülős korházba szállitottak.
BUÉK !
soltika + Finci kutya

Antisystem Creative Commons License 1999.12.31 0 0 75
Drága Speaker!

"mindazok a személyek akik miatt ez az egész van -mármint az agyhártya gyulladás, járványí, karantén - (országgyűlés, kormány tagjai)"

helyesen:

"mindazok a személyek akik miatt ez az egész van -mármint a sorkatonai szolgálat, a karantén, és a lehetőség hogy embereknek parancsolgathatnak ebben a helyzetben - (országgyűlés, kormány tagjai)"

Lehet, hogy én voltam félreérthető, de szerintem csak Te akartál félreérteni:

Egyébként az értékek sorrendje SzVSz:
JÓZAN ÉSZ = IGAZSÁGOSSÁG > TÖRVÉNY!!!

ÜdV:
Lágyultka sk.

Előzmény: speaker (73)
aggályos Creative Commons License 1999.12.31 0 0 74
Hát akkor lenne még egy idézet:

Népszabadság, 57. évfolyam, 305. szám 1999. december 31., péntek

"Katonatörténet: a bajtársiasságnak nyoma sincs

– Az agyhártyagyulladásos megbetegedések talán ráirányítják a figyelmet a magyar hadseregben uralkodó viszonyokra. Végre nyíltan kellene beszélni arról, hogy milyen a katonák ellátása, felszerelése, a laktanyák tisztasága, a tisztek, tiszthelyettesek és a tisztesek parancsnokolási módszere és munkamorálja. Kész csoda, hogy nem történik gyakrabban baj, mert a katonák testi, lelki kiszolgáltatottsága normális ember számára elviselhetetlen.

A huszonéves fiatalemberből ömlik a szó. Sorkatonaként éppen túl van a kiképzés hetein, tapasztalatai lesújtóak. Arra kér, hogy a nevét ne írjam le. Kerüli a nyilvánosságot, családjának sem akar kellemetlenségeket. Egyébként sem róla van szó – állítja –, hanem több tízezer kor- és bajtársáról. Ugyanakkor felhatalmaz arra, hogy a nevét kiadhatom mindazoknak, akik felelősségteljesen vizsgálódni kívánnak az általa elmondottak ügyében. Így kiléte nem marad titokban a laktanyaparancsnok, a vezérkari főnökség, a honvédelmi tárca, a parlamenti képviselők és az ombudsman előtt.

– A talán legjobb körülményekkel rendelkező hazai kiképzőbázisra, a szombathelyi Savaria laktanyába vonultam be – kezdi mondandóját a baranyai városban élő férfi. – Ezt a laktanyát a seregen belül hotelnek becézik, mivel annyival jobb a többi kiképzőhelynél. Ezek után el tudom képzelni, milyen lehet a többi. Az első megaláztatások a bevonulás napján érik a sorkatonákat. Használt, rossz állapotú, nem a méretüknek megfelelő ruhákat vágnak hozzájuk. Az orvosi vizsgálat komolytalan, még arra is lusták, hogy vérnyomást mérjenek.

Az étkezésről a következőképp beszél a fiatalember:

– Mindig kapkodva kell enni. Reggelire, ebédre három-négy percet biztosítanak. A parancsnokunk soron kívül megkapja a maga adagját, mire mi is bejutunk, ő már végez, és indítja kifelé az egységet. A reggeli teát meginni képtelenség, mert annyira forró, hogy nem hűl ki ennyi idő alatt. Az étel minősége általában csapnivaló, a leves íztelen lötty, a hús alig pár deka. Mindeközben mázsaszámra borítják ki a maradékot, sőt az is előfordul, hogy a tisztesek a körletben pénzért értékesítik a megmaradt étel egy részét. Gyümölcsöt hat hét alatt kétszer kaptunk: egyszer diónyi almát, egyszer pedig – Mikuláskor – egy szem mandarint.

– A laktanyában a fürdésre naponta húsz percet adnak – állítja a sorkatona. – Este fél nyolckor a mi emeletünkön egy század megrohanja a fürdőszobát, és a katonák egymást lökdösik ki a hét zuhanyrózsa alól. A század sorállományának három-négy működő vécékagyló jut, a tizenkét tisztnek és tisztesnek külön vécéje van tíz kagylóval. A gyakorlatok nem a fizikai terhelés nagysága miatt embert próbálók, hanem a kitolások miatt – véli a fiatalember. – Például attól, hogy szükségtelen felszereléseket kell cipelni, mindig ott kell „harchoz” feküdni, ahol tetőtől talpig mocskos lehet a katona, s főleg attól, hogy a parancsnokolás hangneme embertelen. A legsűrűbben használt titulus a hülye, a marha, az állat, a barom, a baromarcú. A többi megszólítás nem is idézhető, mert nem tűri a nyomdafestéket. A tisztesek – őrvezetők, tizedesek, szakaszvezetők – többnyire iskolázatlanok, műveletlenek, akik abban lelik örömüket, hogy egymással versenyben „csuklóztatják” a rábízott sorkatonákat. Élvezik, hogy parancsolhatnak, gyakorta pszichikai esetek, akik a civil életben számos, azóta is feldolgozatlan csalódáson eshettek át, s most ezeket szeretnék másokon leverni. Nem tudom, milyen követelmények alapján választják ki őket, de elképzelhetetlen, hogy komoly felvételi előzhette meg alkalmazásukat. A tisztek és tiszthelyettesek intelligensebbek, az ő moráljukat viszont tapasztalatom szerint az alkohol ássa alá. A kiképzési feladatok idején is természetes az ivás, ennek ellenére sosem fordult elő, hogy figyelmeztettek vagy megszondáztak volna egy nyilvánvalóan italos tisztet.

Előfordult, hogy éjjel egykor fölparancsoltak minket egy teherautóra és kivezényeltek utat őrizni – idézi fel az egyik gyakorlatot riportalanyunk. – Tizenkét órán át ott dekkoltunk. Ha nem vettem volna magamra – tulajdonképpen engedély nélkül – még plusz harisnyanadrágot, zoknit, pulóvert, termomellényt, pokrócot és a vegyvédelmi ruhát, akkor megfagytam volna. Kétszer ellenőrizték, hogy vigyázunk-e az útra, de az eszükbe sem jutott, hogy forró teát hozzanak. Pedig előtte megígérték. Ha valaki mégis megbetegszik, nem mer lemenni a gyengélkedőre, mert a parancsnokok nemegyszer azzal zsarolják a katonákat, hogy aki lemegy – csak lemegy, nem lent marad! –, az nem kap eltávozásra engedélyt. Ezért a betegek addig maradnak fent a körletben, amíg megfertőzik a környezetüket.

A lapunkhoz forduló katona úgy véli: bajtársiasságnak, összefogásnak, férfias próbának nyoma sincs a seregben, van viszont aljasság, hazugság, bunkóság. Minderről a baranyai férfi feljegyzést készített a laktanya humántisztjének. Meg van róla győződve, hogy emiatt a következő kilenc hónapban elöljárói még inkább rászállnak. Abban azonban bízik, hogy az agyhártyagyulladások nyomán megkezdett vizsgálat nem marad eredménytelen, és az illetékesek ráébrednek: a jelenlegi hadseregben a sorkatonák nem azért vesztik el immunitásukat, mert gyengék, hanem mert a nem megfelelő ellátás és a rossz bánásmód miatt legyengülnek, és elhatalmasodik rajtuk az igénytelenség, az egészségtelen stressz és a szorongás.

Ungár Tamás"

speaker Creative Commons License 1999.12.31 0 0 73
Félezer az nem seregnyi. (Aggályos idézetéhez)

Annak van agylágyulása aki, ilyet ír:
"mindazok a személyek akik miatt ez az egész van -mármint az agyhártya gyulladás, járványí, karantén - (országgyűlés, kormány tagjai)"

Antisystem Creative Commons License 1999.12.31 0 0 72
Ime az ANTSZ hétfői nyilatkozata:

"Molnár Ilona országos tiszti főorvos a civil és katonai szakértőkből álló operatív bizottság tegnap délutáni ülése után lapunknak elmondta: a bizottság jóváhagyólag tudomásul vette a honvédség intézkedéseit, jóllehet ezek a szakma elképzeléseihez képest meglehetősen kemények voltak. Nem jellemző ugyanis, hogy karantént rendelnek el, mivel a gennyes agyhártyagyulladás nem szokott járványszerűen terjedni"

Én továbbra is a parancsmegtagadókkal értek egyet...

A karantént karácsonykor & szilveszterkor csak akkor tudnám elfogadni, ha mindazok a személyek akik miatt ez az egész van (országgyűlés, kormány tagjai) is egy laktanyába bezárva karácsonyoztak és szilvesztereztek volna.

ÜdV

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!