Keresés

Részletes keresés

fekilcs Creative Commons License 2023.10.24 0 0 14915

Sziasztok! 

Volt már valakinek a teknősével, hogy nagyobb mennyiségű vért veszített? Állatorvosnál voltam az egyik (36 éves) teknősömmel. Vitamin injekciót kapott, mire hazaértünk, kb egy óra múlva a teknősöm orrán, száján jött a vér. Visszamentünk az orvoshoz, aki azt mondta nem érti mi történhetett, ő úgy látta, hogy a tüdejéből jöhet a vér, és sok vért vesztett. Vérzéscsillapítót adott neki meg calciumot, úgy tűnt, hogy elállt a vérzés, de már hazafelé ismét vérezni kezdett. Sajnos még kb. 3 órán keresztül vérzett. Péntek este történt, azóta eltelt 3 nap, és nem vérzik. Napoztatom UVA lámpával, szárazon tartom, fokozatosan egyre többet van vízben (napi 3-4 alkalommal), de nem az akváriumban, hanem műanyag kádban, egyre élénkebb, szívmixet eszik és lisztkukacot, halat és növényt most nem fogadja el. Széklete, vizelete van. Az állatorvos iránt megingott a bizalmam, nem merem visszavinni hozzá ezek utàn. Van valakinek hasonló tapasztalata? Mikor tehetem vissza a saját helyére, reménykedhetek, hogy felépül?

Előre is köszönöm a válaszokat! 

lutria Creative Commons License 2023.05.09 0 3 14914

A Soroksári Duna teknősei.

berci1919 Creative Commons License 2020.10.26 -1 0 14913

Sziasztok!

 

Kifejlett, 10 év körülí csíkos iszapteknős érdekelne valakit?

robee19 Creative Commons License 2020.10.14 0 0 14912

Sziasztok. Debrecen vonzáskörzetében nincs esetleg valaki, aki be tudná fogadni a kb 9 éves hím, vörösfülű ékszerteknősömet? Költözés miatt sajnos nem tudom magammal vinni, nem lenne hely, hogy a mostani életkörülményeit biztosítsam, viszont semmiképpen nem szeretném hozzá nem értőnek / kereskedőnek odaajándékozni. Eddig egy 160-as akvaterráriumban lakott. Élete során betegségben még nem szenvedett. Heti 1x-i nyers apróhalas tápláláshoz van szokatva. 

Tekergo12 Creative Commons License 2020.07.29 0 3 14911

Szia! Nekem tavaly volt a szomorusag, 38 eves volt. 

Előzmény: fekilcs (14908)
fekilcs Creative Commons License 2020.06.09 0 0 14910

Nagyon köszönöm!:)

 

Az eszemmel tudom, hogy el kell majd engednem mindkettőjüket, de nem lesz könnyű.

 

Azt hiszem megnézem a Green Aqua üzletben, hátha ott kapok.

 

 

 

 

 

Előzmény: Fürtöske (14909)
Fürtöske Creative Commons License 2020.06.09 0 0 14909

Nagyon szép korban vannak, gratulálok! :)

De a földön minden életnek része az elmúlás, akár milyen egészséges, és jó környezetben van.

És kiszámíthatatlan, sajnos van, akinél/aminél előbb, vagy utóbb, de bekövetkezik.

 

Megértem az aggódásod, de szerintem nagyobb akvarista üzletekben lehet kapni, és eléggé biztonságos.

Előzmény: fekilcs (14908)
fekilcs Creative Commons License 2020.06.05 0 3 14908

Két vörösfülű ékszerteknősöm van, az egyik 32 éves, a másik 33 éves, és mindig velem voltak, egész picike koruk óta:)

Nagyon szeretik az általam teknőshínárnak nevezett átokhínárt. Egyébként meg halat esznek, kishalat a Kis-Dunából vagy a Balatonból, néha csigát, lisztkukacot, garnélát és egy-két falat szívmixet. 

Sajnos abban az üzletben, ahonnan eddig vettem a növényt, már hónapok óta nincs. Mivel nagyon idősek a teknőseim, egyre jobban féltem őket.

A 32 éves teknősöm, ő a lány, a tél végétől egyre jobban mutatja már az öregedés jeleit. Még soha sem volt beteg, de most egyre több jele van az öregedésének. Nagyon jó az étvágya, mindig az volt, és most még is veszített a súlyából, kezd elfogyni. Most 1,6 kg. A nyakán a pajzsmirigyei megnagyobbodtak, szerencsére az evésben még nem zavarja. Az emésztése romlott, voltak emésztetelen darabok a székletében, szálka darabkák. Elvittem állatorvoshoz, székletmintát laborba küldték, parazita nem volt benne, de baktérium igen. Antibiotikum injekciót halba fecskendezve kapott 6 napon keresztül. Valami javulást már látok, de még nem az igazi. Kapott vitamin injekciót is, A, D és E vitamint. 

Attól félek, hogy most még nem elég erős, ezért nem mindegy, hogy honnan kapja a növényt. 

Persze, tudom, hogy már nagyon idős, de a másik teknősömnek egyelőre semmi baja.

Most salátát szoktam neki adni kiegészítésként, hogy boldog legyen, nagyon szereti, de a tápértéke nem olyan, mint az átokhínáré, ezért keresem a megoldást. 

 

Előzmény: Fürtöske (14907)
Fürtöske Creative Commons License 2020.06.05 0 0 14907

Szia! 

Ha olyan helyen vásárolsz például átokhínárt, ahol édesvízi teknősöket, édesvízi akváriumi halakat is tartanak/adnak/vesznek, akkor az viszonylag biztonságos.
Hiszen abból ők is használnak, és ha gond lenne vele, akkor az ő állataik is pusztulnának.

Egyébként biztos lehet otthon házilag is tartani, szaporítani, de azt nem tudom, hogyan.

A neten biztos utána lehet nézni, de azt is érdemes meglesni, hogy anyagilag, és munkaidőben mennyire éri meg a házi tartás/szaporítás.

Nem tudom, mennyi idős a teknősöd, de a szakkönyvek szerint nagy általánosságban az édesvízi teknősök nagyjából 5 éves korukig fő étkezésnek kishal, kishal, és még egy kicsi kishal.
Növényi táplálék csak nasi szinten.
5 - 10 éves koruk között évenként mintegy 10%-al nő a fő étkezéshez elfogyasztott növényi eredetű táplálék, így 10 éves korukra nagyjából már majdnem fele-fele az arány.


Természetesen mindez az eredeti élőhelyükön megfigyeltek alapján(??)

 

Fogságban még nagy jól tartott körülmények között is azt fogyaszt, amit kap .... :)
Az én öreg teknősöm sem tiltakozik, ha valami miatt éppen nincsen itthon számára növényi kaja. :)

Előzmény: fekilcs (14906)
fekilcs Creative Commons License 2020.06.05 0 0 14906

Szia! 

Köszönöm! :) 

Átokhínárt lehet esetleg otthoni körülmények között tartani, szaporítani? 

Mennyire igényes, kell neki speciális világítás, stb? 

 

Szeretném elkerülni, hogy behurcolok valamit a kereskedésben vásárolttal. 

 

Előzmény: Fürtöske (14903)
Fürtöske Creative Commons License 2020.05.30 0 0 14905

Magyarországon elfogadható áron, és kedvező éghajlati viszonyok miatt csak a szárazföldi görög teknőst tudnám ajánlani.

117 éves a ma jelenleg ismert legidősebb élő görög teknős.

Ez persze nem azt jelenti, hogy ez a standard, de 50 - 70 évet megfelelő tartási körülmények között simán megélhetnek.

Egy fogságban tartott teknős életkorát nagyban befolyásolja a tartási, takarmányozási, és gondozási körülményei.

Interneten utána lehet nézni, de nagyon ajánlott elfelejteni az ilyen "Marcsi megmondja, mi kell a teknősnek, - Józsi teknősei, stb, stb, stb, ..." oldalakat.
Ugyanúgy felejtősek a táplálék-hirdető oldalak is!
A megfelelő természetes életkörülményeket utánzó helyet kell nekik biztosítani, főleg lakásban tartás esetén.

És olyan táplálékot adni a megfelelő mennyiségben, amit a szabad természetben is fogyasztanak.

A görög teknősnek szükséges a téli álom biztosítása, ami eléggé nagy kihívás, nagyon utána kell olvasni.

Teljesen más a természet, és más a fogságban tartás.

De ha olyannal találkozol, hogy "vízóra akna", vagy "hűtőszekrény alsó polca", azt az oldalt felejtsed is el!

A legnagyobb hiba, hogy a teknőstartók (általában az állat tartók) emberi tulajdonságokkal ruházzák fel az állataikat, és azt hiszik, hogy ami szerintük jó nekik, az biztos, hogy jó is!

Nekem édesvízi vörös fülű ékszerteknőseim vannak.

Eredeti élőhelyükön az átlag életkoruk 5 - 10 év között van a sok ellenségeik, betegségeik miatt.

Fogságban 15 - 17 év az átlag életkoruk.

Az enyém, az idősebb, jelenleg 26 éves múlt!
A párja (egy idősek voltak) 2 éve "ment el".

  

Előzmény: gramaton (14904)
gramaton Creative Commons License 2020.05.27 0 0 14904

Üdv! Érdeklődnék hogy , itthon lehet e olyan teknost kapni ami akár 100evnel is tovább el ,illetve milyen körülményeket kell neki megteremteni. 

Fürtöske Creative Commons License 2020.05.20 0 0 14903

Szia! :)

 

Teknőshínár nem létezik, ez csak egy kitaláció.

Ugyanolyan kitaláció, mint a Királyteknős, ami a valóságban szintén nem létezik. :)

 

A tavi vízi növényeket szeretik csipegetni az édesvízi teknősök.

A legelterjedtebbek például az Átokhínár, Süllő hínár, Bokros süllő hínár, Tündérhínár, ....
Általában az édesvízi teknősök többségében az Átokhínárt szeretik.

 

 

Előzmény: fekilcs (14902)
fekilcs Creative Commons License 2020.05.06 0 0 14902

Sziasztok! 

Esetleg tudna valaki abban segíteni, hogy hol tudok teknőshínárt vásárolni? Akitől eddig vettem, egy ideje már nem tudja beszerezni. 

Budapesti vagyok. 

Előre is kõszönöm! 

Fürtöske Creative Commons License 2020.04.25 0 0 14901

Szia! :)

 

Érdemes elolvasni ....

 

http://terra-kert.hu/teknos.php

Előzmény: bazsalala (14900)
bazsalala Creative Commons License 2020.04.22 0 0 14900

Szia!

Nem, ne haragudj, nem tervezek megszabadulni egyik tekitől sem. Szépen berendezkedtünk a két új családtagra.

Előzmény: kerky76 (14896)
boxer-gs Creative Commons License 2020.04.22 0 0 14899

Ékszer.

Előzmény: gézaloki (14897)
gézaloki Creative Commons License 2020.04.21 0 0 14898

Szerintem mindenképpen szerezz be egy erre a célra gyártott lámpát.

.

Előzmény: 2012MÉNRÓT0513 (14892)
gézaloki Creative Commons License 2020.04.21 0 0 14897

Ez mocsári vagy ékszer ?

Előzmény: boxer-gs (14893)
kerky76 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 14896

Szia! Esetleg nem válnál meg az egyik tekitől?  Régóta keresek egy ivarérett nőstényt ebből a fajból.

Előzmény: bazsalala (14895)
bazsalala Creative Commons License 2020.03.26 0 0 14895

Sziasztok!

 

Bocsassatok meg, ha bugyuta kerdessel fordulok feletek, de - gondoltam - inkabb kerdezek minthogy kart tegyek a tekijeimben. Hozzam kerult ket nosteny tarajos teki, akik mar felnottek, kb. 6 evesek. Igyekeztem visszaolvasni a korabbi evek bejegyzeseit es az alapjan bizton allithatom, hogy az eddigi gazdajuk nem a nagykonyvben megirtak szerint etette oket, hiszen minden nap kaptak valami eleseget. A kerdesem pofon egyszeru: hogy alljunk at a ritkabb etetesre es hol legyen a vegallomas? Hetente 1x, vagy esetleg 2x? Tartsak most egy ugymond atmeneti idoszakot es fokozatosan ritkuljanak az etetesek?

 

Elso korben szaraz taplalekot szereztem be, igy van itthon sziv-mix, lisztkukac, szaritott feher hal és mindenfele apro rak. Ezek alkalmasak fo taplaleknak, vagy csak a nyers hal es mas semmi?

 

Elore is koszonom a javaslatokat!

Fürtöske Creative Commons License 2020.02.02 0 0 14894

Bocsi, hogy csak most válaszolok, de valahogy lemaradtam erről az oldalról ...


Különböző lámpákat lehet kapni, különböző foglalatokkal.

A normál foglalat jele: E27

Olyan izzót kell keresni, amelyiknél ez a jelzés van, és azt bármelyik hagyományos foglalatba be lehet csavarni.

 

Megjegyzem, a teknősök helyének megvilágításának (csak világításnak) bőven elegendő egy max. 40 W-os égő, amit úgy kell elhelyezni, hogy az egész területet megvilágítsa akár 1/2 méter - 1 méter magasból.

A terrárium-izzóknál pedig meg van adva, hogy mekkora távolságra kell azokat tenni, hogy a megfelelő sugárzást, és a megfelelő hőmérsékletet biztosítani tudják. Ezekkel az égőkkel csak egy kijelölt, speciális területet kell megvilágítani, ha a teknős napozni akar, majd oda fog menni.

Teknősök esetében ezeknek az égőknek a használata elegendő napi 6-8 óra időre.

Lehet kapni villanyszerelő üzletekben mechanikus időkapcsolót (1000 - 1500.- Ft), amivel beállíthatod, hogy mondjuk reggel 9 órától délután 15 óráig égjen, vagy például délelőtt 8-ról 11-ig, délután meg 14-től 17 óráig (vagy amilyen időkre te akarod beállítani).

 

Előzmény: 2012MÉNRÓT0513 (14892)
boxer-gs Creative Commons License 2020.01.24 0 0 14893

A Városligeti-tó partján "árnyékozott" tegnap.

2012MÉNRÓT0513 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 14892

Szia, nagyon köszönöm az idődet és a hasznos tanácsokat.

A világítással vannak még kétségeim, egy asztali lámpa van benn de az csak megvilágítás céljából.

Néztem ezeket az uvb -s izzókat mint pl.: 

https://okosgazdi.hu/exo-terra-repti-solar-glo-meleget-es-fenyt-ado-terrariumi-napfenyizzo

ezt normál lámpába is bele lehet tenni vagy ezek a speciális burák kellenek hozzá?

Előzmény: Fürtöske (14891)
Fürtöske Creative Commons License 2019.12.31 0 1 14891

Szia!

 

Költözés alatt vannak a teknősökről szóló leírások, de az ékszer teknősökkel kapcsolatos dolgok java részt olvashatók.


http://terra-kert.hu/teknos.php

Bár ott is le van írva, de itt is leírom.

Az emberek jellemzően képesek különböző "emberi tulajdonságokkal" felruházni a kedvenceiket, így például az ékszer teknősöket is. 
De a közhiedelemmel ellentétben az ékszerteknős NEM társas lény.
A különböző kisebb - nagyobb populációkban megfigyelt ékszerteknősöknél sem találtak semmi "társas kapcsolatra" utaló tevékenységet, mindössze az élelemben gazdagabb terület tartotta őket össze. 
Csak a párzási időszakban keres párt magának a fajfenntartó ösztön által vezérelve. :)

Ráadásul a fogságban tartott ékszerteknősöknél a társ választás eléggé bonyolult, és nagyon kicsi az esély a megfelelő társ megtalálására.

Ugyanis a teknősök is hasonlítanak az emberhez abban, hogy mindegyik egy önálló lény, és nincsen két egyforma jellem. Nemektől függetlenül az egyik félős, a másik harcias, stb, stb.
Ha nem akarsz kis teknősöket tenyészteni, felesleges kockáztatni egy párt mellé.

Előzmény: 2012MÉNRÓT0513 (14890)
2012MÉNRÓT0513 Creative Commons License 2019.12.28 0 0 14890

Sziasztok, van egy kis ékszertekink, elég sok mindent lehet olvasni a neten a helyes tartásról, de úgy gondolom Ti itt jobban elnavigáltok.

Ahogy írtam is egy van kell e mellé társ?

Etetésre külön van rakva az akváriumból, elég e neki a szárított kaja vagy vegyek neki mást?

Kell e neki az asztali lámpán kívül speckó világítás?

 

Most hírtelen ennyi jutott az eszembe a válaszokat előre is köszönöm.

 

 

 

Pikkuenkeli2 Creative Commons License 2019.12.15 0 0 14889

Kedves Fórumozók!

Mi a véleményetek, kell egy teknős mellé társ? A teknősünket mentettük, egy kertészetben adta le az előző gazdája. Nem sokat tudok a “múltjáról”. Csak a nevét. Nem mondták mennyi idős, és hogy volt e társa. Nőstény ékszerteknős és kb. Két tenyérnyi. Engem meglepett hogy mennyire okos, azt hittem hogy a teknősök egyszerű kis lények. De! Jön utánam és határozottan megismer. Ezért gondoltam, talán  kellenne mellé egy pár. Megtámadná? Védené a területét? Akinek van tapasztalata kérem segítsen! 

smirre72 Creative Commons License 2019.10.03 0 0 14888
Sziasztok. Lehet e teknős vízének szűrésére külső szűrőt használni ? Ha igen a benne lévő aktív szenet benne kell- e hagyni a csomagolásban, és nem árt a teknősnek az aktív szén ?
geda1 Creative Commons License 2019.09.29 0 0 14887

Sziasztok.

Kis pézsmateknős beszerzésén gondolkodom.Érdekelne pár dolog vele kapcsolatban.Egyedül is jól elvan,ugye?Mekkora száraz területet kell neki biztosítani?Mennyi az ideális vízhőfok?Etetéskor ki lehet,kell tenni egy másik terkóba mint az ékszerteknőst?

Tart itt valaki kis pézsmatekit?Tudna képet tenni a terráriumáról?Mennyibe kerül egy kis pézsmateknős?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Andrea Kátai Creative Commons License 2019.07.26 0 0 14886

Lemaradt a kép

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!