Keresés

Részletes keresés

BHC352 Creative Commons License 2020.10.27 -1 0 672

Akárhol vagy a világban, bármerre utazol, erről jó, ha tudsz! Mindenkiben felmerültek már a kérdések: vajon melyik bankszámla a legkedvezőbb? Hogyan tudok minél kedvezőbben külföldre utalni? Nem járok majd rosszul, ha a nyaralásom alatt a bankkártyámat használom? Hol váltsak pénzt és mikor érdemes? Hogyan tudok kedvezményesen külföldről hazautalni?Ha ismerősen hangzanak a kérdések, jó helyen jársz, mindez Neked szól! Még nem ismered a legjobb, leggyorsabb, legolcsóbb pénzküldési módot, ami egyre ismertebbé válik a külföldön élő magyarok körében is? Regisztrálj! LINK LINK Miért ez a legjobb módja az utalásnak?A Transferwise egy 2011-ben indult startup cég, kitűnő ötlettel. Két úr fejéből pattant ki, akik Angliában dolgoztak. Egyikük euróban kapta a fizetését, amit mindig át kellett váltani fontra, a másikuk pedig a fontban kapott fizetését váltotta euróra, hogy fizethesse az otthoni rezsit. Mindketten sokat buktak a váltáson minden hónapban. Kitalálták, ha szerveznek egy közösségi rendszert, ahol egymásra találnának a szereplők, akkor megúszhatják a pénzváltást. Külföldi utalások esetén a bankok magas díjakat számítanak fel, rossz árfolyamot használnak.Az elv: ha „A” Magyarországról 100 Euro-t szeretne utalni „B”-nek, “C” pedig ugyanezt akarja, csak fordítva, Németországból Magyarországra “D”-nek, akkor küldjük el az országon belül “A” pénzét “D”-nek, “C” pénzét pedig “B”-nek. Nincs drága külföldi utalás és nincs semmi pénzváltás, hiszen csak az adott országban szerveztük meg a pénz forgását.Gyorsan, akár órákon belül is a címzett számláján lehet a külföldi utalásod. Garantáltan a legjobb árfolyamok, a lekedvezőbb módon átváltott pénz, rejtett költségek nélkül.PRÓBÁLD KI DÍJTALANUL! Az első utalásod 150e értékig INGYENES ha erről a linkről regisztrálsz! Regisztrálhatsz az általános oldalukon keresztül is, viszont akkor nem jár a díjmentes utalás. Ne ess abba a csapdába, amibe én. Saját bankkártyát is igényelhetsz, fizethetsz vele bárhol, pénzt vehetsz le róla, nyaraláskor is használhatod, úgy vált mintha utalnál... A világ számos pontján kényelmesen fizethetsz mindenféle rejtett költség, előnytelen váltási árfolyam és ezek gyakran magas díjai nélkül. A bankkártya a világon bárhol használható, ahol elfogadják a Mastercardot.A számládon több pénznemben tarthatsz összeget, egyszerre. Köztük váltogathatsz, használhatod (utalhatsz, felvehetsz) azt a devizát, amelyre éppen szükséged van.Ha a számládon van pénz euróban és euróban fizetsz egy weboldalon, az euró egyenleged csökken, egyéb költség nem merül fel. Ha forintot veszel fel automatából és van elegendő forintfedezeted, ez is teljesen költségmentes, amennyiben nincs elég, akkor felajánlja, hogy a számlán lévő más valuták váltását (a jellemző kedvező középárfolyamon).Havi 200 GBP összegig teljesen ingyenes a pénzfelvétel az automatákból. Amennyiben valutaváltás szükséges a tranzakció során, ennek díja mindig egyértelmű, áttekinthető, világos és kedvező: 0,35% es 2% között mozog.Ide kattintva nyithatsz egyszerűen, gyorsan és ingyenesen számlát: LINK LINK Regisztrálj és olvass utána!

vxzxxoxo Creative Commons License 2020.07.20 0 0 671

Helló! Engem is próbáltak átverni, és valószínűleg sok más embert is. Érdekelne a történeted.

Előzmény: -Phone (492)
Andzsin-szan Creative Commons License 2020.06.02 0 0 670

Sziasztok!

A 2020-as évtől magam mellé keresek segédet,kollégát szakembert!

KÉREM KIZÁRÓLAG BEFELEZETT MEGFELELŐ SZAKVÉGZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ EMBEREK JELENTKEZZENEK!

AZ EREDETI SZAKVÉGZETTSÉGI BIZONYÍTVÁNYT AZ OSZTRÁK PARTNER IRODÁJÁBAN BE KELL MUTATNI!

 

Az én és a cégem elvárásai:

 

-befejezett víz-gáz-fűtésszerelői végzettség

-magas szintű szakmai tudás elméletben és gyakorlatban egyaránt

-jogosítvány

-német nyelvismeret (ha nem beszélsz,vagy kezdő vagy az se gond,de tanulnod és önállósodnod kell!!!)

-ne legyél alkoholbeteg ( pár sör nem gond,de 10-15 doboz naponta már sok)

-autó (munkába,haza járáshoz) .nem feltétlenül fontos,de ha külön nélkülem akarsz hazajárni akkor nem árt

-olyan személyek jelentkezését várom akik szeretik a szakmájukat,magas színvonalon akarnak és tudnak dolgozni

-hegesztési tudás (nem eget verően fontos)

-lehetőleg a környékemen lakj,vagy Pécs-Böhönye-Nagykanizsa vonzáskörzetében,persze ha saját kocsival,önállóan jössz,akkor mindegy.

 

Kereseti lehetőség:

-bejelentett osztrák munka,egészségbiztosítás

-magyar vagy osztrák bankszámla

-kb netto 1800-2700 Euro/hónap = 13,50 Euro/órabér

-a szállást magánházaknál,panziókban a cég intézi,munkanapokon a cég fizeti,a hétvégi ott tartózkodást a fizetésből levonják.

-fizetési előleg 200 Euro/hetente ( a fizetésből 10 % levonása fejében )

-adóvisszatérítés

 

 

Aki kedvet érez Ausztria területén való munkához,részletes fényképes önéletrajzot az alábbi címre várok.

További tájékoztatás E-Mailban.

Közvetítői díj nincs,de a kinti élethez nem baj,ha rendelkezel minimum annyi pénzzel ami a fizetésig kitart.

 

E-Mail: pitisandor@citromail.hu

Andzsin-szan Creative Commons License 2020.03.02 0 0 669

Hello!

Az ilyen "nyelvtudást nem igénylő" munkák nagyon kockázatosak.A közvetítők,akik ilyen-olyan ígéretekkel csábítanak (biztos hosszútávú munka,tuti szállás,segítünk ha valami problémád adódik ) nagy része sajnos az előre elkért közvetítői díj után vagy felszívódik,vagy küld egy címet,ahol nagy valószínűleg az ő   (közvetítő) általuk hirdetett állás nem is létezik.

Igaz,sokan írták már a fórumon,hogy előre senki ne küldjön,utaljon pénzt,vagy a "sofőr"-nek aki kiviszi ne adjon több százezer forintot vagy több száz eurót.Az ilyenek,akik beugrottak futhatnak a pénzük után!

Egy rendes közvetítő SOHA nem kér pénzt előre,mivel ők abból élnek,hogy az általuk kiközvetített munkavállalók után fejpénzt kapnak,vagy közvetlenül foglalkoztatják őket külföldön.A rendes,valós,valóban tisztességesen fizető cégek olyan ritkák,mint a rózsaszín elefánt!:)

Aki kedvet érez külföldi munkavállaláshoz,ajánlom az alábbi fontos tudnivalókat:

 

- A közvetítő cég lenyomozása,céginfó,ilyen-olyan fórumokon kérdezősködés....stb

-Soha ne fizessen előre egy petákot se!

-És a legfontosabb:

-Nyelvtudás nélküli külföldi munka nem létezik!Vagy nagy átverés,lehúzás,pl. nem vagy biztosítva...

-Autó! Nem baj,ha rendelkezel autóval,így ha átvertek,azonnal van mivel hazajönni....

-Pénz! Ugye,ez a legkevesebb csóró embernek,aki akár végső elkeseredésében külföld felé veszi az irányt.Annyi pénzed mindig legyen,hogy 1-2 hónapig kitarts odakint (cirka 1000-2000 Euro),de legalább 500 Euro,ami talán a következő fizetésig kitart,ha szerencséd van.Illetve annyi pénz,hogy HAZA tudj jönni,így vagy úgy...

-NYELVTUDÁS! A legfontosabb.A munkanélküliek itthon állami támogatással ingyen tanulhatnak németül,angolul.Persze ehhez szorgalom,kitartás kell és ha külföldön sikerül is elhelyezkedni VÁR RÁD az évekig tartó nyelvtanulás,hogy minél jobban megértsd mit mondanak neked és te is minél jobban választékosabban kifejezd magad!Minél többet megértesz,annál többet akarsz majd tudni!

Előzmény: SZÖCSKE (668)
SZÖCSKE Creative Commons License 2020.03.01 0 0 668

ezek valós hirdetések/cégek? van tapasztalat esetleg?

Előzmény: Gino666 (666)
Aritears Creative Commons License 2020.02.13 0 0 667

Az EUWORK-öt mindenképp kerüljétek el. Sajnos én úgy jártam hogy átvertek. A bristoli munkára jelentkeztem. Előre ki kellett fizetni a 500 e ft–ot, de úgy voltam vele mivel azt mondták garantált a meló ezért megéri. A szobáról kértem képet hogy mégis hova megyek, nagyon sokára kaptam egyet ami nem is az volt ahova végül raktak. A reptéren 1 órát vártam mire előkerült az a nő akinek várnia kellett volna engem. Egy alpári stílusú nő valami Erika. Már ez gyanús lehetett volna. Mikor megérkeztünk a szálláshoz, majdnem elájultam, undorító koszos mocskos lakás. A szoba közepén használt matrac ami szerintem az utcáról hoztak fel. A nő mondta hogy siet ezért lelépett. Engem a sírás kerülgetett, hogy mit csináljak. Felhívtam a nőt hogy adja vissza a pénzt, de nem tette, azt mondta hogy jogosan tartja vissza. Végül eljöttem onnan. Az EUWORK nem tudtam elérni semmilyen formában, úgy csináltak mintha nem is ők küldtek volna oda. Teljesen kihúzták magukat a felelősség vállalása alól. De mivel nem vagyok teljesen hülye és azért egy kicsit tudok angolul, bejelentettem őket az angol hivataloknál. Csak sokan akik kimennek még ennyire sem tudnak angolul. 

Gino666 Creative Commons License 2020.01.23 0 0 666
Andzsin-szan Creative Commons License 2019.11.09 0 0 665

Sziasztok!

A 2020-as évtől magam mellé keresek segédet,kollégát szakembert!

 

Az én és a cégem elvárásai:

 

-befejezett víz-gáz-fűtésszerelői végzettség

-magas szintű szakmai tudás elméletben és gyakorlatban egyaránt

-jogosítvány

-német nyelvismeret (ha nem beszélsz,vagy kezdő vagy az se gond,de tanulnod és önállósodnod kell!!!)

-ne legyél alkoholbeteg ( pár sör nem gond,de 10-15 doboz naponta már sok)

-autó (munkába,haza járáshoz) .nem feltétlenül fontos,de ha külön nélkülem akarsz hazajárni akkor nem árt

-olyan személyek jelentkezését várom akik szeretik a szakmájukat,magas színvonalon akarnak és tudnak dolgozni

-hegesztési tudás (nem eget verően fontos)

-lehetőleg a környékemen lakj,vagy Pécs-Böhönye-Nagykanizsa vonzáskörzetében,persze ha saját kocsival,önállóan jössz,akkor mindegy.

 

Kereseti lehetőség:

-bejelentett osztrák munka,egészségbiztosítás

-magyar vagy osztrák bankszámla

-kb netto 1800-2700 Euro/hónap = 13,10 Euro/órabér

-a szállást magánházaknál,panziókban a cég intézi,munkanapokon a cég fizeti,a hétvégi ott tartózkodást a fizetésből levonják.

-fizetési előleg 200 Euro/hetente

-adóvisszatérítés

 

 

Aki kedvet érez Ausztria területén való munkához,részletes fényképes önéletrajzot az alábbi címre várok.

További tájékoztatás E-Mailban.

Közvetítői díj nincs,de a kinti élethez nem baj,ha rendelkezel minimum annyi pénzzel ami a fizetésig kitart.

 

E-Mail: pitisandor@citromail.hu

Robi Levai Creative Commons License 2019.03.31 0 0 662

NRG munka közvetitőről tud valaki valamit 

fontos lenne. EURO JOBS.

Ginger86 Creative Commons License 2019.03.23 0 0 661

Sziasztok!

 

Tud valaki valamilyen vélemény írni vagy tapasztalatot megosztani velem a Miniholding Kft-ről?

Nagyon megköszönném a segítséget!

Andzsin-szan Creative Commons License 2018.11.25 0 0 660

Sziasztok!

Magam mellé keresek segédet,kollégát szakembert!

 

Az én és a cégem elvárásai:

 

-befejezett víz-gáz-fűtésszerelői végzettség

-magas szintű szakmai tudás elméletben és gyakorlatban egyaránt

-jogosítvány (nem fontos,de jó ha van)

-német nyelvismeret (ha nem beszélsz,vagy kezdő vagy az se gond,de tanulnod és önállósodnod kell!!!)

-ne legyél alkoholbeteg ( pár sör nem gond,de 10-15 doboz naponta már sok)

-autó (munkába,haza járáshoz) .nem feltétlenül fontos,de ha külön nélkülem akarsz hazajárni akkor nem árt

-olyan személyek jelentkezését várom akik szeretik a szakmájukat,magas színvonalon akarnak és tudnak dolgozni

-hegesztési tudás (nem eget verően fontos)

-lehetőleg a környékemen lakj,vagy Pécs-Böhönye-Nagykanizsa vonzáskörzetében,persze ha saját kocsival,önállóan jössz,akkor mindegy.

 

Kereseti lehetőség:

-bejelentett osztrák munka,egészségbiztosítás

-magyar vagy osztrák bankszámla

-kb netto 1800-2700 Euro/hónap = 12,75 Euro/órabér

-a szállást magánházaknál,panziókban a cég intézi,munkanapokon a cég fizeti,a hétvégi ott tartózkodást a fizetésből levonják.

-fizetési előleg 200 Euro/hetente

 

 

Aki kedvet érez Ausztria területén való munkához,részletes fényképes önéletrajzot az alábbi címre várok.

További tájékoztatás E-Mailban.

Közvetítői díj nincs,de a kinti élethez nem baj,ha rendelkezel minimum annyi pénzzel ami a fizetésig kitart.

 

E-Mail: pitisandor@citromail.hu

zoleszkal Creative Commons License 2018.10.02 0 0 659

Mindenkinek bátran ajánlom a https://kginternational.hu/infok/hasznos-informaciok/ honlapot. Abszolút korrektek, nagyon sok szakma van feltűntetve. Nekem is segítettek Németországban munkát keresni, mert én nem vagyok egy nagy angolos sajna.

Konnor Macleod Creative Commons License 2018.08.22 0 0 658

Sziasztok. A Haldu Groep féle hollandiai asztalos munkákról tud valaki infót mondani? Mennyire kell profinak lenni a szakmában? Én viszonylag kezdõ vagyok meg fõleg bútoroztam. 

DGer1982 Creative Commons License 2018.08.20 0 0 657

Leírom a legfontosabbat,és többet nem írok ezt megigérem.Nos akkor az igen furcsa háromszögről...a bejelentés.Szóval egy magyar közvetitő céggel köttök szerződést,akik a te nevedben egy lengyel közvetitő céggel kötnek szerződést.Magyarán nem egyszer előfordul hogy nem a holland,német,britt államnak fizettek adót és társadalom biztosítást,hanem a lengyelnek....Ez ugye azt jelenti hogy ha lesérülsz vagy beteg leszel,akkor hiába kopogtatsz az orvosnál...nem fog ellátni mert nem a befogadó országnak fizetsz tb-t,hanem a lengyelnek.Plafon kaptok egy utasbiztosítás kártyát.Hiába kérsz kedvezményt(nem mindenki veszi igénybe,de papíron kevés azért jár),megint nem tudod igénybe venni,mert még mindig a lengyel kormánynak fizetsz adót.Ha nem lesz semmi bajod akkor így több pénzt kereshetsz,csak maradj egyben.

Előzmény: DGer1982 (656)
DGer1982 Creative Commons License 2018.08.20 0 0 656

Az itthoni munkaközvetitők nagy része egy nagyobb lengyel cégnek vagy cégeknek dolgoznak.Lengyel közvetitők a lengyelek érdekeit nézik elsőnek.Lengyelek kapják a jobb munkát,fizetést,szállást.A lengyel dolgozok közt találtok normálisat és bunkót....A baj ott kezdődik hogy a magyar cég nem tud és nem is akar nagyon megvédeni minket,esetleg jobb feltételeket kiharcolni.Mert ugye benne van a rizikó hogy elveszitík a kapcsolatot.

Előzmény: Andzsin-szan (654)
csuteusz Creative Commons License 2018.08.19 0 0 655

Sziasztok!

 

Kérdésem lenne, 25 éves építész végzetséggel, ács, asztalos, faházépítő tapasztalattal külföldön tengerparton hajóácsként vagy faház építőként hol lehetne érvényesülni? Angol, spanyol, német  nyelvel. 

Andzsin-szan Creative Commons License 2018.08.15 0 0 654

Hello,

köszönöm az infót,de nekem szerencsére semmi problémám nincs itt Ausztriában a munkahely,szállás,bérelszámolás tökéletesen működik,már csak azért is mert a cégnek semmilyen magyar vonatkozása sincs.:)

Előzmény: DGer1982 (653)
DGer1982 Creative Commons License 2018.08.14 0 1 653

Jó napot!
Külföldre vágyóknak ajánlom ennek a 3 cégnek az elkerülését:KG International,GoWork,Axell.
90% hazugság az ajánlatoknak.A szállás borzalmas,sokszor 8 ember lakik egy házban...1 fürdőre,konyhára.Képesek elkérni 90 v. ennél több eurót is elkérni hetente.Egyesült Királyságban lehet csak 50 font,de egy patkány lyuk.A GoWork képes lemondani a munkát utazásod napján.Lehet dolgozol 90 órát zsínorban,a beígért 50 helyett.A staff kaját meg keresheted...lehet nem lesz.A bejelentésekkel is játszik.Az Axellnél lehet nem is tudnak rólad.Ami ugye a legrosszabb...Megváltoztatják a beosztásod este,csak egyedül neked nem szólnak.Olyan helyen kapsz lakást,hogy az élettől elmegy a kedved.De utána még nekik áll feljebb.A KG meg abban a pillanatban hogy elhagytad az országot,magasról le is sz...a a fejed.És ezért még pénzt is kér(min.50 ezer).Rábíz egy hr iskola nélküli kordinátorra,létszám legyen...a többi nem érdekli,és nem is ért hozzá.Mi a közös a 3 cégben?Mind a 3 jól megvámolja a fizetésed.A teljes felfedezésemet nem tudom leírni sajnos.Kevès a hely...
Nagyon vigyázzatok hogy melyik céggel mentek ki.Sajnos az aranykorszak elmúlt.Kevés a megbízható ügynök!
További szép napot!

Előzmény: Andzsin-szan (650)
Andzsin-szan Creative Commons License 2018.08.08 0 0 652

Hello,

én csak az éves adóbevallásban szoktam feltüntetni a külföldön szerzett jövedelmem.Adózni Magyarországon nem kell utána,mert már az adót és a járulékokat kint levonták....

Előzmény: Jimbo (651)
Jimbo Creative Commons License 2018.08.02 0 0 651

Sziasztok!

 

Húgom jönne haza külföldről, és azt olvastuk, hogy 10.000 euró fölött pénzösszeg behozatalánál be kell vallani, hogy mennyit hoz. Ez csak sima bevallási kötelezettség vagy le is vonnak valamit belőle? Külföldön már leadózott belőle, úgyhogy nem tartanám tisztességesnek, ha még itthon is le akarnának vonni tőle....

Andzsin-szan Creative Commons License 2018.06.30 0 0 650

Hello,

ahol már előre pénzt kérnek,az mind kamu,átverés....

Előzmény: Aladarkaa1 (649)
Aladarkaa1 Creative Commons License 2018.06.29 0 0 649

Sziasztok!

 

Valaki ment már ki egy bizonyos Joel Salem álnéven futó valakivel külföldre dolgozni?

Állítólag ő tud munkát külföldön, csak előre kell neki utalni pénzt.

A válaszokat előre is köszönöm, 

Sziasztok

jozsikovacs Creative Commons License 2018.06.28 0 0 648

Sziasztok! 
Érdeklődnék, hogy kertészmérnök BSc és növényorvos MSc végzettséggel, angol felsőfokú nyelvtudással, francia középfok, és német is hasonlóan jó kommunikációval külföldön elsősorban milyen országokban lehetne elhelyezkedni? Fizetés, munka jellege, mennyire felkapott ez a szakma, hiány van e belőle?
Minden információt köszönök előre is!

Üdv,

J.

_Habesz_ Creative Commons License 2018.04.17 0 0 647
Fürjman Creative Commons License 2018.01.01 0 0 646


Kedves fórumozók!

1. Kérdés:
Komárom-Esztergom megyében élek. 

Szeretném elkezdeni a Földmérő, földügyi és térinformatikus okj-t. 

Ez a szakma mennyire keresett Magyarországon, illetve külföldön? 

2. Kérdés: 
Van még szakma ami érdekel. Kőműves, Kertész, Ács. 

Ha esetleg külföldön szeretnék dolgozni, akkor érdemesebb lenne mondjuk ezek közül választani a földmérő helyett? 

Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!!

Üdv, Bence

hbfb Creative Commons License 2017.12.11 0 0 645
Sziasztok,Pensumról van valakinek személyes tapasztalata? Mennyire korrektek?
BHC352 Creative Commons License 2017.12.04 -1 0 644

Kedves külföldön dolgozók! Szeretném felhívni a figyelmeteket egy rendkívül profi pénzküldési lehetőségre. Régóta használom, már semmilyen más módszerrel nem küldök külföldre/külföldről pénzt, mert egyrészt banki középárfolyamon számol és küldi a pénzt, másrészt két nap múlva érkezik meg a megadott számlaszámra a pénz, legyen az családi számlaszám vagy számlabefizetés.
Minden európai országból működik! Külföldre utaláshoz is tökéletes és a banki utalásoknál jóval kedvezőbb. A váltási árfolyamot próbaképp is lehet használni, a nyitóoldalon egy "transfer calculator" segítségével! Ingyenes utaláshoz használható az alábbi link: https://transferwise.com/u/dorkan

Provence7 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 643

Sziasztok!
Az alábbi munkával és közvetítővel kapcsolatban van valakinek infója?
Jó lenne biztosat tudni...
Köszönöm. :)

Hollandiába keresünk azonnali kezdéssel munkavállalókat.
A munka tulipán gondozása Leiden varosában Hollandiában.
A munkafolyamat a következő: Üvegházban kell dolgozni és a sorok között késsel le kell vágni a tulipánt, csokorba szedni és beletenni a tároló dobozba.
A kinti partnerünk a heti 40 órát garantálja 9,60 euró órabérrel, de túlórát bármikor lehet vállalni.
Amennyiben a dolgozó jól végzi a munkáját több éves folyamatos munkaviszony lehetséges. A szállást a cég biztosítja ennek díja havi 200 euró rezsivel együtt.
A nyelvtudás előny, de nem feltétel!
Cégünk ki tudja szállítani Önöket háztól házig, és még Magyarországon a kiindulás előtt szerződésileg kötelezettséget vállalunk arra hogy Hollandiában a megbeszélt munka fogja várni Önt!
Cégünk hollandiai magyar kapcsolata a munkakezdés előtt és után is mindenben segít, ha esetleg valami probléma lenne a munkaadóval, a szállással vagy a kollégákkal.
Kiutazás folyamatos…
Amennyiben érdekli a lehetőség várjuk érdeklődését és fényképes önéletrajzát e-mailben.
Email: kaproservices.limited@yandex.com
Email tárgy mezőbe: “Tulipán begyűjtés, Hollandia”.
SzGaben1990 Creative Commons License 2017.08.05 0 0 642

Szervusz! Tudsz bővebb infoval szolgálni a munkával kapcsolatban? Az angol tökéletesen megy..Köszönöm

Előzmény: Jeasusman1990 (636)
SzGaben1990 Creative Commons License 2017.08.05 0 0 641

Kedves Jeasusman!

Tudsz bővebb infot küldeni a munkáról ha még aktuális? Angol nyelvterületen éltem, nyelvvel nincs gondom..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!