Keresés

Részletes keresés

rhemaáb Creative Commons License 2024.03.21 0 0 6797

Az aszkéta téveszt :

nem sanyargatni a test

isten alkotta hát szent

becsüld meg !

akard javát egészséged

érte ámen dolgozz meg !

Tiszta tudat Creative Commons License 2024.03.17 0 0 6796

Bűntudatról: „Tudják, rengeteg bűnt követünk el önmagunkkal szemben. És ez komoly bűntudatot gerjeszt bennünk, lelkiismeret-furdalást. Nem merünk belenézni a saját türkünkbe nyugodtan.

Megbocsátás, ez az egyik legnehezebb folyamat egyébként, hogy megbocsátani saját magamnak mindazért, amit elkövettem önmagam ellen. Fájdalommal fog járni. Nagyon komoly fájdalommal.

Az elengedés a maga nemében irtózatosan megmozgat mindenkit, mert aki nem mer elengedni, az nem mer felelősséget vállalni az érzéseiért és annak a kimondásáért, hogy ő valójában, és mindannyian, mindenben egyedül vagyunk ezen a földön.”

Tiszta tudat Creative Commons License 2024.03.15 -1 0 6795

Bármely gondolat, amely fájdalmat okoz, nem igaz, vagyis hamis.

Nem egyezik az Igazi Önvalóddal.

polária Creative Commons License 2024.02.17 -1 0 6794

Dr Sheldrake Az élet új tudománya című művében felveti, hogy a létezést az energián és a tömegen kívül láthatatlan automatikus szervezőerők is irányítják ,okozati hatotényezők, mivel a forma- és viselkedésminták előképeiként szolgálnak. Nem a "szokásos " energiával bírnak, mivel hatásaik átjutnak a téridő gátjain, ami az energia áramlásában akadályt jelentene. Távoli hatásuk hasonlóan erős, mint közelről. E hipotézisnek megfelelően , ha egy faj egyede elsajátít új viselkedési mintát, ez megváltoztatja az adott faj oksági szintjét, enyhe mértékben. Ha e magatartás elég sokáig ismétlődik, akkor ˝morfikus rezonanciája˝ kihathat az egész fajra. Ezt a láthatatlan mátrixot morfogenetikus mezőnek nevezte el, a ˝morph = forma˝ és a ˝genezis = létrejövés˝ szavakból. Ezen oki-szféra működése a távolrahatást is tartalmazza, mind térbeli, mind időbeli jelentésben. Ez annyit jelent, hogy a morfikus mezők átterjednek a téren és időn, s az események képesek hatni a bárhol, más időben végbemenő eseményekre. Ennek egy példáját mutatja be Lyall Watson: Életáradat: a tudat biológiája című könyvében, amelyben leírja a ˝a századik majom ˝ elméletet. Watson azt látta, hogy miután majmok egy csoportja megtanult egy bizonyos viselkedést, más szigeten élő majmok a kommunikáció ˝normális˝ módjának lehetősége nélkül egyszer csak szintén tudták ugyanazt .Dr. David Bohm a ˝Revisions˝ című folyóiratban állítja, hogy ugyanez igaz a kvantumfizikában. Leírja, hogy az Einstein-Podolsky-Rosen kísérlet szerint van helyhez nem köthető kapcsolat a részecskék között. Azaz a rendszernek egy KOLLEKTIVITÁSA, amit nem tulajdoníthatunk csupán e részecske sajátjának, hanem az egésznek. Emiatt bármi, ami a távollévő részecskékkel történik, más részecskék alaki mezőjére is hatással lehet. Bohm továbbmegy, és azt állítja, hogy az ˝univerzumot kormányzó időtlen törvényekről alkotott elképzelés úgy tűnik, nem tartható fenn tovább, mivel maga az idő is a kifejlődött szükségszerűség része˝. A kreatív munkálkodás , mely reform-gondolatokat szül, s amelyek segítségével friss teljességre bukkanhatunk, hasonló az alkotó valósághoz, mely az evolúció során kinál lehetőséget új minőségek felmerülésére. Az alkotó folyamat különálló tényezők egymáshoz kapcsolódása által létrejött komplett és magasabb szintű egészek következő fejlődési állomása˝.A létezés lényegében integrativ egység és egyetlenség. Jung által emlegetett "arche-tipus" illetve a freudi "közös tudattalan" elméletei is ide értelmezhetők.Ha pedig előreszaladunk akkor mentalitást azaz spiritualitás is feltételezhetünk egyetemességi szinten,igy aztán az Isten fogalmához érkeztünk el.Mármint a közelébe.Kicsit.Ez a lét nemcsak formavilág és életelevenség, hanem mentális és akár etikai centumában-magasában is kollektivum és együttható és egységes.A vaskossági szinteken megtapasztalás,átélés által a rengetegféle lények kitermelik a tanulságaikat és ezek közkinccsé válnak , KOLLEKTIV HASZNOSULNAK és ez az egyetemességi integráltság olyan mint egy objektiv lény amelynek tartalma a Törvény. Az egyes hat a közösre,amaz pedig visszahat rá. Szó sincs arról hogy a tulméretezett istenség ránk tehénkedne szeszéllyel :))Igen , egy tudományos istenfogalom felé fejlődünk és ez remélhetően pozitivan odahat majd a sokezer vallás giccses,tullihegett istenképére is !--------------------------------

Tiszta tudat Creative Commons License 2023.12.03 -1 0 6793

mire vágyok?

sok gondolkodás után nem

találtam ami hiányzik

ketni Creative Commons License 2023.11.29 0 0 6792

"Ha mindönki úgy tösz ahogy tönni köll, akkó mindön úgy lösz ahogy lönni köll."

Tiszta tudat Creative Commons License 2023.11.27 -1 0 6791

A nagy Bölcs(...) , Lan Dorr,... a bukott angyal! :(

Tiszta tudat Creative Commons License 2023.11.23 -1 0 6790

Vagy a földünk generálja a spánspermiát. 

Előzmény: polária (6788)
Tiszta tudat Creative Commons License 2023.11.23 0 0 6789

Annyira bizalmatlan

lettem, hogy néha még magamban

sem bízom meg. 

polária Creative Commons License 2023.11.07 -2 0 6788
polária Creative Commons License 2023.10.11 -2 0 6787

https://femina.hu/terasz/krausz-ferenc-fizikai-nobel-dij/

a TEST éppugy fontos mint a szellem !

ketni Creative Commons License 2023.10.07 0 0 6786

"A szabadság nem attó függ, hogy a

rács melyik oldalán vagy,

mivel minden nézőpont kérdése, és

viszonylagos."

A szabadságot, a szabadság fokát más nézőpontból is meg lehet határozni.

A szabadságot az élettér határolja be, ahol egy élőlény otthonosan mozog a legkisebb kockázat nélkül.

Ehhez van az esze és minden képessége méretezve. Annyit lát és ért meg a valóságból, amennyi számára megadatott. Tehát a térben és szemléletében igen behatárolt mert ez a két dolog szorosan összefügg.

 

Előzmény: Tiszta tudat (6774)
Tiszta tudat Creative Commons License 2023.10.02 -1 0 6785

Nem halsz meg, az utódokban élsz tovább ahogyan

az őseid benned. 

Csak az éntudat cserélődik. 

polária Creative Commons License 2023.09.17 -1 0 6784

na és a

- morfogenetikus mező

Előzmény: dave6847 (6783)
dave6847 Creative Commons License 2023.09.17 -1 0 6783

A kulturák LÉTTÖRVÉNY fogalma ugye sokféle :

- tao

- maat

- dharma

- tóra

- logosz

Előzmény: vishapakar (6782)
vishapakar Creative Commons License 2023.09.16 0 0 6782

Benjamin Hoff
Micimackó és a Tao
(részletek)


Az is kiderült, hogy nincs két egyforma hópehely vagy fa vagy állat.
No és ember sem, természetesen. Mindennek megvan a  saját Belső Lényege. Az élet egyéb megnyilvánulásaival ellentétben az ember könnyen elterelhető attól, ami számára helyes, mert az embernek van ugyan Esze, de az ember Esze könnyen elmegy.

...egyszerűen muszáj tisztelni olyasvalakit, aki helyesen le tud írni afféle szavakat, mint például a kedd. Lehet, hogy nem is írja helyesen, de nem az a fontos. Vannak napok, amikor a kedd helyesírása nem is számít.


- Nem könnyű dolog a haláltmegvető bátorság - mondta Malacka szipákolva -, amikor az ember egy egészen kicsi állat.


Az út Menés.
A tett Tevés.
Az nem kevés,
ha mész, az Út.

Az Útra fut,
az ismerés, mert ismer, és
azt mondja, itt a medveész
nem nyüstöl, az megkeverés.
Te nem vagyok.
Én én vagyok.
Teszek,
az Bennem-Én vagyok.
Ha cammogok,
mert cammogok,
cammogva útul is tudok,
s mackóul tud az Út, s ahogy
találkozunk, már megvagyok.


- Mit szeretek? - Meg kellett állnia, hogy gondolkodjon. Mert mézet enni, ez csakugyan jó dolog, mielőtt nekikezd az ember, olyan az a perc, hogy szinte jobb, mint mikor már nyalja - de nem tudta, hogy hívják az ilyesmit.

A méz már nem ízlik annyira, ha ettünk belőle. A cél nem jelent már annyit, ha elértük. A jutalom már nem olyan értékes, ha megkaptuk. Ha az életünkben kapott jutalmakat összeadnánk, nem volna valami sok. Ha a jutalmak közötti időtartamokat adnánk össze, az már jóval több volna. És ha összeadnánk a jutalmakat és a jutalmak közötti várakozással töltött időt, akkor az összes megvolna. Minden perc, amelyet leéltünk.

zrkkvl Creative Commons License 2023.09.16 0 0 6781

Két dolog biztos az életben.

Az egyik, hogy nem kell semmi miatt sem aggódni, mert mindenre van megoldás.

A másik, hogy sohasem találjuk.

polária Creative Commons License 2023.09.05 -1 0 6780

elv csak a VALÓSÁG hű leképeződése legyen !

Tiszta tudat Creative Commons License 2023.07.16 0 0 6779

Lettek elveim, amiket tudatosan kezdtem el

alkalmazni. 

Mindegy mi jön vagy megy, az elv marad mindenhol

és mindenkor. 

 

... Mivel önmagam számára "Én" lettem a legfontosabb! 

Előzmény: Lamma lamasszu (6778)
Lamma lamasszu Creative Commons License 2023.07.16 0 0 6778

Az időszerü magatartás és a világnézet szétválaszthatatlanul összetartozik ám !

Az ember áttekinti a történelmet éli a jelent elképzeli a leendőt vagyis a VALÓSÁG által megformálódik a filozofiája.És ez a beállitottság aztán hat a döntéseire és cselekvéseire.

ODA és VISSZA hatás.

A filozofia és a cselekvés egyazon érme oldalai

Előzmény: Tiszta tudat (6777)
Tiszta tudat Creative Commons License 2023.07.15 0 0 6777

Ahol a filozófia végetér, ott kezdődik 

cselekvés. 

rhénai Creative Commons License 2023.07.10 0 0 6776

   bölcsnek jelképe
   Szivünk mint elme
   aurában befele
   ember végtelenje
   más mint materia
   közép az igaza
   sejt nano  kvantum
   sőt fiomabb : punktum
   kiterjedés nélküli
   mégsem a semmi
   dimenzio mulladik
   bezárul vagy felnyilik
   létnek közepe
   szenteknek is szentje

   univerzum népe
   áment áldást  kére,
   sohajt érte !

polária Creative Commons License 2023.06.19 0 0 6775

Az első 36 szám összege 666 !

Tiszta tudat Creative Commons License 2023.06.18 0 0 6774

A szabadság nem attó függ, hogy a

rács melyik oldalán vagy,

mivel minden nézőpont kérdése, és

viszonylagos.

 

Tiszta tudat Creative Commons License 2023.06.15 0 0 6773

Azt kezdtem észrevenni hogy nem érzem az

időt, a többiek figyelmeztettek rá hogy nem megy, 

vagy hogy milyen gyorsan elszállt. 

Kezdtem nem érteni hogy miröl beszélnek, pont jó volt

nekem az adott pillanat. 

A meditációban régebben már megtapasztaltam az ürességet

és az időtlenséget, de most úgy néz ki, hogy ez az

állapot áttevődött a jelenre. Vagy maga ez a valóság? 

 

Tiszta tudat Creative Commons License 2023.04.15 0 0 6772

Ez a hajnal a legszebb amire 

valaha is ébredtem. 

Mind ilyen, mert számomra

egyetlen nap létezik, a mai, 

azon belül is a most! 

Tiszta tudat Creative Commons License 2023.02.23 0 0 6771

Elmacskásodott a lábam. :) 

thoughts Creative Commons License 2023.01.31 0 0 6770

fej, agy, száj, bél

Előzmény: thoughts (3848)
Tiszta tudat Creative Commons License 2023.01.28 0 0 6769

A félelem 

 

"Az elfogadás hosszas tanulási folyamat, amikor egyedül vagy, csendben, és eldöntheted, hogy félsz-e a démonaidtól, vagy sem.
De hogyan ne féljél a démonaidtól? Úgy, hogy elkezdesz hangosan beszélni róluk, leírni őket, és akkor rádöbbensz, hogy amitől félsz, az csak menekülés valami elől. "

 

 

 

 

 

Tiszta tudat Creative Commons License 2023.01.26 0 0 6768

Ebböl a szerböl én is kérek! 

Előzmény: ketni (6767)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!