Keresés

Részletes keresés

Dózerbike Creative Commons License 2012.09.20 0 0 642

en mostanaban csak az Erdinger buzát iszom. Otthon az Edelweiss volt a nyerö, amit meg meg birtam, akartam fizetni, bár már az is jo draga lett, 300 ft felett. Az Erdinger otthoni ára meg... Tescoban 515 Ft. Szerencsere itt Bajororszagban csak 0,76 Euro.

Slam1 Creative Commons License 2012.08.25 0 0 641

Ha figyelmesen megnézed, vagy rákeresel, az "új, karekteres íz" felirat az Hofbrau Lager sör, a régebbi felirat nélküli dobozos, ami 5%-os,  pedig Premium Lager.Ilyen az üveges is.

Sokkal testesebb karakteresebb a Premium.

Nekem is kedvencem, a váltáskor (pár éve) épp mindkettőből volt itthol, akkor észrevettem és ki is elemeztem a különbségeket.

 

HB sör

Előzmény: aytukabozs (638)
Dontotika Creative Commons License 2012.06.25 0 0 640

Sokáig radebergert ittam.

Aztán haverommal kóstoltam a Pilsnet U.-t Azóta csak ezt iszom.

Van,hogy mellé (2 havonta 1x) megiszok egy barna krusivoce-t . Az is nagyon ízletes "falat "

aytukabozs Creative Commons License 2011.07.23 0 0 638

...ez kicsit off lesz mert nem szorosan azt tárgyalja a hozzászólás hogy melyik a legjobb sör hanem épp hogy arra keresek választ hogy egy sör miért és mióta nem az;

 

szóval a Hofbrau.

hosszú időn keresztül a kedvenc söreim közt volt, egészen addíg a napig mig fel nem tűnt a csomagoláson az "új, karekteres íz" felirat és a 4,2% alkoholtartalom.

Próbából vettem egyet akkor és mivel bejött amire számítottam -diszkont sörökével megegyező minőség - azóta nem vettem a márkát.

 

Ma azonban találtam az üveges változatból 5% alkoholtartalmút, szlogenmenteset aminek az összetevői is rendben vannak...

 

Valaki aki esetleg tudja megírhatná hogy most akkor 1 brand alatt 2 gyártástechnológiájú sört árulnak vagy hogy van ez?

tezslam Creative Commons License 2011.05.01 0 0 637

Gyüjtöm a citrom-sörös dobozokat, üvegeket. Keresek hasonló gyüjtőket, ill. kérném az ilyen italokat fogyasztókat, hogy az üres dobozaikat, üvegeiket küldjék el a számomra. Elöre is köszönöm.

BZS1979 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 636

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.12 0 0 635
Jó kis link.

Személy szerint a Beck-et szeretem.
valahogy olyan jó tiszta.

Kommerszebb fajtából Borsodi...érdekes a külföldiek is ezt fogyasztják előszeretettel....
A citromos sör szerintem se sör, de egy meccs után jól esett üdítőnek.
Előzmény: MartonkaFull (600)
lifeisacar Creative Commons License 2010.08.16 0 0 634
tényleg nem nagy újdonságok az ízesített sörök, sőt, bátyám nemrég volt kint Németországban és mondta, hogy nem csak citromos meg bodzás van, hanem kb bármit beleraknak egyes sörökbe amire rá lehet fogni, hogy gyümölcs, néha még az se tartja vissza őket ha nem.

Mindenesetre attól, hogy valaki egy fajta sört preferál még nem feltétlenül fogja mindig azt venni. Vagy mert túl drága vagy mert épp nem kapható vagy mert néha kell egy kis változatosság is ;) Szal nem szégyen ha kipróbálunk néha valami újat is. Meg most ugye fesztiválokon általában egy sörgyár szponzorál és leginkább az ő termékét kapni a többit elvétve, ilyenkor az emberek nem mondják azt hogy "Hát én nem megyek a Szigetre mert azt a Dreher szponzorálja" vagy hogy "Én nem megyek a SZIN-re mert az a Borsodi szponzorálja". Legalább is én még nem láttam ennyire elvetemült ember, csak olyat aki jegyárak miatt gondolta meg inkább magát.
magyardenes5 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 633
hangulatfüggő ugyan, de azért cask beállsz egy minőségre vagy egy fajtára, egy ízvilágra, amit aztán ha megszeretsz, akkor egy kicsit nehezebb arról lejönni. legalábbis én így vagyok vele, és mivel eléggé amgyar érzelemű vagyok, ezért a jó minőségű amgyar sört szeretem, és erre áldozok elég sok pénzt elég szívesen, mert örömet okoz a fogyasztása és nagyon szeretem esténként egy kellemes film mellett, vagy hát persze egy jó sport esemény közben meginni.nekem ezt jelenti a sörös életélmény
Előzmény: ho.adam (631)
BobJudge Creative Commons License 2010.08.13 0 0 632
Ha esetleg érdekel valakit sörzsiráfok:

Debreceni cég, utánvéttel 48 óra alatt szállít.

www.beertubes.eu
ho.adam Creative Commons License 2010.08.11 0 0 631
Ez valóban így van a Heinekennel, bár én ennek ellenére nem szeretem annyira. Nekem sokkal inkább hangulatfüggő, hogy milyen italt kívánok, és a Heinekenre ritkán esik a választásom, pedig tényleg jó sörnek tartom.. én mondjuk nem tudnék azért egyfajta sört inni csak, amivel nyerni akarok, mert nem mindig esik jól, és hülyeségnek tartanám, ha olyat innék, ami épp nem esik jól..
Előzmény: Ottóka25 (630)
Ottóka25 Creative Commons License 2010.08.11 0 0 630
látom azért te is tudod hogy mit jelent a minőség.engem alapvetően nem szoktak érdekelni a nyereményjátékok, de az, hogy valami mennyire jó minőség vagy nem az már sokkal inkább.hogy pofátlan drágán akarják-e kiszúrni a szemem valami gagyival, vagy pedig egy kicsit magasabb árfekvésben, de valóban igényes terméket vásárolok.és ez a holland cég éppen ilyen.pontosan tudják, hogy akik egy kicsit is adnak a minőségre, azok pont meg fogják fizetni azt az 1-2 euróval drágább árat, mint az átlagos gagyi sörutánzatokat használók, és emellett pedig ugye a legtöbb boltban elérhetővé tették a terméket, plusz azt hiszem körülbelül 170 országban i.tehát ahogy egy multi cégnek működnie kell ők úgy nyomatják.
Előzmény: ZillionPro (629)
ZillionPro Creative Commons License 2010.08.11 0 0 629
Én egyetértek veled, én se tartom sokra a citromos sört. Szerintem pont olyan mintha limonádét inna az ember. Én nem látom semmi értelmét. Nekem vannak személyes kedvenceim amiket szívesen iszok amikor lehetőségem van rá. De nálam az is fontos, hogyha az adott sörrel lehet valamit nyerni és szeretem akkor is szoktam olyat venni és megpróbálni hátha szerencsém lesz. Nekem a Heineken az ami nagyin bejön nagyon szeretem az ízét. Nekem nagyon régen elnyerte már a tetszésemet és én azóta ki is tartok mellette.
Előzmény: nandika87 (628)
nandika87 Creative Commons License 2010.08.11 0 0 628
Igazából ezt teljesen embere válogatja :) Van aki egyáltalán nem iszik sört, mert nem is szereti. Meg mostanában ugye nagyon el vannak terjedve a citromos sörök limonádé helyett. Kinek mi ízlik. Én spec nem szeretem a citromos sört. Legalábbis nem tekintem sörnek :D
Én úgy vagyok vele, hogy mivel nincs egy favorit márka, ezért meg szoktam nézni, hogy kinél van valami nyereményjáték, és megpróbálok az alapján bevásárolni. Persze, ha nagyon drága lenne, akkor szerintem nem venném. Azért rá lehet hajtani ezekre, én már nyertem egy csomó apró ajándékot, sajnos főnyereményt még nem sikerült, bár nagyon küzdöm érte, és szorgosan iszogatom a söröket ;D Egy jó kis utazás összejöhetne már igazán. A VB-re, meg a BL-re nem jutottam sajnos így ki, de hátha még valami bejön :)
Előzmény: hagymáslevente (626)
freeplay21 Creative Commons License 2010.08.02 0 0 627
Nekem meg pont, hogy jól esik a nagy melegben sört inni. Nem kell ahhoz nagy munka után se lenni, de fáradtan valahogy mégis jobb. A legjobb a medence partján ülni és úgy iszogatni, csak ilyenkor nem igazán szabad sokat inni, mert hamar a fejébe száll az embernek 40 fok melegben.
Előzmény: hagymáslevente (626)
hagymáslevente Creative Commons License 2010.08.02 0 0 626
Hát kérdés milyen célból iszol? :D de szerintem legalábbis én, nem nagyon szeretek csak úgy iszogatni sört nagy melegben, akkor valami jó kis jéghideg üdítő a nyerő nálam.. Mondjuk valami nehezebb meló után azért tud jól esni, de akkor is barátokkal..
Nah meg persze ha buli van akkor azért megint más a helyzet :)
Előzmény: randell11 (625)
randell11 Creative Commons License 2010.08.02 0 0 625
Én is ittam már úgy,hogy öntöttem mellé valami citromos üdítőt. Ami még nagyon jó az a sör + gyömbér (természetesen üdítő) Legjobb arány az kb 3 dl sörhöz 1 dl gyömbér. De ki,hogy szereti jobban..keserűsen vagy kicsit gyömbéresebben,édesebben. Nagyon finom és sokkal jobb,mint a citromos sör na meg semmi utóíze sincs.
A heinekent egyébként én se érzem kimondottan keserű sörnek:)
Olyan,mint egy csapolt sör (ami enyhén vizezett) bár én a nagy melegben jobban szeretem a könnyed söröket így az ilyen és hasonló karakterű könnyed sör(öcskék) jól lecsúsznak a torkomon. Nem szeretem ha 40 fokban iszok egy sört és megérzem.
Előzmény: Dreher Antal (624)
Dreher Antal Creative Commons License 2010.07.31 0 0 624
Az feltűnt, hogy a Borsodi Friss citromos sörnek elég jellemzően narancs íze van? Nem is alaptalanul, mert az összetevők között ott van a narancs aroma... :-))))))
A citrom ízű, sörtartalmú üdítőital nem nagy újdonság. Magyarországon először a Pécsi Sörfőzde készített ilyet, bő 10 éve. Egyébként házilag egyszerű elkészíteni: Sprite + sör. Azért jobb így, mert mindenki magának szabályozza a kész ital édességét. Csak egy a bökkenő: a Sprite is aszpartámmal van édesítve, és ettől valami iszonyat rossz utóíze van... fujj.
Előzmény: BJoviGirl (602)
Dreher Antal Creative Commons License 2010.07.31 0 0 623
A bodzás Radlert tán már egy évtizede főzi a Pécsi Sörfőzde. Nem új találmány. Nem is rossz üdítőital, pláne azért, mert nem aszpartámmal van édesítve, mint a citromos Radler.
Előzmény: Törölt nick (604)
Dreher Antal Creative Commons License 2010.07.31 0 0 622
A Heinekent jó keserűnek érzed? Persze mindenkinek más a nyelve, de egy ilyen édes Lager típusú sört nehéz lenne jó keserűnek érezni... Lagymatag, édeskés, gyenge, ámde jó marketinggel divatossá tett, és jó drágán eladható sör(öcske) a Heineken.

Ha igazi jó karakteres keserű sörre vágysz, akkor javaslom a Pilsner Urquell-t. Az legalább tényleg keserű, amilyennek egy jóféle Pils típusú sörnek lennie kell.
Előzmény: hastetheday (613)
Le Delire Creative Commons License 2010.07.30 0 0 621
randell .. most nagyon irigyellek, én is szívesen megkóstolnék egy ilyen különlegességet!Számomra marad az itthon kapható finomságok.Bár a kedvencem a Coronita, utána a Heineken jön.Elég ritkán iszok sört és akkor is csak is csak a minőséget.Olyan élvezetes amikor hideg sört megissza az ember egy forró napon.Igazi barát összehozó ital :)
randell11 Creative Commons License 2010.07.30 0 0 620
Én a napokban ittam egy számomra valóban sör különlegességet...már csak a származása miatt is mivel Kínából jött el hozzám:) Egy barátom ott volt és hozott egy pár üveg Zhujiang-ot.
Zhujiang
Ha jól tudom talán már rizs is van benne de még nem foglalkoztam azzal,hogy ezután nézzek. De nagyon jó kis sör!! Ehhez már csak valami autentikus kínai kocsma hiányzott:)
bertike5 Creative Commons License 2010.07.30 0 0 619
Én úgy tudom hogy ilyen nagyobb kereskedésekbe, melyik ilyen tudod üzleteknek szoktak eladni, ilyen poharakat...de nem nagyon tudok olyat, ahol lehet kapni Edelweiss korsót...de ha találsz akkor oszd meg velem is... :) amúgy véleményem szerint nagyon jó sör a Heineken és a Budweiser...a Budweisert nagyon tudom ajánlani mindenkinek, nagyon finom sör...jól esik a toroknak tapasztalataim szerint... :) amúgy meg hogyha nincs Budweiser akkor egyértelmű, hogy Heinekent iszok és nem mást :) kis és nagy kiszerelés az mind1 csak csússzon :DDDD ha meg egyik sincs akkor inkább nem iszok sört :DDDD amúgy nem tudom ki hogy van vele, de nekem mindig megfájdul a fejem a Sopronitól nem tudja valaki hogy ez miért van ? :) Jah és vidd vissza a poharat Dürer kertbe, valaki biztos hiányolja :DDDDDDDDDDDDDDD csak viccelek :)
hastetheday Creative Commons License 2010.07.28 0 0 618
Én a dürer kertből bugáztam egyet, de akkor reggel 5 ig ittam ott! úgy éreztem már megérdemlem grátiszba! de psszt! :D
Előzmény: Dózerbike (617)
Dózerbike Creative Commons License 2010.07.24 0 0 617
Edelweiss korsót,poharat hol lehet kapni?Néha a Vakerán lehet látni eladóakat.De valami bolt nincs?
pocokarcufiu Creative Commons License 2010.07.24 0 0 616

Erdinger Weissbier Dunkel (alk. 5,6% és 12,9°) - szűretlen barna búzasör !

Ez a legjobb német,pontosabban Bajor sör,amit valaha ittam !

Ottóka25 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 615
az mondjuk elég durva lenne, hogyha az elvesztett víz mennyiségedet mindig sörrel pótolnád.azt hiszem egy idő után lég komolyan le lennének terhelve bizonyos belső szerveid és eléggé rossz hangulatba kerülnél.gondolj bele..minden nap másnap?:)
meg plusz ez a kellemesen sütkérező napocska is szépen rádob még egy lapáttal erre, hogy te keményen jól érezd magad..de az biztos, hogy jó néhány hűsítő sör az mindig jól esik
Előzmény: hagymáslevente (614)
hagymáslevente Creative Commons License 2010.07.21 0 0 614
ne aggódj hamarosan jön a heineken lemon... :D Bár most nekem is igencsak jólesne egy, kettő najó három is, mert annyi vizet kiizzadtam mar igy korán reggel, hogy rám férne egy kis utánpotlás :)
Előzmény: hastetheday (613)
hastetheday Creative Commons License 2010.07.21 0 0 613
nem veszitek észre, hogy azok már nem is sörök? :D
a sörre is úgy kellene vigyázni mint a jó borokra, nem kevergetjük össze vissza és próbálunk a minőségre törekedni pl soproni vagy főleg a heineken. szeretem mert azt jó keserűnek érzem, és ebben a dög melegben különösen jól esik. :D

Előzmény: MartonkaFull (612)
MartonkaFull Creative Commons License 2010.07.20 0 0 612
Ki... kár volt... grafenwalder a márkája és ritka pocsék, olyan mintha valami irtózatosan felvizezett nagyon rossz ízű gyenge sör mellé egy nagyin kicsi citromot tennél úgy hogy éppen csak érezz valami kis aromát... Ez már tényleg nem is sör meg nem is üdítő hanem lóhúgy!
Előzmény: Csucsubi (611)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!