Keresés

Részletes keresés

gigabursch Creative Commons License 2021.05.05 0 0 1465

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy a Zala folyó mely szakasza vizitúrázható?

Mederviszonyok, természetvédelmi kérdések, stb...

 

Egyéni tapasztalat?

petergabor Creative Commons License 2020.02.27 0 0 1464

Sziasztok!

 

A horvátországi Zrmanja folyón való túrázás érdekelne. 

Tud valamelyikőtök felvilágosítást adni, hogy mely szakaszai evezhetőek?

Kell-e hozzá engedély vagy elég ha csak oda megyek?

Lehet-e felszerelést bérelni a helyszínen?

Egyáltalán mik a tapasztalatok?

 

Köszönöm.

Vöcsök_ Creative Commons License 2020.01.24 0 0 1463

Sziasztok!

 

a Tisza-tó északi részének térképe, kék vonal jelöli a kajakkal járható vízi ösvényeket:

https://madarfotok.blogspot.com/2020/01/tisza-to-terkep.html

 

Ha lesz időm és energiám, tervezem délebbre is kiegészíteni a térképet. Sajnos a boltban kapható térképek a bringásokra koncentrálnak főként.

Június 15-ig az Apota rész le van zárva - ívási terület a halknak.

petergabor Creative Commons License 2019.11.27 0 0 1462

Egyesületünk rendszeresen szokott oda menni. Én eddig mindig kihagytam, mert én akkor szeretnék ott evezni, amikor mindent hó lep és fagy, én meg túrázom a gőzölgő meleg vizű patakon.

Meg azt hiszem egyre több engedély kell hozzá vagy legalábbis nehezebb beszerezni. És ha jól tudom (valahol talán olvastam), a napi és az éves létszám is limitált.

Előzmény: János996 (1461)
János996 Creative Commons License 2019.11.26 0 0 1461

Sziasztok!

Ha valaki télen is szeretne egy jót vízitúrázni - megteheti, mert van egy melegvízű patak hévízen.

Részletes infók itt: https://indian-vizitura.hu/heviz-vizitura/

petergabor Creative Commons License 2019.08.14 0 0 1460

Sziasztok!

 

Megpróbálkozom még egyszer ezzel a fórummal. :)

Hátha most szerencsével járok.

 

 

Elsősorban a Szigetközben keresek túraútvonalakat, de egész Magyarországról is jöhet.

Tudtuk valami oldalt, ahonnan nyomvonalakat lehet letölteni? Ötleteket gyűjtök túráimhoz.

 

Eddig a GPSies.com-ot használtam. Ott sincs sok, de sajnos az oldalt eladták és nem találtam hozzá hasonlót eddig.

 

 

 

Péter

petergabor Creative Commons License 2018.10.18 0 0 1459

Bízzunk benne :)

Bár tavaly se éledt újra tavasszal és az idén sem :(

 

Egyébként többek között Mosoni-Dunára keresek társakat. Kajak, kenu.

 

 

Látom, vannak hozzászólásaid várak, várromok és román kori templomok témában is. Én is szívesen keresek fel elfeledett vár- és templomromokat. 

Előzmény: Una Vestrum (1458)
Una Vestrum Creative Commons License 2018.10.18 0 0 1458

És még csak most jön a téli szezon, amikor nincs nagy pörgés a vízitúrák terén.

Hátha tavasszal újraéled a fórum.

Előzmény: petergabor (1457)
petergabor Creative Commons License 2018.10.16 0 0 1457

Szívesen részt vennék egy ilyen témájú fórumban.

Kár, hogy két éve halott :(

 

 

Evezek Kálmán Creative Commons License 2016.09.15 0 0 1456

Szia!

 

Szerintem lefelé csorgásra alkalmas lehet, de a vízállásról tájékozódj, mert az Ipoly és a Garam az általában július elejéig, közepéig járható. Az Ipoly Salka-nál min. 100 cm legyen, akkor még át tudsz csusszanni a zúgókon és nem kell húzni a hajót a köveken.

A honlapomon a HASZNOS LINKEKNÉL  katt a "Szlovák folyók"-ra! www.evezek.hu

Előzmény: CsepelMarathon (1455)
CsepelMarathon Creative Commons License 2016.09.09 0 0 1455

Sziasztok! (A tegezésért elnézést kérek, olvastam valahol, hogy a vízitúrázok korra és nemre való tekintet nélkül tegezik egymást.)

    Régóta tervezem, hogy jobban belemerülök a vízitúrázás világába. Családon belül van egy "nem mai" felfújható Barum kajak. Korához képest jó állapotban van.  (A Balatonon szoktuk nagyon ritkán használni. Egy helyen "buborékol" de 1 nap alatt nem ereszt le. Még kapható külön hozzávaló folt.) Kérdésem az, hogy alkalmas-e a csonka országunk folyóin való túrázásra? Legelőször egy Ipoly túrára gondoltam. Képes ez a kajak ilyen túrárkra? Nem túl sekély pl. az ipoly az ilyen hajóknak? Nem tesz kárt a meder a kajakban? Van valakinek tapasztalata a Barum kajakokkal kapcsolatban?

Látom eléggé halott a fórum, de azért bízok benne, hogy kapok választ.

Evezek Kálmán Creative Commons License 2016.03.05 0 0 1454
gigabursch Creative Commons License 2015.05.24 0 0 1452

Az indexes cikk képén nem az Újpesti Hajósklub kenui láthatóak?

 

http://index.hu/mindekozben/poszt/2015/05/24/41._alkalommal_eveztek_korbe_burano_szigetet/

 

assessmentcenter Creative Commons License 2014.08.05 0 0 1451
JILING Creative Commons License 2014.06.13 0 0 1450

üdv mindenkinek!

A Duna középső Magyar szakaszán nem szoktak nyílt vízitúrák lenni?

Szívesen részt vennék egy  ilyen összejövetelen...

Szeretek egyedül evezni, de az sem zavar ha egy társaság részeként járhatnám a vizet!

előre is köszöntem

Aklosd Creative Commons License 2014.05.01 0 0 1449

Halihó mindenkinek!

 

Ha valaki éppen keres, vagy egy ismerős keresne egy jó túra kajakot, nekem lenne egy eladó amit bizalommal tudok ajánlani!

 

Teljesen hibátlan, sérülés mentes, 4m hosszú egy személyes.

 Én Siófokon használtam, ott lehetne akár megnézni .

 Több infó elérhető vagyok a 7aklosd7@gmail.com mail cimen

Üdv! Ák

gy53 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 1448

Szia Tarnagy!

 

Most találtam ezt a topikot, mivel én is szeretek evezgetni, ( most pillanatnyilag nincs rá módom )visszaolvastam kicsit, így találtam ezt a postot, én annak idején mikor az első kenum volt, és készültem egy nagyobb túrára, ( Győrújfalu-Baja  334km ) készítettem kormánylapátot a kenura, sokkal könnyebben lehetett gyors fordulókat csinálni, amikor valami nagyobb hajó komolyabb hullámokat vetett, és rá kellett fordulni, én másodmagammal voltam és ha én abbahagytam az evezést, a társam nyugodtan evezhetett tovább, tudtam kormányozni. Ha egyedül evezel ez nagyon megkönnyítené neked a kormányzást. Sok sikert az építéshez üdv Gyula.

Előzmény: tarnagy (1426)
jotun Creative Commons License 2014.02.23 0 0 1447

Szia Tarnagy.

 

Mi voltunk 99-ben a Visztulán végig 

van térképanyagom-fotók térképek

valamint akkor sok pénzért lefordíttattuk a teljes vizisport leírást a folyóról 1000km hosszon

 

ha érdekel valami irj 

 

üdv

 

Előzmény: tarnagy (1426)
tehtube Creative Commons License 2012.06.19 0 0 1446

Üdvözletem mindenkinek!

A GUMICSÓNAK fórumon szervezkedünk egy alsó Ipoly tömeges lecsorgásra. Valamikor június végén vagy inkább július első felében.

Max 10km Szob véggel. Strandgumicsónaktól kezdve mindenféle felfújt és keményhéjú úszóalkalmatossággal, motoros kizárva.

Nem a táv, a teljesítmény a lényeges, hanem a résztvevők minél nagyobb száma. Mint Svájcban az Aare folyón vagy Szerbiában a Drinán.

tehtube

HA-TZI Creative Commons License 2012.05.19 0 0 1445

Kedves Fórumozók!

 

Vélményeteket szeretném kérni flefújható kajak vásárlása ügyében. Kinéztem magamnak egy Sevylor KAC79 Kolumbus-t: http://www.arts-outdoors.de/Shop/products/de/Bootssport/Luftkajaks-Kanus/Sevylor-Luftboot-KAC79-Columbus-2-Personen-Kajak-Schlauchboot.html

 

Valaki találkozott már ezzel a típussal? Úgy tudom, hogy Magyarországon nem beszerezhető, viszont Németországból 50.000 Ft körül be lehet szerezni.

 

Nem vadvízre kell és fontos szempont, hogy felfújható, könnyedén befér az autóba, viszont nem tudom, hogy kisebb túrákhoz mennyire alkalmas?

 

Kérem akinek van tapasztalata ezzel, vagy hasonló kategóriájú sevylor termékkel kapcsolatban, kérem tiszteljen meg véleményével!

 

Köszönöm!

 

 

 

 

ToteszB Creative Commons License 2012.05.04 0 0 1444
XRive Creative Commons License 2012.04.28 0 0 1443

Hali,

 

Az Ipoly alsó szakaszának aktuális vízállásáról tudna valaki valamit mondani? Evezhető, vagy 'karcos'?

 

Üdv és előre is köszönet

10EDES Creative Commons License 2012.03.19 0 0 1442

Üdv!

 

Jó rég volt hozzászólás, hát elkezdem én a szezont. :)

 

Márc 15.-én egy Petőfi emléktúrán végre megint vizen voltam(tunk).

A Sióra indultunk de a Sárvízben nagyon jó víz volt így azon tettük meg a Sárszentlőrinc-Medina szakaszt.

Röviden : kajak, kenu, fiúk, lányok, néhány torlasz, némi fürdés, jó idő, jó hangulat ...  :)

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

Bazsa69 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 1441

Szeptember 17-én 07:00-kor indulunk egy Sziget-kerülésre (Szentendrei-sziget) a Rómairól (Piroska utcától)

Táv: 66-68 km

Megállók:

 - Leányfalu (palacsinta, lángos)

 - Dunabogdány (melegszendvics, sültkolbász, sülthal, hamburger)

 - Sziget-csúcs (utolsó morzsáink elfogyasztása)

Ezeken kívül is van lehetőség pihenésre, de a túra hossza miatt csak módjával...  ;O)

 

A túra ingyenes és önellátó!

paragabika Creative Commons License 2011.08.20 0 0 1440

Sziasztok!

Holnap mennénk evezni a Ráckevei Dunaágba/hoz.

Hol van olyan hely, ahol egy bazinehéz kenut viszonylag könnyen vízre tudnánk tenni?

Lehetőleg az északi felén, mindegy melyik oldalon.

Előre is köszi:

P.G.

fimre1975 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 1439

Sziasztok!

Végül is a Körösöket választottuk, a Százlábúak segítettek ebben, köszönjük Zanócz Róbertnek! (http://www.korosok-vizitura.hu/). Egy rövid egynapos 19 km-es evezés volt, gyönyörű környezetben Békés-Köröstarcsa között. Gyerekekkel is teljesíthető táv. Ja és legközelebb viszünk magunkkal ülőpárnát. A fenekünk fáj a legjobban :)

Bazsa69 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 1438

BALATON CRITICAL MASS - egy evezhetőbb Balatonért!

 

Bővebben:

http://www.seakayaking.hu/cm

http://balatonkajak.hupont.hu/18/balaton-critical-mass

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.21 0 0 1437

fimre1975 és mindenki másnak! Ajánlom magamat, rövidebb-hosszab önálló túrák profi kajakkal vagy kenuval, kedvező árakkal. Nézzétek meg a honlapomat: www.evezek.hu 

Minden felmerülő kérdésre szívesen válaszolok!

Előzmény: fimre1975 (1429)
tarnagy Creative Commons License 2011.07.19 0 0 1436

Mégis sikerült! A Firefox nem akarta, de a Chrome letöltötte.Még egyszor nagyon köszönöm!!

Előzmény: tarnagy (1435)
tarnagy Creative Commons License 2011.07.19 0 0 1435

Bocsánat, de van egy kis gond az Általad ajánlott könyvvel. Valóban nem a megvásárolható, hanem a letölthető könyvek között van, csakhghy: ha rákattintok a linkre (akár itt, akár az adott oldalon), egy fekete majd egy fehér üres oldal jöbn be, slussz-passz. Te próbáltad már letölteni?

Előzmény: tarnagy (1433)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!