Keresés

Részletes keresés

tantoknife Creative Commons License 2008.08.30 0 0 62
Egy talán itt nem off:
urak, bp.-iek közül tudna valaki segíteni audio-grabbelés témában?
Pontosabban visszagrabbelni kellene wma kiterjesztést mp-3-ra.
Valamikor megcsináltam a grabbelést, d emost sokat kellene visszakódolni .
Vélemény, javaslat ?
Köszi
Tanto
tere Creative Commons License 2003.02.26 0 0 60
Kazetta:
Magnó line out -> hangkártya line in. RCA - 3.5 ST. Jack

LP: Lemezjátszó -> RIAA korrektor -> hangkártya line in.
A korrektor lehet egy erősítő Phono bemenete is.

Video: Videomagnó audio out ->hangkártya line in.

A felvétel konzolon a számgépen ki kell jelölni a line in-t, mint bemenetet, a lejátszás vezérlőn mindegy, hogy hallgatod-e vagy nem.

Keress egy hangszerkesztőt (pl. SoundForge) és azzal rögzítsd és editáld az anyagot.

Előzmény: Professzor úr (56)
tere Creative Commons License 2003.02.26 0 0 59
Tökmindegy, hogy bejelölöd-e.
Előzmény: kezol (57)
pragesz Creative Commons License 2003.02.26 0 0 58
Sziasztok
Tudna valakai ajanlani egy jo mp3 cuttert?
koszi
kezol Creative Commons License 2003.02.17 0 0 57
Tehát, teljesen mindegy, hogy bejelölöm-e valamelyiket, vagy nem??? Egyébként eddig úgy tömörítettem, hogy egyiket sem pipáltam ki...
Előzmény: tere (55)
Professzor úr Creative Commons License 2003.02.17 0 0 56
Nem kötődik szorosan a topik témájához, de azért megkérdezem, mivel hülye vagyok a témához, ugyanakkor érdekel az elv:

-hogyan lehet audio kazetta anyágából mp3-at csinálni?
-ugyanez bakelit lemezzel
-hogyan lehet egy videókazetta anyagából videó fájlt csinálni?

tere Creative Commons License 2003.02.16 0 0 55
Ezek csak az állomány jellegével kapcsolatos jelzések. Copyright = jogvédett, Original = eredeti, Private = saját, vagy nyilvánosságra nem hozható
kezol Creative Commons License 2003.02.14 0 0 54
Sziasztok!
Tudtok ollyan progiról amely a fraunhofer iis enkóderét használja??? Egyenlôre a cooleditben tömörítek mp3-ra, de ott sajnos csak egyesével lehet és a megnyitás is sokáig tart... Egyébként tudja valaki mit állítanak a következôk (cooledit fraunhofer): private bit, original bit és a copyright bit?

köszi!

kezol

tere Creative Commons License 2003.02.14 0 0 53
A bitráta nem is érdekes annyira, a hangzás viszont annál inkább.
Én AudioCatalyst 2.1-et használok, 160, 192, vagy 256k-n, stereo-ban. Most állok majd át EAC-LAME párosra.
EAC: Erre a hibajavítós olvasás miatt van szükségem.
LAME: Új generációs tömörítő, állítólag jó a hangzása is. (ezt nem mértem még meg, de ha lesz időm rá, letesztelem)
Anno nálam a Xing nyert hangzásban és sebességben egyaránt, az l3enc volt a legpocsékabb minden szinten.
Dextra Creative Commons License 2003.02.14 0 0 52
Én a Streambox Rippert használom. Ez direktbe csinál cda -ból mp3 -mat. Régebben sokáig kerestem olyan progit ami ra kiterjesztés? fájlokat is felismer és konvertál, na ez ezt is tudja.
Amúgy kizárólag 256 kBps bitrátával szoktam mp3-ba grabbelni.
Előzmény: Abszolút Nulla (51)
Abszolút Nulla Creative Commons License 2003.01.29 0 0 51
Kicsit régi ez a topic... Szóval milyen encodert ajánlotok, emberek? A minőség az elsődleges, a sebesség nem izgat különösebben.
daunerni Creative Commons License 1999.11.23 0 0 50
Kedves Amigo

Az ASPI meghajtót sajnos nem én írtam - én is csak a netről töltöttem le :-))
Mindazonáltal elküldtem, használd egészséggel.

Amigo2 Creative Commons License 1999.11.22 0 0 49
Tisztelt daunerni!

Köszönettel venném ha el tudnád küldeni azt az NT-s ASPI meghajtót amit írtál.

Amigo2

Előzmény: daunerni (48)
daunerni Creative Commons License 1999.11.21 0 0 48
Dear Amigo2

Van ilyen eszköz, de az NT-nél saját kezüleg kell majd beirnod a registry-be a szükséges sorokat.
A howto - és maga a program meg van valahol,
kuldhetek-e emilben neked cca. 500 kb. zipfájlt?

Amigo2 Creative Commons License 1999.11.19 0 0 47
Heló mindenki!

Audiograbbert vagy AudioCatalist-et szeretnék használni NT 4.0 alól. (SONY 4011-es CD-m van, és a gépemben nincs SCSI eszköz) ASPI error-al elszállok, vagy nem is látszik a CD meghajto. ASPI32-őt szerettem volna telepíteni, de az Adaptec site-ján csak upgrade van. Létezik olyan ASPI driver mai olyan gépre telepíthető amiben nincs SCSI eszköz és nem upgrade?

Ha valakinek lenne ilyen küldje már el!

u.i Win98 alatt MSCDEX-en keresztül megy a grabbelés.

Kösz:
Amigo2

daunerni Creative Commons License 1999.11.19 0 0 46
Kedves barátaim,

a tömörített hangminőség sokban függ a zenei anyagtól. Én elsősorban komolyzenét hallgatok, a szóló zongorafelvételek sokkal kevésbé érzékenyek, mint a dúsan hangszerelt szimfonikusok. Többfélét kipróbáltam (BladeEnc, Fraunhofer Radium, Xing - sőt a Xingen belül külön meghallgattam változó bitrátás tömörítéssel is.)
Természetesen nem aktív dobozon, vagy fejhallgatón, hanem a csöves végfokkal hajtott hangfalaimon.
Igazából mindegyik módszer elég rosszul szól, bár a kazettás magnókkal azért többnyire versenyben van. A xing codec valóban más, de talán éppen a kevésbé fájdalmas, kevésbé "csörgő" magasai miatt hallgathatóbbnak itéltem, mint a többit. A rosszból jobb a kevesebb?! :-))
Lehet, hogy ez csak komolyzenénél érvényes - jobb ha mindenki kipróbálja - már csak a lelki békéje miatt is!

syrius Creative Commons License 1999.11.19 0 0 45
Én is az Audiocatalyst-et használom, ráadásul az 1-est és úgy tűnik süket vagyok, mert meg vagyok vele elégedve. Igaz nincs igazi HIFI cuccom. Viszont nem tudom mi az a Joint stereo, amit mindig rámeröltet a program, én meg ráhagyom. És tudsz-e lehetőséget újabb változat letöltésére, használatára. Kö-sy-rius
Előzmény: vbela (43)
vbela Creative Commons License 1999.09.27 0 0 44
Asszem a legújabb AudioCatalist vagy MusicMatch tudja azt, hogy lejátssza a zenét és tökéletes szinkronnal felveszi egy wav fileba. Igaz így a zene egyszer átmegy a CD lejátszó DA konverterén, meg a hangkártyád AD konverterén, de nem fog pattogni.

Még egy lehetőség: az Adaptec EasyCD creatornak van egy modulja, amit pont az ilyen problémás audiograbbekhez találtak ki. Egyik kollágámnak aki kipróbálta nem vált be, de lehet, hogy neked jó lesz.

Előzmény: Boca (28)
vbela Creative Commons License 1999.09.27 0 0 43
A Xing AudiCatalistja korábban tényleg vacak volt. Igaz, nehéz volt meghallani a különbséget, de ha a laptopomban valami 3d-s hangzást bekapcsoltam, akkor rettenet volt.

Az újabb 2.x már nem produkálja ezt, és ez a leggyorsabb. Ha jó a Cd olvasód, akkor meg a rippelés is mehet pl. 8x sebességgel. Javaslom a VBR módot, hagyományos sztereo (nem joint-stereo) és legalább normál minőségben kódolni. Nem is érdemes tovább keresni, a Xing a King.

Előzmény: Zsiráf (40)
Leonsky Creative Commons License 1999.09.21 0 0 42
Van tippetek, milyen prg-mal, és milyen beállításokkal érdemes olyan wave file-t átalakítani mp3-ba, ami csak beszédet tartalmaz?
Mono mindenképpen elég, de a frekvenciát/bitmélységet nemtudom mire érdemes állítani.
Xikita Creative Commons License 1999.09.21 0 0 41
Hát, úgy tünik a BSA nem tétlenkedik.
Zsiráf Creative Commons License 1999.09.20 0 0 40
Hiall,

Miért szídjátok a Xinget? Nekem az van, semmi baj nincs vele! Ezt valaki kitalálta, hogy szar, erre mindenki azt mondja. Ugyanolyan jó minöség mint a többi, aki pedig hallja a különbséget, az UFO :). Most jönnek a suxxolások...

dinyus Creative Commons License 1999.09.19 0 0 39
hűazannyát, akkor egy óra alatt akár 12 albumot is benyomhatsz! de jó neked... :/

nem hallottál még olyanról, h egyszer tömörítesz, sokszor hallgatsz? miért éri meg neked xing-gel gyorsan benyomni, amikor szar lesz a minősége? de te tudod... én inkább csinál audioactive-val, ami mondjuk lassabb, de legalább jó lesz a minősége.

dinyus

WTRiker Creative Commons License 1999.08.16 0 0 38
Re All...
Kiprobaltam a CDFS.VXD-t egy regebbi OSR2 alatt, de nem muxik :(. Ugy latszik az egyszerusegert meg kell az arat fizetnunk (a W98 gepre telepitese)...
A CD-meghajtokra reagalva: altalaban a jol karbantartott, tisztitott regi es markas meghajto a kiraly grabbeleshez - Pl.: 4x Panasonic, 8x Sony <- the best - de az ujabbakkal is vannak kellemes csalodasok Pl.: 32x LG!!!! vagy 40x ASUS. Azok, akik VideoCD-ben is utaznak, jobb ha tudjak, hogy szarul grabbelo meghajto altalaban VideoCD-t is szarul olvassa. (szetesik a kep, jellegzetes csikorgo hangot ad stb.)
Na, mara ennyit belolem. Csa!
lobo Creative Commons License 1999.08.12 0 0 37
Boca!
Amit WTRiker írt teljesen igaz.
A pattogás viszont elsősorban nem a szoftwertől, hanem a CD játszótól függ. Amit leírtál a 32X-es Sony típusokra emlékeztet. Sajnos én még nem találkoztam olyan játszóval, ami adatra és hangra egyformán tökéletes lenne (pedig nagyon sokat kipróbáltam), de van néhány ajánlatom:
AOpen - kicsit exotikus, de nagyon jó, csak CD-másolásra nem mindíg használható.
BTC - csak a 44X-es mindenre viszonylag jó
40X Creative, minden Panasonic - hangra jó, adatra nem annyira
Qkac Creative Commons License 1999.08.10 0 0 36
Szerintem az Audiocatalyst a legjobb!
Fél perc, azaz 30 másodperc alatt begrabbel 1 számot, tehát egy cd-t (10 szám) 5 perc alatt begrabbel!
TnT Creative Commons License 1999.08.09 0 0 35
A 'G' -pont :) az akármilyen furcsa is, most közös :) (vagy test, föld, sasszi, negatív, vagy hívd, aminek akarod :) ), a 'D' pedig a digitális kimenet. Ez a fránya 'd' betű most épp soros digitális jelet takar. Tehát oda azt fogadni tudó eszközt kell csatlakoztatni. DAT-ot, Minidisc recordert, vagy amit csak akarsz, lényeg, hogy legyen SDI-csatlakozása, (Serial Digital Input) vagy D/A átalakítója. Számítógépen belül ezt nem célszerű használni, mert az IDE, vagy a SCSI csatlakozó jóval gyorsabban működik. :) (cdfs.vxd még mindig...).
Esetleg ha elégedetlen vagy a hangkártyád D/A konverterével, kiválthatod egy igényesebbel, vagy saját gyártmánnyal, viszont az csak a CD-ből jövő jelet szólaltatja meg.

Akinek kell a cdfs.vxd file, letöltheti a http://www.geocities.com/televisioncity/2018/cdfs.html címről.

Szel Miklos Creative Commons License 1999.08.09 0 0 34
Bocs, hogy nem a topicnak megfelelo a tema, de szerintem hasznos:
nagyon jo mp3 adatbazis keszito (szöveg es albumkepet is tamogat, html kimentes (nagyon szep) stb...)
letoltheto:
http://kubik.mute.cz/english.htm
Sok sikert
Jóqtya Creative Commons License 1999.08.02 0 0 33
A CD olvasókon van egy olyan csatlakozó, hogy "digital audio", s ennek van két érintkezője (D, G).
Hova a fenébe kell ezeket dugni? (a végbélnyílásomon kívűl :o) )
Ha így kötöm a géphez lesz valami javulás?
Köszi
Jóqtya
wamzer Creative Commons License 1999.07.30 0 0 32
Ha egy jobb erositovel fasza hangfalakon hallgatod, akkor van kulombseg, az mp3 sokkal tompabb, mint a sima wav. A gep aktiv hangfalain hallgatva persze teljesn mindegy

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!