Keresés

Részletes keresés

deeeed Creative Commons License 2 órája 0 0 301450

ehhez egy linket nem kaphatnánk(?!)...

 

(a nép nevében...)

Előzmény: Őrült kacsa a zebrán (301440)
deeeed Creative Commons License 2 órája 0 0 301449
inchains Creative Commons License 16 órája 0 0 301448

na ez viszont már nagyon béna lett, mondjon le az AI!

 

https://www.youtube.com/watch?v=Vdy6eDv_2I0

Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 19 órája 0 1 301447

"Depeche Mode was the first band I became obsessed with back when I was 12. They were on my mind today, wondering if they were back home after their recent world tour. I know the lead singer lives in the same building as one of the dogs I walk, and I would daydream about bumping into him there. Well today was the day! I had just picked up my pup friend when the elevator stopped to reveal Dave Gahan standing there resplendent in red snakeskin boots. Hello! I introduced myself and he quickly hugged me like we were old friends. He was charming and humble and very sweet, telling me he just got back from Europe and was on his way to the doctor, “to make sure everything is OK.” I hoped so and said he definitely deserved some rest and relaxation. He agreed to a quick selfie and then we walked out of the building together as I tripped over my tongue trying to express how wonderful this moment was for me (and the tween fan girl in me). It really is life affirming to meet one of your favorite artists and share a moment of kind connection. I wished him a good day because he had just made my day! He and his fancy red boots disappeared in a giant waiting car while I tried to come back down to earth ...

 

 

https://www.instagram.com/p/C56WCxioY6S/?utm_source=ig_web_button_share_sheet"

 

(A Mode On FB oldalról)

Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 30 órája 0 0 301446

Ez annak a korabeli remaszteremnek a rekontrukciója, amit a Delta Machine Live projekthez csináltam annó, csak itt a teljes anyagot remasztereltem.

Előzmény: Szigi101 (301445)
Szigi101 Creative Commons License 1 napja 0 1 301445

Kacsa, ebben van bármi újdonság, vagy ez az, amit itt már megosztottál? 

 

https://dmlive.wiki/wiki/2013-07-07_Rock_Werchter_Festival,_Werchter,_Belgium/Source_1

Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 1 napja 0 1 301444

Új szappan került a piacra húsvét hétfőn.

 

Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 1 napja 0 0 301443

OFF:

 

Ilyen egy korrekt kiadvány kampány:

https://queenonlinestore.com/collections/rock-montreal

Szigi101 Creative Commons License 2 napja 0 1 301442

Csupa olyan, ami eddig nincs fel a Spotifyon-Tidalen (Apple Musicot nem tudom, az bővebb katalógus). Köszi a jó hírt!

Előzmény: Őrült kacsa a zebrán (301440)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 2 napja 0 0 301441

És ezt hallottátok már? Hangbeállás Londonból, a Wembley arénából:

https://dmlive.wiki/wiki/1988-01-11_Wembley_Arena,_London,_England,_UK/Source_2

Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 2 napja 0 0 301440

Előzmény: Szigi101 (301439)
Szigi101 Creative Commons License 3 napja 0 0 301439

na!

Előzmény: Őrült kacsa a zebrán (301438)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 3 napja 0 0 301438

Daniel Barassi üzenete a HOME-on:

 

"I'd advise watching your step for the next few weeks if you live in North America and are trying to access DM music from a streaming/download service. Again, this only applies to North American services. "Rest of the world" services might notice a few new-to-you items though (Playing The Angel era edits, the Nile Rodgers Mix of Route 66, etc).

All Warner items are being removed, and being replaced with Sony items. For example, the 2006/7 remasters now just say "(deluxe)". We are also working on how to clean up many of the singles. Nothing new is being added, but a game plan is being worked on for a more organized presentation.

I'm consulting on this, so as it goes, I'll be posting little updates here and there (either on a forum like this, Reddit or my IG account).

I'm not working at 100% capacity at the moment, so please give the process time.

If any errors or issues pop up, be sure to let me know: webmaster@depechemode.com email is the best way to inform me. Let me know the error, and more importantly the digital service!"

bloodline Creative Commons License 3 napja 0 1 301437

Engem is a dobolás zavar a leginkább. Illetve nem is az, hogy van dob, hanem azt ahogyan teszi Eigner.....

 

Igen, némelyik nótának kifejezetten jól állhat egy élődobos verzió. Lehetne igényes, minőségi is.

Tudunk jópár előadást más előadóknál csak, hogy párat említsek (Tears For Fears, Simple Minds, nemrég a Genesis is)

Azért megnézném, hogy Phil Collins fia milyen módon adná elő a dM dalokat. Azt hiszem sokan meglepődnénk!

 

Viszont (és ebből jóval több van) van aminek meg kifejezetten NEM áll jól!

 

Azt is sajna el kell fogadnunk (bár rohadtul nem értünk vele egyet) hogy Dave tolja leginkább Eignert és a püfölést.

Ha kijelentik, hogy Ők egy elektronikus zenekar miért erőltetik a rockos megszólalást élőben??? Kurvára nem áll jól Nekik!

Előzmény: mindenki senkije (301429)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 3 napja 0 0 301436

"Clean: Jöhet bármikor, mivel relatíve kevés dob van benne (tehát nincs esély szétpüfölni) és gitár sincs benne, így Martin se tudja szétcseszni."

 

Sajna rosszul emlékszel, van benne rendesen, és felveri a habot a végére, de enmél a dalnál nem éreztem otrombának.

Előzmény: bloodline (301434)
Generic Jingle Creative Commons License 3 napja 0 0 301435

Lehetne olyan, aki egyszemélyben szaxofonos és flamenco táncos.

Előzmény: mindenki senkije (301433)
bloodline Creative Commons License 3 napja 0 0 301434

Érdekes felvetés le is írom az én véleményem, gondolatom:

 

Alan kiválása óta mely dalok szólnak jobban???

Ha nagyon szigorú akarnék lenni akkor egyik se... de ez így nem igaz na.

 

Említve volt a WIMS.

Na ez szerintem pont egy rossz példa.

Már említve volt Mise által, csak ismételni tudom, '93 után sajna az említett dobos/dobok csak rondítottak a helyzeten, sőt!

Martin idétlen "gitározása" konkrétan kiherélte a dalt.

 

És itt meg is említeném azt, hogy amit Dave nyilatkozott nem is rég: "Mi egy elektronikus zenekar vagyunk". Ha ezt kurvára őszintén mondta volna akkor ma nem beszélnénk "rockosított" dalokról!

Ezt szinte az egész post Alan koncertekre értem.

 

Policy Of Truth:

Igen szerintem is a Delta Machine Touron szólt a legjobban, viszont ott is, és még a Devotional Touron is lehetett volna még dögösebb az a dob!

 

Personal Jesus:

Ugyanaz a bajom vele mint a Walkinggal! Teljesen gáz amit műveltek vele. Nem szól egyáltalán jobban mint a Devotionalon...

 

Never: Hát, a 101 felülmúlhatatlan verzió. Gyakorlatilag évről évre ugyanaz a klisé, semmi extra. Ha nincs a karlengetés, nálam full unalomba csapna a dal...

 

..."Vannak aztán dalok, amik nem sokkal rosszabbak, mint Alan idején (Enjoy The Silence, I Feel You, A Question Of Time, Clean), vannak, amik némileg rosszabbak, de nem veszélyesek (World In My Eyes, Behind The Wheel, Everything Counts, Halo, Fly On The Windscreen, Strangelove), és vannak, amik egészen szörnyűek már (Stripped, Master And Servant, Black Celebration - kivéve a Memento Mori Touron)."...

 

Itt egyet kiemelnék ami a nem illik a csoportba. Az IFY.

Teljesen ugyanaz a véleményem mint a Walkingnál és PJ-nél.

Totál idegen lett a depecheMode hangzástól. Ultra gáz előadás lett belőle...

 

Enjoy: Teljesen vállalható, bár megérne már egy variálást a nóta mert kicsit már uncsi, hogy 800 éve ugyanazt a verziót hallgatjuk.

AQOT: Inkább ne játszák, maradjon meg szép emlékünkben a 101-es verzió.

Clean: Jöhet bármikor, mivel relatíve kevés dob van benne(tehát nincs esély szétpüfölni) és gitár sincs benne, így Martin se tudja szétcseszni.

World In My Eyes, Behind The Wheel, Everything Counts, Halo, Fly On The Windscreen, Strangelove: Nem vészes verziók, teljesen vállalhatóak. A felsoroltak mindegyike jöhet bármikor.

Illetve a Strangelove: Tökre örültem mikor bevállalták, viszont a katartikus élmény elmaradt, a már Mise által írt dobtól. Igen, egy szigorúbb dobbal nagyobbat szólt volna.

Ide sorolnám még a Master and Servantot is. Ugyanaz a véleményem mint a Strangelovenál.

Black Celebration: Őszinte leszek. Anno nekem nagy dobás volt az Exciter változat. Viszont utána uncsivá vált a történet. Így igaz, az aktuális verzió viszont fényévekkel jobb mint az előző. DE! Nem jobb mint a 101-es változat.

Előzmény: Szigi101 (301385)
mindenki senkije Creative Commons License 3 napja 0 0 301433

Szaxofonos, ááááá... :D

Előzmény: Generic Jingle (301432)
Generic Jingle Creative Commons License 3 napja 0 0 301432

Je suis mindenki senkije! :-)

 

Eleve dobot csak olyan dalba tennék be, ha nagyon muszáj lenne, aminek az eredetijében is dobközeli hangzása volt a puffpuffnak, vagy tényleg tartalmazott dobot.

 

De mondom, ezt is csak módjával, mert ennyi erővel a POT-ban is szerepelhetne szaxofonos.

Előzmény: mindenki senkije (301431)
mindenki senkije Creative Commons License 3 napja -1 0 301431

Ez igazán megnyugtató!

 

(mégsem érett meg még a világ a pusztulásra)

Előzmény: sitting target (301427)
Generic Jingle Creative Commons License 3 napja 0 0 301430

Kilóg a dobolóláb!

Előzmény: mindenki senkije (301429)
mindenki senkije Creative Commons License 3 napja 0 2 301429

igen, engem a dobolás zavar a leginkább, de nem vitatkozom, valóban szarul is vannak felprogramozva
de valóban, mintha a dobolással igyekeznének eltakarni a különféle hiányosságokat, igen, dobolás nélkül még jobban kilógna a lóláb itt-ott

 

Előzmény: Őrült kacsa a zebrán (301428)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 3 napja 0 1 301428

Szereted kiélezni a dobolásra a dolgot, de őszintén szólva az élő dobok nélkül valszeg a legtöbben elsírnánk magunkat egyik-másik dal hangzásán. Én leszarom a dobokat, legyenek a dalok korrekten felprogramozva és előadva.

Előzmény: mindenki senkije (301401)
sitting target Creative Commons License 3 napja 0 0 301427

Ne félj, nem vagy egyedül;-))

Előzmény: mindenki senkije (301401)
deeeed Creative Commons License 4 napja 0 0 301426

eladó, ha már el nem vitték... 2006 LHN Collection...

 

Szigi101 Creative Commons License 4 napja 0 0 301425

:D ;)

Előzmény: Őrült kacsa a zebrán (301424)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 4 napja 0 0 301424

301399 :)

Előzmény: Őrült kacsa a zebrán (301418)
Generic Jingle Creative Commons License 4 napja 0 0 301423

Tessék: az Iron Maiden 10. lemeze a főnök, fő dalszerző, basszusgitáros Steve Harris válásának lenyomata. Nem csak egy dal pöttyintett oda, mint Martin a Precious-ban/-ben.

 

Az említett borús vonal persze nem a semmiből jött: Harris ekkoriban vált el első feleségétől, Lorraine-től, akivel gyakorlatilag kamaszkoruk óta együtt voltak, így érthető a lemez sokszor nekikeseredett, megtört, vívódó világa.

 

http://www.shockmagazin.hu/klasszikushock/iron-maiden-the-x-factor

 

Jó lesz rákötésnek? :-)

Előzmény: Szigi101 (301421)
Generic Jingle Creative Commons License 4 napja 0 1 301422

Eleve nem értem, miért gondolja azt a banda, hogy egy szesön zenésznek minden dalban benne kell lennie a koncerten. Anno a hölgyeket sem szerepeltették minden dalban (SOFAD, Singles, Exciter turnék).

Előzmény: patee (301419)
Szigi101 Creative Commons License 4 napja 0 0 301421

Biztos vagyok benne, hogy megtalálod!

Előzmény: Generic Jingle (301415)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!