Keresés

Részletes keresés

kadet75 Creative Commons License 1 napja 0 0 25528

vörösvári  Hozzád hasonlóan én is a MyHeritage offline-t használom a családfa szerkesztéséhez, megőrzéséhez. Így tényleg nem kell attól félni, hogy valaki belepiszkál az adatokba.

 

babramama  Köszönöm a munkádat! Úgy emlékszem ezt már én is néztem, de nem jutottam vele dűlőre. Találtam gyermekeket 1827-1830-1832-1834-ből Orbán-Funtek házaspártól....

Lehet, hogy egy időben volt még egy Orbán János aki Varga Erzsébetet vette feleségül és a pap a gyermek születési anyakönyvénél  elírhatta az anya nevét? Bár nem tartom nagyon valószínűnek...Most gyorsan rákeresve a FS-en Orbán Pál-Varga Katalin gyermeket találtam, és Orbán János-Berkes Rozina házaspárnak is született gyermeke ebben az időben, és volt még Orbán János - Irmes Anna házaspár is, de több Orbán János Varga Erzsébet gyermeket nem láttam.

 

Lehet, hogy ez zsákutca lesz?

Előzmény: vörösvári (25523)
spark82 Creative Commons License 1 napja 0 0 25527

Nekem is sikerült találkoznom egy ilyennel... Egy távoli oldalági rokonnal kapcsolatban (Péterfy) összebarátkoztunk egy másik kutatóval pár éve, szépen kidolgozuk együtt a fáját, erre jön valaki, aki talált egy - neki - névrokont a fában (természetesen nem azt a személyt, akire ő gondolt) és onnan kiindulva átjavította a teljes Péterfy felmenő ágat Horváth-ra. De az összes lemenő testvért is, ha már ott volt, persze a Horváth név gyakorisága miatt az összes létező felkínált lehetőséget hozzácsaltolta, ha passzolt, ha nem... Csinált egy akkora gombolyagot, hogy ember legyen, aki kibogozza, hogy mi hol volt és ki lett átjavítva, és ki az, aki hibásan lett hozzácsatolva... A szerkesztési előzményekből próbáljuk javítgatni, de pár év után már az ember nem tudja fejből...

Előzmény: Prelleg (25517)
JPmiaou Creative Commons License 2 napja 0 1 25526

Mivel a FamilySearch családfája közös, nem ajánlatos (és nem is igazán lehetséges) bele teljes családfákat vakon feltölteni -- elég nagy az esélye, hogy a családtagok nagy része már ott van. Ez főleg igaz az 1895 előtt Magyarországon keresztelt római katolikus és református lányokról és szüleikről, mert azoknak az anyakönyveknek az indexelt bejegyzéseiből a lányokat majdnem mind, a fiúknak kisebb részét felvitték az FS egy korábbi rendszerébe, és a korábbi-rendszeri adatokat 2012-ben mind átrakták a jelenlegi családfába.

 

De: a feltöltött GEDCOM állományt meg lehet tekinteni, családfa formában felrajzolva, a Keresés - Genealógiák menüpont alatt; csak szerkeszteni nem lehet. (A megfelelő állomány megtalálásához ajánlatos valamelyik kevésbé-gyakori-nevű rokont keresni. Én Trnyik Julianna dédanyámat szoktam használni.)

Előzmény: taubácsi (25515)
kardio1 Creative Commons License 2 napja 0 0 25525

Azt meg tudná valaki mondani, higy Kishárson (maly lipnik), Sáros megyében 1899- ben született személy hol lehetett anyakönyvezve ? A FS csak gkat anyakönyvet ad elő,  azt is csak 1895-ig.

babramama Creative Commons License 3 napja 0 0 25524

Van egy furcsaság az Orbán-Funtek kapcsolatban.

1824.04.19-én meghalt Orbán György 19 naposan, Orbán János és Funtek Erzsébet fia. (legutolsó bejegyzés)

https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-C33C-QSWL-B?i=322&cat=122079

Viszont 1824.04.01-én született Orbán György szülei Orbán János és Varga Erzsébet.

https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:9398-X2SV-P?cc=1743180&personaUrl=%2Fark%3A%2F61903%2F1%3A1%3AX64T-M2Q

Orbán János és Varga Erzsébet házassága (bal oldal utolsó bejegyzés)

https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-C33C-Q7FN-8?i=237&cat=122079

Előzmény: kadet75 (25518)
vörösvári Creative Commons License 3 napja 0 0 25523

Sajnos ez a FS nagy hátránya, hogy bárki belenyúlhat más családfájába, mivel világcsaládfát épít. Nekem a MyHeritage offline fája  az ideális, abba csak én tudok belenyúlni a saját gépemen, azon minden ismert ősöm rajta van. 

Előzmény: Prelleg (25514)
babramama Creative Commons License 3 napja 0 0 25522

Hogy ne csak bosszúság legyen. Nekem a levéltárban sikerült az anyai ágat szinte teljesen kideríteni, még pedig egy polgári peres iratból. 1769-ben perbefogtak egy tesvérpárt, akik vallásváltáson estek át, és felsorolták hány gyerekük van. És azért csak majdnem teljes, mert az anyakönyvekben nem találtam meg minden gyereket. És kiderült, hogy oláhok voltak, és az apjuk költözött Magyarországra. És a büntető peres iratokból, hogy nem minden felmenőm volt tisztességes. :)

Előzmény: Prelleg (25517)
babramama Creative Commons License 3 napja 0 0 25521

Bocsánat kadet75, Prellegnek számtam a kifakadást.

Előzmény: babramama (25520)
babramama Creative Commons License 3 napja 0 0 25520

Engem is sokszor bosszant, hogy a családfámat "megpiszkálják". Telepakolják felesleges forrásokkal, sokszor 15-20 is, beazonosíthatatlanul. Szerintem elég 3 adat egy emberhez (születés, esketés, halál, vagy ha több házasság volt akkor azok is). Átírják a neveket, a dátumokat, amiket már régen beírtam, olyan személyeket ad hozzá akiről tudom, hogy nem tartozik oda, mert a már teljesen kidolgozott családfámat vittem fel, amin évekig dolgoztam. Amikor megkérdezem, hogy van-e valami köze a családfámhoz, kiderül hogy semmi. Ha csak beírná a dátumot, amit talált, és nekem nincs meg, akkor még örülnék is neki, hogy megtalálta. De amikor mindent felül ír, az több, mint bosszantó.

Előzmény: kadet75 (25518)
hor-vathy Creative Commons License 3 napja 0 0 25519

Rendben.

Előzmény: Prelleg (25517)
kadet75 Creative Commons License 4 napja 0 0 25518

Keresném Orbán János (1797 körül ? - 1837.01.16. Szany) és Funtek Erzsébet (1799 körül ? - 1876.11.19. Szany) házassági idejét és anyakönyvét.

 

Valamint keresném még Kardolek Barbara (Kardó, Kardos, Kerdulag ... több féle módon is szerepel a gyermekei születési anyakönyvében és a férj halotti anyakönyvében.) születési és halotti anyakönyvét.

Annyit tudok róla, hogy 1818.04.12.-én házasságot kötött Bakonyság községben Mészáros György-gyel, majd Lovászpatonán telepedtek le, mert a gyermekeik már ott születtek és Mészáros György ott is halt meg 1841.07.17.-én.

 

Ha valaki tud segíteni megköszönöm....

Prelleg Creative Commons License 4 napja 0 0 25517

Fogalmazhattam volna pontosabban is, természetesen nem rád gondoltam, valójában azt sem tudom, hogy akinek szólt, az valaha járt-e a Családfakutatás topikban. Csak ki akartam írni magamból a bosszúságomat, mert a Familysearch családfáin már sok mindent láttam, de ez még új volt számomra, tönkretette mások munkáját, pedig ha sajátot épített volna, sokkal kevesebb munkába kerül. A családfakutatással kapcsolatos tudásom se olyan nagy, ha egy levéltárban kutatnám a családfámat (nem az anyakönyvekre gondolok), hamar feladnám, annyira nem tudom mit és hogyan is kellene keresnem.

Előzmény: hor-vathy (25516)
hor-vathy Creative Commons License 4 napja 0 0 25516

Visszanéztem egy hosszabb ideig a kommenteket, de rá kellett jönnöm, hogy valószínűleg nekem címezted a megjegyzést a családfa ábrázolással kapcsolatban.

Megnyugtatlak eszem ágában sincs koppintani, építész vagyok csőtollal, pauszra szeretném megrajzolni. Egyébként, ahogy írtam nemigazán értek a számítógép

kezeléséhez. Amúgy meg kalapot emelek a tudásod és segítőkészséged előtt.

Előzmény: Prelleg (25514)
taubácsi Creative Commons License 4 napja 0 0 25515

Sziasztok!

 

lb 25 évvel ezelőtt foglalkoztam aktívan családfakutatással. Tegnap teljesen véletlenül szembejött velem a Familysearch felülete és feljöttek az emlékek.

 

Anno a Genopro programot használtam azt találtam a legalkalmasabbnak és feléptettem egy közel 400 személyt tartalmazó családfát. Ezt szeretném átrakni a Familysearch felületre. A Genopro  *.gno állományát átkonvertáltam GEDCOM szabvánnyá, fel is töltöttem sikeresen a Familysearch-re viszont fa struktúrába nem tölti fel. Ezt nem is lehetséges?

 

Ebben kérnék segítséget, hogy ne kelljen bepötyögni újra mindent.

 

Köszi:

tau

Prelleg Creative Commons License 4 napja 0 0 25514

kardio1: A Váci Püspöki és Káptalani Levéltár anyakönyveinek kutatásához ezeken felül még meg kell adni a foglalkozásodat és a munkahelyedet is.

 

----------------------------------------

Van itt valaki, aki szokott Wikipédia cikket szerkeszteni? Találtam néhány anyakönyvi bejegyzést, ami kiegészítene, vagy helyesbítene életrajzokat.

 

--------------------------------------------

Leírom ide, hátha magára ismer az illető: Familysearch-ön úgy családfát készíteni, hogy egy, már meglévő családfán átírod a neveket a saját felmenőidére, nem túl elegáns megoldás.

hor-vathy Creative Commons License 4 napja 0 0 25513

Köszönöm!

Némedi László __ Creative Commons License 4 napja 0 0 25512

Genopro régebbi változata, amely letölthető pc-s szoftver volt, abban ezt mindent be lehetett állítani, automatikusan optimalizálta a fát (persze van elméleti probléma, hogy nem lehet mindent 2Dben megcsinálni, tehát néha kell vonalkeresztezés), és lehet oldalágakat is felvinni,

 

példa

Előzmény: hor-vathy (25510)
rferi Creative Commons License 4 napja 0 0 25511

Én így csináltam:

 

A felmenőim egyenes ágon vastagabb vonallal kapcsolódnak, a testvérek vékonyabbakkal, szintenként más színnel töltöttem ki az egyenesági felmenőket, így jól láthatók a családfában elfoglalt helyek szintje.

A téglalapokban név, születési hely és idő, halálozási hely és idő. A férj-feleség összekötő vonalon a házasságkötés helye és ideje.

 

Viszont meló az van vele, mert ez Microsoft Visio-ban lett rajzolva, nem egy családfaszoftver rajzolta.

Előzmény: hor-vathy (25510)
hor-vathy Creative Commons License 4 napja 0 0 25510

A következőre keresek valami megoldást, tippet. Ha grafikusan akarom ábrázolni a családfát milyen adatokat kell/érdemes megadni, név, születési-halálozási dátum, hely, házastárs neve stb?

Hogy lehet kezelni, ha minden nemzedéknél van 10-15 gyerek? Ahogy néztem a számítógépes programok legtöbbje nem foglalkozik az oldalágakkal, ráadásul nem erősségem a számítógép kezelése.

kardio1 Creative Commons License 2024.04.23 0 0 25509

Óh, köszönöm szépen ! Már fel is kerestem az oldalt. Regisztrációhoz kötött,  aminél épp csak a cipőméretet nem kérdezik ( útlevél vagy személyi ig. száma minek ?). 2 hétbe telik, mire visszaigazolnak...

De azert vsz megpróbálom.

Előzmény: Prelleg (25508)
Prelleg Creative Commons License 2024.04.23 0 0 25508

Németpárdányon anyakönyvezték őket: https://hu.wikipedia.org/wiki/P%C3%A1rd%C3%A1ny

Itt elvileg elérhetőek a római katolikus anyakönyvei 1895-ig: https://maticneknjige.org.rs/en/grad-knjiga/meda/

Előzmény: kardio1 (25507)
kardio1 Creative Commons License 2024.04.22 0 0 25507

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy Felső-Ittebe (Torontál vármegye) rk vagy polgári anyakönyveit merre találom ? Vagy hogy hol anyakönyvezték az itt születetteket 1894-95-ben ?

vaclav Creative Commons License 2024.04.19 0 0 25506

Köszönöm a tippeket!

Az árvaszéki levéltári anyagot megnéztem már, van benne sok érdekes, de sajnos ide vágó nincs. Illetve van egy másik iratcsomó is a BFL-ben, az kifejezetten Ackerl György bongárlegény ügyéről szól, lehet, hogy ad támpontot, de több, mint száz oldal, főként latinul és németül, kézzel írva. Egy kedves kutató ismerősöm fordítja éppen, de eltart egy darabig.

Üdv,

Vaclav

Előzmény: Prelleg (25505)
Prelleg Creative Commons License 2024.04.18 0 0 25505

vörösvári: Ahogy megtaláltam Ackerl Györgyöt a címjegyzékekben, már nem volt nehéz dolgom, tudtam merre kell keresni őket, szerencsére a budapesti római katolikus egyházi anyakönyvek végére sokszor készítettek névmutatót, csak azokat kellett átnéznem.

vaclav: Én a pesti házasságot sem zárnám ki. (Remélhetőleg nem a felsővízivárosi templomban esküdtek meg.) Ha a tiéd a Familysearch-ös családfa. akkor Vollhardtéknek volt még két gyermeke, Paulina és Károly. https://archives.hungaricana.hu/hu/lear/Arvaszeki/3895/?list=eyJxdWVyeSI6ICJhY2tlcmwgdm9sbGhhcmR0In0 Ha nincs meg az esküvő, György halotti bejegyzése is segíthet a beazonosításában.

kardio1: A csóri anyakönyvből néhány év hiányzik. Bővebben itt olvashatsz róla: https://library.hungaricana.hu/hu/view/LeveltariSzemle_13_1963/?pg=59&layout=s

kardio1 Creative Commons License 2024.04.18 0 0 25504

Nagyon szépen köszönöm !

Egyébként Inota katolikus szempontból  Csórhoz tartozik, de ott halálozási anyakönyvet joval 1828 utántól találtam csak. 

Előzmény: LvT (25502)
vaclav Creative Commons License 2024.04.18 0 0 25503

Sziasztok!

Köszönöm szépen a segítséget és az új adatokat!

A Pór Jozefa halálozás úgy tűnik, hogy jól illeszkedik a többi adathoz, a budai származás alapján pedig valóban Óbudán, Budán és a környékbali falvakban kell kutatnom, mégpedig a házasságuk után, mert az tisztázhatja, hogy valójában melyik a keresett Ackerl György.

Még egyszer köszönöm!

Vaclav

Előzmény: Prelleg (25498)
LvT Creative Commons License 2024.04.18 0 0 25502

Az „Opificium” (mesterség) rovat mellett a „N[ume]rus conscriptionis” (az összeírási házszám) rovat áll. A „Classis” (osztály) rovat pontos értelmét a mesteremberek vonatkozásában nem tudom, de az egyéb összeírásokban ez rendszerint a jövedelmi vagy adózási osztály szerinti besorolást jelzi.

Előzmény: kardio1 (25501)
kardio1 Creative Commons License 2024.04.18 0 0 25501

Köszönöm szépen,  erre nem gondoltam magamtól !

 

Más :

Vasinka Georgius (L7PN-9TX) nevű ősömet, aki pannifex volt, Fehérváron házasodott 1813-ban, volt 3 gyereke, Franciscus 1813, Szfv, Rosalia 1815 Szfv és Mathias 1818, Ladány (anyakönyvezve Csóron), megtaláltam az 1828-as vagyonösszeírásban inotai lakosként. Egyrészt belinkelem a beírást Fs: dgs 8302861, 297. oldal, mert nm értem,  mit jelentenek a classis (mit osztályoztak?) és egy szó,  amit még kiolvasni sem tudok (a 2. oszlop tetején, az opificium mellett).

Ha inotai lakos volt, az esetleges halálozást hol érdemes keresnem? Csóron ?

Előzmény: Prelleg (25478)
vörösvári Creative Commons License 2024.04.18 0 1 25500

Nem semmi hogy megtaláltad a halálát, nincs is indexelve. 

Előzmény: Prelleg (25498)
Prelleg Creative Commons License 2024.04.17 0 1 25499
Előzmény: vaclav (25497)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!