Keresés

Részletes keresés

Hippocampus Creative Commons License 2005.12.09 0 0 87

aha, certain side effects :-)

 

It makes a certain sense, nemde? De ha a mértéktelen alkoholfogyasztást választod, annak is van altató hatása, meg egy csomó káros mellékhatása.:)

Előzmény: elemes (86)
elemes Creative Commons License 2005.12.09 0 0 86
aha, certain side effect :-)
milyen mellékhatásai vannak?
másnap aluszékonyság, ilyesmi?

nekem fél-egy éve vannak alvási zavaraim, fölébredek kettő tájban, aztán visszaaludnék félhatkor de akkor már késő. Ha elszopogatok egy 3 mg-os melatonint, akkor átalszom az éjszakát (horizon sublingual, mentolos vagy narancsos ízű, sajnos nemsokára kifogy...)
Előzmény: Hippocampus (85)
Hippocampus Creative Commons License 2005.12.08 0 0 85
Nem tudom, hét éve mi volt az álláspont:), de most ezt az egyetlen mondatocskát találtam a Medscape DrugInfon:

Limit alcohol intake, as it may aggravate certain side effects of this product.

Azaz legyünk mértékletesek az alkoholfogyasztással, mert fokozhatja a melatonin egyes mellékhatásait.
Előzmény: elemes (84)
elemes Creative Commons License 2005.12.08 0 0 84
Á, ez egy hét éves hozzászólás volt...
Előzmény: elemes (83)
elemes Creative Commons License 2005.12.08 0 0 83
Oszi,

mi a gond a melatoninnal? miért nem szabad rá inni?
Előzmény: Oszi (53)
fabulist Creative Commons License 2004.01.18 0 0 82
Köszi, valami ilyesmire gondoltam.
Előzmény: Hippocampus (80)
fabulist Creative Commons License 2004.01.18 0 0 81
Teát én is ittam egy ideig, de nekem nem használt. A tabletta azt hiszem bejön, és már néhány nap alatt észre lehet venni.
Előzmény: Törölt nick (79)
Hippocampus Creative Commons License 2004.01.12 0 0 80
fabulist,

Banánra találtam utalást egy cikkben a burán:

Ugyancsak fontos a szerotonin szintetizálásához szükséges tryptophan nevű aminosav, melyet szintén a tejtermékekből, valamint például banánból, sárgabarackból, dióból és napraforgómagból nyerhet a szervezet.

Előzmény: fabulist (76)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.08 0 0 79
Remotiv. Nekem bejött. És a benne levő orbáncfű mindenféle verziói is, bár azt hallottam, a tea tul gyenge, másoknak meg az jó.
Előzmény: Ian Brady (68)
Hippocampus Creative Commons License 2004.01.07 0 0 78
Osram Dulux S 11 W/11-865 (itt az utolsó két számjegy 6500 K színhőmérsékletet

Bocsánat emlékezetből írtam és eltévesztettem:

Helyesen 11-860 és a színhőmérséklet 6000 K.

Előzmény: Hippocampus (77)
Hippocampus Creative Commons License 2004.01.04 0 0 77
Megcsináltam a szegény ember fényterápiás berendezését, ha esetleg valakit érdekelne. Vettem egy kompakt fénycsöves íróasztali lámpát az Ikeában. (Jó parabolikus reflektor van benne a fénycső mögött.) A lámpához adott fénycső spektruma nem megfelelő a fényterápiához (túl meleg a fénye), ezért vettem egy magas színhőmérsékletű fénycsövet az Osram márkaboltban (I. Hattyú utca). A fénycső típusa (ha valaki utánam akarná csinálni): Osram Dulux S 11 W/11-865 (itt az utolsó két számjegy 6500 K színhőmérsékletet, előtte a 8-as pedig 80 és 90 közötti színvisszaadási indexet jelent).

Noha a fénycső fényteljesítménye csak 900 lumen, a fénycső kis méretének és a jó reflektornak köszönhetően a lámpa kis távolságokra képes produkálni a fényterápiához ajánlott 10 000 lux megvilágítást. Ezt a tükörreflexes fényképezőgépem fénymérőjével ellenőriztem, és azt kaptam, hogy a lámpától 10-12 cm-re kb. 10 000 lux a megvilágítás (távolabb persze kisebb). Ilyen megvilágítás mellett az ajánlott napi "dózis" 30 perc.

A lámpa fejét két csuklós kar tartja és a fej is elforgatható egy gömbcsukló körül, így könnyen beállítható a helyzete a szem elé. Én a kanapé fölé szereltem a dolgozószobámban.

A fényterápiának semmilyen káros mellékhatása nincs, kivéve, hogy a retina bizonyos betegségei esetén károsíthatja a retinát. Kimondottan szezonális depresszió esetén a fényterápia a leginkább ajánlott gyógymód, hatékonyabb minden gyógyszeres kezelésnél. Ajánlatos persze mindezt megbeszélni az orvossal.

Alternatív fényterápiás berendezés: külföldön venni kb. 300 euróért.

Remélem, lesz, akinek segít. A saját eredményeimről korai lenne beszélni, mostanában egyébként is jól voltam.

fabulist Creative Commons License 2003.12.29 0 0 76
Igazad lehet, talán azt kellett volna írnom, hogy hasonló a hatása, bár erre vonatkozóan nem találtam anyagot.

Seropram:

Hatóanyaga,a citalopram antidepressiv hatású biciklusos ftalán-származék.
A szerotonin-újrafelvétel (reuptake) rendkívül szelektív gátlója.Nem hat

A szelektív szerotonin reuptake inhibitorok (SSRI) valódi terápiás
alternatívát jelentenek a "klasszikus" antidepresszánsokkal szemben:
egyre szélesebb körű tapasztalat igazolja hatékonyságukat,jó
tolerabilitásukat,hosszú távú alkalmazhatóságukat.A ma ismert
legszelektívebb SSRI,a citalopram (Seropram) sikeresen alkalmazható
a depressziók valamennyi formájában:előnye,hogy súlyos esetekben
infúzióban is adható.A hazai bevezetés során nyert egyszerű,nyílt
klinikai megfigyeléseink erdményei alátámasztják a külföldi tapasztalatokat:
megbízható antidepresszáns hatás,igen jó tolerálhatóság,kevés és enyhe
mellékhatás.A citalopram a hazai terápiás választék értékes bővítését
jelentheti a depressziók,valamint más SSRI-reszponzív betegségek
(pánikbetegségek,obszesszív-kompulzív betegség (OCD),impulzuskontroll-
zavarok stb.) kezelésében.

Előzmény: Hippocampus (75)
Hippocampus Creative Commons License 2003.12.29 0 0 75
Hat kiló banánban annyi a szerotonin, mint egy napi adag Seropramban.

Én úgy tudtam, hogy a Seropramban nem szerotonin van, hanem egy citalopram nevű SSRI. Továbbá olyan emlékeim is vannak, hogy a szerotonin nem jut át a vér-agy gáton. Egyébként hajrá banán.:)

Előzmény: fabulist (72)
fabulist Creative Commons License 2003.12.28 0 0 74
Ja jó felfogtam.
Előzmény: Hippocampus (73)
Hippocampus Creative Commons License 2003.12.28 0 0 73
Nem a Remotivra gondolsz?

Én kimondottan a fényterápia miatt melegítettem föl a topikot.

Előzmény: fabulist (72)
fabulist Creative Commons License 2003.12.28 0 0 72
Paradicsom:

Természetes gyógyulásról

Hat kiló banánban annyi a szerotonin, mint egy napi adag Seropramban. Mellesleg a banán a látást is javítja. Meg a csoki is jó. Egyétek!

Hippocampus:

Nem a Remotivra gondolsz?

fabulist Creative Commons License 2003.12.28 0 0 71
Geo
Nem Seropran, hanem Seropram. Egyébként pedig nem okoz nemi potenciál csökkenést.
Előzmény: Törölt nick (56)
Hippocampus Creative Commons License 2003.12.28 0 0 70
"Azt hallottam, hogy létezik egy gyógyszer kifejezetten a téli depresszióra és recept nélkül kapható. Tudja vki a nevét?"

A szezonális depresszióra a "first line treatment" a fényterápia a szakirodalom szerint. Bementem a sarki patikába, hogy szeretnék egy "light box"-ot szezonális depresszióra, de úgy nézett rám a patikus, mint liba a piros kukoricára. Nincs valakinek tippje, hogy honnan szerezhetnék ilyen szerkezetet? Már arra is gondoltam, hogy építenék magam, ha már nem kapható. Ezt is legjobb lenne úgy kezdeni, hogy "reverse engineering"-elek egyet. Szóval nem tudna valaki segíteni?

Előzmény: Ian Brady (68)
creatine Creative Commons License 1999.11.19 0 0 69
Udvozletem a kollegaknak!

Nalam egyelore meg nem indult be a szokasos teli depi, az iden kesik. Ez egy kicsit aggaszto ;))

Ian Brady Creative Commons License 1999.11.15 0 0 68
Azt hallottam, hogy létezik egy gyógyszer kifejezetten a téli depresszióra és recept nélkül kapható. Tudja vki a nevét?
másikegylány Creative Commons License 1998.12.09 0 0 66
Akkor most iderondítok.
off topic - ezt szokják írni, mikor baromira másról van szó?
Mermost előadom

>Mamintinak,
mér is hínak másikegylánynak. Többiek ugorgyanak! (és bocs)

Úgy kezdtem internettós pályafutásomat, hogy panaszkodtak a fiúk, hogy miért csak egy lány van, és hogy kéne több is ide. "Egy lány" hozzászólását megerősítendő vettem fel ezt a nevet, minden következmény-belátás nélkül. Váltani akartam, de pont (mégiscsak lesz köze a topichoz! - ez talán feldobja egy kicsit a Parát...) a Parának köszönhetem, hogy mexerettem ezt a nevet, és maradtam, Azaki (az, aki). Na cső. Köszi az érdeklődést.

Maminti Creative Commons License 1998.12.09 0 0 64
Kedves JT,

Természetesen a halál minden pakliban benne van, ez ellen nincs mit tenni. De csak emiatt nem tartani háziállatot, kedvest vagy családtagot vagy hasonlókat :), butaság, nem igaz? S egy idő után az ember már csak a szép dolgokra emlékszik vissza...

Maminti Creative Commons License 1998.12.09 0 0 62
Kicsit kimaradtam itt az események forgatagából. De igaza van másikegylánynak (apropó, van valami közöd egylányhoz?), annyi gyógyszernév röpködött itt a levegőben, (ráadásul egyik megjegyezhetetlenebb nevű, mint a másik), hogy az ember lánya már az olvasatukra is betegnek érzi magát. Tényleg muszáj, ennyi "dilibogyót" lenyelni? Igazság szerint én nagyon szeretem az ananászt, úgyhogy a nyár közepén is felvillanyoz, nemcsak télen... :) Valamint érzésem szerint sokat segítenek ilyenkor, háziállatok, kutyák, macskák tartása, és a velük való foglalkozás. Akármennyire is rossz napom volt, az a két csirkefogó gazember macskám mindig meg tud nevettetni... :)
Paraj Creative Commons License 1998.12.08 0 0 60
másikegylány,
Köszi az aggódást. :))))
De mit csináljak, már teletömtem magam télapócsokival! ;-)
másikegylány Creative Commons License 1998.12.08 0 0 59
Más.
Látta valaki a Mr.Jones c. filmet? A Gere játszott benne egy mániás-depressziós pasit. Engem nagyon megindított, ahogy szembeszállt az orvosokkal, akik szerint ez betegség. Ő meg mondta: ez nem betegség. Én vagyok ilyen, mert ilyen akarok lenni.
Nem tudom jól elmesélni, na mindegy. Ajánlom mindenkinek. Estleg valaki, aki látta (esetleg egy orvos), elmondaná mi a véleménye ezekről a dolgokról (a film tükrében)?
másikegylány Creative Commons License 1998.12.08 0 0 58
Te jó ég! Néhány napja még csak csokiról volt szó, most meg csak úgy röpködnek itt a gyógyszernevek.
Vigyázzatok a Parára!
Oszi Creative Commons License 1998.12.08 0 0 55
Kedves JT!

Persze, hogy igazad van. Én csak azzal az 1gyel szállnék vitába, hogy leírod a pánikrosszullétet, azt mondván, hogy "addigra tutkó, hogy már az immunrendszered is érintett." Így ez nem igaz. Nem tutkó.
De hogy a depresszióban romlik az immunitás, persze, persze.
Viszont egy érdekesség: Ha az immunrendszer jól beindul, rontja a hangulatot (Nátha alatt miért vagyunk sz@rul? Az a kis köhögés, orrdugasz nem indokolna olyan fokú életutálatot, mint amilyen ilyenkor van). Kár.

Oszi Creative Commons License 1998.12.07 0 0 53

Kedves ostoba!
Olyan jó hozzászólások vannak itt (főleg JT részéről, de nem csak), hogy nekem már alig van mit hozzátennem.
Az antidepresszánsoknak 3-4 hétbe is telik, amíg kimutatható hatást elérnek. Addig türelmet kérünk, a gép fagyaszt.
Éjszakai (de jelentkezhet napközben is, váratlanul jön, viszonylag rövid ideig tart) izzadás halálfélelemmel, szapora szívveréssel, remegéssel, szívtáji fájdalommal, a realitásérzés megváltozásával, erős szorongással (nem kell az összes tünetnek jelen lennie) = pánikroham (viszont nem feltétlenül érintett az immunrendszer, ezt miből gondoltad, JT?). Gyakoriságtól, súlyosságtól függően kezelést igényel. Szövődménye lehet az agoraphobia (bizonyos helyektől, helyzetektől való félelem, úgy mint: lift, metró, bevásárlóközpontok, stb., rosszabb esetben egyáltalán kimozdulni a lakásból)
Seroxat, Zoloft, Seropram, Fevarin, Prozac (=Praxin, Floxet), Aurorix, Anafranil, és még sokan mások: mind nagyon jó szerek, kinél az egyik válik be, kinél a másik. Jelenleg előre nem tudjuk igazán bejósolni, hogy kinek mi lesz a jó (de ha 1X az 1ik jó volt neked, vszínű legközelebb is hatni fog), kicsit "próbálgatni" kell. De nem kell az összeset végigzongorázni, általában legkésőbb a 2.-3. beválik (sajna van akinél egyik sem…).
A csokifogyasztás egyesek szerint depressziósok öntudatlan öngyógyszerelése, emeli ui. a szerotonin-szintet.
Legjobb tán pszichiáterhez fordulni ( a körzeti orvos is felírhat 1ébként Prozacot, csak akkor kétezer valahány forint egy doboz, ha meg pszichiáter írja, ingyen van.) Bár gondolm már jártál ott, és ő írta az Aurorixet. Ne aggódj, nem rosszabb, mint a Prozac. Aurorix és Prozac egyszerre viszont "tiltott kombináció", csak nagyon indokolt esetben és felügyelet mellett adható!

moonchild!
A melatonin jelenleg felelősséggel csak jet-lagre ajánlható. Más alvászavarra, vagy egyéb betegségre a jelen tudásunk mellett IMHO felelőtlenség. Ráadásul nem szabad mellé alkoholt fogyasztani, azt meg ki tudja megállni? (Prozac mellett viszont szabad inni.)

Cactus!
Ezeket csak receptre lehet kapni, gyakorlatilag pszichiáterrel kell kiíratni. "Divat" lehet benne (inkább az orvosszakma részéről), de emögött azért valódi gyógyulási tapasztalatok állnak.

topicoff: Ez a külalak elfogadhatóbb szerinted?

Cactus Creative Commons License 1998.12.07 0 0 51
Te jó Isten, monnyátok mán, ezeket a pirulákat ti honnan találjátok ki? Iratjátok az orvossal, vagy bementek a gyógyszertárba, és csak úgy megveszitek az aktuális divatot? Nem provokácijó, télleg érdekel.
Paradicsom Creative Commons License 1998.12.07 0 0 50
Tudjátok mit?
Mi van, ha gyógyszerek nélkül gyógyulok meg? Ha fel birom oldani a görcseimet gyógyászati beavatkozás nélkül? Ha hiszek abban, hogy mentálisan egészségesebb a pszichés problémákat természetes úton megoldani?

Éljen a síelés, éljen az ananász, éljen a csoki, éljen a fény, éljen a sárga monitor, éljen a gyertya, éljenek a nők!

(Na jó, és éljenek KillerJack pofonai... :)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!