Keresés

Részletes keresés

medve talp Creative Commons License 2018.08.26 0 1 2859

 Magyar korrupciós botrány miatt nyomoznak Amerikában a Microsoft ellen

 

  augusztus 24.,

 

 

Milliárdos állami szoftverbeszerzéseken nyerészkedtek közvetítőcégek. Az egész egy találkozóval kezdődött Orbán Viktor és egy Microsoft-igazgató között.

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.07 0 1 2858

ma már valóban nagyon könnyű a linux telepítése. ha vkinek van egy telepítő DVD-je, vagy pendrive-ja -amit egy ismerőse elkészít-, és erről bebootolt, akkor megkérdi milyen nyelven akarja telepíteni, és milyen a billenytyűzete van a gépnek. (van egy kis teszt, h valóban jót választott-e). utána azt, h a meglévő windows mellé, vagy a teljes HDD-re, (van egyéb lehetőség is, de ha vki tök laikus, akkor nem biztos, h azt már meg tudja csinálni, partíciót létrehozni, vagy átméretezni, stb. adatvesztés nélkül) majd kér egy felhasználói nevet, jelszót kell beállíteni, és a végén a WiFi-t. (vezetékes hálózatnál általában még azt sem)

 

itt egy segédlet https://linuxmint.hu/sugo/cinnamon-telepitese

 

de tudom ajánlani az újabban elterjedő Endless OS-t,  több notebook gyártó már nem nem free DOS-t, hanem ezzel  telepítve adja új gépeit, ha nem kér kb 20000 Ft-al drágább Windows 10-t.

ezt windows mellé is lehet telepíteni, ha van elég hely a C: partíción. kockázat, adatvesztés nélkül ki lehet próbálni, és ha nem tetszik, nyom nélkül el lehet távolítani, stb. kialakítása hasonlít az okos telefonokhoz.

https://endlessos.com/download/

 

ha vki valóban csak alapfeladatokra akarja használni a gépét, a sok Linux között biztosan talál olyat, ami megfelel az igényeinek

nyugodtan lehet kísérletezni, főleg amíg új a gép, és nincs rajta adat, ami elveszne, vagy ha van, azt ki lehet menteni egy külső HDD-re, és nincs semmi kockázat ismerkedni a linuxokkal

Előzmény: rocky reloaded (2855)
Mr. L. Q. Creative Commons License 2018.08.01 0 0 2857

OK, régen is volt, a részletekre sem emlékszem teljesen tisztán, de a történet lényege az, hogy egy napig kellett szenvednem a "magától települő" Windows telepítésével. 

Előzmény: herwest (2854)
Háténimmárkitválasszak? Creative Commons License 2018.08.01 0 0 2856

"De valamiért egy ilyen megoldás nem tudott/tud jönni már évtizedek óta."

 

https://linuxmint.hu/

 

Fél óra a telepítés és ott vagy, ahol a a Win-nel (már, mint egy átlagos user szintjén).

Egy sor parancsot nem kell begépelni.

 

És működik.

Előzmény: rocky reloaded (2855)
rocky reloaded Creative Commons License 2018.08.01 -1 1 2855

Csak egy megjegyzés a témához (én mind a Linux-t, mind a MicroFost elég jól ismerem). A MicroFos tömeges elterjedése nem véletlen: Az a rendszer nyer, amellyel a NAGY ÉS NEM IT-SZAKÉRTÖ TÖMEGEK KÖNNYEBBEN tudnak dolgopzni. A felhasználók döntö része nem IT szakember és nem tud (de nem is akar) LINUX parancsokat biflázni. Ugyanaz, mint az autókkal. Csak indítani és a gázt nyomni, s nem félóráig tökölni azon, hogy most melyik billentyüt/gombot hogyan kell állítani, mert attól a kocsi "többet tudna". Ennek a megértéséhez nincs szükség akadémikusi címre. Az viszont nagyon igaz, hogy szükség lenne egy Win-szerü, bárki számára azonnal megérthetö és könnyen használható felhasználói felületre, amely nincs tele mindenféle, a nagy többség által soha nem használt feature-kkal, s sokkal olcsóbb. Ezzel  az MS monopolhelyzete is megtörhetö lenne. De valamiért egy ilyen megoldás nem tudott/tud jönni már évtizedek óta.

Előzmény: Kardossy Tódor (2822)
herwest Creative Commons License 2018.08.01 -1 0 2854

A Windows azt jelentette, hogy az SVGA-nál sokkal jobb felbontást szolgáltató videókártyát felismerte.

 

Egyáltalán nem mindet. Nem is lehet, hiszen folyamatos a videohardverek fejlődése, és praktikus módon a gyártó írja hozzá a hardvervezérlő drivert. Van 800x600 SVGA szabvány, amit minden videóadapter tud ha ezzel megszólítják, ha nincs meg a kártya drivere, akkor ezzel lehet próbálkozni. Ennek semmi köze a monitorokhoz.

Előzmény: Mr. L. Q. (2853)
Mr. L. Q. Creative Commons License 2018.07.31 -1 0 2853

A Windows azt jelentette, hogy az SVGA-nál sokkal jobb felbontást szolgáltató videókártyát felismerte. Azt nem akarta elfogadni, hogy a monitort tud SVGA-nál jobbat is. Mivel ez egy akkori mértékkel mérve nagy, 19 colos monitor volt, a kép nagyon szar volt. 

Előzmény: herwest (2852)
herwest Creative Commons License 2018.07.31 -1 0 2852

Nekem is. De ez nem a monitor, hanem a VGA adapter. A standard Windows 800x600, de ha van saját driver akkor feljebb is lehet venni.

Előzmény: Mr. L. Q. (2851)
Mr. L. Q. Creative Commons License 2018.07.31 0 0 2851

Egyszer gyakorlatilag egy teljes napom ment rá arra, hogy egy nem túl ritka típusú LCD monitorhoz valamilyen normális felbontással működjön egy Windows XP-s gép. Alapesetben csak egy standard 800x600-as SVGA-t - vagy talán csak VGA-t - volt  hajlandó produkálni. Végül rengeteg kínlódás után ráerőszakoltam egy drivert, ami valami teljesen másféle monitorhoz készült és ehhez még a registry-ben is turkálni kellett. 

Előzmény: SchiSa (2843)
SchiSa Creative Commons License 2018.07.31 0 0 2850

ha USB-n csatlakozik a gépre a monitor.

 

De sima VGA-n nem! Oda nem is kell driver.

Előzmény: Degeczi (2848)
Háténimmárkitválasszak? Creative Commons License 2018.07.31 0 0 2849

Itt valszeg megtalálod, amit keresel.

 

Ha igen, akkor az is valszeg, hogy fel is települ magától.

 

https://www.linux-drivers.org/display.html

Előzmény: Degeczi (2848)
Degeczi Creative Commons License 2018.07.31 0 0 2848

Pont arról beszélek, h de: vannak olyan típusok ahol igen... Természetesen nem az alap oprendszerrel, hanem driver/segédprogram kell.

A monitorkábelen is van adatkapcsolat (pl. a képességeit szabványos módon let tudja kérdezni az oprendszer is), de némelyik típusnál akkor van ilyen vezérlésre mód, ha USB-n csatlakozik a gépre a monitor.

Előzmény: SchiSa (2847)
SchiSa Creative Commons License 2018.07.31 0 0 2847

Azt vagy a monitor fizikai gombján végzed,vagy a monitor vezérlőn keresztül.

A monitort direktbe sosem vezérled a számítógépről, mert mindig közte van a vezérlőkártya.

Előzmény: Degeczi (2846)
Degeczi Creative Commons License 2018.07.31 0 0 2846

Nem. Nem a videókártya paramétereiről beszélek, hanem a monitor hardveres beállításairól (pl. fényerő, kontraszt, színhőmérséklet, stb)

Előzmény: SchiSa (2845)
SchiSa Creative Commons License 2018.07.31 0 0 2845

Azt a monitorvezérlő végzi. (lánykori nevén VGA kártya).

Előzmény: Degeczi (2844)
Degeczi Creative Commons License 2018.07.31 0 0 2844

Pedig nem volt ritka, h pl. az álló-fekvő közti elforgatást automatikusan kezelje, vagy a monitor paramétereit lehetett alkalmazásban kényelmesebben állítani, mint a monitor gombjait nyomogatva.

Előzmény: SchiSa (2843)
SchiSa Creative Commons License 2018.07.31 -2 0 2843

Monitorhoz driver? Soha nem hallottam.

Jobb gomb, felbontás, és kész.

Előzmény: Törölt nick (2815)
SchiSa Creative Commons License 2018.07.31 0 0 2842

Tedd azt. Ne itt sírj!

Előzmény: mindigujnev (2838)
mindigujnev Creative Commons License 2018.07.31 0 0 2841

Pedig sok jót írtam. Néhányból törvényt is alkotott a fidesz, vagy felhasználta más területen.

 

Előzmény: Mr. L. Q. (2840)
Mr. L. Q. Creative Commons License 2018.07.31 0 0 2840

He, he.  Ez lehet az első beírásod, amellyel egyetértek.

Előzmény: mindigujnev (2838)
Mr. L. Q. Creative Commons License 2018.07.31 0 0 2839

Más engem sem igazán érdekel. De a KSP viszont egy jó és vicces játékba oltott űrhajózásszimulátor.  Égimechanika és ilyesmi. :)

Előzmény: Háténimmárkitválasszak? (2837)
mindigujnev Creative Commons License 2018.07.31 0 0 2838

Igen!

Már éppen ideje lenne elküldeni a májkroszoftot a francba.

Állandóan virnyós, frissít, behal.

Kukába a vindózt és az offiszát.

Xar, tolakodó, állandóan nyivákoló, adattolvaj, indiszkrét, akadékoskodó, megilyenek.

Háténimmárkitválasszak? Creative Commons License 2018.07.31 0 0 2837

Örülök, de az sem érdekel.

 

Ha mélázok, akkor egy FreeCell, vagy a Mahjong, a többi felőlem mehet a kukába.

Előzmény: Mr. L. Q. (2836)
Mr. L. Q. Creative Commons License 2018.07.31 0 0 2836

Még az egyetlen érdekes és jó videójáték, a Kerbal Space Program is fut Linuxon! :) 

Előzmény: Háténimmárkitválasszak? (2835)
Háténimmárkitválasszak? Creative Commons License 2018.07.31 0 0 2835

Talán technikai analfabéta sem vagyok már/még, de a 7-8 próbálkozás után (a tanári keretből ingyen) örökre száműztem minden Win-t a lakásból. Lehet, hogy a 10 az maga a álom, de én nyugodtan szeretek még álmodni is.

 

Még nem volt olyasmire szükségem, amit ne találtam volna meg a Linux alatt és nem kerget a frász, hogy mikor és ki kedveskedik nekem valamivel.

 

SAP megy alatta, Progress megy alatta, Omnis megy alatta (ezek azok, amire nekem otthon nincs szükségem, de ha lenne, mehetne),

Az Office tök elegendő, a Gimp egy userbarát Photoshop, PDF gyártás símán, ősrégi scanner, a telefonom, a fotógépem kapcsolata és nyomtató probléma nélküli, a KDE  tök jó felület, pillanatok alatt betöltődik, szóval nekem ennél jobb nem kell.

 

Az SD RAM tényleg problémás nálam, de azt meg egy USB-s csatolóval áthidaltam - no ez került pénzembe.

 

Hülye lövöldözős játékok meg soha nem voltak egyik gépemen se.

 

Egy vállalati űrlapkitöltőnek még sok is.

Előzmény: Mr. L. Q. (2786)
Degeczi Creative Commons License 2018.07.31 -1 0 2834

Vicces egy értékrended van: az Adidas pfujj, a hazai tolvaj ellenben üdvözlendő. A Microsoft meg pont Kelet-Európában lett hírhedt a korrupciós botrányairól, csak Romániában ennek lett következménye is - nálunk azonban bármit megtehetnek, amíg még nagyobb tolvajok vannak kormányon.

Előzmény: Kardossy Tódor (2830)
Mr. L. Q. Creative Commons License 2018.07.30 0 0 2833

Ubuntu Linux + LibreOffice a Morphologic helyesírásellenőrzőjével. Nyilván egy nagyon komoly technikai szolgáltatóhálózatot kell kiépíteni és működtetni hozzá. No és megmérgezni és letomzonozni* a Microsoft embereit.

 

* Azt használtak a chichagói gengszterek az 1930-as években?

Előzmény: Kardossy Tódor (2830)
özuli bemdyna Creative Commons License 2018.07.30 0 0 2832

Remélem sportcipőket is fognak forgalmazni.

Előzmény: Kardossy Tódor (2830)
özuli bemdyna Creative Commons License 2018.07.30 -1 0 2831

35 ezer forint a Windows ára.

 

Ha belegondolsz ez nem is olyan sok. Emberek 200 ezreket költenek telefonra, hogy a villamoson is tudjanak játszani.

Előzmény: Kardossy Tódor (2811)
Kardossy Tódor Creative Commons License 2018.07.30 -1 0 2830

Ha így lenne, jó lenne.

 

De nem látom a terméket.

 

Azt például, hogy kiszorítjuk a tolvaj adidast a 2Rule-lal, csak üdvözölni tudom, és lefogadom, semmivel nem rosszabb az új mez a réginél.

Előzmény: Mr. L. Q. (2829)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!