Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

halacs 2010.05.21 Creative Commons License 14508
Mi is voltunk már ezzel. Tavaly meg a MN-speciallal mentünk, és kusetjegyet vettünk, és tök jó volt, mert rajtunk kívül senki nem utazott a fülkénkben, gyakorlatilag hálókocsiként használhattuk. Erre mondjuk júliusban tényleg nincs esély.
Gondoljátok meg ezt a hálókocsi-dolgot, mert rengeteget számít ám, hogy nem halálosan fáradtan érkeztek meg. Mi este lefeküdtünk aludni, és már csak Montenegró hegyei közt ébredtünk fel, frissen, kipihenten, szuper volt. :-) És sokkal biztonságosabb is. Simán magunkra zártuk az ajtót, senki nem zavart. Léteznek mindenféle kedvezmények is, érdemes utánanézni, mi mindig kihasználtunk valamit.
Előzmény: szilvia32 (14504)
kirgizke 2010.05.21 Creative Commons License 14507
Szia!

A Szabadka-Bar - a 25 EUR-ós - vonat egész évben, vagy csak szezonban jár?

Köszi a választ.
Előzmény: szervezkedő (14505)
szervezkedő 2010.05.21 Creative Commons License 14506
Az Avala Bécs és Belgrád között jár. Reggel/délelőtt indul, este 9körül ér le, majd valamikor indul vissza. Egy időben szinte majd mindig késett, ezért igaz kényelmesen elérhető lenne vele a Belgrádból este Sutomoreba induló járat, de biztonsággal nem tervezhető. Erre (Avala) akasztanak szezonba hálókocsit a Keletibe, amit sajna nem a belgrádi hanem a szabadkai vonatra akasztanak át. Ez azt jelenti hogy Szabadkán pár óra kényszerpihi van. A vonat este 21ig egy halom helyen megáll és mindenütt van felszálló. 9körül Újvidéken telik meg kapacitásának 128%os kihasználtságáig és azután már csak néhány új utas van. A reggeli érkezés időpontja nincs kőbe vésvé és ti se vegyetek rá mérget. Készüljetek úgy hogy legyen kajátok, ivóvizetek bőven, mert jártam már úgy hogy egy baleset miatt késő délutánra értünk le. Vonaton a kalauz ha kértek, reggel kotyvaszt valami törökös kávét, de ezzel ki is merült minden extra!
Előzmény: szilvia32 (14504)
szervezkedő 2010.05.21 Creative Commons License 14505
Hogy vonatoztam e már? Igen! Az első egy- két út furcsa volt, de most már megedződtem! A mostani szezonban én 06.03. majd 06.22. és 07.09. illetve 08.06. este vonatozok Montenegróból Szabadkára. 06.08. majd 06.20. azután 07.26. vegül 08.12én utazok Szabadkáról Sutomoreba. Majd "tudósítok" mi az aktuális helyzet! Én Szabadkán szoktam a jegyet megvenni. A mostani akcióba, ami tavaly nyár eleje óta él, a 2osztályú 6fös hálókocsiba 25euro a jegy mindenestől egy irányba. Tavaly voltam kint busszal Pestről. 10eFT volt a retúr jegy a Népligetből, de nem az én fájós derekamnak való!
Előzmény: szilvia32 (14502)
szilvia32 2010.05.21 Creative Commons License 14504

Az melyik az avala expesz, mert nekünk az utazás kiállításon azt mondták, hogy ez megy közvetlenűl a Keletiből (13 órakkor) Barba (8.27-re van ott). Van hálókocsi és sima helyjegy. A háló szerintem drága 30.000 ft a ülő az 19.000 körűl van.

Köszi Szilvi 

Előzmény: halacs (14503)
halacs 2010.05.21 Creative Commons License 14503
Még szeptemberben is sokan vannak a vonaton.
De ha a Montenegro-speciallal mentek, nem lehet probléma, szerintem.
Előzmény: szilvia32 (14502)
szilvia32 2010.05.21 Creative Commons License 14502

Nagyon köszönöm a sok infót, vissza adtad az életkedvemet, most már nagyon várom, hogy induljunk. Várom majd a képet a településről.

Ha lehetne még egy kérdésem? Voltál már lent vonattal? Nagyon sokan vannak rajta júliusban? Gondolom igen, de a helyjegy azért helyjegy más nem ülhet oda? Úgyérem Szerbiában nem adják el másnak az én ülőhelyemet igaz?

Tudom elég parás vagyok, de ha megyek valahová szeretek mindent megtudni.

Tegnap vissza mentem a fórumon a 2009 évei dolgokhoz és láttam, hogy a youtubra fel vannak töltve sutomore piacáról és korzójáról videók ezek nagyon tettszettek.

Láttam, hogy te is onnan kívántál kellemes Karácsonyt. Biztos nagyon jó volt.

Köszi mindent Szilvi

Előzmény: szervezkedő (14501)
szervezkedő 2010.05.21 Creative Commons License 14501
Nem rossz amit találtál, amit én ajánlottam volna se lett volna jobb, csak más. Nagyon erős sejtésem van hogy merre lehet ez a ház. Majd keresek egy képet amit a Nehajra felmászva készítettem a településröl és bejelölöm rajta mi merre van. Az biztos nem kell hegyet másznotok, mint sok szállásnál ahol nem írják le. A strand hosszan terül el a település alatt. Hozzátok pont a "szerencsétlenebbik" része lesz legközelebb ami úgy bő 200m lehet. A strand tulsó része az inkább gyerekbarátabb ami szerintem +400m. Az orvos, gyógyszertár szintén nincs messzi, pár utcányira lesztek tőle. Útban a strandra van 2 nagyobb zöldséges ahol majd jó kis dinnyéket vehettek. (Mi is oda járunk csak nekünk kb4 km-re lehet.) Amikor jöttök a vasútállomásról és a főútról kanyarodtok le, jobbra láttok egy most épült boltot. Javaslom innen a VOLI-ból spajzoljatok be mindenből. A termékek átláthatóak,áraik jól beazonosíthatóak és picivek olcsóbbak mint az szállásotok utcasarkán lévő pici boltokban. A Volitól a vasútállomás felé indulva kb 50m az út mellett van egy húsbolt ahol ingyen megsütnek minden amit ott vásárolsz.A cégérük fehér alapon egy zöld bika cudesa od messa felirattal ami piros. Biztos megtaláljátok. Amíg a husi sül, a húsbolt melletti pici alagúton sétáljatok át és az alagút kijáratától balra kb 30m egy hatalmas szürke épület aljában egy pékség ahol meleg kenyeret, zsömlét vagy szerintem legfinomabb burekát vehetitek. Tehát szerintem jól fogjátok érezni magatokat. Igaz a tény hogy vonattal jöttök, picit korlátozni fogja a lehetőségeket, de a tenger az tenger, a nap pedig ugyanúgy süt rátok! :-)
Előzmény: szilvia32 (14500)
szilvia32 2010.05.20 Creative Commons License 14500

Kedves Szervezkedő!

Nagyon köszönök mindent.

A montenero info oldalról villa alexandar-ban foglaltunk szállást. A tulaj neve Miodrag Ulama és ha jól írom cara laza-n van. Tudsz róla valamit? 150 euró előleget kért 6 főre. Az igaz, hogy gyorsan mélyűl a tenger sutomoréban? A gyerek miatt izgulok, hogy be tudom e engedni a vízbe egyedűl. Azaz én sem vagyok egy úszó bajnok. Tavaly és előtte Görögbe voltunk simán bemehetett mert nagyon sokáig sekély volt a víz.

esetleg ha gyereknek orvos kell, milyenek a lehetőségek?

Köszönöm a segítséged.

Szilvi

Előzmény: szervezkedő (14490)
Muity Mijo 2010.05.20 Creative Commons License 14499

És most kezdődik a folytatás. :(((

Előzmény: sfi (14496)
Hümi 2010.05.20 Creative Commons License 14498
Oksa...:)
Előzmény: sfi (14496)
Amari bp 2010.05.20 Creative Commons License 14497
Ne szabadkozz, jó poén volt, az 5ejros villák :)
Előzmény: szervezkedő (14489)
sfi 2010.05.20 Creative Commons License 14496
Nem tudom, honnan jutott most eszembe (talán erről az undok időjárásról), hogy a Villa Perlában nem adtak takarót. Mondjuk nagyon nem is hiányzott, de 1-1 vékony plédet nem árt bedobni az autóba szükség esetére.
Előzmény: Hümi (14493)
H_G 2010.05.20 Creative Commons License 14495
Köszi, bár nem jártam sikerrel, a nagyok csupa döglött link.

Előzmény: Hümi (14493)
moncsa03 2010.05.20 Creative Commons License 14494
Mi itt voltunk pár éve, hely van bőven,a mellékhelység is tiszta volt. Amúgy Tivat.

http://www.adriatours.hu/index.php?page=utazas&id=2

Előzmény: tarnagy (14474)
Hümi 2010.05.20 Creative Commons License 14493
Itt prütyköjjjé...:):):)
Előzmény: H_G (14492)
H_G 2010.05.20 Creative Commons License 14492
Ó, hogy ez milyen szép! Megvan vhol nagyban is?

Előzmény: Hümi (14484)
sfi 2010.05.20 Creative Commons License 14491

Mi is mindig kempingezünk, de Montenegróban apartmanban voltunk. Ha minden áron kemping, akkor nézd meg ezt. Tavaly egész közel laktunk hozzá, beszéltünk a tulajjal is (kézzel-lábbal), adott egy névjegy kártyát is. Ha jól vettem ki, tudsz nála előre foglalni helyet. A létező kempingeknek szerintem a 80 %-át megnéztük tavaly, de az egyetlen, amire azt mondanám, hogy talán. A többihez viszonyítva kultúrált hely. De azt tudni kell róla, hogy iszonyatosan zsúfolt, és egyáltalán nem csendes helyen van. Viszont a part 20 m-re van.

Ennek ellenére azt mondom, hogy Montenegroban inkább apartman a nyerő nekünk is.

Előzmény: tarnagy (14474)
szervezkedő 2010.05.20 Creative Commons License 14490
Előzmény: szilvia32 (14465)
szervezkedő 2010.05.20 Creative Commons License 14489

Sutomorera még egy picit visszatérve:

Közvetlen tengerpart!

Hullámok!

Sós levegő!

Nyugalom!

!!!10euro!!!

Ha érdekel valakit, teszek fel képet!

(De nehogy valaki versenyre hívjon és licitáljon azzal a két évvel ezelőtti képpel amit az 5 euros villákról csináltam! Már szégyenlem magam!)

szervezkedő 2010.05.20 Creative Commons License 14488

Ne parázz!

Engem is szokott pár ember cukkolni ezzel a "szutyokmore" dumával!

De ki a búbánatot érdekel!

Sutomore!

Hatalmas előny, a jó megközelíthetőség, a jó elhelyezkedés!

Hátrány település méretéhez képest aránylag kicsi a strand.

De van minden és aránylag közel minden!

Kinél foglaltál szállást?

Valaki írta Tivatban foglalt szállást és nagy strandolásokat tervez ott helyben és nagy csavargásokat busszal. Akik csavarogni szeretnének, főleg ha tömegközlekedve, én a Budva és Bar közötti részt javaslom "bázisnak".

Másfél évig tanultam munkaszervezést. Talán ebből, talán a (józan) paraszti gondolatmenetből adódig, én ha szeretnám becsavarogni Magyarországot nem Lentibe vagy Záhonyba keresnék szállást.

A tömegközlekedés alapvetően jó, de szerintem ez inkább érvényes arra hogy a legkisebb helyről is el lehet jutni a 400-500kmre lévő világ végére és vissza. Pl Szabadka - Budva vagy Szabadka - Bar stb. Az hogy Halacsék eljutottak sok helyre tömegközlekedve csak egy dolog. Ők szerintem talpraesettek és az átlagnál talán picit kreatívabbak.

Akik vonattal jönnek le és valahonnan le tudnak akasztani valami szakadt autót, mindenképp ajánlom nekik cibálják le vonattal (30euro=kb. 8ezer Ft) mert azt a rengeteg időt amit a buszmegállóban várakozással,, a menetrend kiderítésével és az ezzel kapcsolatos egyéb szerencsétlenkedéssel töltenének, így megspórolható!

Előzmény: szilvia32 (14459)
szervezkedő 2010.05.20 Creative Commons License 14487
Hümi!
Hogy mennyi szabim van???
Semmi csalafintaság nincs benne! Annyi mint bárki másnak!
Igaz a munkarendemben van egy kis huncutság. Az ebből adódó előnyöket igyekszem újhazámba kihasználni.
De ennek ára van! Pl most is dolgozok! Egy picit ez azért ciki így éjjel egy órához közeledve! Nem?
Előzmény: Hümi (14461)
Hümi 2010.05.19 Creative Commons License 14486
Kecskeháton...:)))
Előzmény: Amari bp (14485)
Amari bp 2010.05.19 Creative Commons License 14485
Na majd beszámolsz róla, hogy mentél át a kecskecsapáson:)
Előzmény: Hümi (14482)
Hümi 2010.05.19 Creative Commons License 14484
Még egy önbizalmat adó kép a Piva kanyonról...:)))

Előzmény: Hümi (14482)
Hümi 2010.05.19 Creative Commons License 14483
Szívesen...:)
Előzmény: haszkovo city (14481)
Hümi 2010.05.19 Creative Commons License 14482
Az idén az lesz...lagalább megcsodáljuk a Piva kanyont is...:)

Előzmény: Amari bp (14480)
haszkovo city 2010.05.19 Creative Commons License 14481
köszi hümi , a hotel menve...
Előzmény: Hümi (14454)
Amari bp 2010.05.19 Creative Commons License 14480
Nem fel vágni,mert ScepanPolje nél még nem jöttél át:) arról potika írt:)
Előzmény: Hümi (14478)
Amari bp 2010.05.19 Creative Commons License 14479
Hát ezt jól megmondtuk:) De ez van.