Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Mészáros Barna 3 órája Creative Commons License 37047

Érdekes!

Előzmény: Nagy-Imre (37044)
Baranyai Óriás 4 órája Creative Commons License 37046

Köszönöm!

Előzmény: Nagy-Imre (37045)
Nagy-Imre 6 órája Creative Commons License 37045

Sok boldog névnapot kívánok! 

Előzmény: Baranyai Óriás (36989)
Nagy-Imre 6 órája Creative Commons License 37044

Igen 

Előzmény: Mészáros Barna (37042)
borsika79 6 órája Creative Commons License 37043
Esetleg a sebet kend be betadin-nal.
Előzmény: MDani8 (37038)
Mészáros Barna 8 órája Creative Commons License 37042

Szia!A fekete az debreceni fehér anyától van?

Előzmény: Nagy-Imre (37041)
Nagy-Imre 9 órája Creative Commons License 37041

MDani8 11 órája Creative Commons License 37040

Oldalam frissitve és a 2 új kaliforniai jövevényről is van már kép :)

meskonyulasz.hupont.hu

MDani8 13 órája Creative Commons License 37039

Szia.

Szerintem annyira nem baj. Kivéve, ha vemhes az anya vagy szopós nyulakkal van. 

Előzmény: Sáradi János (37037)
MDani8 13 órája Creative Commons License 37038

Sziasztok!

A bak nyulam kicsit belelépett egy kisebb szög darabba és igy a hátsó lábában van egy seb, ami elég jól vérzett. A vérzés elállt. Mit csináljak a lábával? Átraktam egy másik ketrecbe, raktam alá sok szénát. 

Előzmény: Sáradi János (37037)
Sáradi János 13 órája Creative Commons License 37037

Sziasztok.

Csak tavasztól kezdtem nyulakat tartani, így a téli tartásról nincsen

tapasztalatom. Vizet önitatós módszerrel kapnak az állatok. Bejött

a fagy, így ez nehézkes. Azt szeretném kérdezni így télen ha nincs  mindig

víz az itatóba az baj e ??

Köszönettel.

Mészáros Barna 17 órája Creative Commons License 37036

Szia!

Szerintem nem ettől van a baja.

Előzmény: varro.laszlo (37035)
varro.laszlo 28 órája Creative Commons License 37035

Szia Barna!

Nem vemhes, ez biztos. A fialást követő 27. napon szoktam először berakni az anyát a bakhoz, ha úgy ítélem meg, hogy megfelelő kondiban van. Lehet attól baja egy 2 éves "mezei" házinyúlnak, hogy rendszeresen és megbízhatóan 9-10-es almokat nevel? (És május végétől augusztus végéig garantáltan nem veszi fel a bakot...) :) :)

Előzmény: Mészáros Barna (37033)
Mészáros Barna 29 órája Creative Commons License 37034

A házinyúl érdekes sajátossága, hogy a vemhesség alatt - különösen a vemhesség második felében - az anyanyulak nagy arányban párosodnak (15-20. nap között 70, 20-30. nap között 80 %-ban). Emiatt a próbafedeztetés nem alkalmas módszer a vemhesség megállapítására.

Előzmény: Mészáros Barna (37033)
Mészáros Barna 29 órája Creative Commons License 37033

Szia!

Az ,hogy a jobb oldala a nyuladnak kerekedik szerintem így megmagyarázhatatlan.

A nyúlnak kettős méhe (uterus duplex) van: a két méhszarv között sem az ondósejtek, sem az embriók, vagy a magzatok nem vándorolnak,így lehetne még egy alom is benne de mivel az előző alom 4 hetes ezért nem lehet,meg gondolom nem tetted be az anyát a bakhoz fialás után.

Előzmény: varro.laszlo (37030)
fzooltan 30 órája Creative Commons License 37032

Zalaszentgrót.

Előzmény: Belgaóriás (37031)
Belgaóriás 30 órája Creative Commons License 37031

Hol laksz?

Előzmény: fzooltan (37028)
varro.laszlo 1 napja Creative Commons License 37030

Sziasztok! Az elmúlt pár nap alatt néhány új élménnyel lettem gazdagabb...

A karácsony hozott 2 alomban 15 fiókát :D ;

egy "szakirodalom"-ból megtudtam, hogy a házinyúl nem rágcsáló és a gabonamentes táp a legjobb számára...

Valamint lenne pár kérdésem: lehet-e egy nyúlnak sérve, mi okozhatja, lehet-e teljes értékű attól a nyúl, ha nem, akkor hogyan lehet rajta segíteni? Tud-e valaki Kecskemét környékén nyúlhoz is értő állatorvost?

A legjobb!!! anyanyulam jobb oldala furán kerekedik. 9 db 4 hetes kölyök van alatta, tehát vemhes nem lehet...

Belgaóriás 1 napja Creative Commons License 37029

Nem eladó! De keresek tenyésztőket az országban! 

Előzmény: Baranyai Óriás (36999)
fzooltan 1 napja Creative Commons License 37028

Egyenlőre most ismerkedem,próbálok tájékozodni, infókat gyűjteni.  Köszi a hozzászólásodat.

Előzmény: szabojozsi64 (37026)
fzooltan 1 napja Creative Commons License 37027

Kösz a választ.Csak is kizárólag saját felhasználásra(húsnak) vannak tartva. Kicsit csökkentem a létszámot, aztán majd meglátom mi a lesz a jövöben. 

Előzmény: NyiMisi (37025)
szabojozsi64 1 napja Creative Commons License 37026

A tartási körülmények (elhelyezés, etető-itató berendezések, padozat, takarmányozás..) nagyban befolyásolják, hogy melyik a megfelelő "fajta".

Ha neked a viszonylagosan alacsony alomlétszám nem gond, és telepadozaton, vályúból, terménnyel etetve-itatva szeretnéd tartani őket, akkor nincs értelme a váltásnak szerintem(!).

Talán egy laza fajtaátalakító keresztezésnek, vagy még inkább egy egyszerű árutermelő keresztezésnek (egy óriás bak termelésbe állítása) lehet értelme. 

A lényeg, hogy örömöd leld bennük, boldoggá tegyen a nyulászkodás, szerintem ez a lényeg. :)

A hús már csak a velejáró plusz öröm....

Sok sikert neked!

Előzmény: fzooltan (37018)
NyiMisi 1 napja Creative Commons License 37025

A mindenit, itt aztán mindenféle keverék van. Ha hús célból kell akkor nyugodtan maradhat abban az esetben ha szaporák és az utódok szépen fejlődnek. Ilyen célból nem feltétlenül van szükség fajtiszta nyulakra.

Előzmény: fzooltan (37018)
Belgaóriás 1 napja Creative Commons License 37024

Áldott békés boldog karácsonyt kívánok minden kedves fórumozónak!

varro.laszlo 1 napja Creative Commons License 37023

Szia Józsi! Ha tudnám, megmondanám. Olyan helyről hoztam el 2 db!  jércéért, ahol csak keverékek voltak. Jó kis bak volt, nagyon szép kerek utódai voltak, és sültnek sem volt utolsó... :P :)

Előzmény: szabojozsi64 (37001)
varro.laszlo 1 napja Creative Commons License 37022

Köszönöm! Akkor kicsit bátrabban esem neki a bevásárló kosárnak. :D

Előzmény: kisbandesz (37000)
Laci-Kótaj 1 napja Creative Commons License 37021

Én is gratulálok !

Előzmény: szabojozsi64 (37019)
kerivili 1 napja Creative Commons License 37020

Boldog karácsonyt NyúlÁszok!

így jártam: dec. 25-re kellett fialni az anyámnak, reggelre fialt is 3db-ot, de fészket nem csinált, mire kimentem a kisnyulak kihültek... :( Ez volt a hatodik fialása, eddig szép fészket csinált mindig, jó anya volt. Ma - dec. 26. - délelőtt nézem, hát fészket épít, tépi magát és lefialt! Nem tudom hányat, de mozgolódás van a fészekben. Van ötlete valakinek, hogy ennek mi lehet oka? Megijedt? Köszönöm!

szabojozsi64 1 napja Creative Commons License 37019

Gratulálok az első alomhoz, sok sikert hozzájuk! És szép a bakod. :)

Előzmény: csukazs (37017)
fzooltan 1 napja Creative Commons License 37018

Sziasztok! Kellemes Ünnepeket ,és Boldog új évet mindenkinek!
Információgyűjtés közben találtam ide a forumra.Az élet úgy hozta, hogy édesapám betegsége miatt,egyik napról a másikra rám maradt a nyulainak ellátása,tartása.
Az állomány közel 60 nyúlból áll. Nem fajtatenyésztéssel foglakozott,csak "konyhára" tenyésztett.
Mindig volt nyulunk,de én nem nagyon foglalkoztam velük,tapasztalatom nem nagyon van.
Megpróbálom az állományt kordában tartani ,és csökkenteni, de felszámolni teljesen nem szeretném.
Pár képet készítettem.Az lenne a kérésem ,hogy tapasztalt szemmel ,ránézésre érdemes e ezzekkel a nyulakkal tovább folytatni a tevékenységet,vagy felszámolás után újakkal kezdeni? Az anyák 5-7db között ellenek,betegséget nem tapasztalatam ,elhullás 2 hónap alatt 1 db volt.
Bármilyen tanácsot,ötletet szívesen fogadok, akár privátba is. Címem nevem alatt elérhető.Előre is kösz!