Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 8 órája 0 0 18441

Nyilván szóltak neki, hogy mi a vonal.

Ahogy Krupszkajának is megmondta Sztálin, hogy talál ő másik özvegyet Leninnek, ha sokat ugrál, Balázska is tisztában van a helyzettel.

Előzmény: G mint G (18439)
G mint G Creative Commons License 8 órája 0 0 18440

Az "Ennyibent" én gépeltem el "Egyibenre", nem Bús mondta rosszul. Elnézést.

Előzmény: G mint G (18439)
G mint G Creative Commons License 8 órája 0 0 18439

Római parti mobilgát ügy:

"- Egyetért a népszavazással?

Bús Balázs: - Meg kell kérdezni a helyiek véleményét. Egyiben egyetértek a népszavazás kezdeményezőivel."

Óbuda újság, 2017. márc. 24.

Erre mi történik 5 nappal később? 

"Az óbudai önkormányzat fideszes többsége szerdán elfogadta azt az polgármesteri előterjesztést, amely a választópolgárok 25 százalékának kezdeményezéséhez köti a helyi népszavazás elrendelését."

A népszavazási törvény 10-25 százalék között jelöli ki ezt a sávot (pillanatnyilag), csak ezért nem 100%-hoz kötötték.

http://index.hu/belfold/budapest/2017/03/29/hogy_ez_az_olimpiai_nepszavazas_elott_senkinek_nem_jutott_eszebe/

_n_a_gy_o_r_gy_ Creative Commons License 2 napja 0 1 18438

Akkor vita:

Én pont azt tartanám ésszerűnek, ami az eredeti koncepció volt => Tilos a balra kanyarodás!
Ha tényleg a lakótelepen van dolgod, akkor a szolgáltatóháznál be tudsz kanyarodni.
Ha pedig valami dugóra keresel menekülő utat, akkor ne az itt lakók életét keserítsd meg.
A Hadrianus utca és a Királyok útja nem Észak -> Dél gyorsforgalmi út.
Elnézést, de én így látom.

Előzmény: Celtic Moon (18436)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2 napja 0 0 18437

Ott NEM SZABAD balra kanyarodni. Nem arra van tervezve. Van egy kötelező haladási irány tábla, és előtte sárga táblákon fel is hívják a figyelmet, hogy megszűnt a balra kanyarodási lehetőség. Ha mindenki  szabályosan közlekedne, valóban haladna a sor.

Előzmény: Celtic Moon (18436)
Celtic Moon Creative Commons License 2 napja 0 0 18436

Nagyon szeretem, hogy lejövök a Megyeri hídról, vagy jövök Szentendre felől, vagy csak startolok haza, mert kiugrottam az Auchanba, szóval nagyon szeretem, hogy azonnal be tudok jönni a lakótelepre. Évekig kértük, hogy engedjenek be minket a Hadriánus utcánál. Megkaptuk, szuper, tényleg nagy segítség. De! De az, hogy nem lehet normálisan balra kanyarodni, most már több mint bosszantó. Aki kanyarodik vagy a a mögötte lévő sort tartja fel, vagy a szemből jövőket. Vagy egyszerre mindkettőt, miközben a mögötte lévők, nem érnek át a zöldön és beragadnak a kereszteződésbe, és újra feltartják, de így már a városból érkezőket.. vagy kénytelenek szabálytalanul beállni a buszsávba. 

Nem vagyok közlekedésmérnök, de ott van középen az a nagy járdasziget, nem lehetne azt elbontani és csinálni egy normális balra kanyarodósávot? Oké, tudom, akkor is ott lesznek a piac irányából (jobbról) jövők, de a cipzár elv alapján, ahogy az kifelé is működik, haladhatna a sor.

papus_03 Creative Commons License 5 napja 0 0 18435

Itt most, 03.28 lesz a lomtalanítás.

Pár nap alatt viszont kialakult egy spontán, rettenetes méretű szeméthegy (kékkel).

Hír+videó:

http://hvg.hu/itthon/20170321_tiz_kukasauto_kellett_egy_illegalis_szemethegy_eltuntetesehez_obudan

A lomizók a képen piros jelölt helyen álltak meg a kisteherautókkal (ott ahol a videón a kukásautó áll).

Mivel több mint baleset - inkább élet - veszélyes forgalmi helyzet alakult ki, felhívtam a közterület felügyeletet.

Én sem csípem őket de most tették a dolgukat bár lehetett volna gyorsabban is.

lomi

Előzmény: warr (18434)
warr Creative Commons License 5 napja 0 0 18434

Mondjuk ha világosan meg van mondva, hogy kedd reggel viszik el, és hétfő este rakd ki, akkor nem kéne már pénteken-szombaton mindent kihajigálni mindenhol. 

Előzmény: SzeZo (18433)
SzeZo Creative Commons License 5 napja 0 2 18433

https://444.hu/2017/03/24/obuda-polgarmestere-nekimegy-a-lomizoknak

Végre valami megszólalás! Végre egy állásfoglalás!

Agybaj, hogy napokig még bringával sem lehet normálisan átkelni Óbuda-Csillaghegy-Békás mellékutcáin. Persze, jönnek majd a másik kerületek, ahol ugyanez lesz - szél által szétfújt szemét, üvegszilánk mezők az úttesten, lassan araszoló, kikerülhetetlen, lerobbant, büdös lomkereső (teher)autók.

H_G Creative Commons License 2017.03.20 0 0 18432

Nem zárja ki, attól még versenyezhetett is.

Előzmény: Konrad (18431)
Konrad Creative Commons License 2017.03.20 0 0 18431

Nem volt versenyzés. A Mercis hülyegyerek tök részeg volt. :(

Előzmény: olahtamas (18430)
olahtamas Creative Commons License 2017.03.20 0 0 18430

Már megint versenyzett valaki a Szentendrein... :(

http://24.hu/belfold/2017/03/18/ket-vetlen-fiatal-halt-meg-a-szentendrei-uton/

DTF Creative Commons License 2017.03.19 0 0 18429

Ez egy hulye valoszinuleg...

azert is van dugo, mert msr a bogdaninal beall mindenki a belsobe... ahelyett h csak a vegen sotolna be...

az arpad hidi feljuitast meg mar most elcsesztek, a csatornafedelek besullyedtek... a nepfurdo utcanal a busz meg lerakja az utasikat az uton, de ki van irva h gyalogisforgalom a tuloldalon.. na ez kinek az otlete lehezett...nem tudom miert es mit szarakodnak ott, irto lassan, dragan es ocsmanyul dolgoznak...

Előzmény: Hun Endorfin (18428)
Hun Endorfin Creative Commons License 2017.03.17 0 0 18428

Mivel a hazai média (a blikket leszámítva) egyelőre látványosan sz*rik az első pozitív dashcam videómra(de bezzeg ha negatívot küldök be,egymással versengenek kihozza le hamarabb)  , -nem úgy a reddit- , gondoltam belinkelem akkor én ide. 
Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy dugó a Szentendrein(mikor fejezik már be az Árpád híd pesti hídfőjét végre???) . Aztán az előttem haladó egyszer csak gondolt egyet, és kiszállt szemetet szedni a füves elválasztóra, valamint később a budai hídfőn. Hogy miért? Csak, mert.
https://www.youtube.com/watch?v=guE2fyDRbYw
Ennyi a mesém, a tanulságot vonja le mindenki magának(a hazai médiáról is) .

warr Creative Commons License 2017.03.17 0 0 18427

Igen, ott fincsi csatornaszag szokott terjengeni :)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (18425)
warr Creative Commons License 2017.03.17 0 0 18426

Értem, köszi... meglátjuk, szkeptikus vagyok :-/

Előzmény: blg (18424)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.03.17 0 0 18425

Mindehhez pedig képzeljük el, amikor megemeljük a gyümölcsöt, hogy beszívjuk az illatát, és édesen belengi az egész placcot a szomszédos sziputelepről áradó nyári trágyaszag.

Előzmény: warr (18420)
blg Creative Commons License 2017.03.17 0 0 18424

megvan, itt olvastam:

http://obvf.hu/piac-organizacio/

Előzmény: blg (18423)
blg Creative Commons License 2017.03.17 0 0 18423

Én amiket olvastam az obuda.hu -n az építkezésről, úgy tűnik, hogy ebbe a parkolóba a ruházati stb. árusokat költöztetik a bódévárosból, és annak helyén kezdik el az építkezést, miközben a csarnok még tovább üzemel. Az új piac csarnok része a mostani bódéváros helyére épül, és amikor elkészül, az árusok át tudnak oda költözni, és csak ekkor bontják le a meglévő csarnokot.

Előzmény: warr (18420)
pucros Creative Commons License 2017.03.17 0 0 18422

Az hogy "a demokrácia drága dolog" nem azt jelenti, hogy a nagyon drága dolgokat is muszáj megvenni, ha a nép úgy szavaz.

Hanem azt, hogy az intézményeket (pártok! politikusok!) busásan meg kell fizetni, mert ha mi nem fizetjük meg, 100% hogy meg fogja fizetni őket más - de akkor már nem is minket szolgálnak.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (18416)
murray Creative Commons License 2017.03.17 0 0 18421

nagy balhé lesz ebből a római parti gátból.  még a 3 ker. vezetés is rámehet.  én nagyon csak vendég vagyok arra de akárhány csillaghegyit  megkérdezek, habzó szájjal mondja. 

az hogy a helyiek küzdenek a lakópark cunami ellen az mindenhol így van..nálunk is. 

már a strand mellett is iszonyat beépítési láz van, forresthill 2 , meg használtautó piac meg lakóparkok.. durva.  megvettél egy életteret arra odakúrnak egy sokemeletes házat az erkélyed elé 10 méterre...

warr Creative Commons License 2017.03.17 0 0 18420

Az már hónapok óta úgy van, mármint hogy már csak a Duna felőli felén parkolnak a fizetősök. Az a placc viszont nagyon kicsi szerintem a piachoz... másrészt, mondjuk a húsárúk hűtését például hogy akarják megoldani? Meg a parkolást, ugye... így sincs parkolóhely sose a környéken, ráadásul a buzeráns közteresek is előszeretettel bírságolgatnak arrafelé... 

Előzmény: blg (18419)
blg Creative Commons License 2017.03.17 0 0 18419

igen. 2 hete jártam arra, akkor úgy tűnt, hogy a teljes terület felén helyezkedik el a fizetős parkoló. Gondolom a másik felén lesz a piac.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (18418)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.03.17 0 0 18418

A fizetősbe?

Előzmény: blg (18417)
blg Creative Commons License 2017.03.17 0 0 18417

nem abba

a Hatvany Lajos utcánál lévő parkolóba telepítik

Előzmény: warr (18414)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.03.16 0 0 18416

Viszont nem is arról kezdeményeztek szavazást, hogy mikor legyen rá szükség.

Hogy egy szavazásnak vannak pénzügyi következményei, az meg csak egy dolog. Van egy mondás, miszerint a demokrácia drága dolog, annál csak a diktatúra drágább. Nekem fogalmam sincs, melyik mennyibe kerül, és nem is ez a prioritásom. Kiegészítés: ha mondanak valamit, hogy mennyibe kerül, nem hiszem el, mert ebben az országban élek egy ideje.

Előzmény: pucros (18413)
DTF Creative Commons License 2017.03.16 0 0 18415

Haat, ha a meggyesi kornyekere, akkor elore sajnalom az ottlakokat, nem tudnak psrkolni, de meg csak azok sem, akik mennenek vasarolni oda...

obuda vezetesenek az esze a nullaval egyenlo sajnos, baromiranem kell csilvili piac...

Előzmény: warr (18414)
warr Creative Commons License 2017.03.16 0 0 18414

Olvasom a remek Óbuda újságban, hogy a Heltzai téri piac átépítése alatt (idén nyártól kb két évig) a piacot ideiglenesen egy Pünkösdfürdő utcai parkolóba telepítik... ezt hogy? Melyikbe? ahol szombatonként zsibvásár szokott lenni? 

pucros Creative Commons License 2017.03.16 0 0 18413

Az a gond, hogy lehet éppen leszavazni, de nem a szavazók mondják meg, hogy melyik verzó mennyibe kerül, meg azt sem, hogy mennyi pénz van rá.

Azt meg pláne nem, hogy mikor legyen rá nagyonsürgősen szükség :(

H_G Creative Commons License 2017.03.15 0 0 18412

Dehogynem, a fakivágók elég sokat csináltak.

Előzmény: DTF (18411)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!