Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

SandyBlue Creative Commons License 5 napja 0 0 34873

Máshol megvannak a mai árfolyamok, de a magyar oldalakra miért nem töltik fel? Ennyire törődnek a befektetőkkel?

Előzmény: SandyBlue (34872)
SandyBlue Creative Commons License 5 napja 0 0 34872

Nincsenek új árfolyamok. Most erőszakolják őket?

jazzcool1,2 Creative Commons License 5 napja 0 0 34871

Sokatokkal ellentetben akkor paraznek, ha nem lenne eurom.

ökohuszár Creative Commons License 6 napja 0 0 34870

így van, diszkont is van rajta.

Talán azt kell látni a nemesfémekkel kapcsolatos befektetéseknél, hogy a nagy jegybankok és bankok célja a fémek árainak lenn tartása jóformán bármi áron (a  JP Morgan is aktívan részt vesz ebben) ezáltal a papírpénz látszólagos értékét stabilan fenntartják.

Akkor mennek fel ezeknek (ezüst+arany) az árai, ha ez az árlenyomás valamilyen okból már nem kifizetődő (mert mondjuk elmegy az emberek bizalma a bankban tartott pénztől).

Előzmény: The AVE (34868)
Daaaa Creative Commons License 6 napja 0 1 34869

Saját véleményem: Az Euró nekem nagyon kényelmes, ha utazok európában mindenhol ezzel lehet fizetni. Alapvetően viszont szerintem egy hibás konstrukció, lévén hogy közös pénznemük van olyan államoknak, akik nem akarnak elkötelezett módon azonos fiskális döntéseket hozni. (lásd görög-német viták lényege)
Szerintem két út van csak: Vagy hagyni a francba, vagy közös fiskális politika. Egyiket sem lehet viszont szerintem megvalósítani itt Európában, marad a bizonytalanság.

Előzmény: ökohuszár (34864)
The AVE Creative Commons License 6 napja 0 1 34868

Akkor most egy kis plusz diszkont is van rajta, mert ma pillanatok alatt esett 4%-ot.

http://www.portfolio.hu/vallalatok/adjak_az_aranyat_utik_az_ezustot.5.213393.html

Előzmény: ökohuszár (34867)
ökohuszár Creative Commons License 6 napja 0 0 34867

Nem titok talán említettem már a fórumon is a preferenciáimat.

CHF, USD és ezüst (az ezüst szebb és máig alulértékeltebb az aranynál; a JPMorgan pedig vadul vásárolja azt ma is ld. alábbi cikket). Egy hónapja váltottam USD-t 283 körül forintra.

Megtakarításom jelentős része van most HUF-ban is; amíg nem csinának nagyobb hülyeséget a forinttal jó lesz a 2020/I. Ha pedig hülyeséget csinálnának erről legkönnyebb "dobbantani" és másba konvertálni idehaza.

http://socioecohistory.wordpress.com/2015/04/21/why-is-this-bank-stockpiling-silver-like-theres-no-tomorrow/

Máshol is megtalálható ugyanez a cikk csak most ez jött be leghamarabb.

Valamit tudhat a JP Morgan a dollár jövőjéről, ami miatt annyi ezüstöt vesz.

Előzmény: netnet11 (34866)
netnet11 Creative Commons License 6 napja 0 0 34866

az h nincs eurod, azt jelenti h 100% huf-ban vagy mindennel?

ha nem, akkor megkerdezhetem h miben (gondolom USD + mas is)? illetve miert pont abban? 

huf, eur, usd ben is fektetek be hosszu tavra, es abszolut ntom h jó-e ez nekem.

magamnak azzal indokoltam az EUR-t, mert ha esetleg a HUF/EUR menne nekem kedvezotlen iranyba, akkor egyszeruen elkezdek eur-bol kulfoldon elni.

Előzmény: ökohuszár (34864)
ökohuszár Creative Commons License 6 napja 0 0 34865

szerintem is beavatkozik a SNB

Be is avatkozik. A napokban a JP Morgan hívta fel erre a figyelmet "mellékes tényként".

Igaz az SNB bólogatásáról nem szólt a fáma.

Előzmény: kisfo (34863)
ökohuszár Creative Commons License 6 napja 0 0 34864

Én is paráznék, ha euróm lenne...

Én is paráztam úgy fél éve. Azóta már nincs EURóm.

Leginkább a defláció durva kezelésének rövidített, gyorsított kimenetelétől tartottam, ha esetleg lecserélnék az eurót. Annyira nem tudják, hogy mit csinál(ja)nak, mint kuszaszem.

Örülök, hogy nemcsak én vagyok ezen a véleményen.

Pedig 2008 előtt még dícsérni tudtam volna az EURót.

Akkor megértettem az EUR architekturáját, hogy az stabil lesz.

2012 tavasza óta kezdett tisztulni a kép, hogy itt bizony bail-inek is következhetnek és hamarosan jött is Ciprus.

Most mag a karintiai fejlemények a Hetával és a görög állapotok a rájuk adott nemzeti (osztrák) reakciókkal [a bankunióról terjedő hírekkel együtt - az otteni betétbiztosítások állami garanciájának leépítéséről is] egyértelműen abba az irányba vittek, hogy nem szabad eurót tartanom se bankban se készpénzben. 

Az euró ezután is tökjó pénznem lehetne, csak a politika elrontja (ott is a szociális államok... ).

Előzmény: Daaaa (34853)
kisfo Creative Commons License 6 napja 0 0 34863

köszi.

en azert olvasok CH-beli ceg(ek)röl/töl olyat, hogy faj az erösödes:

"Paradoxerweise macht uns genau das Schwierigkeiten. Es ist nicht der Franken, der das Problem ist, sondern der Euro. Und zwar weil er immer schwächer wird. Und genau damit haben wir als produzierendes Unternehmen ein grosses Problem. Praktisch über Nacht sind alle in der Schweiz erbrachten

Dienstleistungen und Produktionen gegenüber dem Euro um 20% teurer geworden. ...

Da wir den überwiegenden Teil unserer Produkte und Dienstleistungen in Euro verkaufen, trifft uns diese Entwicklung hart.

Natürlich versuchen wir seit Jahren diesen Einfluss zu minimieren indem wir so viel als möglich in Euro einkaufen. ...

Wir könnten darauf warten, dass sich der Frankenkurs wieder zurück bewegt. Damit wären wir sicher nicht gut beraten."

en ezekert nem varnam, hogy CHF erösödik, de nem foglalkozom vele professzionalisan, ennek megfelelöen nem is jatszom direktben egyikre sem (aztan hogy befektetesen at mit okoz mi, az csak kiderül - lasd SUPRA)

...en nem tudom, de szerintem is beavatkozik a SNB

Előzmény: Daaaa (34861)
Daaaa Creative Commons License 6 napja 0 0 34862

Nem vagyok daytrades, vszinü igazad van, de a görög helyzet nem sokáig tartható.
Más: Optimát már nem ajánlanám senkinek, vegyen állampapirt az illető.

Előzmény: SandyBlue (34855)
Daaaa Creative Commons License 6 napja 0 1 34861

Az eurót én most nagyon kerülöm, éppen a görögök miatt, ehhez még hozzájön (EUR/HUF-ot feltételezve) a szokásos forint bizonytalanság, persze ha valaki daytradel, akkor nagyon jó is lehet, mert van mozgás. Ha valaki követi a görög nyilatkozatokat, akkor szerintem jó irányokat tud kifogni.

De én nem daytradelek.

Én alapvetően a svájci frankban bízom (hogy erősödni fog 1 éves távon Ft-hoz és Eur hoz képest), az árfolyameltörlésre viszont én sem számítottam egyáltalán (viszont jó sokat nyertem vele, mondjuk supra miatt meg vesztettem is).

A svájciak úgy látom nem tudnak már lassan mit tenni, a 10 éves kötvényhozamok is negativak ... Egyébként legjobb tudomásom szerint a svájci nemzeti bank továbbra is beavatkozik a piacon, ha túl lenne erős a frank, mert értelemszerüen sokan akarnak frankot venni.
Továbbá a frankerősödésnek sem lettek hatalmas áldozatai svájci részről.
Persze én csak egy átlagos befektető vagyok, szóval nincs minden devizához információm/gondolatom.

Előzmény: kisfo (34857)
musztika Creative Commons License 6 napja 0 0 34860

ezek a dolgok szerintem csak bizonyos nagyságrend felett jönnek/jönnének számításba, legalább is nálam....

Előzmény: kisfo (34857)
musztika Creative Commons License 6 napja 0 0 34859

ezen felül az általad említett alapokból is rendszeresen forgatok át Suprába....

idén nem igazán muzsikálnak jól, pontosabban sehogy.............

akkor már tényleg valami kockázat legyen legalább, egyébként elunom magam............

Előzmény: szecsoytibor (34856)
musztika Creative Commons License 6 napja 0 0 34858

sosem késő..................

viccet félre téve, én folyamatosan veszem..........

Előzmény: szecsoytibor (34856)
kisfo Creative Commons License 6 napja 0 0 34857

"Én is paráznék, ha euróm lenne"   mihez kepest ? 

ha se ft se euro se USD se CHF se ..., annal azert jobb ha van valakinek euroja, nem ?

ha forintod lenne/van ? 

ha USD-d lenne/van ? 

tenyleg erdekel, hogy milyen valutaaranyt tartasz jonak ?  mondjuk Mo.-rol a 4 szokasosnal (HUF, USD, Euro, CHF)

szecsoytibor Creative Commons License 6 napja 0 0 34856

Szerintetek Suprába érdemes most még beszállni? Kezd nem tetszeni amit a Maxima/Optima duó művel mostanában.

SandyBlue Creative Commons License 6 napja 0 0 34855

Csak hogy az euró erősödik, a dollár meg gyengül.

SandyBlue Creative Commons License 6 napja 0 0 34854

Nem. 14 óráig lehet adni venni, és még aznap közlik az aznapi árfolyamát.

Előzmény: acr77 (34850)
Daaaa Creative Commons License 6 napja 0 0 34853

Talán mert tegnap éjjel lejebbminősítették a görögöket? És páran beijedtek :) Én is paráznék, ha euróm lenne...

Előzmény: ökohuszár (34844)
nevetekanevemeken Creative Commons License 6 napja 0 0 34852

netbankon.

Előzmény: nevetekanevemeken (34851)
nevetekanevemeken Creative Commons License 6 napja 0 0 34851

otp telebankon a supre_euro alapra semmiféle megbízás nem adható. tudja valaki ennek a dolognak az okát?

acr77 Creative Commons License 6 napja 0 0 34850

Pont fordítva. Holnap utólag megmondják, hogy ma mennyi volt az ára. (Egyébként honnan tudnák ma előre a holnapi árfolyamot?)

Előzmény: SandyBlue (34849)
SandyBlue Creative Commons License 6 napja 0 0 34849

Az egyik forintos alapom mintha az USD/HUF árfolyammozgást követné egy napos csúszással, lehet spekulálhatnék rá. Árfolyamnapja T+1. Tehát a holnapi árfolyamát tudom ma előre (?).

Előzmény: dombay63 (34848)
dombay63 Creative Commons License 6 napja 0 0 34848

A hóvégi devizamozgások, főleg ha trendszerűnek bizonyulnak, jelentősebben megdobhatják majd az erre pozicionált OTP-s alapokat (Supra, Emda, G10): USD, CHF és HUF gyengül, EUR erősödik.

Előzmény: SandyBlue (34846)
SandyBlue Creative Commons License 6 napja 0 0 34847
SandyBlue Creative Commons License 6 napja 0 0 34846
SandyBlue Creative Commons License 6 napja 0 0 34845

Ha idén kaptad az osztalékot a tavalyi év után, csak jövőre kell bevallani.

Előzmény: napoleon1985 (34839)
ökohuszár Creative Commons License 6 napja 0 0 34844

mi történt 2014. november után, hogy szétfutottak az indexek...

Mivel ma is hasonló eseményről írtak és viszonylag friss a felvetésed, gondoltam belinkelem.

Ma is egy akkorihoz hasonló flash crasht írtak le.

http://www.zerohedge.com/news/2015-04-29/commerzbank-german-bunds-are-flash-crashing

Nem tudom összefügghet-e a mai magyar államkötvénypiaci hírrel, hogy egy piaci szereplő sok magyar kötvényétől vált meg. (Szerintem van összefüggés és nem tudom mi)

http://www.portfolio.hu/deviza_kotveny/allampapirpiac/valaki_visszaadott_rengeteg_magyar_allampapirt.4.213361.html

Majdnem 10 zongora ára. Bár ezzel nem függhet össze :)

Előzmény: SandyBlue (34767)