Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

szijozsi 2012.07.17 Creative Commons License 1896

El kell meni egy önvédelmi tanfolyamra, szerintem aki egy ilyenen végigmegy, nem lehet simán megfojtani. Egyedül legalábbis. Elég a támadó szemét kinyomni, és garantáltan elengedi.

Előzmény: helloeverybody! (1895)
helloeverybody! 2012.07.15 Creative Commons License 1895

Jól elcsevegünk ezekről, miközben a pécsi cirkuszig soha eszemben sem volt, hogy paprika spray vagy egyéb védőeszköz kellene.

Előzmény: Törölt nick (1894)
Törölt nick 2012.07.15 Creative Commons License 1894

Azért nem annyira röhejes, hisz ezzel a felkiáltással egy éles géppisztolyt is hordhatnál magadnál. :)

Hogy a paprika hatóanyagú spray miért tiltott, mikor gázpisztolyban használható, az egy elég jó kérdés. Viszont, egyéb spray-ből is legfeljeb 20g töltőtömegűt hordhatsz magadnál, de olyanból bármennyit. Jelenleg kaphatóak közül a CR töltetű a leghatékonyabb, de azt (tudtommal) csak a Gunbox üzleteiben lehet kapni 2990.-ért.

Gázpisztolyt 18 év felett bárki vehet ill. magánterületen használhat és büntetlen előélettel viselési is kiváltható rá, amivel közterületen viselhető. Egy gázpatronban valóban nagyobb a töltet, mint egy gázsprayban, de az hanggal jár, tehát nem lehet titokban használni, ami valószínűleg közrejátszik abban, hogy a spray le ven korlátozva. De a gázfegyvertt pont a zajhatás miatt nem mindenki meri használni (főleg hölgyek), mert esetleg megijed a hangjától.

Előzmény: helloeverybody! (1892)
szijozsi 2012.07.15 Creative Commons License 1893

Lehet gázpityuval rohangálni csak kicsit drágább móka.
Előnye hogy nagyobb mennyiségű könnygázt (bors, paprika) szellent, hátránya hogy nehéz és drága.
Engedéllyel lehet viselni, (hordani, stb) csak a használata zűrös, mert a rendőrség automatikusan a lövőt fogja előszedni, csak később derül ki hogy támadás vagy védekezésről volt szó.

Beltéren nem jó használni mert a védekező is kap az anyagból, kültéren pedig a szél elsodorhatja a gázfelhőt, sőt vissza is hozhatja a védekezőre.

Előzmény: helloeverybody! (1892)
helloeverybody! 2012.07.15 Creative Commons License 1892

Röhejes egyébként, hogy még engem büntethetnek meg csak azért, mert nőként megpróbálom magam megvédeni egy spray segítségével egy molesztálóval szemben. Egyébként közel 50 évesen én már nem vagyok talán annyira veszélyben, viszont van egy 24 éves Pesten tanuló lányom... Egyébként állítólag gázpisztollyal is lehet rohangálni, csak engedélyt kell hozzá kérni. Pedig az veszélyesebb, nem?

Előzmény: helloeverybody! (1890)
roland7 2012.07.15 Creative Commons License 1891

Szivesen!

Előzmény: helloeverybody! (1890)
helloeverybody! 2012.07.15 Creative Commons License 1890

Köszi!

Előzmény: roland7 (1889)
roland7 2012.07.15 Creative Commons License 1889

Szia!

A paprikaspray (PV, OC) az egyik leghatékonyabb, de nálunk KKVE (közbiztonságra különösen veszélyes eszköz - siralmas, de így van.) Ha igazoltatásnál megtalálja a rendőr, az szabálysértési eljárást von maga után.

Van még a hagyományos könnygáz (CS), illetve a CR. Erről humán teszt is készült:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3PA5o_botdU

Bármelyik mellett döntesz, FOG kivitelű legyen.

Előzmény: helloeverybody! (1888)
helloeverybody! 2012.07.15 Creative Commons License 1888

Köszi. Milyet ajánlotok? Paprika spray-t, azon belül a fog típusút?

Előzmény: Törölt nick (1887)
Törölt nick 2012.07.15 Creative Commons License 1887

Gázsprayt szinte bármelyik fegyverboltban vehetsz.

Előzmény: helloeverybody! (1886)
helloeverybody! 2012.07.14 Creative Commons License 1886

És hol lehet ilyet szerezni? farkasne63@gmail.com

Előzmény: forumhirek (1849)
W_B 2012.07.01 Creative Commons License 1885

Gunbox.

Előzmény: Surrogates (1867)
W_B 2012.07.01 Creative Commons License 1884

Nem érdemes ebben értelmet keresni. :)

Előzmény: forumhirek (1882)
W_B 2012.07.01 Creative Commons License 1883

A JET-tel sokkal nehezebb beletalálni egy mozgó támadó arcába.

Próbáld csak ki.

Kutya ellen meg eleve esélytelen; oda csak a FOG jó.

Ezért önvédelemre FOG-ot érdemes hordani; a JET-et hagyjuk meg a fegyveres testületeknek, kényszerítő eszköznek.

Előzmény: Hubertus9220 (1873)
forumhirek 2012.06.15 Creative Commons License 1882

Igen,tehát az én kis, mondjuk 40ml spray-mel nagyobb veszélyt  jelentek mint a soklövetü 9mm pisztolyok?!És azt sem értem hogy mi külömbség van a 20ml és a 40 vagy 50ml spray-k között!Tehát támadásnál 20ml-est teljesen ráfujhatom a támado(k)ra de 40ml-rt már nem használhatok (nehogy baja legyen a támadónak)!?Ok értem 20ml lehet nálam azt hiszem több is, akkor nem mindegy hogy egy 50ml van nálam vagy 3, 20ml?

forumhirek 2012.06.15 Creative Commons License 1881
Üdvözlet,egy dolgot nem értek,vannak ugye a piacok,vadászboltok,ilyen olyan boltok,azokon a helyeken ezer féle kést,tõrt lehet kapni!Azok nem különösen veszélyes fegyverek?A vásárlók 34-de magánál tartja ugyis!Miért pont a spray-t tiltja minden és mindenki?Pont ezt,ami ideális védelmet nyujt!Meg vannak ezek az adok veszek oldalak azok is tele vannak késekkel,bicskákkal,hatástalanitott igazi (félelmet keltõ)fegyverekkel!Jó tudom, megvan szabva aszthiszem a késeknél a penge hosszúság de,ha valakit megtámadnak és nincs semmilyen önvédelmi eszköze még az egészséges önbizalma is elszállhat!Mondjuk az is igaz hogy ördögi kör az egész,mert ha olyan vékony ruha van rajtam hogy észreveszik a spraiy-t elveszik megbüntetnek!Befizetem a birságot (de szerzek másik spraiy-t önvédelemre)és kit tartok el azzal az összeggel?Igen a raboskodó bünözöt aki esetleg valaki megtámadása miatt ül!!A másik amit nem értek van ugye a gázpisztoly amibe belefér vagy hat gázpatron de,ha van engedélyem közterületen rejtve viselni akkor támadás esetén kilöhetem az összeset egymás után, kérdem én az a hat patron nem haladja meg a spray-knél maximalizált 20mg-ot?vagy pisztolyból bármekkora adagot adhatok,spray-vel meg csak 20mg-ot?
ModellR 2012.02.12 Creative Commons License 1880

Ja és ne JET legyen, hanem FOG!

Előzmény: ModellR (1879)
ModellR 2012.02.12 Creative Commons License 1879

Valakinek van eladó paprikaspraye? Lehetőleg max 20 ml-es!

Akinek van írjon mailt!

Hubertus9220 2012.01.25 Creative Commons License 1877

vizipisztolyt gondolom használtál már :)

Gondolom nem kelet fél óra hogy valakit lespricej vele :)

Előzmény: Törölt nick (1875)
Hubertus9220 2012.01.24 Creative Commons License 1874
Hubertus9220 2012.01.23 Creative Commons License 1873

Tehát..

A JET nem azt jelenti hogy miniméter pontosan kel célozni... ne mondja nekem senki hogy nem lehet használni egyépként a jet nagyobb dózist ad mint a fog de hát nem kotöm sennkinek az orrára de szerintem egy 10 éves használni tudná..

Votom 2012.01.21 Creative Commons License 1872

FOG paprikaspray-e nincs valakinek eladó? Tehát, amivel nem  pontosan kell célozni, hanem elég csak pofájába fújni. Ezt a célzós dologt, amúgy senkinek nem ajánlom. Támadás esetén kevés esélye van akkank, hogy jól célzol, közelre sem valami jó, tapasztalat.... Míg a Fog változatot, csak belefújod az arcába a kedves támadónak és már mindjárt csak anyázni fog, te meg ott ütheted, ahol akarod, vagy elfutsz :)

Hubertus9220 2012.01.16 Creative Commons License 1871
Surrogates 2011.11.29 Creative Commons License 1869

Hol tudnék venni pfeffer ko fogot és nato könnygázt???

roland7 2011.11.28 Creative Commons License 1868

Ebben a videóban sok ön-elgázosítás lett volna éles helyzetben. :)

Előzmény: Törölt nick (1866)
Surrogates 2011.11.28 Creative Commons License 1867

Érdeklődnék hol tudok beszerezni PFEFFER KO FOG paprika sprayt köszönöm várom a válaszokat

W_B 2011.11.12 Creative Commons License 1860

A paprikaspray is gázspray.

Gázspray-ban a következő hatóanyagok lehetnek:

- ammónia: elavult

- CN: 2-klór-acetofenon: elavult

- CS: használják

- OC, pepper, PV, kaszaicin: ez az egyik leghatékonyabb

- CR: kevésbé ismert, oroszok szeretik. Igen hatékony !!

Szórófej szerint:

- FOG: ködszerű permet, önvédelemre, és kutya ellen jó;

- JET: keskeny sugár; nem önvédelmi, hanem kényszerítő eszköz!

Kiszerelés szerint:

- spray

- FOAM: habot fúj ki, zárttérben jó

- GÉL: mint a FOAM

Ami jó, az a paprikaspray (Pfeffer KO), paprika hab és gél (itthon nem kapható), és a CR spray.

Előzmény: suzuki samuraj (1853)
W_B 2011.11.12 Creative Commons License 1859

Antihund: emberre is jó.

De akkor érdemesebb egy Pfeffer KO-t venni.

Vigyázz, hogy FOG szórófejes legyen, ne JET !!

A CR is jó.

Előzmény: luciferi84 (1854)
W_B 2011.11.12 Creative Commons License 1858

80mg CS-t tartalmaz (2-klór-benzilidén-malonitril)

Van már jobb is.

Előzmény: Törölt nick (1857)
luciferi84 2011.11.10 Creative Commons License 1854

Szép napot érdeklődnék hogy Antihund spray csak kutyákra jó vagy emberekre is csak azért kérdem mert vagyonőrként dolgozom s szeretnék 1 saját hatásos sprayt!előre is kösy a választ!

Előzmény: zeta 3 (1776)