Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
tamiya 2009.04.04 Creative Commons License 29556
Véletlen nem a Falco környékén tanyáztál? Esetleg vmi ismertetőjel a szélvédőn?

Nyugodtan szólj, ha van időm végignéztem, kipróbálom milyen békázni(kupplungokat huzigáltam már brekusszal a gyárban). :-D
Eddig 'csak' a rolikocsit tologattam a 4 pöcs kiskeréken. Bruuu. Jut eszembe, hívtak vissza, hogy most mehetnék teherautóra + pótra is, napi 8 óra kb. Háát meg kjell gondolni.
Előzmény: 95xf (29517)
cicó 2009.04.04 Creative Commons License 29555
Ezen nekem is megakadt a szemem, mert amit egyszer betettek ide képet azon bizony nem egy csecsemő volt:)
Előzmény: Piston (29554)
Piston 2009.04.04 Creative Commons License 29554
"Persze, érdekel! Tervben van, ha felnő a csemete, lelépünk... :)))"
Lofaszt! Nem tudom mekkora a csemete, de felnoni masutt is tud. Tudom hogy ez nagyon is egy szempont (mi mas lenne az ha EZ nem?), de ha menni kell, akkor ez csak egy kifogas. Remelem hogy amikor a neked kijelolt kijarathoz ersz azt nem baszod el.
"Mindenki nem mehet el!" mondta egy nemreg keseruen elvesztett baratom. De nem vagyunk egyformak. Mindenki rajzolja ki maganak!
Előzmény: nemÍROKmár (29510)
mik75 2009.04.04 Creative Commons License 29553

Sziasztok!

Én ha minden jól megy,jövő hónapba kezdem a kamionos életet,kérdésem lenne!A Páv 3,elég nekem???Mert ugye a 2 a buszhoz kell,vagy tévedek?

Piston 2009.04.04 Creative Commons License 29552
>Gyuri bátyád meg azt nyilatkozza a "Téma" c. újságban, hogy "Érdekes, nekem az a tapasztalatom, hogy egyre kevesebben reklamálnak".<
Tehat akkor tud rola? En eddig folmentettem magamban, mondvan hogy biztos tavol esik tole, nem is tudja, ezt masok csinaljak!
Neki! Mondjuk az se egy eros pozicio.
Előzmény: lucifecó (29533)
Janos32 2009.04.04 Creative Commons License 29551
Dumáltam én neked is ha véleményem vagy mondani valóm volt.

Előzmény: Papa_ (29549)
Papa_ 2009.04.04 Creative Commons License 29550
* nekem
Előzmény: Papa_ (29549)
Papa_ 2009.04.04 Creative Commons License 29549
Húzd csak a pótkocsit, jó élet az. //
Neked dumálj, ha bajod van.
Előzmény: Janos32 (29521)
lucifecó 2009.04.04 Creative Commons License 29548

"A "gumispót" az milyen?"

64 léces:-)))

Előzmény: Piston (29546)
lucifecó 2009.04.04 Creative Commons License 29547

Drága deps

Mondhatni, bepisálok a gyönyörtől, és kívánom, legyen még több élményben részed.  Tudod, idegen edzzzzíííí! Juteszebe, meg kellene tanulnod németül (egy kicsit), hogy némi előnyt szerezz a többi repedtsarkúval szemben. Ezt tapasztalatból mondom.

Me hát a német olyan mint a francia, meg az angol. Mind a három azt hiszi, hogy az övé világnyelv, elfelejtvén azt az apróságot, hogy Los Alamos-ban sem kódnyelven, hanem magyarul gyártották, amit gyártottak:-)

Előzmény: deps (29538)
Piston 2009.04.04 Creative Commons License 29546
A "gumispót" az milyen? Ti hogy rakodva szallitjatok a gumit?
Darabonkent kotesben egymasra pakolva mint nalunk altalaban? Az oldalfalat meg tomorre rakjatok rakoncaval hogy tartsa? Vagy az hogy megy?
Előzmény: deps (29540)
dss 2009.04.04 Creative Commons License 29545
elolvasom aztám dühítelek téged is:-))
Előzmény: Roadtrain (29515)
Piston 2009.04.04 Creative Commons License 29544
A multkor kerdezte valaki hogy nekem mennyit fogyaszt. Na, a mult heten megneztem. (Ket muszakban hajtjuk ketten, de mindig en tankolom. 1506 km-t mentunk osszesen, 698 litert tankoltam ra, vagyis 46,35 l/100km volt erre a hetre.
A dolog szepseghibaja, hogy ez nem nagyon megfohato adat, mivel mind varosi (varoskornyeki) forgalomban volt. Dugoban araszolastol nyilt palyaig, szolo menettol nyogesre rakott odatolatasokig teljesen esetleges aranyban minden volt benne. Mint mindig.
Heesh 2009.04.04 Creative Commons License 29543
Egyébként a félpótkocsin nincs mechanikus rögzítés? Ugyebár az E rutinon úgy oktatják, hogy a pótkocsit kiékelni, mechanikusan befékezni, utána lehet bármit is csinálni. De sztem éket mindenképp kell tenni, ha ilyen szopatós a nyerges..
Előzmény: Piston (29542)
Piston 2009.04.04 Creative Commons License 29542
Fx, Gasolin, Janos:

Jaj ne szivassatok ma' ezzel a potkocsi rogzitofekkel!
Amikor a potkocsi toltovezeteken nincs nyomas, akkor az be van fekezve, nem?
A toltonyomast meg a fulkebol egy gombbal(karral) el lehet venni, nem? (Kulonben hogy szedem le a libanyakat mikor oldani kell?) Ha pedig nem igy mukodik, akkor az uzembe se lenne helyezheto!
Micsoda marhasag ez, hogy a levegoje meg ossze sincs kotve a traktorral, mar guringazik! Meg hogy hatul kulon gombbal kell rorziteni (=kiereszteni a boosterekbol a levegot)...???
Mi az a szituacio, amikor a potkocsi kerekeinek oldva kell hogy legyenek meg ha nincs is legellatasa, hogy ezt igy kelljen kialakitani? En ezt az egeszet nem ertem! Csak nezek mint aki a Marsrol jott.
(Az lehet hogy a ptk rogzitofekje hibas es nem fog. Az mas.)
Dargun 2009.04.04 Creative Commons License 29541
madárka repült a közösségi oldalon található levelsládádba:-)
Előzmény: deps (29540)
deps 2009.04.04 Creative Commons License 29540

7főn tuti beerénybe lerakom a lomot. remélem nem kell tetőtbontanom......

aztán mivel gumispót van rajtam, remélem gumit rakok.... mert ha ott fel mást, és annyi léc nem kell, akkor azt a szűk 50db-t nem tudom hová rakni, mert ez körbeszerszámdobozos....

nem adom fel, csak a hozzáállásból van kicsit tele!

még azon csodálkozom, hogy itthonvagyok szűk fél napja s nem akart egy rendőr sem megbüntetni......

még a múltkor a zanai sztoryhoz annyit, hogy a rend éber őre olyanért akart megbüntetni, hogy állítóag az útra nem lehetett ráhajtani 12t-nél nagyobb géppel.... mondom neki, hogy komám nem volt tábla s gps-től alias a dumapartneremtől andikától tudom, hogy már egy főútnak nevezett 3számos úton vagyok....

asszonta, hogy ki van téve.... mondom komám, én mikor kikanyarodtam még egy táblatartó sem volt.... mondom neki, hogy mutass egy bekötőt s én megfordulok! elengedett, de láttam rajta, hogy akart vmit :-)))))

megnézte a menetlevelet, de rábazott, mert én mindíg töltöm :)

Előzmény: Dargun (29539)
Dargun 2009.04.04 Creative Commons License 29539
"3engem még meghat :-))))))))))"

És akkor mondhatod mint a Gálvölgyi-showban: "Könnyezek Wazze, mer' jó ember vagyok.":-D

Mikor és merre haladsz tova?

Soha ne add fel!:-)
Előzmény: deps (29538)
deps 2009.04.04 Creative Commons License 29538

máshogy fogalmazok neked, meg akik ittvannak,

szóval én jelenleg eszméletlen jólérzem magam!

attól függetlenűl, hogy folyamatosan majdnem síróhatáron vagyok németbe, mert feszt szórakoznak velem de már rutinosan úgy állok ki, hogy csak pakolni kell (1 kép)

szóval ha nem veszem meg hamarabb a maut-ot, akkor a hamburgi felrakómtól fél óra sétára volt a város belvárosa (mondjuk teherautóval érintettem 2-3-4kép), ezért tudom :-))))

ha van lehetőségem azonnal bolyongok! még meg akarom nézni hamburg belvárosát, meg azon a nagy kanyarhídon (5 kép) akarok menni!

élvezem amikor német bundáson olyan úton megyek, hogy alig férek el rajta, s a fülkém kopptól-koppig billeg, aztán a francia megmutatja, hogy nálla ez is pingpong asztal, még normandiában is meg bretagne-ban is! (oda járok mostanában)

imádom, mikor a megadott párizsi rungis-ban kell tankolni, s a henteseknél van a kutunk! a sok kis 3,5t-ás gép közt megyszer megjelenik egy vontató... néznek is hajnal 3kor hogy ki ez a *asz aki ezzel a *zarral bejön ide :)

tudod jó mikor ebből a kis szegletből borsodból sok kollégával összefutsz lehetetlen helyeken is, ahol már a norbi, vagy a zeigler sem jár! nállam az már normandiában már a civilizáció kezdete! akkor kezedek örülni, mikor ők jönnek szembe, vagy mennek elöttem :-)))))

jelenleg jó nekem! a gépem jó, elcsavargok mit az aliglátott csipás szemű hlyegyerek! sőt a nemírokmár szavain felbuzdulva írok vagyis elkezdtem az élményeimet leírni, s már meg is van a címe :)

mindenképpen fogjátok olvasni, de csak mikor már biztos távolságban van minden s nem lehet utánnanyűlni :)

tudod engem még felemel az a látvány és élmény mikor az elba alatt ármész hamburgba, vagy az atlantióceánba beleteszed a kezede, aztán az északitengernél megnézed ugynígy a fokot ;)

3engem még meghat :-))))))))))

Előzmény: deps (29537)
deps 2009.04.04 Creative Commons License 29537

:)

nincs meg a kiirt 300am még ;)

most ha mindenigaz egy 250et utalniuk kell, plussz amit amikor a nemírokmárral voltam, akkor abban a másfél hónapban másodpilótának számoltak, s nem napidíjjat kaptam, tehát plussz egy 150 lesz rajta..... de ezt csak egyhónap múlva tudom megmondani, illetve ha hazajövök ápr végén (úgyvolt hogy kitolom ezt a hónapot kinn, de vmi állatnak kellett vas, ezért hazahoztak) szóval akkor megmondom, hogy megkaptam-e!

idáig amit számoltam megvan. csak az a baj, hogy ilyen szemét német-nél pölö szívok a felrakásnál, meg ha nemtudom mennyi van rajtam (kis spanyol cégek)akkor fogszívás van!

már németbe rutinos vagyok kiállás ügyileg! sokat tanul az ember, de aki elkezd szidni annak aztmondom, hogy kérlek kapd meg az xve-457 frg számú pótot s essen a fejedre a legfelső aluléc, majd szenvedj a tetővisszahúzással egyórát!

amúgy jóóóóóóóóóóóóóóóóólvagyok!

egy buszsos kollégáddal hajóztam angolba kábá 3hete :) ő bp a 11vonalon volt :-))))

jólérzi magát! van 170liter nyálgörgetege... asszonta neki a séf, hogy apám úgyis levonjuk tőled, mert nincs a sapimon + jel ;)

Előzmény: Heesh (29536)
Heesh 2009.04.04 Creative Commons License 29536
Fizuról tudsz nyilatkozni? Már pár hónapja ott vagy.
Előzmény: deps (29534)
Heesh 2009.04.04 Creative Commons License 29535
NA de vannak ékek is, vagy azt nem szokás használni?
Előzmény: Janos32 (29528)
deps 2009.04.04 Creative Commons License 29534

én a fogyira azt mondom, hogy van kábé 50literem megtakarításból....

ez arra jó, ha pölö nincs a környéken mérleg (mindíg mérlegelek! nekem 5 eurót megér, hogy tudom mennyi van rajtam, s akkor nem kell néznem miért nem megy a kocsi, s a 9bar-os kerék miért tűnik 8,5bar-osnak)

igaza van neked is meg a bécsnél hétvégéző kollégáknak is!

az egyik lengyelvéleményen van, ő aztmondta, hogy: vezénylőm, ha levontok, akkor lesz mit a kocsiból eladni..... ;) a másik meg 80nál egy tizeddel nem megy többet.... mindenki más! s abban is igazad van, hogy senki sem jön ki a normából!

de boccs van! aki kurvanagy hátszeles, s visszaállítják a 400ról felhúzott 440re mondott kocsit 400-ra... akkor ki fogsz jönni!!!!! csak ezt nem teszik meg!

az ok egyszerű! ma hajnalban raktam ösze!

1: a kocsira van egy normánk, ami szerintem sehol máshol, a kocsik mind 50-55l-re vannak bejelentve.... ki lehet számolni, hogy ha jól vagy megrakva, én pölö most kicsikocsimat mondom, hogy akkor nállam ő 100km-enként kényelmes 15litert rak zsebre!

ha azt vesszük, hogy én megyek egy évben 100eKm-ert (elég a számolásért ennyi, hogy jobban lássuk) akkor gyors számolással 1000 * 15= 15ezer liter.... 15000 * 250= az majd 3és1/4 millió forint.... ezt ha veszed 1500kocsival....

a legjobb az egészbe, hogy ez a cég úgy üzemel, hogy állandó bevétele van! két bőrt húz le, egyrészt fuvarért kap pénzt, majd a hivatalos részéért az üzemanyagnak.....

s még aztmondják fenn januárban, hogy 500milla hiánnyal zártak...... akkor elröhögtem magam, s úgy fálszájról elejtettem egy olyan mondatot, hogy :

amelyik cég bebizonyította, hogy iskolai könyv, lásd elméletet be tudja bizonyítani, az ne sírjon, hogy hiányzik félmiliárd!!!!

tudod mi a röhely????? az hogy itt legalább ketten decire számoljuk azt a *urva gázolajat, s más kollégák meg csövön közlekednek, s nem vonnak le tőlük.....

miért van az, hogy akinél bennvolt az átfolyásmérő annak külön táblája van???? vagy egyszerűen jóváírják a túlfogyit?????? csodálkozol hogy sorbaállás van a kütyüért??????

egy sráccal éccakáztam saarbrückennél, mikor maut-bankomatnál feltarottuk a sort éjjel 11kor, s ő mondta, hogy neki volt 300ezer forintnyi túlfogyija.. berakatta a kütyüt, s bennvolt neki 3 hónapot..... a lényeg, hogy 500km-ert ment üresen, s kijött neki 120liter papíron... a valóban mért fogyasztás 180liter volt..... bele tudták kényelmesen tölteni a tankba..... hoppppppppppppppppppika!!!!!!

Előzmény: lucifecó (29533)
lucifecó 2009.04.04 Creative Commons License 29533

Szal az a helyzet, hogy mindenki panaszkodik a norma miatt, mint lentebb említetted, hatból hatan, Gyuri bátyád meg azt nyilatkozza a "Téma" c. újságban, hogy "Érdekes, nekem az a tapasztalatom, hogy egyre kevesebben reklamálnak".

Persze, ilyenkor sajna nincs egy tökös legény sem a környékben, aki meg merné kérdezni: "Te Gyuri! Mégis, mi az anyád picsájáról beszélsz, mikor szinte már nem jelenik meg úgy újság, hogy hat veteránból hatan ne panaszkodnának a normára???!!!"

Előzmény: nemÍROKmár (29505)
deps 2009.04.04 Creative Commons License 29532

hi!

értelemszerűen a legszemetebb németország! annál alattomosabb és petübb nincs a földön! kimondom, s ha vkinek nem tetszik, akkor tehet egy szivességet!

a a legjobb franciaföld!

egyrészt még éjszaka féltizenkettőkor is van hely a parkolóban, s nem kell a másik se**ébe állni,

2: másfél max 2 euróból egy komplett zuhanyt letudok! a zuhanyzó mellett egy kis helyen még toilette is van! s nem kell külön erre is 50centet adni!

3: minden kúton van frissensült kenyér! nállam fontos, hogy legyen kenyér, s ne kelljen mennem 500km-et, hogy vehessek, vagy be kelljen mennem egy városba ezért!

4: ki van táblázva a követekező kút illetve megálló!!!!!!!! (már kidühöngtem magam máshol miattuk)

egyszerűen megnyugszom nálluk! nincs stau! nem is tudják, hogy mi! én már rettegek mikor az edző ír, hogy f-d..... mikor átlépek strassbourg, vagy saarbrücken, mulhouse akkor már izzadok, hogy hol fogok a nap BÁRMELY szakában legalább 10 percet állni..... mert az a sok ütödött barom nem tud vezetni, s bámul, vagy ha meglát egy 60as táblát vagy a lehajtóját, akkor jobbrakormány+satufék!!!! egyszerűen egy normálatlan banda!

+ azért nem rak meg szerintem idáig a legszebb és leglátványosabb  városban hamburgban...... a szemét német azért nem rakott meg az egyik várvavárt picivárosomba dublin-ba mert a pótom belűl 10cm-es körben nedves volt.... álltam pár órát.....

aztán kedden düsseldorf-ba érkeztem 10órára, aztán 7 órát vártam mire megraktak, de ezt is úgy, hogy 14órától óránként voltam a büró-ban, hogy akkor mikor lesz load-ed???? 17órakor aztmondták most..... elémvettek 4 kocsit..... fél7kor a főnök jött ki, hogy akkor mikor?????? félnyolcra lettem megrakva, úgyhogy mindenkit elémvettek!!!!! még az ukránokat is......

remélem egyszer én leszek egy kis elcseszett munkás, aki német sofőrt fog rakni! azt simán megadom neki amit a nagyonnagy németország adott idáig nekem! online-szivatás lesz! mindent felvetetek vele, és ha meglátok nálla bagót tuti úgy megbüntetem, hogy beleszakad!!!!!

picit indulatos vagyok, de fél nappal lehetett volna rövidebb az utam, hogy hazaérhessek!!!!!

ilyenkor értem meg igazán a régi nagy motorosokat, hogy hazafelé néhe nagyon nehéz!!!! :)

Előzmény: lucifecó (29531)
lucifecó 2009.04.04 Creative Commons License 29531
No de melyik az a legjobb ország?
Előzmény: deps (29530)
deps 2009.04.04 Creative Commons License 29530

mikor a mester és a tanítványa együtt hétvégézik a legjobb országban!

jó kis rántotta érkezésre, majd kis valamiammmerikavol2, és sok alvás, és tévé .->

Előzmény: deps (29529)
deps 2009.04.04 Creative Commons License 29529

helló belló!

csak nem itthon??????? én hétfő reggelig maradok! :) megengedték, vagyis kicsesztek velem, és haza kellett jönnöm egy német kanyarral... :(

de itthon édes otthon :)

meddig maradsz, vagy már el is mentél????

hi

Előzmény: nemÍROKmár (29510)
Janos32 2009.04.04 Creative Commons License 29528
Erről az elgurulós pótkocsi témáról jut eszembe : Itt a briteknél nagyon szigorúan veszik, hogy a lerakott pótkocsik saját rögzitőfékje "be legyen húzva", főleg ha ráakasztod a traktort. Sok hűtős pótnál az elől lévő hűtő és a fülke hátfala között van 25-30 centi. Ilyenkor van az, hogy rágurul, vezetékeket csatlakoztat majd utána gurul rá teljesen a gépessel. Ha oda bemászol közé és csatlakoztatod a levegő vezetékeket és mondjuk egy kicsit lejtős a terep, a pót egyből elindul és simán rád gurul teljes súllyal és csak egy matrica leszel a hátfalon, olyan laposra nyom. Ha meg teljesen összeakasztod a szerelvényt akkor meg nem férsz be oda a hűtő és a hátfal közé olyan szűk a hely...
Nálunk a trasport office falán van egy emlétábla, 2002-ben halt meg igy egy sofőr, azóta azonnali kirúgás jár még a gondolatáért is annak, hogy a fék nincs behúzva a póton.

Előzmény: Gasolin (29527)
Gasolin 2009.04.04 Creative Commons License 29527
"??? Az FH nem fogja meg a rogzitofekkel a potkocsit is??? Hat az meg milyen? Nem muszaki hiba volt az inkabb?"

Nem. Ezzel kapcsolatban nekem is van egy történetem.
Mentem rakatni egy konténert németo.-ban.
6m hosszú darabolt fadeszkákat kellett vinni. Kinyitom hátul a konténert. A rakodás úgy történt, hogy jött egy targonca az felemelte a 10t fát és oldalt odaállt a nyitott ajtóhoz, jött egy másik tagonca tolólappal és betolta a konténerbe
Az első adag bennt volt minden gond nélkül, majd jött a 2. adag. Tolja be a targonca (ugye itt az első adag 10t-ját is beljebb kellett tolna) és elkezd gurulni az egész szerelvény hiába volt behúzva a kézifék a Volvo-n (szintén csak a vontatót rögzítette a pótkocsit nem). Néz rám a rakodó, hogy nem húztam a féket? Mondom de. Ezután kihúztam a félpótkocsin a rögzítőfék gombját (befékeztem) és már nem is volt tovább gond.
Előzmény: Piston (29518)