Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
Magyeri Imre 2014.06.27 19:55:30 © 75434

Ruha: mindenki más stílusban adja elő. Minden hétre új munkásruha (kantáros nadrág), egy öltözet "kimenőruha" (farmer, ing, pulóver, dzseki, amiben otthon is emberek közé szoktál menni), egy kényelmes "szabadidőruha" hétvégézni (mackóalsó-felső)
Ha hozzá vagy szokva, hogy minden nap tiszta pólót, gatyát, zoknit húzol, akkor értelemszerűen minden napra legalább egy pár zokni, gatya, póló. Ehhez jön még a "tartalék", az a mennyiség amit rakodás, spanizás közben átizzadsz és lecserélsz (jó esetben zuhanyozás után) Ez négy hétre már légköbméterre is elég szép mennyiség és ez még csak a gúnya.

Kaja: ha nemzetközi pályán gondolkodsz, hamar rá fogsz jönni, hogy az otthoni lidl-aldi-satöbbi boltok árai és a német lidl-aldi-satöbbi árak között van kb 20% különbség. Igen, a fritzeknél ugyanaz a termék olcsóbb, vagyis akkor jársz jobban, ha kint vásárolsz be. Elég sajnos, hogy rohadnának meg, de ezek vannak. Kivétel a zöldség-gyümölcs, ami otthon olcsóbb is meg finomabb is.
Ha spórolni akarsz a kaján de nem szeretnél hetekig sajtos-kolbászos-kecsapos kenyéren élni, nem árt egy kemping-gázfőző, egy-két edénnyel (nyeles lábas, nyeles wok, teavízforraló), tányér, bögre, kávéfőző, tálca, evőeszközök, mosogatószivacs, mosogatószer, vizeskanna. és máris lehet konzervet melegíteni, tojást sütni, virslit főzni, meg minden rosszat ami csak van a világon.

Informatika: amit otthon használsz, azt a kamionban is tudod használni. Kell egy inverter, ami a 24voltból szivargyújtó-csatlakozón keresztül 220voltot varázsol, a 300 wattosok már minden gond nélkül elhajtanak egy laptopot fél napig is. Stickes nettel tudsz beszélni az otthon maradottakkal, olcsón. Tévé dettó, elég sok kolléga használ lavóros antennás rendszert.

Ha mindezt a lomot kipakolod mondjuk otthon a szoba közepére, rögtön meglátod hogy nem fog beleférni két sporttáskába. Vagyis ha olyan cégnél kezdesz dolgozni, ahol minden 3-4 hetes ciklus másik fülkében történik, vagyis nincs "saját" autód, amibe beleköltözhetsz, akkor elég rendesen szelektálni kellesz a motyót. Ez a szakmának a legalja, a vándorcigányok ehhez képest urak voltak. Mindenképp olyan cégnél próbálj elhelyezkedni, ahol "saját", névre szóló kamiont kapsz, amibe minden cuccot frankón bepakolhatsz, és tudod hogy az otthoni pihenő után minden ugyanott lesz ahol hagytad, így csak a mosnivalót kell hazavinned. Kivétel az az eset, amikor saját kisautóval utazol a telephelyre és ott nyugodtan átcuccolhatod az egész eszcájgot abba az aktuális fülkébe, amiben a következő néhány hetet töltöd.

Előzmény: kismagányos (75289)
Gabor452 2014.06.27 13:19:53 © 75433

nem NAVos

nem erdekel semmilyen szemelyes info senkirol  :)

Előzmény: 1jawás (75360)
BiharyG 2014.06.25 22:01:20 © 75432

Engem is ellenőrzött az olasz tavaly egy szép vasárnapi napon a Duino parkolóban, utána gondolkodtam el, hogy akár el is küldhettem volna, hogy jöjjön vissza hétfő reggel, ha akar valamit... De valószínűleg azért így jártam jobban :)

Előzmény: Nevedkett (75430)
sani07 2014.06.25 21:53:59 © 75431

Nincs semmi, nem vagy koteles az autoban lenni, ha meg ott vagy alhatsz is, stb. 

Előzmény: Nevedkett (75430)
Nevedkett 2014.06.25 21:48:59 © 75430

lehet hogy ökörséget kérdezek, szóval lehet röhögni :D

mondjuk állok egy parkolóban, vagy bárhol. jön a yard ellenőrizni  - akár ezt a 45 órás, már kitárgyalt dolgot.

be van húzva a függöny, bekopog és nem nyitom ki. (most vagy szándékosan, vagy pl mert alszok éppen, mindegy végül is).

ilyenkor mi van ? büntethet? gondolom csak nem feszítik fel az ajtót....

bár sejtem hogy ha nagyon akarna úgy is kifigyelne... DE csak nekem tűnik ilyen egyszerűnek a "megoldás"?

pumukli89 2014.06.25 20:02:54 © 75429

Bocs hogy nem egészen a témához szólok. Vagy nyolc éve hoztunk haza egy nyergest Hollandiából. Megszálltunk egy útszéli szállodában,nevét nem tudom már,talán mint Budaörsnél levő blokkhotel.

Csodálatos volt. Kis szoba,emeletes ágy,tv,wc,satöbbi..nincs!

WC:a szobában egy beépített Toi-Toi..

Reggeli:Zsemle,pici dobozba töltött pici májkrém,kockasajt,jam. Meg dzsem,meg íz,meg hig kávé,40 €/éj/2fő.

Igényes...

Előzmény: HakapesziM (75426)
savo11 2014.06.25 19:23:59 © 75428

Hello.Bocs hogy igy  kérdezösködök. Milyen árnyoldalai vannak az orosz pályának?

Előzmény: viborg (75379)
sani07 2014.06.25 11:29:10 © 75427

Ja oke, egyebkent egyetertek veled!

Előzmény: HakapesziM (75424)
HakapesziM 2014.06.25 09:30:27 © 75426

Akkor melléfognak szerintem. Én utaztam turistaként Európában úgy, hogy motelban szálltunk meg mindenhol. 50 euró/éjszaka már kedvező ár, de 60 - 80 sem ritka, mondjuk ez már inkább reggelivel együtt értendő. Ezek autópálya melletti motelok. Többször előfordult, hogy nem is volt férőhely abban a motelban, ahol próbálkoztunk, csak a harmadik - negyedikben. Ez kell csak sok maszeknak, plusz taxi, mert kevés ilyen helyen lehet kamionnal megállni.

Egyébként ha kulturáltan megszervezik, (egyágyas szoba, nem tömegszállás, normális kajával) tőlem jöhet, csak tartok tőle, nem így lesz, hanem valami kényszermegoldás amivel mi szívunk csak.

Jó, hogy felveted a turistákat. Beáll a lakóautójával - nemegyszer elfoglalva a helyet a kamionoktól - és ott annyit kempingezik, amennyit akar. Őket miért nem hajtják el a fizetős kempingbe? Én sátoroztam, kempingeztem sokat régebben, fel nem foghatom miért jó a szutykos autópályán kempingezni, miért nem megy kempingbe, vízpartra. Nem, neki ott kell a hugyos parkolóban állni.

Előzmény: napoli008 (75425)
napoli008 2014.06.25 08:50:36 © 75425

"mert nem a hotelban fogom megenni a napidíjamat, mert erre remélem senki nem gondolt."

Szerintem PONT erre gondoltak :)

Általában mindig minden a pénzről szól. Lehet, hogy hotellobbi van a dolog mögött mert félgőzzel mennek csak a hotelok!

Kivel lehet megölteni? Turistákat mégsem kényszeríthetnek bele a dologba, ugye?

Hát ennyi!

Előzmény: HakapesziM (75424)
HakapesziM 2014.06.25 08:43:07 © 75424

Persze az egészet csak félviccesen írtam. Tisztában vagyok vele, hogy ilyenkor ki kell venni a kártyát. Majd a külföldi nagynéni, a kuglófsütés közben, otthonkában tevékenység igazoló lapot fog kiállítani.

De mondom, lesznek itt bajok, mert ezer esetben kétesélyes, hogy leraknak - e péntek délután. Siess oda, próbáld meg, s ha nem sikerül, viszlát hétfő reggel. Akkor mi van? Honnan szerezzek én szállást? Meg az sem tetszik igazán, hogy itt már minden elhangzott, csak azt nem kérdezte senki mi a jó nekünk? Akarjuk - e ezt egyáltalán? Mert az a gyanúm, hogy nem lesz itt semmiféle szálloda, hanem plusz egy hülye szabály, amit majd figyelni kell. Hiszen már most meg lehet mondani, hogy nem lesz annyi szállodai férőhely, ahány kocsi vesztegel hétvégén, főleg ha más országok is vérszemet kapnak.  Maradva a péntek délutáni lerakásnál, most majd még számolgatni kell, ha nem tudnak lerakni, maradjon annyi idő, hogy még elmenjek a legközelebbi német - vagy más határos ország - parkolóig, lesz - e ott, hely - kivéve azokat akik mindig találnak.

De ha el is megyek a hotelba, akkor majd faxoltatni a szabispapírt - mert a kártyát kivettem ugye - cipekedni a cuccaimmal, taxiba be - ki, vihetem a gázpalackot, tálca sört, zsák krumplit, egyebeket, mert nem a hotelban fogom megenni a napidíjamat, mert erre remélem senki nem gondolt. Közben a parkolóban egy kis naftának lába kélt, amíg én pauzáztam. Látható, hogy aki ezt kitalálta, annak elképzelése sincs erről a szakmáról. Én sem szeretek 127 hetet kint lenni, de úniózás van, ez egy vevői igény, tudható, ha valaki olyan melót vállal, hogy azt kell csinálni.

Kitalálnak egy szabályt - 45 órás pihenő - aztán nem engedik betartani. És még képesek lesznek azt mondani, hogy "szociális" előírás, és értünk van.

Előzmény: sani07 (75423)
sani07 2014.06.24 22:27:21 © 75423

Nem okoskodaskent, de ez az egesz nem jo igy. Ha nem vagy a kocsinal, akkor a kartyad se lehet bent, szoval ezt az egeszet csak ugy tudod szabalyosan megcsinalni, ha tenyleg mashol toltod az idot. Ha elmesz rokonhoz es 23 ora mulva beteszed a kartyat es beadod utolag a pihenot neki, a tobbit pedig a kocsiban toltod, az teljesen jo, de igy ahogy leirtad nem. Kinyomtatott szalagot rokon alairja????

Nem is kell nyomtatni, hisz a kartyadnak a zsebedben kell lenni. Ha meg ugy kuksolsz a fulkeben, hogy a kartya nincs a gepben, 1800 helyett 2500-ra kurelnak meg. :DDDD

Előzmény: HakapesziM (75397)
EUworkKft 2014.06.24 15:17:56 © 75422

Kamionsofőri állás Angliában!

Kamionsofőröket keresünk Anglia-szerte, első sorban a következő közép-angliai területekre: Manchester, Burton on Trent, Merseyside, Yorkshire, Leeds, Essex.
A feltételek igen szigorúak, viszont a juttatások is átlag felettiek!

Feltételek:

• Legalább két éves C+E vezetési tapasztalat
  • Legalább 180 nap, leigazolható teherautó vagy kamionvezetés az utóbbi 1 évben
  • Minimum társalgási szintű angol tudás
  • Valamennyi vezetési tapasztalat Nagy-Britanniában (a cég tréninget nem tud biztosítani)
  • Minimum 25 éves életkor
  • Maximum 6 büntető pont a jogosítványon
  • Kizáró okok: ittas vezetés, biztosítás nélküli vezetés, 12 pont összegyűlése miatti jogosítvány bevonás és egyéb okok, amik a jogosítvány bevonását eredményezték a múltban

Amit mi ajánlunk:

• Hosszú távú munkalehetőség
  • Átlagosan 40-45 órás munkahét (2 hét alatt 90 óra várható)
  • Kb. 9,5 GBP/óra alapfizetés (függ a munkavégzés helyétől)
  • 10 GBP/óra az éjszakai műszak
  • 11-12 GBP a szombati műszak
  • 13-14 GBP/óra jár a vasárnapi munkáért

(Egy visszajelzés egyik már elhelyezett sofőrünktől itt olvasható)

Jelentkezni fényképes önéletrajzzal, a rita@euwork.hu e-mail címen lehetséges!
Telefon: 06-1-203-5833

Web: www.euwork.hu

Zotya_kamionozik 2014.06.24 12:53:17 © 75421

De ez a két dolog összefügg.Meg az emberi oldala is bonyolult.Ha van család,biztos a szenvedés a család hiánya miatt,és általában épp a pénzért vállalja be az ember.Ha nincs család,személyiségtől függően lehet könnyebb is és nehezebb is attól,hogy nem vár itthon senki.
A magány része szerintem nem változott az elmúlt pár év alatt.

Előzmény: Soltaire (75420)
Soltaire 2014.06.24 12:49:14 © 75420

lájkollak ;)

Másrészt pedig nem az anyagi, hanem az emberi oldalára gondoltam.

Előzmény: Zotya_kamionozik (75419)
Zotya_kamionozik 2014.06.24 11:11:54 © 75419

Ez ezer dolog függvénye.Kell sok szerencse is és kitartás,hogy addig küzdj,amíg legalább viszonylag jó céget találsz.Talán az új tachográfos autók,amiket nem lehet mágnesezni a szabályok betartása felé tereli a cégeket,talán kitalálnak erre is valami új trükköt.
Én romlást a közbiztonságban tapasztalok,olyan helyeken nyúltak le gázolajat kollégáktól,ahol korábban semmi gondunk nem volt a parkolással.De lehet ez is a véletlen műve.
Az biztos,hogy a kamionozás nem a nyugodt és hosszú élet titka.Mindazonáltal továbbra is érvényes,ha más szakmában ennyit akarsz keresni,sokat kell hozzá tanulni és egyszerű ott sem lesz.Vagy marad a külföldre menés,de az egy másik történet.

Előzmény: Soltaire (75418)
Soltaire 2014.06.24 09:32:02 © 75418

Annyi vacakság és gond van. Megéri kamionozni ezeknek a tükrében? Én ugye 2011-ben szálltam ki, nem olyan hosszú idő után, de azóta is annyi minden változott...

Szóval?

pumukli89 2014.06.22 23:13:15 © 75417

Köszi szépen,így már értem. Üdv! :)

Előzmény: HakapesziM (75416)
HakapesziM 2014.06.22 22:56:54 © 75416

Igen, de a 3 hét minden napjára, a 20 - 22 napra, hétvégére is, ha állunk ha megyünk egyaránt. Most legutóbb májusban 21 kint töltött napom volt, 1488 eurót utaltak.

Előzmény: pumukli89 (75415)
pumukli89 2014.06.22 22:38:35 © 75415

Ne gondolj hülének,de lenne még egy béna kérdésem.Akkor a napidíj is csak a 3hétre,azaz 15 munkanapra jár,ha jól értettem.

Előzmény: HakapesziM (75412)
Zotya_kamionozik 2014.06.22 22:37:10 © 75414

Nem jöttek vissza,Temesvárral vagy Zágrábbal jövünk haza,vagy kisautóval.

Előzmény: HakapesziM (75410)
pumukli89 2014.06.22 22:20:55 © 75413

Köszönöm. :)

Előzmény: HakapesziM (75412)
HakapesziM 2014.06.22 22:16:06 © 75412

Fél éve dolgozom itt, teljes hónapot nem mentem még. A legutóbbi három hetem alatt 8 ezret mentem, tehát ez egy teljesen átlagos futásteljesítmény. Annyit elvárnak, hogy munkaidőben dolgozd ki a napi 13 - 15 órát, ha egy mód van rá.

Előzmény: pumukli89 (75411)
pumukli89 2014.06.22 22:11:50 © 75411

Üdv!

Azt szeretném kérdezni havi hány kilométer a futásotok a lentebb leírt napidíjért? Köszönöm előre is.

Előzmény: HakapesziM (75410)
HakapesziM 2014.06.22 22:04:53 © 75410

Mindent egybevetve nem rossz cég. Sokat megyünk, de a szabályokon belül. Hazavisz a megbeszélt időre, plusz - mínusz egy - két nap, de ennyi benne van ebben a szakmában. A pénz időben jön, és nem rosszul fizet, 20 nap meló, 10 nap otthon átlagosan. Nem állunk sokat, lefejtesz, még aznap mosol, töltesz, a Food nyugisabb volt, ez tény. Hiányzik a komp is, a kajálgatás egyebek, Karlshamn, a kollégák, sütés, főzés, iszogatás hétvégén, az nem volt rossz. Itt ilyen ritkán adódik. Nekem Európával kezd tele lenni a hócipőm, lásd ezt a belga dolgot. Kitalálnak egy szabályt, aztán nem engedik betartani. Kevés a parkoló, mi sokat járunk Tirolban, a Brenneren, éjjel ne menj, de érj oda, és tarts be mindent.

Szóval a cég jó, de én nem szeretem a labancokat, Svájcot, most jöttem rá erre, a svéd pályán nyugisabb volt.

Nálatok nem jöttek vissza a cseh meg szlovák hazajárós fuvarok?

Előzmény: Zotya_kamionozik (75409)
Zotya_kamionozik 2014.06.22 21:53:05 © 75409

Valaki azt mondta,hogy azért volt panasz részetekről,miszerint nagyon sok a munka.Végülis bejött a zúj cég vagy nem?Én rekordokat álltam ebbe a hónapba.

Előzmény: HakapesziM (75408)
HakapesziM 2014.06.22 21:10:20 © 75408

Mi ezzel a gond? Európában sofőrhiány van, aki 25 - 30 Ft/km - ért dolgozik, az magára vessen. Volt, hogy felhívtak ilyen firmától, mikor állást kerestem, vissza szoktam kérdezni, igen, plusz napidíj, plusz minimálbér? Nem, nem, 23 - 25 forint/km, jót mulattam az "ajánlaton". Adjon napidíjat, ami nekem megfelel, aztán nem tud érdekelni a cég, hogy s mint számol el az óráimmal. A jelenlegi cégemnél mindent betartunk, ad napi kb. 70 eurót, ha állok, ha megyek, nagyon nem foglalkoztat, mi a rendelkezésre állás meg egyéb idő. Az autóink automatikusan pihenőre teszik magukat, ha nem jár a motor, de amúgy betartjuk a kódexet.

Előzmény: Sam06 (75406)
Zotya_kamionozik 2014.06.22 19:20:51 © 75407

Jó amit írsz,csak nem értem kivel vitázol?Nem hinném,hogy lenne bárki,aki a kmdíjazásért harcolna,a napidíj lenne a cél szerintem mindenkinél.

Előzmény: Sam06 (75406)
Sam06 2014.06.22 18:44:41 © 75406

Sy,csak azért hogy tegyek rá még egy lapáttal,és legyen mivel egyet nem értenetek./Mt.298§./-(1988.I törv.-KKt.18/A-L.§)

A fuvarozó munkaidejébe beleszámit minden olyan idő,amit a munkával kapcsolatban tölt  el.Nem csak  az amit a kabinban tölt! Ide tartozik

Vezetési idő

be és kirakodás ideje

a  jármű takaritására  ,fenntartására forditott idő

a  jármű ,a rakomány és az utasok biztonságára forditott idő 

az  előirások teljesitésére forditott idő

Adminisztráció,rakodás  felügyelete ,vámhatósági  ügyintézés ideje stb.

be és kirakodásra történö várakozás ideje,ha nem lehet előre tudni,hogy ez mennyi  lesz.

Mindez  munkaidönek  minösül ,amire a sofőrnek   Bért   kell  fizetni.!

"25-30 ft-  os/  km  dijazásba  ez  ugye  belefér?

A  törvény  szerint  a  Rendelkezésre   állási   időnek  is  értelme  van,  De  nem  a  magyar vállalkozóknál.

Ezt  ugyan úgy kell fizetni mint  hagyományos munkaköröknél az ügyeletet

Van  bérpótlék  is az  éjszakai  munka végzésre  például....

Rendelkezésre állás idő 

az  autóval  kompon kellnek át

A  járműszerelvényt  vasutra rakták,a  teljes  vasúti szállitás  ideje alatt

határátkeléskor a várakozással  eltöltött  idő

a  hétvégi  kamion stop alatt eltöltött várakozás  ideje

az az  idő amit a válltó sofőr a  fekvöhelyen pihenve,vagy a jobb  oldali ülésen  tölt  el.

Továbbá  a  45  ös pihit  is  fizetni kell a munkáltatónak ,mert ez  nem  szabadidő ,mert akkor  otthon  lenne a családjával.Ezért  minősiti a törvény Rendelkezésre állási időnek.

Azt  meg hogy a munkavállalót mennyire érdekli a jog szerint járó bér,az a 25-30 ft/km  dijazásnál is kiderűlt.

Mintahogy  az is:, a   lehetőségek  elöl  menekülünk             ,inkább  harcolni kellene érte összefogva. 

Előzmény: Ogre71 (75395)
15Feri 2014.06.22 17:00:52 © 75405

http://ec.europa.eu/transport/modes/road/social_provisions/doc/trace_explanatory_text_hu.pdf

A csökkentett heti pihenőidő (24 óra) megfelelően felszerelt járműben való igénybevételének kifejezett engedélyezésével a rendelet a jelek szerint kizárja a rendszeres heti pihenők járműben történő felhasználásának lehetőségét. A valóságban ennek betartását ritkán követelik meg, mivel a rendelet a csökkentett heti pihenőidőből és a korábbi csökkentett pihenőidő után járó kompenzációból álló pihenőidőket sem zárja ki ebből az engedményből

Előzmény: Ogre71 (75395)