Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
ááh belefáradtam 2014.11.17 Creative Commons License 76395

kiegészitem

Spanyolba

az A-s és az N-es utakon is fasza parkolok vannak és biztonságosak, mondjuk én már parkoltam a tengerparton is, nem akartam sokat sétálni

amúgy ki szokott lenni tábla ahol ki van írva, hogy nem biztonságos, jó pálya a spanyol csak egy idő után unalmas:DD felraktam és még 2. nap úgy feküdtem le még mindig spanyolba vagyok :DD Emlékszem mikor hozzám jött egy sofőr és kérdezte milyen tartományba vagyunk, ugye záráskor, nyitáskor ezt is ütni kell, vak vezet világtalan esete

Francia-spanyol boxom van 

portugálba 2 éve voltam igaz akkor havonta, már kiesik sok minden:D oda nem tudok szólni

Ja a civil guardian vagy mire vigyázz :DD mondjuk én megkérdeztem tőlük, hogy ok hogy kontrol pihenőbe, de maguk egyáltalán rendőrök vagy banditák??:DD istenem elgurult a gyógyszer :DD ha már összebratyiztunk, közös helyen nyaraltunk így megvolt a téma:D  szerencsére a téma miatt tachot elfelejtettek ellenőrizni, volt pofám rákérdezni, ugye mindig eljátszom először vagyok ott, így tájékozatlan vagyok:D

mondjuk én a lengyel inspectia vagy mi volt ráírva az autóra ott is rákérdeztem maga egyáltalán rendőr??:DD

ott is elgurult a gyógyszer

mindkét helyen lezakkantak a kérdésem után, láttam, hogy megdermedt a levegő:D

elszoktam magam szorakoztatni:DD hülye vagyok tudom.

Most hazafele a BAG-ost akasztottam ki, hogy itt bezony tacho kontroll lesz, és addig nem megyek arrébb míg nem ad papírt a kontrolrol:D

15 percig fix, hogy könyörögtem neki :DD istenem volt egy 11 órás vezetésem, mondjuk elmagyaráztam neki a tényállást, meg hízelegtem neki:D de a papír meg lett és nem fizettem semmit, mindenem volt, nyomtatott szalag, fénykép, cmr másolat

mondjuk norvégba meg egyezkedtem az ottani hatósággal, hogy mibe fájna nekem ha fél évig kitiltana az országbol:D azt hitte viccelek, pedig úgy éreztem sínen vagyunk ott is összehaverkodtunk, még kávéval is kínált míg a papírokat csinálta. Nem jött össze, pedig az összes pénzem kiborítottam, hátha, de ö csak vigyorgott.

én tök jól elvagyok a hatoságokkal:D

a bagos esetnél haver is ott parkolt, mondta én nem vagyok normális, de a végeredmény a lényeg, én tudtam hova megyek, olyan jó érzés volt a román barom elé tolni a kontrollos papírt, hogy erről lekéstél fiacskám, nincs kenőpénz nyald ki a seggem, mondjuk ezt csak magamba mondtam:D hátha tud magyarul

erről jut eszembe

németnél vigyázni kell, van amelyik tud magyarul, ugye szalagot nyomtattam, magyarul írtam rá lustaságból,  elmondtam angolul mi van rajta, forgatta ide oda, majd magyarul mondta igen ez van ideírva, úgyhogy olyat, hogy kapd be azt ne írjuk rá:D Rostocki buli volt

Háát igen nem csak ebből áll a kamionozás, hogy tekerem a kormányt, rátolok a rámpára, bömböltettem a zenét, meg hasonlo, hanem agyalni kell már a köv napokra is

cseh is korrupt 40 euróra lehúzott, zsebbe, mondjuk fer volt 50 euróból visszaadott 10 eurot:DD

meséljek a hatóságokról?? mindenhol volt szerencsém velük, mondjuk főleg azért fizettem, mert tilalomba mentem (cég fizeti), vagy a 2 hetim katasztrófa volt (cég fizette), meg a buzi hűtő miatt ugye kivesznek, főleg ha a narancssárga tábla ki van hajtva, komolyan az a tábla olyan mint a mágnes vonzza a hatóságokat. Nekem gondom nincs velük, ha baj van már nyujtom is a bankkártyát, multkor a cmr-el együtt nyújtottam, mit tököljek nem igaz?? 

emlékszem mikor csaltam, és elfelejtettem, a francia hatósággal kínos pillanatokat éltem át:D azt nem mondhattam nekik hogy a német tilalom miatt írtam rá a +4 fokot:D a cmr-e csak elfelejtettem lesatirozni. Mondjuk én ezt már az elején tudtam hülye ötlet, de ez volt az utasítás

Az biztos a norvég a legnormálisabb :DD aztán követi a svéd és a német, aztán leszakadva követi a többi, mondjuk az angol is fer

legközelebb majd megkérdem a norvégot ugyan már mesélje el, hogy is kell feltenni a belső húzóra a hóláncot. Most már birizgálja a csőrömet

az ábrán ugyanis azt írja, hogy mindkét kerékre fel kell tenni a láncot

új képességet kell fejlesztenem, gondolatolvasónak kell lennem, honnan a fenéből tudjam ki mire gondol?? Mondani kell és innentől nincs probléma. Ha jövőbe látnék nem kamionoznák, hanem lottóznák

szót fostam, unatkozok:D

TIR BÉCI 2014.11.17 Creative Commons License 76394

Hello Ma láttam az M3-as on egy Kertészes plakátot???? lehet csak behelloztam de mi van arra felé már igy kell kleresni az embereket ottis? udv

HakapesziM 2014.11.17 Creative Commons License 76393

Én jártam, de már tizenéve, így elavult lehet amit írok. Akkor úgy volt, hogy pályán az autópálya ticket csak 12 óra hosszát volt érvényes, ha mégis lejárt a következő fizetőkapunál dupla összeget kellett fizetni készpénzben. Fel is tűnt, hogy ilyen 2 - 3 kamionra méretezett halszálka parkoló volt a kutakon.  De a nacional utakon faxa éttermes parkolók voltak.

De azt hallottam, hogy állítólag van már box oda is, sőt, hogy a francia kütyü ott is működik. Majd megírják, akik mostanában jártak.

A spanyol hasonló, de ott lehet pályán aludni, és ott is jó parkolók vannak a főutakon.

Előzmény: Bombyna (76391)
husky610 2014.11.17 Creative Commons License 76392

1-1 a húzóra a maradék 4 et meg eladom, vagy visszateszem a ládába :D

Előzmény: ááh belefáradtam (76390)
Bombyna 2014.11.17 Creative Commons License 76391

Jart mar valaki innen portugaliaban?milyen helyeken erdemes megallni estere ahol biztonsagosabb?spanyolorszag is erdekelne.

ááh belefáradtam 2014.11.17 Creative Commons License 76390

akkor kivi vagyok már, hogy az itt lévők közül ki tudja nekem megmondani norvégba a 6 lancot, hogy teszem fel, milyen elrendezésbe:DD nekem itt a papir elöttem, igy én tudom mi a hivatalos, kaptam egy tájékoztatot mig kontroláltak, még kávéval is kinálgattak, mondjuk mindig mondtam ott nagyon nyugodtak a rendörök:D

megadjam hol parkoltam svédbe?? :DD leteszteled te is a lopást?

3 év alatt soha nem loptak le. angolba se

Előzmény: poczokg (76389)
poczokg 2014.11.17 Creative Commons License 76389

oda nem szoktunk lancot tenni...

ha felteszed a huzon a 2 kulsore es nem eleg, akkor ott mar gaz van :)

De ha nem akarod a veletlenre bizni, akkor vetess a fonokoddel duplakosarasat, de folosleges...

Mi tobb mint 10 eve jarunk eszakra, de meg sosem volt gond. (igaz meg gazolajat se vettek ki a tankbol) :(

Előzmény: ááh belefáradtam (76387)
viborg 2014.11.16 Creative Commons License 76388

nem hiszem hogy ez könnyen kivitelezhető volna. nem is láttam még ilyen megoldást. olyat már igen hogy egy lánc van az iker kerekeken.

Előzmény: ááh belefáradtam (76387)
ááh belefáradtam 2014.11.16 Creative Commons License 76387

nekem is lenne egy szakmai kérdésem

már nézegettem, alá is bújtam a szerelvénynek de a megoldásra ami könnyű még nem jöttem rá

A belső húzóra hogy teszem fel a hóláncot?? egyszerűen nem férek hozzá, biztos van trükkje

azt felejtsük el, hogy a külső kereket leveszem:D akkor megvárom mig elolvad a ho. 

Arra már rájöttem hogy teszem fel kívülre, ok egy kolléga mutatta a trükköt, tényleg ugy secc perc alatt fenn van

nemrég fura országba jártam és beszélgettem a rendőrrel, és érdekes dolgot mondott, nem mertem megkérdezni hogy a belsőre hogy kell feltenni, hadd higye milyen rutinos öreg roka vagyok, ugye van GKI igazolványom (mit össze nem agyaltam milyen kártyát akar még, aztán kiteritettem az összest huzzon egyett), és ez igazolja milyen felkészült profi sofőr vagyok. Mondjuk mondtam neki, ez nálunk magyarba ugy megy, elmegyek kifizetem és megkapom, olyan, mint amikor ö megy kenyeret venni, láttam az arcán hitetlenkedik:DDD

hmm az elmult hetekbe elöször loptak tölem gázolajat, nem is a lopás volt kellemetlen, hanem, hogy nekem alig hagytak benne:DD, pont számoltam van még 150l gázolajam, göteborg után ott a shell kut, böven elegendő, háát kicsit cidráztam, de eszembe jutott egy megoldás, nem, nem, én nem loptam mástol:D 

gondolom valamelyik okos azt hitte én vagyok az ingyen kut, csak azt nem értem , miért a tankbol lopott amin lopásgátlo szürő van, miért nem a hütőből, az amugy is tele volt:D és nincs azon szürőbetét

este filoztam, hogy nem jo helyen állok, éreztem, ugyhogy lottoztam is, de az nem jött be

jakacs 2014.11.16 Creative Commons License 76386

Sziasztok!

Segítséget/tanácsot szeretnék kérni, mint régi motorosok, biztosan nagyobb a rálátásotok erre.

Nemzetköziben fuvaroztam eddig, nyergesen 5 hónap gyakorlatom van. Belföldre szeretnék váltani, jelenleg Biatorbágyon lakom. Tehát a környéken keresek valamit, de (szinte)minden este otthon alvóst. :) Folyamatosan hirdetnek itt Aldiék, Wabererék, ezekről tudtok valamit mondani? Ha folyamatosan megy a hirdetés, gondoltam valami nem lehet annyira kerek. Lehetőleg nem éhbérért. 

Ha ezeken kívül egyéb ötlete lenne valakinek, azt is szívesen veszem. :) 

Előre is köszönöm a segítséget!

manuel fangio 2014.11.14 Creative Commons License 76385

Zotya_kamionozik 2014.11.11 Creative Commons License 76384

Hajrá Cilike!!!:-)))

Előzmény: nemÍROKmár (76370)
MG Petimester 2014.11.10 Creative Commons License 76383

Szia Lilli..."népiesen" valóban fara, orra meg popsi...de ez most szaki fordításba ment.  xDD.. Fvanccijjául és racssoólva..  ,-))

Előzmény: liili (76375)
MG Petimester 2014.11.10 Creative Commons License 76382

Szia Pumuk...mindig a temgely középpontjától (hátúlsó..ebben az esetben) vagy a kormányzott tengely melsője. (Melső túlnyúlása..) üdv.

Előzmény: pumukli89 (76378)
MG Petimester 2014.11.10 Creative Commons License 76381

Szia, Jármű keret tulnyúlás (Fahrzeug Rahmenüberhang).  A maximális túlnyúlás pedig, hogy ha emelőpad is ráépűl..vagy hasonnló (Zusatz - Anbau). Itt a lényege ,hogy a leghátsó tengely küzépponjától számított farvégéig szól a fáma..  ,-))  üdv. u.i. Tehát ez a keret túlnyúlás és a keret maximális túlnyúlás lényege. xDD.

Előzmény: GPS (76371)
GPS 2014.11.10 Creative Commons License 76380

Köszi szépen fiúk - hát "hátsó-túlnyúlás" marad.

Úgyis szakiknak megy ez a dokumentáció, biztos érteni fogják miről van szó - igaz, rendeléskor az ügyfél határozza meg, hogy ez mennyi legyen.

Köszi még egyszer.

.

Előzmény: viborg (76379)
viborg 2014.11.10 Creative Commons License 76379

első-hátsó túlnyúlás, tengelytáv. mint a terepjáróknál.

pumukli89 2014.11.09 Creative Commons License 76378

Szia!

Lehet,de honnan mérve? :)

pajaci 2014.11.09 Creative Commons License 76377

Ez a helyes megfejtés! Évekig fuvaroztam én is, de nem ugrott be.

GPS 2014.11.09 Creative Commons License 76376

Áhh, a szótárakon már túl vagyok, nem csak a sztakiban kerestem, hanem még vagy 12 helyen.

Az egyik barátom azt mondja, hogy ő "hátsó-túlnyúlás"-nak olvasta valamelyik szaklapban... hááát, tudja a fene, lehet így hívják?

.

Előzmény: pumukli89 (76374)
liili 2014.11.09 Creative Commons License 76375

Talán FARHOSSZ.

Szokták mondani, hogy "söpör a fara", forduláskor. Tehát lehet a kocsi FARA is.

pumukli89 2014.11.09 Creative Commons License 76374

"port-a-faux"

Farseprése? Hülye szó nálunk,de lehet? A "sztaki"nem dobta ki.

Előzmény: GPS (76373)
GPS 2014.11.09 Creative Commons License 76373

Köszi szépen - egyelőre én is "túlnyúlásnak" fordítottam... de ez kényszeresnek tűnik egy kicsit.

A franciának nagyon fontos - mert a rendelési szoftverükben erre külön rubrika van, mert a megrendelő ennek a normáltól eltérő méretét is külön kérheti, mint opciót.

Gondolom ez azoknak fontos, akik majd szűk helyen akarnak forgolódni a járművel és tudják, hogy max mennyi lehet ez a "port-a-faux" -ja a járgánynak.

.

Előzmény: pumukli89 (76372)
pumukli89 2014.11.09 Creative Commons License 76372

Egyszóval nem tudom. Talán,tengelyutáni túlnyúlás?

GPS 2014.11.09 Creative Commons License 76371

Üdvözlöm az Urakat!

Jómagam szakfordító vagyok és egy jó ideje egy francia kamion-cégnek fordítok szerviz-dokumentációt - franciából-magyarra.

Ebből kifolyólag szükségem lenne egy kis szak-segítségre:

Hogy hívják magyarul és (lehetőleg egy szóval) a fotón 2-essel jelölt méretet.

Franciául ez port-a-faux, angolul cantilever (ami konzol-t jelent valójában - de ebben az esetben nem hinném, hogy a kamionosok konzolnak hívnák)

Magyarul csak körülírni tudnám, mert fogalmam sincs hogy hívják ezt egyetlen szakszóval.

Ha segítene nekem valaki ebben - nagyon megköszönném.

.

nemÍROKmár 2014.11.06 Creative Commons License 76370

Még nem, majd végül fogok. Ha Cilike betanult. Olyan Május-Szeptember közt. Eddig is így valahogy szólt a terv. :)

Előzmény: Zotya_kamionozik (76360)
Turzul 2014.11.02 Creative Commons License 76369

Gondolom a lógását akarod ellenőrizni. Egy felszerelt műhelyben megrángatják rázópadon és figyelik mennyit lóg a felső gyűrű az alsóhoz képest. Házilagos módszer, egy jó méteres pajszerral kézzel megmozgatod és figyeled ugyanazt.......még azt is megteheted, hogy összeakasztva, a pótkocsit befékezed és finoman mozgatod a géppel, figyelve a kottyanást

Előzmény: Isti betyár (76368)
Isti betyár 2014.11.01 Creative Commons License 76368

Sziasztok!

Forgózsámolyos pótkocsi forgózsámolyát hogyan kell ellenőrizni?

Ráakasztva vagy ráakasztás nélkül is.

MG Petimester 2014.10.30 Creative Commons License 76367

Szerbusz, ezt a "megosztást" megtarthattad volna.  :-(( .Kollegális üdvözletem és maradjon a lökhárítod tiszta.

Előzmény: SLAYER74 (76342)
liili 2014.10.29 Creative Commons License 76366

Holnap délelőtt Biatorbágyon vagyok. Ha arra jársz csörgess meg.

Előzmény: husky610 (76364)