Keresés

Részletes keresés

RuszinZsoltMkoe Creative Commons License 4 órája 0 0 102344

Én megmondtam 2016 márciusában is Cseresnyés Péternek, hogy ez egy hiba lesz a szakmai karrierjében. Most ki is derült, hogy igazam volt.
http://24.hu/fn/gazdasag/2017/09/24/tok-feleslegesen-jelentgetik-le-a-cegek-az-uj-dolgozok-bizonyitvanyait/

Mr Reacher Creative Commons License 6 órája 0 1 102343

Nem beszélek rébuszokban. Réges-régen elmondtam a véleményem.

Előzmény: nabla_ (102342)
nabla_ Creative Commons License 7 órája 0 0 102342

A döntést most akarom meghozni. Te viszont rébuszokban beszélsz. Miért? Amit leírtam, az alapján nem lehet egyértelműen eldönteni? Nem fogok rád hivatkozni, amikor a NAV ellenőriz.

Előzmény: Mr Reacher (102341)

Mr Reacher Creative Commons License 7 órája 0 0 102341

A rendelkezésedre álló információ birtokában hoztál egy döntést.

Az értékesítést egy másik kávéház, ott egy tételes felsorolás van, és egyébként sem releváns az ügyedben.

Előzmény: nabla_ (102340)
nabla_ Creative Commons License 7 órája 0 0 102340

Számomra az logikus, hogy igen.

Te is ezt írtad itt, hogy igen.

Idézlek:

Vezo228 2016-07-17 17:24:27 (99343 hsz)

"Az ingatlan kiadási oldalán ingatlanvásárlási hiteltörlesztést el lehet számolni?"

Mr Reacher 2016-07-17 17:45:10 (99345 hsz)

"A kamatot. A tőkerész nem költség. Az amortizáció ezt takarja be."

Aztán a 102281 hsz-ban belinkeltél egy NAV füzetet, ahol ezt írják:

"Bérbe adott ingatlanom után fizetett lakáscélú hitelem törlesztő részletét elszámolhatom-e költségként?
Tekintettel arra, hogy az értékcsökkenési leírásnak a teljes – az ingatlannak az adásvételi szerződésben szereplő, a hitel összegét is tartalmazó – vételára képezi az alapját, így a törlesztő részlet külön költségként történő elszámolása nem megengedett."

Pedig szerintem a kamatrésze elszámolható.

Közben egy okleveles adószakértő egy előadáson azt mondja (youtube video, 9:12-nél és 10:00-nál), hogy ingatlan ÉRTÉKESÍTÉS esetén a hitel kamata nem vonható le. Ha értékesítésnél nem, akkor bérbeadásnál igen? Neked hogy logikus?

Előzmény: Mr Reacher (102339)
Mr Reacher Creative Commons License 8 órája 0 0 102339

Logikázd ki.

Előzmény: nabla_ (102338)
nabla_ Creative Commons License 8 órája 0 0 102338

Köszönöm a választ!
A lakást abból a célból vettem, hogy bérbe adjam, nem pedig magáncélból. A hitelt azért vettem fel, hogy a lakást meg tudjam venni. A hitel lakáscélú, nem szabad felhasználású- vagy folyószámlahitel. Igazolható, hiszen minden baki szerződés, kivonat, befizetés megvan, de a bank is megőrzi. Milyen körülményt kellene még ismerni? Én vagyok a tulajdonos, az adós, én törlesztem a hitelt és adom bérbe a lakást.

Előzmény: Mr Reacher (102335)
Mr Reacher Creative Commons License 8 órája 0 0 102337
Előzmény: nabla_ (102336)
nabla_ Creative Commons License 8 órája 0 0 102336

Te nem érted, pedig világosan leírtam. A kedvedért ismét: tehát most nem az értékcsökkenés alapját képező beszerzési értéket növelő kamatot kérdeztem, mert megértettem, hogy az üzembe helyezés időpontja a lakás megvételének (földhivatalba szerződés beadásának) dátuma. Most azt kérdeztem, hogy ha már üzemel a tárgyi eszköz (lakás) és jövedelmem származik belőle, akkor a bevételemet tudom-e csökkenteni (költségelni) az ingatlanra felvett lakásvásárlási hitel törlesztőrészletének KAMAT részével?

Előzmény: Borzolt kedély :) (102334)
Mr Reacher Creative Commons License 15 órája 0 0 102335

Egyetlen adójogszabályban nincs leírás arról, hogy mi számolható el költségként. Kizárólag példálózó felsorolás van, ami nem teljes körű. Az egzakt definíciót meg is adtam neked. A vezérfonal az legyen előtted, hogy mindaz költség, ami 1. a bevételszerző tevékenységhez szükséges, 2. igazolható, 3. nem szolgál magáncélokat. Ezért nem kapsz egzakt választ az egzakt kérdésedre. Minden körülményt ismerni kellene. Például azt, hogy milyen hitelt vettél fel. Ennek az ingatlannak a megvásárlását szolgálja? Vagy szabad felhasználású jelzáloghitel? Folyószámlahitel? Egy esetleges ellenőrzés során nem mondhatod azt, hogy Gipsz Jakab írta ezt egy internetes fórumon.

Előzmény: nabla_ (102332)
Borzolt kedély :) Creative Commons License 22 órája 0 0 102334

Üzembehelyezésig a kulcsszó, de ezt már leírták neked párszor, csak annyira nem érted, miről van szó... még csak a sorok között sem kellett volna olvasni. 

Üzembehelyezés nem egyenlő a bérbeadás dátumával.

Üzembehelyezés a használatbavételi izé. Vagy lakhatási izé. Nem bérbeadási izé!!! 

Előzmény: nabla_ (102332)
Borzolt kedély :) Creative Commons License 22 órája 0 0 102333

Épp csak benéztem ide, hosszú hónapok óta először :) 

nabla_ Creative Commons License 24 órája 0 0 102332

Bár kicsit elszabadultak az indulatok, azért én veszem a bátorságot, és megkérdezem megint, hogy a kamat most akkor elszámolható? Tehát lakást adok ki magánszemélyként, tételes költségelszámolással és a bérbe adott lakásra felvett hitelem kamatrészét szeretném a bevételemmel szembeállítani, tehát költségként figyelembe venni. Nem értékcsökkenés címén, mivel azt már megírtátok, hogy nem lehet.

Köszönöm előre is a válaszokat! n.

Mr Reacher Creative Commons License 29 órája 0 0 102331

Nincs szükségünk további okoskodókra.

Előzmény: zsanett85 (102330)
zsanett85 Creative Commons License 30 órája 0 0 102330

Miért nem vagy már vízi közmű referens? Tisztogatás volt?

Előzmény: zsanna (102328)
Alex Raps Creative Commons License 30 órája 0 0 102329

Nekem nincs jogom itt moderálni csak a saját márkatopikomban és mint mondtam, én moderátorként nem moderálok ki soha senkit, mert az emberi hülyeséget nem szabad, mert az önmagát bünteti. :) Az emberi hülyeség büntetése az hogy rá lehet keresni, lehet hivatkozni rá amikor megmutatja az ember hogy milyen is egy igazi troll magatartás illetve a topikok konszolidált tagsága a saját eszközeivel úgyis megbünteti azt aki hülye. Ha ez Neked hatalommánia és frusztrálság azzal már végképp nem tudok mit kezdeni. :P

Gratulálok. Te is csak azért írtál ide hogy felbővítsd azoknak a trolloknak a számát, akik első beírásuk előtt se visszaolvasni és azt követően első beírásukban sem pedig beköszönni sem tudnak. Nagyon remélem, hogy beírásod amíg élek itt ezen a helyen megmarad.   

Előzmény: zsanett85 (102327)
zsanna Creative Commons License 30 órája 0 0 102328

Na, ideje lenne már egy kis őszi nagytakarításnak.....  

zsanett85 Creative Commons License 1 napja 0 0 102327

Ugyan nem nekem írtad, de nem bírom ki. :) Szóval tudás, az nincs. Hatalommánia, az van. És ezek a moderátorok (te is) szörnyen frusztráltak vagytok. Egy kis hatalomért eladjátok az anyátokat is. Legalább itt lehetne egy kis demokrácia, de nem, nektek kényszeresen kell a hatalom. Remélem, miközben kitiltasz engem a topikból, a másik kezeddel kivered! Idióta! (az mondjuk kicsit sem zavar téged, hogy egy "egyszerű topiklakó" miért utasít másokat rendre???)

Előzmény: Alex Raps (102313)
Mr Reacher Creative Commons License 1 napja 0 0 102326

Nem érdekel a véleményed.

Előzmény: rc37 (102325)
rc37 Creative Commons License 1 napja -1 0 102325

Nem értetted meg a lényeget. Ő is segíteni akart, mindenféle érdektől mentesen. Ezért nem kellene leb@szni! Akkor sem, ha törzstag vagy. Sőt, különösen akkor nem, ha törzstag vagy. Így kinyírod a topikot, senki nem mer majd segíteni. Az, hogy nagy képeket rakott be, meg hogy te már ezt korábban kivesézted, ezek az érvek számomra nem méltányolhatóak. Vagy mielőtt te segítesz valakinek, átolvasod a korábbi 100e hozzászólást? Nem hinném.
Nem akarok vitát. Részemről elengedtem a témát.

Előzmény: Mr Reacher (102315)
Alex Raps Creative Commons License 1 napja 0 0 102324

Elfelejtettem hogy ez az állapotod még csak pár hónapos. Korábban ha jól emlékszem egészen komoly hatáskörrel voltál moderátor. :) 

Előzmény: Mr Reacher (102323)
Mr Reacher Creative Commons License 1 napja 0 0 102323

Ugyanolyan fórumlakó vagyok, mint bárki más.

Előzmény: Alex Raps (102319)
Mr Reacher Creative Commons License 1 napja 0 0 102322

A beruházásod már réges-régen üzembe van helyezve. Ne tekeredj rá erre.

Előzmény: halmossy (102318)
Mr Reacher Creative Commons License 1 napja 0 0 102321

A fészbukk máshol van.

Előzmény: MaZsola (102316)
Mr Reacher Creative Commons License 1 napja 0 0 102320

Máskor is kidekorálod a hozzászólásaidat. Most is mi szükség volt egy 640*393-as java logóra? Egy pár évvel ezelőtt ez teljes képernyőt betöltött. Vagy nem gondolsz a mobil eszközön olvasókra, fórumozókra? Vagy csak simán feltűnést akarsz kelteni, mert különben elsüllyed a hozzászólásod? Elmondanám, hogy képre nem lehet amúgy sem rákeresni.

Kettő. Szövegesen, majd tájékoztató képpel, a második szösszeneted is szövegesen bent volt a topikban. Ha nemcsak néha jelennél meg, beletenyerelve a topikba, akkor észrevetted volna, hogy mindezeken már túl vagyunk.

Előzmény: MaZsola (102317)
Alex Raps Creative Commons License 1 napja 0 0 102319

Milyen stílussal? Alapszabály hogy visszaolvasol legalább 100 de inkább több hozzászólást mielőtt első hozzászólásodban beköszönsz valahova. Jól látható módon egyiket sem tetted meg. A moderátorok meg olyanok, hogy nem kell mindenáron egyetértsenek egymással. Leginkább egy moderációs topikban nem kell. Egyébként most is egy moderátorral beszélgetsz. Nekem például szokásom hogy bent hagyom a trollok hozzászólásait, hagy lássa meg az utókor milyen az amikor benyit valahova egy magadféle hülye. Sokkal megsemmisítőbb, mint amikor nyom nélkül valakit kibasznak, mert a radikális dev nullos technikákkal szemben ez legalábbis egy intellektuális megoldás.   

Előzmény: rc37 (102314)
halmossy Creative Commons License 1 napja 0 0 102318

A tárgyi eszköz beszerzéséhez egyedileg kapcsolódó járulékos kiadás (szállítási, alapozási, szerelési, üzembe helyezési, valamint a beszerzéssel összefüggő közvetítői kiadások, a bizományi díj, a vám, az adók - az áfa kivételével -, az illeték, a hitel igénybevételével kapcsolatos kiadások, az üzembe helyezés napjáig felmerült kamat, biztosítás díja stb.) a beszerzési ár részét képezi.

Előzmény: Mr Reacher (102304)
MaZsola Creative Commons License 1 napja 0 0 102317

Egymást marjuk, miközben a Pillér Kft. hibázott. 

MaZsola Creative Commons License 1 napja 0 0 102316

facebook

Előzmény: Alex Raps (102311)
Mr Reacher Creative Commons License 1 napja 0 0 102315

Figyelj. A kérdésre én adtam a legnagyobb terjedelmű választ. Megmutattam a nav információs füzetét.

Az pedig, hogy egy törzstagot lebaszol az első hozzászólásoddal, téged minősít. Többet tettem itt a közösségért, mint amit el tudsz képzelni.

Előzmény: rc37 (102312)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!