Keresés

Részletes keresés

gaby13 Creative Commons License 2021.05.04 0 0 10

üdv! Ha a régen elektromos kerékpárnak vett, de ma már elektromos robogónak mondott járgányon sehol nem találom az alvázszámot-akkor ,hogy tudok rá biztosítást kötni?Tavaly még mivel lehet pedállal hajtani,ilyet nem kértek.Ma csak biztosítással .jogosítvánnyal lehet menni vele. Azt viszont nem tudok kötni alvázszám nélkül. Köszönöm ha valaki bármi tanácsot tud adni!

Dg88 Creative Commons License 2021.02.05 0 0 9

Sziasztok! Adott egy autó, 2007-es évjáratú, autó. 2017-ben az előttem lévő tulajdonos hozta be németből. Én 2019-ben vásároltam, eredetvizsgán átment simán. Most 1,5 év után eladtam a kocsit, az új tulajdonos szerette volna megcsinálni az eredetvizsgát, azonban a motorszám nem látható egyáltalán, de már mint kiderült az én vizsgámon is csak egy üres vaslap lett fotózva, tehát már ott meg kellett volna buknia. Értelemszerűen ha ezt már én akkor tudom vittem volna vissza a kereskedésbe.

Az eredetvizsgás szerint ki lett reszelve, szerinte motort cserelhettek rajta.. Nekem erről tudomásom nem volt.

Mit tudok tenni jelenleg? Kell e vele foglalkoznom vagy oldja meg az új tulaj vagy mi a menet ilyenkor? 

szikiszi Creative Commons License 2019.06.22 0 0 8

Honosítással kapcsolatban, messze kerüljétek el a -Safety car Kft.-t. Kétszer több pénzel vesznek le mint a szerződésben leírt összeg...vagy rendőrt hívsz... tudják minden adatodat....

El Robotnyk Creative Commons License 2017.06.29 0 0 7

Üdv!

 

Egy sérült, 3,5 tonnánál nagyobb járművet (kisbusz) kivontunk a forgalomból, majd eladtuk alkatrésznek (egyben). A kérdésem az lenne, hogy végleges kivonás után is be kell jelenteni az adásvételt? Ha igen, hol?

panyszi Creative Commons License 2016.11.27 0 0 6

Üdvözlet mindenkinek!

 

A következő történt:

 

2016.október elején eladásra került az autóm.

Az eladáskor vettem észre hogy a Törzskönyv nincs nálam...

Megegyeztünk a vevővel hogy a vételárból visszatart 35.000ft-ot én elküldöm neki postai utánvéttel.

DE ezt nem írtuk bele az adásvételibe - így az adásvételin nem szerepelt a Törzskönyv száma.

Este meg is találtuk - mi a törzskönyv számát beírtuk az adásvételibe - másnap postára adtuk.

Mi példányunkat bevittük az Okmányirodában leadtuk!

Itt jött a bibi.

A vevő nem vette át!

Visszajött a postával kb. bő 2 hét múlva.

Majd 2 hete egy úriember hív telefonon:

- ő megvette a vevőnktől az autót!

DE - neki már az ők adásvételijébe azt írták hogy nincs meg a törzskönyv!

És átadta az én vevőm az Ő vevőjének a mi adásvételinkből egy másolatot.

 

Az új vevő felhívott - kinyomozta a számom - hogy kompenzálás képen 25.000ft-ot fizet nekem - küldjem el a törzskönyvet.

Ő leutalta - én elküldtem neki a Törzskönyvet - meg is kapta.

 

Most az új vevő perrel fenyeget - azt követeli:

- hogy mennyek be az okmányirodába - jelentsem be hogy eladtuk az autót de elveszett a Törzskönyv.

 

Azt mondja azért - mert akkor egy hónapja marad az adásvételre neki még.

 

Kérdésem:

- követtem-e el hibát az adásvételkor?

- Kötelességem-e bemenni az okmányirodába - ezt bejelenteni neki?

- fenyegethet-e engem perrel-Ő??

 

Köszönöm a válaszokat!

Krammer András Creative Commons License 2014.09.18 0 0 5

Nem hiszem, hogy nálam ez ennyire drámai lenne, nekem megvan a papírja a kocsinak, ha nagyon nincs más lehetőség, akkor kivonatom én, vagy eladom, de ha ez sem megy, akkor mivel törvénytisztelő állampolgár vagyok, bennefelejtem a kulcsot és otthagyom valahol, aztán ha véletlenül lába kél, akkor arról nem kell hazudnom se.

A végrehajtó meg vonogatja majd a minimálbérből, nekem kamatozik majd. Öt évente újra indítom az eljárást, és ezt addig csinálom, amíg csak tudom!

 

Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.18 0 0 4

LEsz következmény. Rajta vagy leveri a végrehajtó a kocsi árát, --vagy sem--- és általában az utóbbi a valoszinű...

 

Te meg egész életedben fizeted rá a súlyadót, ahogy én is, nem egy elbontott autóra, vagy 20 éve, majd minden évben.

 

Jogi megoldás nincs, marad a csalás, a kiskapu, a kenőpénz, és az sem biztos, mert az ilyen autók mikor az önkormi pénzszükében van, hirtelen határozattal "visszakerülnek" a kp. nyilvántartás alapján, és újra kiróják az adót, eltüntetni végleg pedig gyak. lehetetlen.

 

Amig nem volt ez ennyire véres dolog, ügyvéddel is körüljártunk pár autót, mit lehetne, került egy valag pénzbe, majd legfeljebb átmeneti megoldást nyujott.

 A végső történés mindig az, valami nagyon-nagyon-nagyon régi és alapvető nyilvántartásban még mindig én vagyok a tulajdonos, onnan visszakerül mindenhova idővel, és már jön is a határozat a pénzéhes önkormányzattól.

 

Ez költözésnél szinte törvényszerű, mindenféle pöcsétes papirral valahogy az aktuális önkormi végül lemond róla(amit persze elvesznek, max fénymásolatok maradnak amivel kitörölhetem), de egy uj helyen ez mindig és mindig ujra kiszabásra kerül.

 

 

 

 

 

Előzmény: Krammer András (3)
Krammer András Creative Commons License 2014.09.17 0 0 3

Nem nagyon értek a fél szavakból jelen esetben!Bírósági ítéletem van arról, hogy fizessen, én meg ez után adjam vissza a kocsit.

Már túl vagyunk a mindenféle határidőn a teljesítés kapcsán.

Minek a közjegyzős felszólítás? Megy a végrehajtó.

Az önkormányzaton pont vissza akarom íratni a tulajdonjogot, így nem nekem kell fizetnem semmit sem a kocsira.

Tárolásra napi díjat ki fogja nekem törvényerőre emelni?

Rendőrségen mire tegyek feljelentést, ha már van jogerős ítéletem?

Jó magyar munkásember csinálta ezt.

Nem értem az emberi ostobaságot, hogy mit gondolnak egyesek, hogy azt csinálnak, amit akarnak, és ott b---nak át másokat, ahol akarnak, és ennek nem lesz következménye!?

A jármű egyébként nem képvisel jelentős értéket, és már nem is nagyon érdekel, az elv a fontos nekem. Nem hagyom annyiban, ha átvernek.

Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2

Ja kihagytam: addig semmit sem elismerni, amíg a pénzed a kezedben nincs.

Előzmény: Krammer András (-)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1

Tehát: hivatalos, jogerős papírod van az eredeti állapot visszaállításáról.

Tőszavakban mondom, remélem érted.

közjegyző - fizetési felszólítás - gk nemmozdítás, eszedbe se jusson azzal 1 métert sem gurulni, tárolási díj kérése (100000 ft/nap (NEM KEVESEBB)(őrzés nélkül)),  OKMÁNYIRODÁT LERÁZNI A BÍRÓSÁGI PAPÍRRAL, rendőrségen csalásként feljelentést tenni (mivel van bírósági papírod), ha erre sem válaszol, megbízni egy behajtó céget, úgy kell számolni, hogy te is jól járjál (lelki - fizikai károkozás + idődíj), ha szerencséd van 3 év múlva megoldódik. (előbb is, de ezt nem lehet reklámozni. Ha cigánytól vetted semmi esélyed)

Előzmény: Krammer András (-)
Tombolda Creative Commons License 2014.09.16 0 0 0

0

Előzmény: Krammer András (-)
Krammer András Creative Commons License 2014.09.16 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

 

Vásároltam egy személyautót, amivel volt pár probléma, ezért peres úton az eredeti állapot helyreállítását rendelte el a bíróság, másodfokon is.

Természetesen az eladó nem kívánja visszafizetni az összeget, ezért nem tudom visszaadni neki az autót.

Az okmányirodában pedig nem hajlandóak visszaírni a nevére a járművet, amíg a visszaadásról nem mutatok be papírt.

Így kell tovább fizetni a súlyadót, meg elvileg a biztosítást is!

Na ilyenkor mi van, ha az eladónak nem is kell az autó? Soha többet nem tudom leíratni a nevemről?

Elvileg az ítélet alapján nekem már semmiféle jogosítványom nincsen az autóval kapcsolatban, véglegesen nem tudom bontatni, eladni sem adhatom el, viszont a kötelezettségeket nekem kellene fizetnem!

Mi van ilyenkor?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!