Keresés

Részletes keresés

Jockye Creative Commons License 2015.02.17 0 0 12

Üdv, keresnék egy jo válóperes ügyvedet,tud valaki segíteni? Köszönöm! 

szószólás Creative Commons License 2014.01.08 0 0 11

Igen. De itt konkrét ügyről volt szó. Arra reagáltam. Te meg nagyon okosan (okoskodóan), kijavítottál.

Előzmény: gennyes majompestis (5)
freyya Creative Commons License 2014.01.07 0 0 10

Hát szerintem ezt iskolában nagyon nem szokás így elintézni. Eddig bárhol tanítottam, ha valaki előre tudta, hogy hiányozni fog (márpedig egy válóper időpontját kétlem, hogy előző este közölték veled), megoldotta a helyettesítését még előre, azt meg kollégák egymás között lerendeztük, papírforma szerint nem történt semmi. Nem csodálom, ha bepipult a diri és levonta a fizudat, ha egyszerűen nem mentél be. 

mtngy Creative Commons License 2014.01.07 0 0 9

Az a helyzet, hogy pedagógus vagyok..sajnos nem vehetek ki szabadságot. Csak rendkívüli szabadság vehető ki, közeli családtag halála esetén. De valóban meggondolatlan voltam..előre kellett volna érdeklődni, és valami más megoldást találni. Tanultam belőle.

Alex Raps Creative Commons License 2014.01.07 0 0 8

Nem.

Előzmény: lautnermark (6)
Alex Raps Creative Commons License 2014.01.07 0 0 7

Megerősítem. :)

Előzmény: gennyes majompestis (4)
lautnermark Creative Commons License 2014.01.07 0 0 6

Az idézés csak egy előrejelzés a munkáltatód felé. A tényleges megjelenésedről kellett volna igazolást kérned a tárgyaláson.

gennyes majompestis Creative Commons License 2014.01.07 0 0 5

"Miért nem vettél ki szabit? Milyen alapon járna fizetés, ha nem dolgoztál? Neked még nem szóltak, hogy a Kádár már megmurdelt?"

 

Munkavégzés nélkül is járhat díjazás, a Munka törvénykönyve megmondja, hogy mikor.

Előzmény: szószólás (1)
gennyes majompestis Creative Commons License 2014.01.07 0 0 4

2012. évi I. tv. (Mt.)

 55. § (1) A munkavállaló mentesül rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettségének teljesítése alól

(...)

i) bíróság vagy hatóság felhívására, vagy az eljárásban való személyes részvételhez szükséges időtartamra,

 

146. § (...)

(3) A munkavállalót távolléti díj illeti meg

(...)

c) az 55. § (1) bekezdés i) pontban meghatározott esetben, ha tanúként hallgatják meg,

 

Azaz jogszerűen maradtál ki az aznapi munkából, de díjazás csak akkor jár, ha tanúként idéznek. Szabadságot kellett volna kivenni.

Előzmény: mtngy (-)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.07 0 0 2

A tanúnak fizetett nap. Neked nem.

Előzmény: mtngy (-)
szószólás Creative Commons License 2014.01.07 0 0 1

Miért nem vettél ki szabit? Milyen alapon járna fizetés, ha nem dolgoztál? Neked még nem szóltak, hogy a Kádár már megmurdelt?

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.06 0 0 0

Igazolt, de nem fizetett. Ha pénzt akarsz kérd a bíróságtól, ha tudod igazolni, hogy épp a vidéken élő rokonaidtól jöttél (utiköltség térítés).

Egyébként ha megszabadulsz a sáránytól ez aprópénz lesz a többihez képest..

mtngy Creative Commons License 2014.01.06 0 0 topiknyitó

NOvemberben válóperi tárgyaláson vettem részt. Előtte a bírói idézést leadtam a munkahelyemen. E miatt a nap miatt 11 ezer forintot vontak le a fizetésemből. A kérdésemre azt a választ kaptam, hogy az idézés csak igazolás a hiányzásomra, ez fizetés nélküli munkanap. Milyen munkajogi törvényben található ez? Lehetséges lenne, hogy ez jogos levonás volt?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!