Keresés

Részletes keresés

vb_1 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 12

Egy önkormányzat az ingatlanadó megfizetéséhez kedvezményekre való  jogosultságot állapított meg rendeletében. Az egyik évben azt mondta, hogy több tulajdonos esetén az adó megfizetője minden ingatlantulajdonos, a következőben minden új értelmező rendelkezés vagy egyéb halvány jelzés nélkül, hogy az adó megfizetője az, aki csekken a tulajdonosok által összedobott pénzt befizeti (egy fő). Nesze neked normavilágosság követelménye! Így azt az egyet "jutalmazza". Ez a metamorfózis az illetékes kormányhivatalnak is elfogadható, és végül is, szerintük is  az önkormányzat azt jutalmaz, akit akar, legyen abban bármennyi önkény (lásd még: jogegyenlőség!). Jogi értelemben ki "az adó megfizetője"? Szerintetek tekinthető megfizetőnek, akihez küldi az önkormányzat a csekket? Szerintem ez egy sületlenség.

mililiana Creative Commons License 2014.06.06 0 0 11

Folytatom:

Egyre  "szebb" a játszma. Most kaptam még 3 Végzést, de most már 3 borítékban. Ugyanarra a törlési kérelemre hivatkozva. ( amit elutasítottak) Tehát fizessek a Földhivatalnak összesen 26.400 Ft-ot, vagy fellebbezzek 40.000 Ft befizetése mellett.

Valamiért nekem már nincs kedvem nevetgélni. De ha az olvasónak ez sikerül, én nem sajnálom tőle, mert az nagyon egészséges dolog.

Előzmény: mililiana (10)
mililiana Creative Commons License 2014.06.06 0 0 10

Illeték kérdés Ínyenceknek!

Tegnap kaptam a Földhivataltól két db Végzést és egy db csekket egy borítékban.

Az ügyintéző ugyanaz, az aláíró nem.

Az egyik Végzés és csekk arról szól, hogy fizessek 6.600 Ft-ot végrehajtási jog törlése címen. Ezt fellebbezhetem 10.000 Ft illeték megfizetése mellett.

A másik Végzés arról szól, hogy a Földhivatal elutasítja a bírósági végrehajtó törlésre vonatkozó kérelmét, mert nincs mit törölni.

...................................................................Ha.ha.ha, de ez komoly!

mililiana Creative Commons License 2014.06.05 0 0 9

Ez esetben az az optimális megoldás, hogy ugyanannyiért veszel lakást, mint amennyiért a régit eladtad. Illeték persze van!

Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.05 0 0 8

Köszi de igazából még nem vettem csak érdekelne.

mililiana Creative Commons License 2014.06.05 0 0 7

Attól tartok, hogy összetéveszted az illetéket a SzJa-val (személyi jövedelemadó)

Ha vettél egy lakást, akkor nyilván ügyvéd írta az adás-vételi szerződést. Vele kell tisztázni ezt a kérdést. Az adóvonatkozásait is.

Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.05 0 0 6

Üdv ! Kérdésem a következő lenne . Ha 2 évvel ez előtt eladtam egy lakást és most vettem egy másikat kell-e a most vásárolt után illetéket fizetnem?Előre is köszönöm.

mililiana Creative Commons License 2013.12.21 0 0 5

Szia Rita!

 

Az adó és illetékfizetési kötelezettséget mindig az adott évben hatályos törvény határozza meg. Az ajánlott honlap ezért: vagy hatályos jogszabályok, vagy hatályon kívűl helyezett jogszabályok és innen kell keresni azt az évet amire vonatkozik az adó és illetékfizetési kötelezettség.

 

Sok sikert, jó játék! De megéri a fáradságot, mert nagyon drága tévedni.

 

Boldog Karácsonyt!

Előzmény: Rita1968 (-)
dr.C Creative Commons License 2013.12.19 0 0 4

Amennyiben a fuvardíj ÁFA-körbe tartozó szolgáltatás - máredig az - akkor igen, valóban kell fizetned, ugyanúgy mint ha itthon vennél egy vonatjegyet, annak is van ÁFA-tartalma.

Előzmény: stolbi (3)
stolbi Creative Commons License 2013.12.17 0 0 3

Sziasztok,

 

Vasaroltam egy CD olvasot $59 -ert Hong Kongbol.
A szallitasi dij $26 volt.
Az AFA-t a termek utan ugye be kell fizetnem az allamnak.
Ez rendben van. De azt mondjak a TNT -nel hogy a fuvardij utan is az az a $26 utan is kell afat fizetnem.
Ez tenyleg igy van ?

Koszonom ?

Operator Creative Commons License 2013.12.15 0 0 2

http://forum.index.hu/reklamlink/

 

Légy oly kedve, hirdetésed ügyében keresd fel a fenti linket!

Előzmény: dr.C (0)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.15 0 0 1

Kurvára átlátszó, hogy 2,5 perc után egy vadiúj nikk által nyitott topikban reklámozod a honlapod.

 

Szar a biznisz, hogy erre kell fanyalodnod?

Előzmény: dr.C (0)
dr.C Creative Commons License 2013.12.15 0 0 0

Igen, az ingatlanjog.huhonlap ilyen! A honlapon találsz egyébként adó- és illetékkalkulátort is, használd egészséggel!

Előzmény: Rita1968 (-)
Rita1968 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 topiknyitó

Tudtok ajánlani olyan honlapot, ahol ingatlanokhoz kapcsolódó adó- és illetékszabályokról olvashatok? Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!