Keresés

Részletes keresés

irokob Creative Commons License 2014.03.06 0 0 4

A szociális ágazati béremelés visszamenőleg jár, márciusban fizetik,de január 1-től számolják. Mik a konkrétumok szociális bérpótlék kapcsán? Állítólag van egy rendelet , a 19/2014-es, de vagy nem találom a neten, vagy azt írják, hogy már nem hatályos. :(

Mimi58 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 3

Egészségügyi bérnövekedés(!?)

Kórházban dolgozom, ágy-mellett, mint ápolónő (D13 - bértábla szerint).

Szeretném megtudni, hogy a 2012-es illetmény és a 2012. júliusában kapott bérnövekedés (béremelés) a műszak-pótlép alapjául együttesen értendő vagy csak az alapilletményre jár műszakpótlék?

Az idei béremelés összegét is a bérnövekedéshez vették és a garantált illetmény még mindig a 2012. június 30-i állapotnak van jelölve a bérpapírunkon.

A délutános és éjszakai pótlékot továbbra is a 2012. évi garantált illetményre kapjuk 2013-ban (az én esetemben 109325,- Ft-ra).

A munkaügytől azt a tájékoztatást kaptuk, hogy a törvény ezt így írja elő és nincs hova fordulnunk, ha ezzel nem értünk egyet.

Meg szeretném kérdezni azt is, hogy 2013-ban már nem jár távolléti díj az ünnepekre?

Január 1.; Húsvét (márc.31-ápr. 01.); május 01.; Pünkösd  (máj.19.-20.)

A munkaügytől azt a tájékoztatást kaptuk, hogy az ünnepeket az idei évtől nem számolják el, mert folyamatos munkavégzésben dolgozunk. (Ha azon a napon végzünk munkát, akkor sem kapjuk meg az 50%-t.)

Tényleg így van ez???

oliver33 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 2

Köszi. Elolvastam a törvényjavaslatot.. gondolom az elfogadott szövege sem nagyon más.. szept 1-én munkaviszonyban kell lenni a visszamenőlegesért... Azért köszi a válaszokat! :-)

szószólás Creative Commons License 2013.07.01 0 0 1

Szerintem az azért adják, hogy nem menjenek el. Aki elment, az így járt. De ez nem egy jogi vélemény, csak a sajátom.

Előzmény: oliver33 (-)
hablaty01 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 0

Nem tud0m.

Előzmény: oliver33 (-)
oliver33 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy jár-e az eü-i, visszamenőleges bérkompenzáció, ha annak adásakor már nem dolgozom az egészségügyben?

Szeptemberre ígérik a bérfejlesztést januárig visszamenőlegesen, de augusztusban szeretnék munkahelyet váltani. Jár nekem a jelenlegi munkáltatótol bérkompenzáció időarányosan januártól augusztusig?

 

Köszönöm a válaszokat!! Olív

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!