Keresés

Részletes keresés

B_Norb Creative Commons License 2011.01.26 0 0 17

Kedves Fórumozók!

 

Az állami nyugdíjrendszerbe történő visszalépés megakadájozására jan 31-ig kell nyilatkozni. Aki nem nyilatkozik,

alapértelmezésben visszakerül az állami nyugdíjrendszerbe.
Hogy ez kinek jó, kinek nem, azt mindenkinek magának kell eldönteni. (Ki gondolta volna!) Meg kell vizsgálni, hogy a

magánnyugdíjpénztára, aki a befizetéseit kezeli tud-e úgy gazdálkodni, hogy az megérje neki. (detto)
Számomra még sok megválaszolatlan kérdés van. A lentileírásokat elolvasva, ha valaki helyesbíteni, kiegészíteni tud az

állításokon, vagy meg tudja válaszolni a nyitott kérdéseket, az kérem ossza meg velem/velünk.

 

Általános tudnivalók:
https://ugyintezes.magyarorszag.hu/ugyek/410003/420005/Nyugdij20091202.html?ugy=tbpenzt20100218.html#paragr1
http://www.onyf.hu/?module=news&action=show&nid=6270&root=ONYF&rand=500317852f0e9a6da053aff0039d2db2

Fontos: Ha "tiszta" magánnyugdípénztári tagságból kívánjuk finanszírozni a nyugdíjunkat, az állami nyugdíjfolyósítástól

teljes mértékben elesünk.

Kérdések, válaszok:

1. Lehetőség van-e késleltetve, a jelen dátumhoz képest 2-3 év múlva is visszalépni az állami nyugdíjrendszerbe vagy ez

egyszeri lehetőség? (Ez annak lehet érdekes, akinek a magánnyugdíj megtakarításai például részvényekben pihennek.)

2. Részvény alapú magánnyugdíj megtakarítás esetén milyen árfolyamon veszik át a részvényeket?

3. Tiszta magánnyugdíjpénztári megtakarítás esetén betegségi vagy baleseti munkaképtelen rokkantság esetén számít-e hogy

milyen nyugdíjrendszerben van az ember?
Igen, de: "A baleseti rokkantsági nyugdíj nem köthető szolgálati időhöz" innen:

https://ugyintezes.magyarorszag.hu/ugyek/410003/420005/Nyugdij20091202.html?ugy=balrokknyugd20100218.html#paragr5

4. Öregségi nyugdíj számításának módja?
Amit találtam: http://net.jogtar.hu/jr/gen/getdoc2.cgi?dbnum=1&docid=99700081.TV&cel=P(2)B(2)#xcel

5. Öregségi nyugdíj minimum összege?
28500 HUF 2010-ben, de nem megbízható oldalon találtam: http://www.oregseginyugdij.hu/oregseginyugdij_minimuma_idoszakonkent/

6. A számítás módszere állandó-e vagy változhat?
Amit találtam 2013-ig érvényes.

7. Ha valaki több EU-s (esetleg nem EU-s) államban dolgozott eddig, milyen arányban, és honnan kapja majd a nyugdíjt? Mi van,

ha külföldön is fizetett nyugdíjjárulékot, de Magyarországon állami nyugdíjpénztári tag?

 

Üdv!

 

Norb

roomi Creative Commons License 2010.10.24 0 0 16

Én egyet tennék a helyetekben.Megnézném minden évben veszteséges volt a m.nyszámlád záróegyenlege?? Én végignéztem 97 től. És veszteséges csak a válság évében volt. Sajnos előre,  főleg 20-25 évekre nem látjuk a matekpélda végét. Utólag már könnyű okosnak lenni. És hülyén okoskodni. 

   Kiváncsi vagyok mi fog kisülni ebből.  A magyar ember pénzügyi fegyelme.....

hát.  Tisztelet  a kivétel. Ismerjük ugya a szomszédnak szebb a kertje , nagyobb a plazmája , jobb az autója. Jó lenne egy névre szóló nyugdíjszámla, amit akár ki is egészíthetsz. Ez  a nagy közös nekem nem tetszik.

 

freyya Creative Commons License 2009.08.06 0 0 14
A felelősség ott kezdődik, hogy az ember önállóan dönt a sorsáról, megvizsgál minden lehetőséget, és nem fogadja el feltétel nélkül, amivel beetetik. Mert, tudod, az is nagyon könnyen előfordulhat, hogy az állami és magánnyugdíjpénztárba fizetett összeggel majd kitörölheted a feneked (ha lesz egyáltalán legalább annyi), és koldulhatsz attól, aki ezek helyett máshol fialtatta a pénzét. Szóval nem kell mindenkit lehülyézni, akit nem tudnak bepalizni a biztosítótársaságok, bár kétség kívül nagyon jólhangzó propagandájuk van.
Előzmény: Peter Kropotkin (10)
freyya Creative Commons License 2009.08.06 0 0 13
Nem várok semmit, gondoskodom magamról, de jobb helyet is tudok a pénzemnek, mint az állami nyugdíjkassza vagy a magánnyugdíjpénztár. Már csak azért is, mert a mai világban nem biztos, hogy csak 65 éves koromban lesz majd szükségem rá, és semmi kedvem alkalomadtán éveket éhezni, csak mert még nem értem el a nyugdíjkorhatárt, és a nyugdíjpénztárnak nem akaródzik ideadni, amit sokéven át letejeltem neki. A magánnyugdíj-számlámon felgyülemlett összeg főleg a visszaesés után olyan szinten fikányi, hogy nem lenne érdemes vele befektetéseken gondolkozni, több értelme lenne elnyaralni.
Előzmény: Peter Kropotkin (10)
Peter Kropotkin Creative Commons License 2009.08.06 0 0 12
Például elköltenéd, igaz? Aztán beállnál Freyyja mögé a sorba, koldulni. 10 emberből 9-nek nem lenne szabad pénzt adni a kezébe ebben az országban, mert fogalma sincs arról, hogy mi az és mire való. És nem biztos , hogy én benne lennék a maradék egyben.:)
Előzmény: jabbababba (9)
Peter Kropotkin Creative Commons License 2009.08.06 0 0 11
Inkább fizeted a jelenlegi nyugdíjasok nyugdíját. A tiédet ki fogja? Okos vagy...
Előzmény: Törölt nick (8)
Peter Kropotkin Creative Commons License 2009.08.06 0 0 10
De azért majd 6X évesen tartanád a markod, mi? Vicc ez az ország. Disneyland-be oltott Abszurdisztán. Ébresztő kedves gyerekek, ha nem gondoskodtok magatokról éhendöglötök vénségetekre. És ez rendben is van így. Kicsitt kevesebb pofázás a jogokról és kicsit több a felelősségről és a kötelezettségről és a haza fényre derül. Már ha érdekel még bárkit ez ebben a qrvaországban...
Előzmény: freyya (7)
jabbababba Creative Commons License 2009.08.06 0 0 9
Úgy látszik nem ment át a gúny. Sarkosan akartam fogalmazni, hogy jelezzem, mélységesen felháborít, hogy a keservesen megtakarított pénzem válik semmivé, a "rossz" befektetés miatt. Ráadásul számomra közelező odaadni a pénzt, amit saját magam sokkal jobban kezelnék.
Előzmény: Híd (5)
freyya Creative Commons License 2009.08.06 0 0 7
Nem az államiba gondoltam áttenni, hanem elutazgatni rajta. :)
Előzmény: Törölt nick (2)
freyya Creative Commons License 2009.08.06 0 0 6
Köszi mindenkinek a válaszokat! Utánanéztem, és valószínűleg összekeverte az ismerősöm, az önkéntes nyugdíjpénztárnál van olyan lehetőség, hogy fiatalon is ki lehet lépni, ha legalább 10 éve pénztártag vagy. Olyanom nekem nincs.
Híd Creative Commons License 2009.08.06 0 0 5

hozzáteszem, érthetetlen számomra, hogy pl. miért nem tették be egyszerűen 9%-os banki kamatra,

 

9 százalékos kamatot 2000 milliárd forintnyi forrásra ki ad szerinted?

 

 miért "fektették be" egy olyan időszakba, amikor józan ember nem fektet be pénzt - de ez egy másik topik témája lehetne

 

"Józan ember" nem szokott itt 20-30 évre befektetni, 2-3 hónapos akciós betétbe szokott befektetni, de egy nyugdíjpénztár nem ezen a távon gondolkozik.

Előzmény: jabbababba (4)
jabbababba Creative Commons License 2009.08.06 0 0 4
Én is úgy tudom, hogy csak az 52 év felettiek dönthetnek arról, hogy visszalépnek-e avagy sem, náluk ugyanis már annyira kevés idő van hátra a nyugdíjig, hogy a mostani nagy veszteségeket már nem tudja behozni a magánnyugdíjpénztár. A kilépéskor felszabaduló pénz természetesen nem a tied, hiszen az amúgy is kötelező befizetés egy részét utalták magánnyugdíjpénztárba. Sajnos nem egyértelmű, hogy mit jó lépni. Ugyanis az igaz, hogy a magánnyugdíjpénztár nagyon rosszul gazdálkodott a pénzeddel (hozzáteszem, érthetetlen számomra, hogy pl. miért nem tették be egyszerűen 9%-os banki kamatra, miért "fektették be" egy olyan időszakba, amikor józan ember nem fektet be pénzt - de ez egy másik topik témája lehetne), viszont a magánnyuddíjpénztári számlám lévő pénz tényleg a tied, örökölhető stb. Az állami nyugdíjrendszernél nem buktál volna ekkorát, viszont az a pénz meg olyan, mint a kutya vacsorája, hoznak egy törvényt, hogy holnaptól senkinek sem jár nyugdíj, oszt annyi a pénzednek. Na, most légy okos!
Előzmény: freyya (-)
castropia Creative Commons License 2009.08.06 0 0 3
az se sokáig mert beadtam az Alkotmánybíróságra, hogy coki
Előzmény: Híd (1)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.06 0 0 2
Teléjesen mind1, hogy maradsz a régiben, vagy átteszed az államiba. Ami pénz ott van ill. amit ez után be fogsz fizetni, olyan, mintha az ablakon dobnád ki. Úgyse kapod vissza, mert el fogják lopni
Híd Creative Commons License 2009.08.06 0 0 1
Nincs ilyen: az 52 év fölöttiek léphetnek át, de ők sem kapják vissza a lóvét természetesen, hiszen állami nyugdíjat fognak kapni helyette.
Előzmény: freyya (-)
tongue Creative Commons License 2009.08.06 0 0 0
p0tty!
Előzmény: freyya (-)
freyya Creative Commons License 2009.08.06 0 0 topiknyitó
Egyáltalán ha van ilyen, és kilép valaki, és visszakapja a pénzt, akkor azt megtarthatja, vagy be kell fizetni az állami nyugdíjrendszerbe, ahová akkor fizette volna, ha sosem lesz magánnyugdíjpénztári tag?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!