Keresés

Részletes keresés

bele a lecsóba Creative Commons License 2009.02.25 0 0 2

Milyen autóért érdemes Kiskunhalasra utazni?

Tényleg kiváncsi lennék, miért éri meg egy budapestinek ott autót vennie?

A történet vége nekem nem teljesen érthető, de lehet csak azért mert még soha nem vettem lízingre autót...

jancsika 39 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1
Költözz el egy normális országba.
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.25 0 0 topiknyitó
Üdvözletem!

A történet az úgy kezdődik, hogy kinéztem egy autót magunknak.
Mivel ez az autó viszonylag messze volt (Bp-KKHalas) ezért az eladó cégtől érdeklődtem, biztosítottak, hogy nem is kell lemennem az ügyintézéshez, elég egyszer lemenni, amikor átvesszük az autót.
Beszkenneltem az iratokat, elküldtem mindent, ami csak kellett.
Mivel nem élünk annyira nagy lábon, ezért lizing szerződés lett belőle.
Ami ugye XX hónapig fizethetem a havidíjat, majd a lejárat után enyém lesz az autó. Hát ez van, így is belementem.
Lementünk, aláírtunk minden iratot, kifizettük a költségeket, majd átvettük az autót.
Pár hónappal később hív a KKHalasi okmányirodából egy úriember, hogy nagy a baj.
Véletlenül én lettem a tulajdonos a lizingelő bank helyett. (belenézek a forgalmiba és tényleg)
Semmi gond, megállapodtunk abban, hogy felküldi a lakóhelyem szerinti okmányirodába, ahol eljárok.
1 hét múltán érkezett a levél, hogy menjek az okmányirodába azonnal, különben irgum-burgum. Az autó miatt.
Amit vinnem kellett: forgalmi, személyi.
Szabi kivesz, mentem okmányirodába.
Nem tudtak velem mit kezdeni, mert iratuk az egy darab se.
Megállapodtunk abban, hogy felhív majd ha megérkezik a kocsi papírjai KKHalasról.
2 héttel később.
Felhív a nő, hogy menjek be ismét.
Szabi kivesz, mentem okmányirodába.
A hölgy küld le, majd fel, ide-oda és kiderül, hogy kellenének a banki papírok.
Lobogtatom a levelet: Amit vinnem kell: forgalmi, személyi.
Hát erről ennyit.
Megállapodunk hogy akkor legközelebb mindent hozok.
Legközelebb:
Szabi kivesz, mentem okmányirodába.
Elkezd eljárni a hölgy, majd egyszer csak elakad.
Valami nem stimmel a papírokkal.
De nem nálam, hanem az autót árusító cégnél, vagy a KKHalasi okmányirodánál történt valami probléma.
Oké, jövök még...
Hív később valamikor a hölgy, hogy kifutottam az időből, szerezzek be a lizingelő banktól valami papírt, hogy ne nekem kelljen fizetni a forgalmi átírásáért.
Na itt eldurrant az agyam és többet nem jelentkeztem.
Múlt héten az autóárusító cégtől felhívott egy hölgy, hogy ugyan postázzam el a forgalmit, és megkapom az újat. Hát mondom köszönöm, de nem postázok.
Ma felhívott egy "barátságos kopasz úriember", hogy szegény barátját ki akarják rugdosni a KKHalasi okmányirodából és mekkora szívtelen ember vagyok.
(20 nap múlvára vagyunk kiírva az asszonnyal szülésre. Talán megérthető hogy kicsit nem érek rá és nincs is idegem ilyenekkel foglalkozni, plusz kocsi nélkül maradni...)
Majd ő feljön BP-re és elismervény nevében átveszi a forgalmit, majd következő nap visszahozza.
Meghánytam vettettem pár nálamnál tapasztaltabb emberrel a dolgot, és azt mondták, kéressem fel ismételten egy BPi okmányirodába a papírokat.
Fel is hívtam az úriembert, hogy mi lenne, ha ez így történne, erre azt mondták (épp megbeszélésen volt a munkatársaival) hogy azt nem lehet, mert 3 hónapig itt volt a paksaméta és érdemben nem történt vele semmi.

MIT CSINÁLJAK?
Köszi előre is!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!