Keresés

Részletes keresés

freyya Creative Commons License 2007.07.17 0 0 7
Ha nem volt bérleted, miért adtad oda az igazolványodat?
Nekem egyszer egy másik kabátom zsebében maradt a bérletem (világ életemben pontosan megvásároltam), de elfeledkeztem róla, így halál nyugodtan vettem elő a tárcámat, meg sem fordult a fejemben, hogy nincs benne. Persze a személyim benne volt, látta is az ellenőr, így nem jöhettem a "jaj, otthon maradt minden" kifogással, ennek ellenére nem adtam neki oda az igazolványomat. Néhány percig visítozott velem, meg testi erővel próbált visszatartani - ami mellesleg szerintem jogtalan - aztán rájött, hogy tehetetlen, és elengedett.
Előzmény: sirkalmi (-)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 6

Erről egy régi vicc jut eszembe:

 

Kohn az ejszaka ellop egy libát Grüntől. Másnap szól a szomszédnak:

- Ha bemegy Grünhöz, mondja meg neki, hogy az éjjel elhoztem egy libát. Itt van érte 3 pengő.

 

Másnap, harmadnap megtörténik ugyanez. Erre a szomszéd megkérdezi:

- Mi értelme van ennek? Hiszen a végén mindíg kifizeti.

- Igen, de így én határozom meg az árat és nem ő. :-)))

 

 

Teljesen mindegy, hogy te mennyivel károsítottad meg a közlekedési vállalatot. Nem az elmaradt hasznot kell megfizetned, hanem az elmaradt hasznot (kár) plussz a pótdíjat. Ezeket meg a közlekedési vállalat illetve az őt tulajdonló önkormányzat határozza meg.

 

Ugyanúgy a közlekedési vállalat nem gondolatolvasó vagy lélekbúvár. Nem vizsgálhatja, hogy te milyen fajta vagy. A feledékenységnek ára van.

Előzmény: sirkalmi (-)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 5

Akkor melléd érdemes épitkezni. :-)

 

Az építési hatóság kiküldi erre a címre az építési engedélyt, amit így elfelejtesz megfellebbezni.

 

Vagy ide küldik az értesítést, hogy eladnak egy ingatlant, amire elővételi jogod lenne.

 

Vagy ide küldik a fizetési meghagyást a büntetésről. Amire nem reagálsz, így jogerőssé válik. :-)

Előzmény: Törölt nick (2)
sirkalmi Creative Commons License 2007.07.15 0 0 4
Azt én nagyon jól tudom, hogy ők ennyit követelnek rajtam a kérdés az, hogy jogosan-e? Teszem azt pl ha ők rendeletben kiadják, hogy egy milla a bírság a potyázásért akkor annyit hajtanak be? Nem kéne, hogy az okozott kárral valahogy azonos súlyú legyen a követelés? Van egy 2002-es ügyem is és arra is szartam nagy ívben. Szintén később vettem meg a bérletet, nem tudom mi a ráknak nem lehet rá előfizetni és akkor kipostáznák minden hónapban így nem volna ilyen gond. Szóval, ha lenne alapja ennek a követelésnek akkor miért nem pereltek be 2002 óta még? Nem arrra spekulálnak hogy egy-két hülye úgyis befizeti és akkor az buli nekik?

--
sirkalmi
Előzmény: timetable (1)
timetable Creative Commons License 2007.07.14 0 0 3
Bárcsak olyan működőképes hatóságunk lenne, aki a hozzád hasonló, bejelentkezési kötelezettség alól kibúvókkal szemben el tudna járni... :-(
Előzmény: Törölt nick (2)
timetable Creative Commons License 2007.07.14 0 0 1

üdv!

 

Ahogy nézem, a közlekedési vállalat hatályos díjtételei szerint 20000 forint lehet a bírságod, ha 90 napon túl sem fizeted be az egyébként 5000 forintos büntetést. Itt a rendelet:

http://www.pkrt.hu/doc/hatalyosonkormanyzatirendelet.pdf

 

drakulady Creative Commons License 2007.07.14 0 0 0
p0tya
sirkalmi Creative Commons License 2007.07.14 0 0 topiknyitó
Szervusztok!

Arra vagyok kíváncsi, hogy egy városi potyázásért követelhetnek-e rajtam 20e Ft-ot? Perrel fenyegetnek de nem füllik a fogam rá, hogy befizessem mert én nem károsítottam meg senkit ennyivel. Amúgy nem vagyok az a potyázós fajta, egész egyszerűen nem vettem meg ötödikéig a bérletet mert nem volt időm aztán elkaptak. Amúgy a Pécsi Közlekedési Rt-ről van szó.

--
sirkalmi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!