Keresés

Részletes keresés

néró 2014 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 114

Ügyemben pénztartozás miatt a végrehajtó korábban a fennálló pénztartozásomat elírta kevesebb összeget írt a végrehajtó a határozatában, ami ellen a felek nem éltek kifogással, két év elteltével a végrehajtó a béremből bérletiltást rendelt el még kevesebb fennálló tartozási összegre, ez ellen a végrehajtást kérő kifogással élt a 15 napos határidőben de már egy éve, és még nincs elbírálva első fokon ez a kifogás. A végrehajtó annyit mondott hogy a bíróság kötelezheti a kifogásolt összeg kijavítására, azonban arra már nem hogy az első kevesebb tartozási összeget is kijavítsa ugyan is az már jogerősé vált mert kifogás nem volt ellene beadva. Most azt kérdezem hogy a bíróság elrendelheti e a végrehajtónak a valós fennálló tartozási összeg kijavítására, vagy valóban csak a határidőben tett kifogásra vonatkozhat a kijavítás kötelezés?Mi lehet az oka annak hogy ennyire elhúzódik egy kifogás elbírálása? Köszönöm a választ.

Egérlyuk Büfé Creative Commons License 2014.07.25 0 0 113

Igen, most tartok a végrehajtási kifogásnál, ma postázom, mielőtt lejár a 15 nap.  Miként és mire hivatkozva lehet megindítani a végrehajtás megszüntetése / korlátozása iránti pert? Akihez eddig fordultam még nem tudott érdemben segíteni.

kígyószisz Creative Commons License 2014.07.18 0 0 112

Végrehajtási kifogás volt már? Ezt a vh. intézkedéstől számított 15 nap alatt kellett volna benyújtani.

 

Feltehetően ez már késő, ilyenkor javaslom a vh. megszüntetése és/vagy korlátozása iránti per megindítását a bíróságon. 

Előzmény: Egérlyuk Büfé (111)
Egérlyuk Büfé Creative Commons License 2014.07.17 0 0 111

Segítséget kérnék!  Ma kaptam meg az ingatlan árverés kiírását. Ez nem lakás céljára szolgáló ingatlan. Sajnos külföldön vettem fel banki hitelt, majd baleset ért és nem tudtam fizetni. A banki hitelhez kötelezővé tett biztosításnak 50% felett fizetnie kellett volna, de csak elutasítani tud,  orvossal meg sem vizsgáltat, holott Magyarországon ez miatt már 2007-ben 67 %-al lerokkantosítottak. A bank sem, a közjegyző sem foglalkozott a mozgásképtelenségemmel, mely a mai napig is fennáll. Most is 51%-os rokkant vagyok. Semmilyen fórumon sem tudtam megállítani a végrehajtást kérő bankot. A végrehajtó nálunk nagyon tisztességes ember, de az egyik ingatlanra egy közismert hiéna vetett szemet, és így ma megkaptam az árverezés kitűzését. Pénzem már nincs. Milyen jogi lehetőségeim vannak, hogy egy kis időt nyerjek ha már kiírták az árverést? Illetve hol tudnám azt elérni, hogy ne a bank által fizetett közjegyző adja ki a végrehajtási lapot, hanem egy független Bíróság döntsön, megfelelően helyt állt-e a bank által kötelezővé tett biztosító? Információim szerint a biztosító rengeteg jogszabályt áthágott, de mivel nincs pénzem főleg ausztriai perre, ezért nem tudok érvényt szerezni ennek. Tökéletesen megelégednék, ha egy független bíróság végre lehetőséget adna arra, hogy védekezhessek. Ugyanis a közjegyző, aki kiadta a végrehajtási lapot abból él, hogy ő hitelesíti  ennek a banknak az összes hitelügyletét. Hiába felbeleztem a bírósághoz, még csak választ sem kaptam. Illetve telefonos érdeklődésre tudom, hogy a Bíróság elutasított, de a közjegyző még ezt a papírt sem küldte meg már fél éve. Van valahol erre jogorvoslat? Az is jó lenne, ha rendesen megvizsgálva az ügyemet azt mondanák nincs igazam, a biztosító helyesen járt el, mert akkor lezárnám az ügyet és megpróbálnék tovább lépni, de egyenlőre minden arra mutat, hogy nekem van igazam, csak nincs olyan fórum ahol ezt be is bizonyíthatnám, és annak hatása is lenne.

kicsimag Creative Commons License 2013.07.16 0 0 110

Kedves DAbó!

 

A végrehajtási jog a végrehajtandó követeléssel együtt évül el. A te esetedben- a 7 év alatt valóban semmilyen végrehajtói cselekmény nem történt- akkor az már elévült. 

Mindképp javaslom, hogy írj egy kérelmet , és ha valóban bebizonyosodik, hogy a vh jog elévült, akkor a végrehajtás nem folytatható. 

Előzmény: dabo46 (108)
dabo46 Creative Commons License 2013.04.12 0 0 108

Tisztelt Szakértők!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy magánszemély felé történő pénztartozásommal kapcsolatban, eredménytelen végrehajtás esetén, több mint 7 éves végrehajtói „hallgatás” után,                    

- Mit tehetek, ha a végrehajtó nem veszi figyelembe az elévülést, és folytatja ellenem az eljárást?

- Kérhetem-e a bíróságtól a végrehajtás elévülésének megállapítását úgy, hogy ne kötelezzen a végrehajtói költségek elszámolására?

 

RegFwd Creative Commons License 2013.03.21 0 0 107

Sziasztok!

Fővállalkozóként kötöttem egy alvállalkozói szerződést. A szerződés szerint a fizetési határidő a teljesítést követő 20. banki nap. A teljesítési igazoláson és a számlán azonban a teljesítést követő 20. naptári nap szerepel. Az egyértelműség kedvéért:Teljesítés dátuma: február 28.Fizetési határidő a szerződés szerint: március 29. (szombatok, vasárnapok és március 15. nélkül)Fizetési határidő a teljesítési igazolás szerint: március 20.
A teljesítés megtörtént, az erről szóló igazolást aláírtuk, a számlát átvettem még előző hó végén. Sajnos ideiglenesen pénzzarvarba kerültem, és időközben meg is romlott a kapcsolatom az alvállalkozóval (főként korábbi fizetési késedelmek miatt).
Szerintetek mit tehet, ha nem fizetek márc. 20-ig, illetve márc. 29-ig? Melyik dátum számít?
Rám terhelheti a behajtás költségét (per, végrehajtó, stb.)?Kérhet kamatot?Lehet, hogy emiatt nem kapok igazolást a bankomtól, hogy "számláján sorban állás nem volt", ami a Közbeszerzésekhez kell?Lehet, hogy csőd / felszámolási eljárást indítanak a cégem ellen?Lehet, hogy végrehajtót küldenek?Lehet, hogy felkerülök valami fekete listára?

Köszi:

Robi

Dzsibzon Creative Commons License 2011.04.06 0 0 106

Az alábbiakban szeretném valaki segítségét-tanácsát kérni. Csalás sikkasztás áldozata lettem, ahol a bűnelkövető a tárgyalás után börtönbe került. Az ítéletben kimondták a kártalanításomat. Ehhez kirendeltek egy végrehajtót. Természetesen a végrehajtó azonnal lehúzott egy kisebb vagyonra = azóta.. (majdnem egy éve) nem csinál semmit.

 

Többszöri sürgetésemre azt írta.. hogy nem találja a lakcímén az adóst és nincs munkahelye sem. Mindezt az után, hogy egy börtönben ülő aktáját kapta meg, azután.. hogy én amikor őt kijelölték, akkor levélben részletesen tájékoztattam arról, hogy a tárgyaláson a börtönbe került ember milyen vagyont vallott be. (ház, autó,stb.) Semmilyen vagyontárgya kapcsán semmilyen intézkedést nem tett. Elképesztő és felháborító.Én tavaly augusztus óta munkanélküli vagyok, nekem az a pénz életbevágó lenne. Emiatt egy jogi személy kapcsán egy másik jogi személyhez fordulni pénzért nem tudok.

 

Tudom.. hogy Magyarországon a végrehajtó is a kikezdhetetlenek és érinthetetlenek kasztjába tartozik - de mégis : mit lehet ilyenkor tenni ? Hol van az jogszabályban, bármiben rögzítve.. hogy a végrehajtónak az ügyfél felé számlázáson túl van-e bármilyen dolga, kötelessége ? Mindenhol utánajártam az ügynek és SEMMIT nem tett ez az ember. Nincs az ingatlan meghirdetve, a rendőrségen nem is kereste, hogy hol van az autója, meg van-e még, nulla amit csinált a felém számlázáson túl !

eritomi Creative Commons License 2011.02.22 0 0 105

Tisztelt Doktor1!

 

Sok milliós kintlévőségem behajtása hogyan lehetséges, ha már van jogerős bírói ítéletem róla. A megadott határidőre nem kaptam meg a pénzemet. Hogyan tovább?

                

Köszönettel: eribiri

szaunas Creative Commons License 2011.02.19 0 0 104

dr1juris@gmail.com <dr1juris@gmail.com>

 

ezen a címen érheted el!

 

Igen elfoglalt, de ha itt megkeresed, garantáltan válaszol!

Előzmény: erika186 (103)
erika186 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 103

T. dr1juris

 

Végig olvastam a fórumot segítséget szeretnék kérni, de a problámám több karakterrel tudnám leírni. Kérhetnék-e emailcímet ahová elküldhetném a levelem?

Magánhitel-uzsora szerződéssel, közjegyzői tartozás elismeréssel, visszafizetés több alkalommal próbáltam, de a magánhiteles mindig megemelte azt az összeget amiért ő lejön a tulajdonlapról ezzel ellehetetlenítette a visszafizetést. Árverezés  tuljog átadás 2. sikertelen vh után a bíróságok folyamatossan elutasítanak.

Nagyon köszönöm ha kapok egy email címet

cagicagi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 101

A véletlenül előkerülő adatok előkerülése után kell időben lépni...

Mindenesetre csak olyan tényre lehet hivatkozni, ami a végrehajtás alapjául szolgáló határozat meghozatalakor nem állt rendelkezésre, vagy azután következett be.

Hogy ezt hogy értelmezik? Azt bírója válogatja.

Egyébként a végrehajtást elrendelő bíróság előtt kell megindítani ezt a pert.

Előzmény: JóBalogh66 (100)
JóBalogh66 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 100

Köszönöm az ötletet.

Elfogadhatja a bíróság 5 év után azzal az indoklással, hogy ez idő alatt sokszor kajára sem volt pénzem, ezért nem tudtam jogi lépéseket tenni? (Jogász véleményét, segítségét kérni.) Meg, hogy több év kellett, amíg egyáltalán megértettem a részben véletlenül előkerülő adatokból a helyzetet?

Előzmény: cagicagi (99)
cagicagi Creative Commons License 2011.02.02 0 0 99

Nem a végrehajtás felfüggesztésének, hanem az eljárás megszüntetésének van helye a Pp. rendelkezései alapján, amit az adós kérhet. A bíróság dönthet úgy, hogy a döntés meghozataláig a vh. eljárást felfüggeszti, de ezt is kérni kell a keresetlevélben. Ez peres eljárás, az adós lesz a felperes, a másik fél, a vh. kérő az alperes, természetesn illetéke van, de ha olyan az adós vagyoni helyzete, lehet kérni költségkedvezményt (személye sköltségmentesség, vagy illetékfeljegyzési jog).

Hogy mennyi esély van? Meg lehet próbálkozni vele...

Előzmény: JóBalogh66 (97)
árfolyam Creative Commons License 2011.01.31 0 0 98

gondolom, hogy ha már volt végrehajtás - helyett: árverés...

Elnézést.

Előzmény: árfolyam (96)
JóBalogh66 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 97

Jó napot mindenkinek!
Van-e esély felfüggeszteni egy végrehajtási eljárást, ha kiderül, hogy az 5 évvel ez előtti Hagyatéki végzés ami alapján megindították az eljárást  tévedésen, adathiányon alapul?
Segítséget előre is köszönöm.

árfolyam Creative Commons License 2011.01.29 0 0 96

gondolom, hogy ha már volt végrehajtás, akkor volt előtte jogerős bírósági végzés, tehát nem tudom, hogy milyen jogcímen lehetne megtámadni?

 

Azt azért én furcsának tartom, hogy a kilakoltatás érvényes minden érintettre, de az árverés az csak a bankokat hozza hátrányba, az uzsorások jussát kiszolgálják...

Számomra érthetetlen, logikátlan, mivel a cél a kiszolgáltatottak védelme, s ezt nem lehet szelektálni az alapján, hogy kinek az adósa...

Persze én csak egy autsider vagyok, de itt valami nem stimmel!

Előzmény: dr1juris (94)
szaunas Creative Commons License 2011.01.28 0 0 95

Nagyon köszönöm, sokat segített a kollégámnak - szokás szerint...

 

Üdvüzlettel: szaunas

Előzmény: dr1juris (94)
dr1juris Creative Commons License 2011.01.28 0 0 94

Általános árverési moratórium nincs. A devizahiteleseknél volt/van ilyen (2010. évi XC. törvény), de semmilyen más esetben nincs árverési moratórium. Az Ön ismerőse nem devizahiteles. A lakása árverezhető, és az is marad; kilakoltatni viszont csak április 15. után, illetve ha ezt meghosszabbítják, akkor a meghosszabbított moratórium letelte után lehet (erről jelenleg még szintén nincs jogszabály, de nyilván áprilisig meg fogják azt alkotni). (Ha a szerződés valódi uzsorás szerződés, azt egyéb jogcímen meg lehet támadni.)

Előzmény: szaunas (93)
szaunas Creative Commons License 2011.01.28 0 0 93
Előzmény: dr1juris (92)
dr1juris Creative Commons License 2011.01.28 0 0 92

NINCS ilyen kormányrendelet, ami megtiltaná az árveréseket. Mivel ez még csak nem is devizaalapú jelzálogkölcsön, amelynek az elszenvedőit az állam védeni kívánja, így nem is tud az ismerőse semmilyen jogszabályhelyre hivatkozni. Ha az állam minden árverést, vagyis végső soron a végrehajtást magát megtiltana, akkor rendszerszinten, a gazdasági viszonyokban hatalmas káosz alakulna ki. Ez ugye azt jelentené, hogy többé semmiféle kölcsönszerződést nem kötne senki, egyetlen bank sem, hiszen még a forintalapú hiteleknél sem maradna semmilyen garanciájuk arra, hogy az összeget be tudják hajtani - vagyis megszűnne ez a tevékenység Magyarországon, legalábbis, ha csak a lakóingatlanokra vonatkozna, a magánszemély kölcsönvevők vonatkozásában, ami senkinek nem lenne jó. Kölcsönt általában azért vesznek fel emberek, mert szükségük van rá. Ezt totálisan megtorpedózni nagyon felelőtlen döntés lenne - en bloc ilyen szabályozás ezért biztosan nem lesz a jövőben sem. Ismerőse sajnos a saját hibájából (kivéve ha tévedés, megtévesztés vagy jogellenes fenyegetés történt - ami nem lenne kivételes "uzsorás" magánszemélyeknél) olyan helyzetbe került, melyből már csak a hitelezővel való megegyezéssel tud szabadulni. (Ismétlem, más a helyzet jogilag, ha a kölcsönszerződés valóban uzsorás szerződés, ennek eldöntéséhez viszont ismerni kellene a részleteket).

Előzmény: szaunas (90)
szaunas Creative Commons License 2011.01.28 0 0 91

2011 jan.4-én mondta be a TV, hogy a kilakoltatási moratórium mellett az árverési moratórium is április 15-ig van meghosszabbítva a lakásokra vonatkoztatva.

 

Ráutalást már találtam a neten, csak jogszabályi szöveget nem.

 

Nagyon szépen köszönöm a gyors és önzetlen segítségét!

Előzmény: dr1juris (89)
szaunas Creative Commons License 2011.01.28 0 0 90

Az árverést 2011-ben, tehát az idén tartották.

Az eljárás (per) régebbenn indult, de az árverésre csak 2010 decemberében lett kitűzve úgy, hogy még a bírósághez volt egy beadványa (időközben bekövetkezett  értéknövekedés címén) amire végzés nem is érkezett.

egyesek szerint csak a pénzintézeteknek tartozókra vonatkozik, mások szerint mindenkire, hiszen a cél azonos: megakadályozni a kisemmizést amíg törvényileg nem lesz jobban, humánusabban szabályozva. A kollegám egy magánember (uzsorás) miatt került ebbe a helyzetbe. Ráadásul a pofa vette meg a saját követelését a becsérték 70%-ért. ráadásul a végrehajtónak is több mint egymillió "jár", de még a Végrehajtók Szövetségének is kell fizetnie 60 ezret - és ezek már a pofátlanság határát súrolják!!!

 

Szóval milyen jogszabály-helyre hivatkozzon, ha megkifogásolja az árverést?

Előzmény: nextdoor (88)
dr1juris Creative Commons License 2011.01.28 0 0 89

A Végrehajtási törvényben jelenleg is az április 15-i időpont szerepel (303. §) mint ameddig a kilakoltatási moratórium tart. (Ezt folyamatban levő ügyekben is alkalmazni kell.) Olyan jogszabály viszont tudomásom szerint nincs, ami az árverésekre is moratóriumot hirdetett volna. (Lehet, hogy tervezik, ezt nem tudom, de most nincs.) Ezzel párhuzamosan, szintén tudomásom szerint, továbbra is folynak az árverések. Vagyis most az a helyzet, hogy elárverezni el lehet az ingatlant, de a tulajdonjogot árveréssel megszerző nem üríttetheti ki a lakást a tél/kora tavasz végéig (ez volt egyébként az április 15-ig tartó moratórium indoka, vagyis hogy ne tehessenek ki senkit a tél kellős közepén). (A futó APEH-es /NAV-os/ árverésekről például, amikben szintén vannak lakások, itt lehet tájékozódni: https://arveres.apeh.hu/index-meghirdetesek-ingatlan.html?.actionId=action.common.ActivateItemAction&amp;item=partnerMainPage&amp;FRAME_SKIP_DEJAVU=1)

Előzmény: szaunas (87)
nextdoor Creative Commons License 2011.01.28 0 0 88

A kilakoltatási moratóriumot a a bírósági végrehajtásról szóló 1994. évi LIII. törvény

módósításával rendelték el. A Parlament 2010. június 22-én fogadta el, s kihirdetése másnapján lépett életbe. Melyik év január 5-jén árverezték el kollegád lakását? Mikor indult az eljárás?

Fellebezni, kifogással lehet élni...

Előzmény: szaunas (87)
szaunas Creative Commons License 2011.01.27 0 0 87

Tisztelt dr1.juris!

 

Az utóbbi időben nyilvánosságra hozták, hogy a kilakoltatás mellett az árverési moratórium is meghosszabbodik április 15-ig.

 

Az lenne a kérdésem, hogy erről a moratóriumról hol, milyen jogszabály rendelkezik?

Ugyanis ez egyik kollegám lakását jan. 5.-én elárverezték.

Megtámadható ez az árverés?

 

Gyors válaszában reménykedve, köszönettel!

Márta02 Creative Commons License 2010.10.10 0 0 86
Köszönöm szépen!
Előzmény: dr1juris (85)
dr1juris Creative Commons License 2010.10.07 0 0 85
Kedves Márta! Igen, tökéletesen értelmezi.
Előzmény: Márta02 (84)
Márta02 Creative Commons License 2010.10.07 0 0 84

Érdeklődni szeretnék, válás utáni közjegyzői okiratban meghatározott

összegből 100 000 Ft-al kevesebbet kaptam. Záradékoltattam az okiratot

és végrehajtás indult. Ez 9800 Ft-ba került, most még a végrehajtó is kér 20000

Ft-ot a munkájáért. Jól értelmezem, hogy ezt mindet behajtják az adóson és

visszakapom?

Válaszukat előre is köszönöm!

dr1juris Creative Commons License 2010.08.22 0 0 83
Nos, ez nagyon megtisztelő, és köszönöm a bizalmat, de, amellett, hogy szeretni valóban szeretnék, tudni sajnos nem mindig tudok segíteni. Ebben az esetben is ez a helyzet, itt ugyanis nagyon sok mindent nem lehet tudni; ahhoz, hogy tiszta legyen a kép, át kellene tekinteni a teljes iratanyagot, mert egy ilyen általános esetleírásnak a gyakorlatban végtelen számú konkrét permutációja lehetséges. Előfordulhat, hogy az egész egy olyan apróságnak tűnő dolgon múlik, amit maga az érintett sem tart fontosnak. Amit biztosan el tudok mondani, hogy a fiókigazgató ígérete csak akkor számít, és csak akkor lehet kezdeni vele valamit, ha írásos nyoma is van. Egyébként is az ügy megítélése a papírokon fog múlni, így pl. azon, hogy mikor érkezett be a "késedelmes befizetés", ez után pontosan mi történt (felszólítás, egyezségi ajánlat, annak elfogadása, elutasítása stb. stb. stb.), mert ez alapján dől el, hogy jogszerű volt-e a végrehajtás megindítása. Rossz hír, hogy ha egyszer (a megindítás időpontjában) ez jogszerű volt, akkor az utólagos önkéntes (részlet)fizetés már nem teszi jogszerűtlenné, vagyis mehet a végrehajtás tovább. Ezt megakadályozandó egy dolgot lehet tenni: meg kell egyezni a végrehajtást kérővel, jelen esetben a bankkal, és írásban meg kell állapodni valamilyen átütemezésben, fizetési halasztásban vagy csökkentett összegű, de hosszabb távú törlesztésben stb. (vagy, ami most -gondolom - kevéssé valószínű, be kellene fizetni az összes tartozást, annak ez idáig felgyűlt kamataival és a keletkezett költségekkel együtt, és ez alapján kérni kellene a végrehajtási eljárás megszüntetését).
Előzmény: szaunas (82)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!