Keresés

Részletes keresés

WadAlma Creative Commons License 2006.10.27 0 0 5
syrius:

koszi, olvasgattam azt a topicot, de tenyleg csak marakodnak.

En befizetni semmikeppen nem akarom, csak egy ostoba papagalynak erzem magam, hogy fel evente ujra es ujra elismetelgetem a parkolasi tarsulasnak, hogy amit kovetelnek rajtam, azt mar 3 eve befizettem.

Aki az ilyen esetekre azt javasolja, hogy fizessuk be, az gondolom valamelyik parkolasi tarsasagnak dolgozik.
Előzmény: syrius (4)
syrius Creative Commons License 2006.10.25 0 0 4

http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9047283&la=60457365

de azért sokat ne remélj tőlük, mert többnyire marakodnak. Ezzel együtt nem hiszem, hogy volna bíróság, aki nekik megitélne ezért x Ft-t. Fenyegetőznek, mert remélik, hogy megijed a kuncsaft és többen, nem utolsósorban az itteniek tanácsára fizetnek is. Én nem ezt teszem, de nem akarlak rábeszélni semmire. Olvasgasd a fenti topicot amíg van hozzá gyomrod:-(

Előzmény: WadAlma (-)
WadAlma Creative Commons License 2006.10.25 0 0 3
Sajnos ez a meglevo szituaciot nem befolyasolja.
Előzmény: chemistry37 (1)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.25 0 0 2
Menj be a céghez és derítsd ki, hogy ki az aki el tudná intézni a büntetés elengedését. Munka után kövesd, amíg hazamegy. Amennyiben vannak gyerekei, akkor nyert ügyed van.
Előzmény: WadAlma (-)
chemistry37 Creative Commons License 2006.10.25 0 0 1
A megoldás: ne parkolj.

Sajnos ma egy olyan jogi szituációban élünk, ami nekik kedvez. Ez van.
Előzmény: WadAlma (-)
procaliber Creative Commons License 2006.10.25 0 0 0
Park0l0
WadAlma Creative Commons License 2006.10.25 0 0 topiknyitó
Szeretnek segitseget kerni, hogy mit lehet tenni az alabbi helyzetben.

2003-ban parkoltam, megbuntettek, meg aznap befizettem a csekket. 2004-ben mig a parkolo automataval bajlodtam (nem akarta megenni a penzt), a parkoloor megbuntett, most kovetelik rajtam a buntetest, annak ellenere, hogy korabbi leveluk alapjan 5 perc turelmi idot biztossitanak a parkolojegy megvasarlasahoz.

Mindket esettel kapcsolatban mar tobbszor tortent levelvaltas, a befizetett csekk masolatat mar tobbszor elkuldtem, az ervenyes parkolojegyemet szinten, mely alapjan 2 perc a kulonbseg a buntetes es a jegy megvaltasa kozott.

A legutobbi levelukben azt irjak: "eljarasunk a vonatkozo jogszabalyi rendelkezesek eloirasai szerint tortent"

Egyreszt szeretnem megtudni, hogy melyik jogszabaly engedi, hogy ugyanazt a buntetest tobbszor megfizetessek az emberrel, masreszt ha ilyen jogszabaly nincs, akkor hogyan szabadulhatnek meg a parkolasi tarsulas zaklatasatol?

Sajnos van az ismeretsegi koromben olyan, hogy az illeto mar csak akkor ertesult a buntetes behajtasarol, - fuggetlenul attol, hogy jogos volt-e vagy sem - amikor a fizetesebol letiltottak.

Minden javaslatot, segitseget elore is koszonok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!