Keresés

Részletes keresés

ózon Creative Commons License 2008.02.08 0 0 9

Ún. magánszemélyes adószám (07T101) kiváltására van szükség az APEH szerint. Sajnos, az albérleti cím szerint és az állandó cím szerint illetékes APEH kirendeltségektől kapott tájékoztatások is eltérőek. Elküldtek pl. "fordítói kiskönyv" beszerzéséért az önkormányzathoz, ami szintén elég hosszadalmas ügy volt, és leányom ezt nem is kapta meg, viszont az is kiderült végül, hogy erre mégsincs szükség.

A cég alkalmazottként is foglalkoztatná leányomat, ez azonban Bp-re költözéssel és a tanulmányok abbahagyásával járna együtt. Én azt javasoltam hogy ebben a helyzetben ne kockáztassa a jövőjét, meneküljön minnél gyorsabban külföldre, mielőtt a diákhiteltől teljesen eladósodik. Idősebb testvére ugyanilyen helyzetben így tett, és ma már új hazájában tisztességes állami ösztöndíjjal végzi az egyetemet, sőt nagy megbecsülést vívott ki magának. Kérdés persze, hogy valóban  ez az egyetlen lehetséges út?

Előzmény: Replay (8)
Replay Creative Commons License 2008.02.07 0 0 8
A megoldás az lenne, ha ez a cég nem vállalkozóként, hanem alkalmazottként akarná alkalmazni. Mert gondolom erről van szó, vállalkozói igazolványt kéne kiváltani?
Előzmény: ózon (7)
ózon Creative Commons License 2008.02.07 0 0 7

Tanácsot kérek. Leányom egyetemista, és tanulmányaihoz, albérlethez, megélhetéshez szeretne munkát vállalni. Több nyelven nyelvvizsgázott, 132 ponttal vették fel, kár lenne, ha anyagiak miatt nem tudna tanulni. Én sajnos, nem tudom segíteni, mert másik öt gyermekemről egyedül gondoskodom.

Egy fordító cégnél pályázott, ahol a próbafordításait elfogadták, azonnal munkába állhatna. Ehhez egyetlen dolog, az adószám hiányzik. Az APEH az adószám kiadását erre a tevékenységre fordítói szakképesítés bemutatásához köti. Leányom ilyent nem tud felmutatni, viszont német egyesületek és civil csoportok készséggel adnak igazolást perfekt, anyanyelvi szintű nyelvtudásáról.

Leányom két hónapja próbálkozik az adószám megszerzésével. Félő, hogy a munkaadó nem tudja tolerálni ezt a huzavonát, és a munkalehetőség is, ezzel együtt a tanulmányok folytatása is odalesz. Nem tudom, kinek jó ez! Állítólag minden adóforintra óriási szüksége van valakiknek.

Létezik valamilyen megoldás? Esetleg egy jobb országba "bejelentkezhet" leányom munkavállalóként?

Szívesen fogadnék minden kivitelezhető javaslatot.

gorfi Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy civil szervezet (kiemelkedően közhasznú alapítvány) igényelhet-e közösségi adószámot?
Svédországból szeretnénk venni egy kb. 1300 euro értékű műszert. Ha valaki tudja, hogyan lehetne minimalizálni a járulékos költségeket, írja meg legyenszíves.
Ha van közösségi adószámunk, akkor itthon kell befizetni az afat? A svédek 25%-ot számítanak fel, ha nincs adószámunk (VAT number), ha van, akkor itthon csak 20% vagy nem is kell fizetnünk?

Üdv: GT
kicker Creative Commons License 2005.05.30 0 0 5
Ok. Rendben.

Köszi a segítséget!
Előzmény: noidea (4)
noidea Creative Commons License 2005.05.30 0 0 4

El kell menni, ott helyben kitöltöd, és már adják is.

 

adószám: xxxxxxxx-y-zz

közösségi: HUxxxxxxxx

 

  Ennyi az egész. De vigyázz! Ha emgigényelted, többé nem lehetsz evás. Én ezzel szívtam :-(

Előzmény: kicker (3)
kicker Creative Commons License 2005.05.30 0 0 3
Töltsek ki egy adatmódosító lapot...ezt mondta az APEH-os hölgy.

??
Előzmény: kicker (2)
kicker Creative Commons License 2005.05.30 0 0 2
Igen, de nekünk nem küldték ki. Hogyan lehet igényelni?
Előzmény: Törölt nick (1)
bindera Creative Commons License 2005.05.30 0 0 0
csak egy 0
kicker Creative Commons License 2005.05.30 0 0 topiknyitó
Helló!

Szeretnék cégemnek minél hamarabb EU-s adószámot beszerezni, ami elég sűrgős lenne.

Az APEH-osok nem veszik fel a zöld számot, a honlapon elvesztem. Ha valami már beszerezte segítsen már!

Mi kell hozzá, hova kell menni, a folyamat, stb.

Előre is köszönöm!

Gábor

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!