Keresés

Részletes keresés

Zsákó dúc Creative Commons License 25 órája -15 1 166065

Gondolom ismered a viccet..... Egy autó, a forgalommal szemben?.....az összes. Szép napot kívánok neked. Nézegesd csak a statisztikákat leld benne örömed engem nem igazán érdekel, úgy ahogy a véleményed sem.

Előzmény: Boomerang2023 (166062)
echohaj Creative Commons License 27 órája 0 2 166064
Előzmény: echohaj (166060)
Eeszgéé Creative Commons License 27 órája 0 0 166063

GRATULÁLOK!🤝

Boomerang2023 Creative Commons License 29 órája 0 6 166062

Úgy látom nem csak én nem barátkozom a gondolataiddal. Csak az ezen az egy oldalon lévő pár bejegyzésed 46 db. "-", 3 db. "+" ellenében. Talán mégis csak ott a hiba.  

Előzmény: Zsákó dúc (166053)
Nagy-Varga Viktor Creative Commons License 1 napja -2 1 166061

Köszönjük!!! Ez végre olyan információ amiért létezik eme fórum! Hasznos információ ami a galambok érdekeit szolgálja.

Előzmény: echohaj (166059)
echohaj Creative Commons License 1 napja 0 2 166060

https://www.meteoblue.com/hu/id%C5%91j%C3%A1r%C3%A1s/webcams/emden_n%C3%A9metorsz%C3%A1g_293059

 

Ha nem lesz változás - reméljük nem  - akkor érdemes ezt is  megnézni . 

Előzmény: echohaj (166059)
echohaj Creative Commons License 1 napja 0 3 166059

https://www.meteoblue.com/hu/id%C5%91j%C3%A1r%C3%A1s/ma/emden_n%c3%a9metorsz%c3%a1g_2930596

 

Emden időjárása : 14 napos, 7 napos , aktuális  napi, + időjárás radar. 

 

Akit érint , érdekel, javaslom megnézni  !

Előzmény: asgalamb (166057)
Eeszgéé Creative Commons License 2 napja -5 0 166058

asgalamb Creative Commons License 2 napja -4 4 166057

Eeszgéé Creative Commons License 2 napja -2 5 166056

Elég könnyű lenne kiszűrni ki ő, ha igy lenne... :-) 

Előzmény: Zsákó dúc (166053)
PUFI-BÁ Creative Commons License 2 napja 0 0 166055

18-as apja (195-ös.) közel 100 év beltenyésztés eredménye. Ami még érdekes, születése óta zárva van, neki ez sem okozott hátrányt.

Előzmény: kenyertibi (166054)
kenyertibi Creative Commons License 3 napja -3 1 166054

Ő a 18-as hímetek? Korát meghazudtolóan néz ki.

Előzmény: PUFI-BÁ (166052)
Zsákó dúc Creative Commons License 3 napja -12 1 166053

Tehát akkor nem érsz fel hozzám ésszel.....

Köszönöm az eddigi beszélgetést.

Előzmény: Boomerang2023 (166051)
PUFI-BÁ Creative Commons License 3 napja 0 3 166052

Feszültség oldásnak-:)

 

18 éves

Boomerang2023 Creative Commons License 3 napja -2 10 166051

Nem ítélkeztem, az nem az én dolgom, hanem tényként megállapítottam. A tevékenységedből pedig arra következtetek, hogy neked egyetlen olyan gondolatod sincs, amivel nekem meg kellene barátkoznom.

Előzmény: Zsákó dúc (166050)
Zsákó dúc Creative Commons License 3 napja -12 1 166050

Ne ítélkezz, de ha tántoríthatatlan vagy a gondolataidat illetően velem kapcsolatban, akkor inkább jobb ha, megbarátkozol az én gondolataimmal...................

Előzmény: Boomerang2023 (166049)
Boomerang2023 Creative Commons License 3 napja -1 16 166049

Azért OVB. elnök létedre tisztában kellene lenned a saját verseny, és egyéb szabályainkkal! Valahol olvastam, hogy a szavazatokkal a pozíciót el lehet nyerni, de az ismereteket, a tudást nem. Ez pont így van! Már jól látszik, hogy leginkább a bosszú és a kivagyiság a mozgató rugója a mostani történéseknek! Szánalmas és szomorú!

Előzmény: Zsákó dúc (166046)
bosua Creative Commons License 3 napja -1 3 166048

Igen aznapra volt kiírva a verseny tehát tiltva volt,félre értés ne essék én nem azt vitatom kinek van igaza csak az eljárás szabálytalan olyan személy ellen folyik aki nem tagja a szövetségnek csak a kerületek a tagjai ráadásul büntetni csak a fegyelmi bizottságnak van joga annak idején 1 csalás is ezen bukott el hogy szabálytalan volt az eljárás mert a vb tiltott el személyt.

Előzmény: Zsákó dúc (166047)
Zsákó dúc Creative Commons License 3 napja -2 0 166047

A tilalom szombatig szólt.

Előzmény: bosua (166042)
Zsákó dúc Creative Commons License 3 napja -8 0 166046

Szia Józsi! Nem keserítesz el, én nem vagyok jogász, így nem is vitatkozom. Majd ha kell a jogászok vitatkoznak egymással.

Előzmény: bosua (166045)
bosua Creative Commons License 3 napja -1 8 166045

Nem akarlak elkeseríteni de olvasd el az alapszabályzat azon pontjait hogy mi a feladata és a hatásköre az SVB-nek,Az nevetséges még a legutolsó halálra itéltnek is van lehetősége a fellebezésre aki ilyet beleírt az nincs tisztába a joggal.Barátsággal.

Előzmény: Zsákó dúc (166034)
subigalamb Creative Commons License 3 napja -2 2 166044

Ez érdekes!Akinek a fürdőzés és az üdülés fontosabb mint a galambászat az ne versenyezzen!Ezzel az indokkal valamit elutasitani országos szinten,egy külön (vigyorgó jel)kategória!

Előzmény: PUFI-BÁ (166043)
PUFI-BÁ Creative Commons License 4 napja 0 0 166043
bosua Creative Commons License 4 napja -1 1 166042

Nem volt indokolt,akkor a Németek miért tiltották meg a hétvégi versenyzést tőlük, sok kerület csak onnan tud hosszú távú versenyt rendezni.Ezt sem szabad kifelejteni a halasztásoknál.

Előzmény: Zsákó dúc (166034)
PUFI-BÁ Creative Commons License 4 napja 0 9 166041

Nemcsak rosszul fogalmazott, hanem véleményem szerint alapszabály ellenes is a versenyszabályzatban lévő honosítás. Erről már az előzőekben írtam.  Magyarországon és a külföldön FCI gyűrűvel gyűrűzött galambok nálunk való versenyeztetésének feltételeiről rendelkezik az alapszabály ami irányadó. Ezek között nem szerepel a honosítás mint kötelezettség. Úgyhogy ami a versenyszabályzatban van az,, kuka". Ebből kell kiindulni és olyan, hogy Kaiser ügy nincs, nem is lehet.

PUFI-BÁ Creative Commons License 4 napja 0 0 166040

2009

Előzmény: Eeszgéé (166039)
Eeszgéé Creative Commons License 4 napja 0 0 166039

2009-ben vagy 10-ben volt talán az a Dessau, mikor a Német szövetség tagjai szedegették a madarainkat a földekről, mert agyonverte szinte mindet a jég?

Előzmény: frici608287 (166036)
Eeszgéé Creative Commons License 4 napja -1 1 166038

Mivel nem szólal meg az illetékes az ügyben, illetve nem történt meg a bocsánatkérés sem nyilvánvalóan dacból! Így elismerték hibáztak.

Én csak hasonló jókat kívánok a döntéshozóknak, bár a nyomába sem érnek K.L.-nek. 

Előzmény: TOPIGEON V8 (166037)
TOPIGEON V8 Creative Commons License 4 napja -2 8 166037

A Kaiser "ügy" margójára:

Az "és" szó helyes használata, annak értelmezése a nyelvészeknek és a jogászoknak, jogalkotóknak sem mindig egyértelmű. Miért gondoljuk, hogy a galambászoknak vagy az OVB-nek az lesz. Egy kis segítség a hozzáértők tollából:

"

A problémát tetézi, hogy az „és” szót néha vagylagos értelemben is használjuk. Tehát ennek is két jelentése van:

- Egyik oldalról a logikai és értelmében használjuk: „Ha hideg van és kimegyek az utcára, akkor sapkát veszek fel.” Nyilván ez azt jelenti, hogy csak akkor veszek sapkát, ha mindkét feltétel teljesül, ha hideg van, de nem akarok kimenni, akkor nem veszek sapkát. Ha ki akarok menni, de nincs hideg, akkor sem veszek sapkát. Csak akkor veszek fel sapkát, ha mindkettő feltétel egyszerre teljesül.

- Viszont adott esetben az és szó vagylagos értelmet kap: „Cselekvőképtelennek számítanak a 14 évet be nem töltött emberek és azok, akiket a bírósági ítélet cselekvőképtelennek nyilvánított.”. Itt bár az „és” szó szerepel a szövegben, azért mi tudjuk, hogy itt nem és kapcsolat, hanem vagy kapcsolat van a két feltétel között, azaz „Aki nem töltötte be a 14. életévét, vagy az, akit – bár elmúlt 14 éves – bírósági ítélet cselekvőképtelennek nyilvánított, az cselekvőképtelennek számít.”. Egyébként a jogszabályok szövegezésénél ez problémát is jelent, mert ha rosszul van kifejezve valami, akkor nagyon könnyen lehet teljesen máshogy értelmezni a jogszabályt, mint ami a jogalkotó szándéka volt."

 

Mit jelent ez? Véleményem szerint azt, hogy a "Kaiser ügy" az első esetet jelenti, tehát mindkét feltételnek teljesülnie kell ahhoz, hogy a szankció értelmezhető legyen. A hozzászólások is azt mutatják, hogy egyáltalan nem egyértelmű a szabály. Ami egyértelmű, hogy nem életszerű, nem jó, tehát módosítani szükséges! Miért nem lehet ezzel kezdeni? Arra is kiváncsi lennék, hogy hány külföldi gyűrűs galamb honosítása lett ellenőrizve. Ha lesz még ilyen,  mi lesz a döntés? Remélem, hogy az esetleges fellebbezés esetén az elnökség észszerű, jövőbe látó döntést fog hozni. Csak bízni tudok benne, hogy nem koncepciózus megfontolások lesznek az irányadók, hanem a jobbító szándék, ami előre viszi a sportot.

frici608287 Creative Commons License 4 napja 0 3 166036

A hétvégi versenyek nevezzük módosításának alapos oka volt.

Nem gondolnám,hogy ha egy-két kerület aránylag megúszta a hétvégét,hogy az bármilyen bizonyítékként szolgálna!

Ez egy butaság.

Az,hogy az SZVB nem reagálta le a helyzetet,az egy történet,ettől még a Damoklész kardja tett egy-két kört a versenyszervezők feje fölött.

 

Csak egy kérdés:

 

Néhány kerület nem módosított,de a többség igen,akkor most idézem az Üvegtigrist:

 

"Itt mindenki hülye?"

 

Mellesleg a következő hétvége (csak megjegyzem Medárd napja is beletartozik) újabb meglepetésekkel szolgálhat!

Sok évtizedes tapasztalat,ha valamikor,akkor a június 8. körüli napok rengeteg bukfencet csináltak már.

Legsúlyosabb gyalázat 2001-ben történt.

Lásd a 2001 évi talán szeptemberi újságot!

Hasznos olvasmány lenne sok huszon-harmincéves sporttársnak.

Persze azóta már az interneten sok infot kaphatunk az időjárásról,de lehet nem mindenki egyformán látja a (veszélyt)

dolgokat.

Szerintem extra szezon lesz az idei,ha elmúlik az özönvíz,akkor meg jön majd a szaharai porral fűszerezett sivatagi időjárás!

 

Ne legyen igazam!

Előzmény: Zsákó dúc (166034)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!