Keresés

Részletes keresés

András Süveges Creative Commons License 24 órája -5 2 165784

Van olyan eset amikor az a legjobb , ha nem válaszolok . 

Előzmény: Eeszgéé (165783)
Eeszgéé Creative Commons License 24 órája -5 2 165783

Szerintem a ”haldokló nyugat“ kicsit fejlettebb galambászata, a reggeli eresztéses 1300-1400 Km-es dúctávval rendelkező nemzeti győztesek, példaképek, óriások! Épp elég érvek lehetnek…..

Előzmény: András Süveges (165782)
András Süveges Creative Commons License 25 órája -3 2 165782

Tudja valaki milyen érvek szólnak , a mellett , hogy a startoknak 9 óráig meg kell történniük . Régebben ennek pont az ellenkezője volt kikötés , nevezetesen , 13 óra előtt nem lehetett a start . 

Előzmény: Eeszgéé (165779)
pigeonfan Creative Commons License 26 órája -2 2 165781

Sokan kérték, sokan nem.

Ki kell próbálni. Legalább 3 évig hasonló formában kerüljön megrendezésre, mert ez is valószínű más galambot kíván, mint a 11 órás vagy 14 órás engedéseken bizonyított galambok.

Szurkoljunk, hogy ez a változás több tenyésztőt és több galambot hoz majd és nem az ellenkezőjét.

Előzmény: Eeszgéé (165779)
echohaj Creative Commons License 29 órája -6 3 165780

"A feleresztési időpontok minden esetben lehetőleg 9 óráig történjenek meg, kivételt képez a nagyon erős támogató irányú szél, ez esetben minél korábbi start legyen. - Startbizottság 5 fő: Fejős Zsolt, Márkus István, Japport Zoltán, Viglidán Péter, Nagy Endre (G08). "

- a feleresztés - minden esetben - lehetőleg 9 óráig törtéjék meg - 

Reméljük, hogy ezeken a napokon nem lesz igaz, hogy  11 - 15 óra közötti ajánlott árnyékban tartózkodni.

A 30 C fok feletti hőmérsékletet  hivatott kiszűrni a du - i  start.

Ők a jó starterek ?  Ez ügyben a koszenzus (teljes egyetértés ?, többségi szavazat ? a jó megoldás ? Ez inkább a felelősség megosztása , áthárítása, érdek érvényesítése és nem tapasztalaton nyugvó szakételen .

 

 

 

 

 

Eeszgéé Creative Commons License 1 napja -6 5 165779

Van egy hely az Országban ahol eljött a felismerés, hogy ha nem csak elvesznek rendre, hanem adnak is!!! lehet jövője a létezésnek!

 

Utanként 2 millió Forint összdijazás a zónánkénti győzteseknek!

 

900 km a legrövidebb dúctáv.

 

A Startoknak reggel 9-ig meg kell történniük.

 

- GRATULÁLOK Magyar Maraton Klub!!! Úttörők vagytok, s lesztek!!!

 

 

PUFI-BÁ Creative Commons License 3 napja -4 1 165778
Eeszgéé Creative Commons License 3 napja -9 5 165777

Segítek kicsit, a lelki nyomoroncoknak akik tolják a minuszokat észmentesen mindenkire….

Maslow-féle szükséglet piramis. 

Akár az életre akár a hobbynkra vetítve, ezek kellenek ahhoz ahhoz, hogy az ember-galambász boldog lehessen….

Ha bármi hiányzik, a piramis összeborul…

 

Eeszgéé Creative Commons License 4 napja -5 2 165776
András Süveges Creative Commons License 5 napja -3 2 165775

Feltettél ide egy eresztési videót ami , mindenki számára idáig is látható volt . Gondolom a starthely megválasztásával van problémád ami nyilván az Én felelősségem döntésem  .  Megnyugtatlak , de a videón is látszik , hogy a galambok kirepülését semmi sem akadályozta , csak a viharos szél . Az autóban tartózkodó  galambok tulajdonosaitól nem kaptam elmarasztaló  kritikát , pedig nyilván ők is látták ezt a videót . Ez nagyon gyenge próbálkozás részedről . Minden eresztéseknél történő eseményekért vállalom a felelősséget . Nem úgy mint Te aki még ezt a gyenge próbálkozást sem mered névvel vállalni . Nagy biztonsággal tudom , hogy ki vagy , sőt telefonhívást is kaptam személyed kilétét illetően . Ezek a próbálkozások nem teszik semmisé az ezek szerint személyedhez köthető értékelési rendszert , ami már a kiírás pillanatában sem nyújt esélyegyenlőséget a tagok számára . 

Előzmény: galambtojás (165771)
galambtojás Creative Commons License 5 napja 0 0 165774

Semmi.-:(

Előzmény: András Süveges (165773)
András Süveges Creative Commons License 5 napja -1 0 165773

Mi ezzel a gondod ?  

Előzmény: galambtojás (165771)
Nagyoncsapos Creative Commons License 5 napja 0 0 165772

Kiestek a bajnokságból nincs tartalékja ezért is találták ki!

Előzmény: András Süveges (165770)
galambtojás Creative Commons License 5 napja 0 0 165771
Előzmény: András Süveges (165768)
András Süveges Creative Commons License 5 napja -1 2 165770

Aki mondjuk nem is nevez 40 db galambot , Ő hogy oldja meg ezeket a versenyeket . 

Előzmény: Nagyoncsapos (165769)
Nagyoncsapos Creative Commons License 5 napja -1 3 165769

Akinek nincs pénze rá kirekeszteni meguntatni vele mielőbb ennyi!

 

Előzmény: András Süveges (165768)
András Süveges Creative Commons License 6 napja -2 6 165768

Subi   Írásod első részére nem reagálok , mert nincs értelme .  Az dicsérendő amit a sportunk megismeréséért  népszerűsítéséért , teszel . Nagyot kellene fordulni a világnak ahhoz , hogy a galambászat  fellendüljön  . Érdekes  , hogy a lovaglás ami szintén nem az olcsó hobbik közé tartozik meg fellendülőben van , legalábbis erre felé .  Az is megérne egy vitát , hogy mi galambászok mennyire vagyunk felelősek a sportunkban történtekért . A múltkor felvetődött egy új számolási forma amit jogosan mindenki elutasított , a 16 os csapat 4 befutóról van szó . Ennek ellenére van kerület ami most vezeti be ezt a számolási formát .  Ennek a kerületnek van három olyan hétvégéje ahol a két verseny van , amire  40 db galambot  kellene küldeni , ha valaki  mindkét versenyre ki szeretné állítani a csapatát . Kövezzenek meg ha ezek az intézkedések a galambászat fellendülését szolgálják , és ennek kiagyalója , hogy tud tükörbe nézni , minden nap . 

Előzmény: subigalamb (165766)
Galamb1234 Creative Commons License 6 napja -2 2 165767

Üdv Sporik!

Ki mikor kezdi a tréningezést?

subigalamb Creative Commons License 2024.03.21 -1 4 165766

Gratulálok az eredményeidhez!De az akkor volt !Sajnos most már rossz az iránymutatás,mi az úgynevezett alapkövetelmény,hogy galambászni kezdhess!Mikor mi kezdtük nem voltak a galambászatból megélni akarók,most már többen vannak mint egy évben az uj belépők!Akkor elég volt az olyan dúc mint irtad, most mi a minimum "követelmény" ami nélkül nem lehet kezdeni?Vagyis mi van beállitva egy kezdőnek,hogy e nélkül nem is lehet galambászni!Mennyivel nőttek a költségek?Régen egy kezdő galambász gyerek a kapott zsebpénzéből el tudott galambászni(főleg ha még elment dolgozni érte)Most egy átlagjövedelmű (vagy az alatti)családnál meggondolandó a gyerek ilyen irányú támogatása!Mi öregek szép lassan kikopunk ki igy ki úgy és nincsen utánpótlás!Mert szerintem az nem az ,mikor valaki az egész családját "tagositja"hogy tudjon versenyezni,és ne kelljen neki a központiba járni gyüjteni,vagy épp több csapattal tudjon versenyezni!Én azért próbálok valamit tenni (még ha nem is tűnik annak)hogy az ujságjainkat ,meg egyébb ilyen irányú kiadványokat januárban (az egész előző évit)beviszem az egyik iskola könyvtárába ,az iskolásoknak olvasgatni,hátha valakit megérint eme szép hobbink!

 

Előzmény: András Süveges (165760)
András Süveges Creative Commons License 2024.03.21 -4 4 165765

Nem szeretnék sok energiát belefektetni a veled folytatott társalgásba , mert olyan mértékű a postagalambászatról alkotott véleménykülönbségünk , hogy az feleslegessé tesz minden további eszmecserét . 

Előzmény: kamulimpia (165764)
kamulimpia Creative Commons License 2024.03.21 -4 1 165764

,,A galambászat értékmérője mindig a hosszútáv , a többi csak idomítás és helyzeti előny kérdése ,ezért csak  a hosszútáv mezőnyével  foglalkozok . "

 

Talán Anker óta szajkózzátok e fentieket. Az idő bebizonyította, hogy nem így van. A mai modern postagalamb megformálásában a Janssen galamboknak volt a legnagyobb szerepük ami még az elkövetkező évtizedekre is hatással lesz.

 

Előzmény: András Süveges (165763)
András Süveges Creative Commons License 2024.03.21 -3 6 165763

 Eredményeket elérni csak akkor abban az időben lehet mikor a verseny zajlik .  Nem tudom neked a múlt  mekkora idő intervallumot jelent , de a legutolsó eredmény ebből a dúcból nem olyan nagyon rég volt .Egyébként a jó dúc , galambház , most is ugyanazzal a tulajdonságokkal kell hogy rendelkezzen , mint régen, ez nem tud változni .   Az ellenfeleim galambjait , kapálni járó galamboknak titulálni , hát nem is tudom minősíteni  ezt Te megtetted magad ezzel a véleménnyel  . Írásodat értelmezve  szerinted óriásit változott ,  a mezőny .  Elővéve az évkönyvet  , nehogy hamis adatokat írjak  .  A galambászat értékmérője mindig a hosszútáv , a többi csak idomítás és helyzeti előny kérdése ,ezért csak  a hosszútáv mezőnyével  foglalkozok .   Ha a küldött létszámra gondolsz akkor el kell , hogy szomorítsak ,ugyanis manapság sokkal kevesebb a küldött  létszám mint régen volt .  A jellemző  küldött létszám az ezer alatti  , de található ötszáz alatti is , nem is kevés  .  A minőségi javulásról csak annyit , régen a galambjaink tudták a majdnem 180 fokos irányváltást hétről hétre . sőt nálunk volt olyan verseny program , hogy pénteki rakodás szombati verseny  , majd ugyanazon a szombaton szintén rakodás vasárnapi verseny ,  azaz  egy hétvégén két külön verseny .  Most  meg sokszor  nem merik a tenyésztők hétről hétre kosárba tenni galambjaikat , mert pihentetni kell őket . 

Előzmény: kamulimpia (165761)
Eeszgéé Creative Commons License 2024.03.21 -6 8 165762

A bejárt utat kell tudni átadni a fiataloknak, felkészíteni őket arra, hogy ha akár milliókat tesznek bele sem lesznek azonnal bajnokok.

És azt, hogy a sikerhez vezető út a tanuláson, megfigyeléseken, tapasztalatokon, türelmen alapszik. 

A te sikertelenségednek a gyökere az alapoknál rejtőzik, de sosem fogod ezt sem többek között megérteni.

Előzmény: subigalamb (165759)
kamulimpia Creative Commons License 2024.03.21 -5 2 165761

Te a múltról beszélsz. Abban az időben ha valaki hozzájutott mondjuk Ankertől származó galambokhoz tuningolt sufniból is eredményesen tudott versenyezni a kapálni járó galambokkal szemben egy minimális sütnivalóval is. Nem volt olyan mezőny mint most.

Előzmény: András Süveges (165760)
András Süveges Creative Commons License 2024.03.21 -2 4 165760

Subi  Aki meg szeretne valamit oldani , megtalálja rá a megoldást , aki nem az meg a kifogást .  A kifogás , gerendák amivel a kudarc házát építed .  Nem tudom hányszor nyertem különböző kerületi bajnokságokat  , általánost  egymásután három évben is .  , országosat ha jól számoltam háromszor . A dúcom tetőlécre szegelt  dobozokból származó kartonpapírból álló padlásdúc volt . Az ellenfeleim között volt aki mogyoróval etette a tenyészgalambjait  is , otthon volt  mint magánvállalkozó .  Én sofőrként dolgoztam  a  TSZ_ben  , a feleségem  gyesen a négy gyerekkel .  A Te logikádból kiindulva nekem el sem szabadott volna kezdenem galambászni . 

Előzmény: subigalamb (165759)
subigalamb Creative Commons License 2024.03.21 -6 4 165759

Persze kell ilyen is!Szerintem ettől az előadástól nem fognak több százan postagalabászatba kezdeni!Valami mást is ki kellene találni ,hogy ténylegesen legyen utánpótlás!Mert úgy nem lesz hogy minimum elvárásként egy kezdőnek több milliós ducokat .drága galambokat állitunk fel minimum feltételként!Nem beszélve az "az egyéb költségekről"ugye amit szivesen elhallgatnak !

Előzmény: Eeszgéé (165758)
Eeszgéé Creative Commons License 2024.03.18 -8 8 165758

:) 

🤝

Előzmény: Eeszgéé (165755)
Bábszki László Creative Commons License 2024.03.17 -2 1 165757

 

Új ,Eredeti  BRICON 50 CM-ES ANTENNA eladó.

Nem használt, eredeti csomagolásban.

Irányár: 90.000,-Ft.

Helyileg Esztergom

Telefon:+36309069430

 

Huszas0005 Creative Commons License 2024.03.17 -3 1 165756

Szia! Rácsos padozatot.

Eeszgéé Creative Commons License 2024.03.17 -7 2 165755

Pont azt írom, hogy jobb ha El se kezdenek semmit amit próbàlnak a sport népszerűsítése címen tenni, mert feleslegesen költik a pénzünket…..

Minden megy a maga útján a Szentesi galambja tett róla.

Más kerületekben azért nem lehet, mert az irreálisan magas költségekkel megölik a galambászatot. 

Még ezt fel nem fogják addig marad a 11. 19. és talán a KMB ahol majd lehet ilyen, utóbbiban nem vagyok biztos, hogy sokáig működni fog annak ellenére, hogy már a Villám részéről is vannak törekvések és agilis fiatal aki tenni is akar nem csak a szája jár…..

Előzmény: András Süveges (165754)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!