Keresés

Részletes keresés

bringásgalambász Creative Commons License 3 napja -1 9 165952

Próbáld elengedni azt ami az elmúlt hónapokban történt, inkább örülj annak, hogy már nem vagy része ennek a csinn-bumm cirkusznak.

Előzmény: m jános (165949)
Vöröstarka Creative Commons License 4 napja 0 10 165951

Tasipigeons!

Mire kell nem sokat várnom?

Megint kezded a fenyegetőzést, elővetted a koporsot megint?

Előzmény: Tasipigeons (165913)
Eeszgéé Creative Commons License 4 napja -12 5 165950

Az elkövetkezendő pár èvben ez varható tőletek, vagy megunjátok már annyira ti is magatokat mint amennyire mi unjuk ezeket?

 

Miért nem galambászatok?

 

Ha ennyi időt töltenétek önfejlesztéssel, akár a listák feléig is fel tudnátok jönni… óriási valami lehetne…..

 

 

 

 

Előzmény: m jános (165949)
m jános Creative Commons License 4 napja -6 6 165949

Tóth Péter alelnök levele nem maradhatott válasz nélkül. Sajnos annyi a mellébeszélés és a törvénytelenség, melynek a folyamatos sulykolása megy, hogy terjedelmesre sikerült a válaszom. Viszont, hogy érthető legyen, muszáj részletesen kifejteni a dolgokat. 

Eeszgéé Creative Commons License 4 napja -2 3 165948

Basszus! Ennyit a Tóth Árpádtól nem idéztem, pedig őt szeretem… :) 

- Hajrá!!! 👌🤝

“ 

OVB. közlemény 2024.05.09.

Tisztelt Postagalambászok!
Felhívom a figyelmét minden szintű versenybizottsági elnöknek, versenybizottsági tagnak a következőkre:
- Az elmúlt években megszokott módon kérnénk az ellenőrzéseket elvégezni az un. kaparós matricák segítségével. A galambok ellenőrzését szolgáló matricákat megrendelhetik a szövetség irodájából Papdi Imre főtitkár úron keresztül 25 Ft. /db áron. Minden egyes versenyszervezőtől várunk legalább 6-8 db értékelhető, megfelelően dokumentált ellenőrzést. Az ellenőrzéseknek ki kell terjednie dúc és gyűjtési ellenőrzésekre is. Elsősorban az élversenyzők, illetve azok galambjai legyenek ellenőrizve. Ne várjon senki a felsőbb utasításokra, minden versenyszervező és galambász jól felfogott érdeke, az eredmények hiteleségének igazolása! Ezért kérem a versenyszervezők versenybizottságait, hogy önmaguk is rendeljenek el a kimagasló eredményeket produkáló galambok érdekében ellenőrzést, ellenőrzés sorozatot! Természetesen ezek mellett, az OVB tagjai is nyomon követik az eredmények alakulását, a verseny listák készítését, figyelik a start videókat és a GPS nyomkövetők segítségével az autók mozgását, ha sorozatban jól teljesítő, a Nemzeti és FCI listákon előkelő helyeket elfoglaló tenyésztőket vagy galambokat észlelünk, akkor azok számíthatnak az OVB. ellenőrzésére is. Az ellenőrzés hatékonyságát szemelőt tartva ezeket az ellenőrzéseket nem fogjuk ellőre bejelenteni azokat szúrópróbaszerűen fogjuk végrehajtani.
- Tisztelettel kérek minden galambászt, hogy önmaga ellen senki ne kérjen ellenőrzést, ha valaki jól szerepel azzal úgyis felhívja majd magára a figyelmet és előbb vagy utóbb számíthat egy a verseny eredményeit igazoló ellenőrzésre!
- Tisztelettel kérek minden versenyszervezőt, hogy a gépkocsivezetőket és a szállítmányok kísérőit megfelelően képezzék ki a galambok szakszerű ellátására és az eszközök kifogástalan használatára! Valamint kérem, hogy a feleresztések időpontjai megfelelően igazolhatóak legyenek, ezért javaslom olyan eszköz (Atomóra), esetleg eszközök használatát, amin hitelt érdemlően igazolható a startvideókon, az eresztés pillanata! (Lásd 12. Tatabánya Tagszövetség videóit.)
- Tisztelettel kérek minden versenyszervezőt, hogy elsősorban a Galambom.hu felületén feltüntetett feleresztési helyeket használja starthelyeként! Ha a megadott feleresztési hely valamilyen oknál fogva nem használható akkor azt megfelelően dokumentálva (pl. videó felvétel) jelentse be a szövetség elnöksége felé, hogy az megtehesse a szükséges lépéseket. Köszönjük, ha ezzel is segítik munkánkat.
- Tisztelettel kérem a versenybizottságokat, hogy a versenyek jelenlegi szakaszában, már senki ne kérje az alapnevezésének feloldását vagy annak javítását, mert mint azt, az előző közleményemben jeleztem, azt semmilyen indokkal nem fogjuk engedélyezni! Megértésüket köszönjük.
- Tisztelettel kérek minden jó érzésű és sportszerű postagalambászt, ha furcsaságot észlel a versenylisták számolásánál, netalán valakinek vagy valakiknek az eredményében kételkedik akkor azt, megalapozottan, kizárólag írásban jelezze az OVB felé! Pletykákkal nem foglalkozunk. Köszönjük, ha ügyelnek a versenyek tisztaságára.

Kelt: 2024. május 08. Székesfehérvár Az Országos Verseny Bizottság nevében Zsákovics István elnök “

m jános Creative Commons License 5 napja -2 6 165947

Ismét kérem, hogy KONKRÉT példát írj! Általánosságra nem lehet válaszolni. Köszönöm!

Előzmény: PUFI-BÁ (165946)
PUFI-BÁ Creative Commons License 5 napja -4 1 165946

Például a Derby Klubbal kapcsolatban több olyan döntés is született amit meg kellett volna előznie az alapszabály módosításának.

Előzmény: m jános (165945)
m jános Creative Commons License 5 napja -2 5 165945

Ha úgy emlékszel, hogy ilyen szabályokat hoztunk, kérlek konkrétan írd le nekünk, hogy melyek voltak azok!

Válaszodat előre is köszönöm!

Előzmény: PUFI-BÁ (165943)
subigalamb Creative Commons License 5 napja -4 1 165944

Megy a "Cicaharc" az egyéni érdekek mezején,a köz mögé bújva!Abban igazuk van ,hogy nem valami galambászbarát dolog a versenyek kezdete előtt, egy-két héttel változtatni a szabályokon!

Előzmény: PUFI-BÁ (165943)
PUFI-BÁ Creative Commons License 5 napja -5 1 165943

Ha jól emlékszem ti is hoztatok alapszabály ellenes döntéseket. Ne várjatok el többet másoktól sem.

Előzmény: m jános (165942)
m jános Creative Commons License 5 napja -2 8 165942

Miután a szövetség elnöksége "elfelejtette" közzétenni azt az iratot, amelyre az alelnök válasza született, így most, mint az egyik indítványozó megteszem én. Csak azért, hogy érthető legyen a válaszlevél tartalma.

És persze az sem mellékes, hogy a tagok megkapják a nekik járó tájékoztatást a jelenlegi vezetőik felkészültségéről és a képviselt irányvonalról.

Előzmény: PUFI-BÁ (165932)
Eeszgéé Creative Commons License 2024.05.05 -2 5 165941

Most érkezett, a “154”-es BenzingPro2 chippel. Ezek szerint jól élt valahol tavaly óta. Ez kb idén a 10. tefajta ami hazajön a semmiből. Egyszerűen elképesztő mire képesek. Megmarad a fiamnak a másik 5 db mellé. :)

frici608287 Creative Commons License 2024.05.05 0 2 165940

A számítógépen könnyű egy rossz billentyűt lenyomni,olyan ember még nem született, aki nem követett el hibát.Meg nem is fog ilyen születni.

Ez benne van a pakliban.

A hibát észre kell venni,jelezni,majd az illetékeseknek orvosolni.

Azon felül a hibából le kell vonni a megfelelő konzekvenciát stb.

Ennyi tömören.

Előzmény: subigalamb (165939)
subigalamb Creative Commons License 2024.05.05 0 0 165939

De azt a rendszert ,ha már egyszer emberek működtetik ,akkor azt nem lehet úgy működtetni ,hogy az jól működjön?

Előzmény: Saker sahin (165938)
Saker sahin Creative Commons License 2024.05.04 -3 1 165938

Azért, mert a "rendszert" emberek működtetik.:-(

Előzmény: subigalamb (165937)
subigalamb Creative Commons License 2024.05.04 -3 2 165937

Csak egy kérdés?A rendszer miért nem elsődlegesen a tenyésztői számot(ami jelen estben olyan mint a PIN kód)veszi figyelembe?

Előzmény: Eeszgéé (165936)
Eeszgéé Creative Commons License 2024.05.03 -2 2 165936

Simán összefügghet akár az is és akkor az van, lesz mint nálam volt.… 

Admin HIBA. Aztán lehet majd menni akár Hágába is, akkor is “te maradsz a hülye”…. 

Se a névváltoztatást, se ezeket a lehetetlen fantázianeveket nem engednèm. Egyszerűen vicc az egész…. 
Legyen monogram, legyen vezetéknév, de ami a listákon manapság szembejön, ez az ötlettelen marketingsz@r , ez nagyon a minimál-agy kategória… 

Előzmény: frici608287 (165934)
frici608287 Creative Commons License 2024.05.03 0 0 165935

....több száz galamb miatt ..... akart lenni.

Előzmény: frici608287 (165934)
frici608287 Creative Commons License 2024.05.03 0 0 165934

Még annyit,mi van ha több száz galamb (ami foglalja a helyet) nem lesz hely az új galamboknak.

Mondjuk az idei fiataljaimnak?

Lehet hülye kérdés,de mi van ,ha a két dolog összefügg?Nem tudom,csak érdekelne.

Előzmény: frici608287 (165933)
frici608287 Creative Commons License 2024.05.03 0 1 165933

Gabesz miből gondolod,hogy nem értem amit írtál?

MIndent értek,de vedd már észre,hogy itt más probléma van!

 

Attól ,hogy más kerület lettünk,az nem magyarázat arra,hogy a rendszer ne töltse át az eredményeket.

Úgy meg pláne nem,hogy felében ,harmadában.Lehet másoknál is vannak hasonló szituk,csak nem vették észre.

A lényeg a probléma létezik,és teljesen mindegy,hogy mi az oka, - kit érdekel? -de csak akkor rendeződik a dolog,ha valaki szól!

Én vettem a fáradságot és szóltam.

Rendbe kell tenni a dolgot,és annyira ismerhetsz,hogy a végére fogok járni!

 

Csak Neked egy statisztika:

12 fiatalom szerzett helyezéseket tavaly.Ebből 8-nak látszik az eredménye,4 pedig sehol sincs.

Se galamb,se eredmény.

De a rendszerben megvan,csak "eltűntek" az áttöltésnél!

 

Az is érdekes dolog,hogy rég elveszett galambokat nem enged törölni a rendszer a DÚCOM menüben,így van vagy többszáz olyan galamb,ami teljesen feleslegesen van a lajstromban,ugyanakkor aminek meg ott kellene lenni,az meg nincs sehol.

No comment.

Előzmény: Eeszgéé (165929)
PUFI-BÁ Creative Commons License 2024.05.03 0 0 165932
Eeszgéé Creative Commons License 2024.05.03 -2 1 165931

Akkor jó. 👌

Előzmény: subigalamb (165930)
subigalamb Creative Commons License 2024.05.03 -4 5 165930

Szerintem ,a Fricinek van igaza!Amiről a Frici ir a "tag kódja" a lényeg és nem az ,hogy milyen nevü felekezetben is volt,vagy érte el!És mi van azokkal akik több kerületben is versenyeznek?Ott érdekes módon viszik a galambok az eredményüket ,bármelyikben is érték el?

Előzmény: Eeszgéé (165929)
Eeszgéé Creative Commons License 2024.05.03 -4 3 165929

Én értem. Te kevésbé amit írok.

Adatbázist visznek át egyik helyről a másikra, mivel megváltozott a kerületed neve!!!! MEGVÁLTOZOTT A KERÜLETED NEVE!!

Eddig stimmm???

 

 

Előzmény: frici608287 (165924)
frici608287 Creative Commons License 2024.05.02 -4 3 165928

A Te problémád,amire hivatkozol az azért volt,mert a tagkódod eldobtad és a társad kódján röptettél a következő évben.

Én még mindig ugyanazon a kódon versenyzek,bármelyik kerületben voltam.

Előzmény: Eeszgéé (165922)
frici608287 Creative Commons License 2024.05.02 -3 1 165927

Másik probléma:

 

A felhasználónak  fals adatokkal kell "számolni"

A felhasználó nem láthat mindent,akkor mi a túrónak van??

 

Én szóltam!

Előzmény: frici608287 (165926)
frici608287 Creative Commons License 2024.05.02 -4 2 165926

A problémám csak egy dolog.Tovább kell gondolni!!

 

Ha a rendszerben a tulaj nem minden eredményt "talál" meg a galambjainál,akkor honnan tudja,hogy a kiállítási Sport stb. kategóriákba milyen eredménye van a galambjának?Hiszen nem "jön" át rendszeren minden eredmény?

 

Ez már gáz,és nagyon büdös!

frici608287 Creative Commons License 2024.05.02 -3 1 165925

Listán van 6 galambom,ebből 3-nak az eredménye megvan,másik 3-nak meg nincs!!!!!

Előzmény: Eeszgéé (165922)
frici608287 Creative Commons License 2024.05.02 -3 1 165924

Fele fiatalom eredménye megvan,a másik felének meg nincs?Érted????

Előzmény: Eeszgéé (165922)
frici608287 Creative Commons License 2024.05.02 0 0 165923

Valami disznóság van,mert az újra leírt soraimat,megint letiltotta a rendszer.

Előzmény: Eeszgéé (165922)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!